Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Bocs C16NZ, és azért gondolkozom újabbon, mert így 354ezer km-nál egyre több rajta a javítanivaló, nem kezdem el sorolni mik azok.

Igen végülis csak 200cm3-vel kisebb, csak gondoltam hogy kevesebbet eszik fene tudta. Am akkor minek vagy 1.4 meg 1.6 is :D

Szerintem tényleg jó ha összeülsz egy picit Novyval beszélgetni!

Majd ő elmondja neked mennyire lehet beletenyerelni egy tutinak hitt "fiatal" gépsasba...

Link to comment
Megosztás:

Bocs C16NZ, és azért gondolkozom újabbon, mert így 354ezer km-nál egyre több rajta a javítanivaló, nem kezdem el sorolni mik azok.

Igen végülis csak 200cm3-vel kisebb, csak gondoltam hogy kevesebbet eszik fene tudta. Am akkor minek vagy 1.4 meg 1.6 is :D

Nézz be a fogyasztás topicba. Én is kb. hasonló távokat járok naponta, és volt már 5.5-es fogyasztásom is. Viszont az előzést meg kell gondolni vele, meg a gyárinál nagyobb kerék is hamar érezteti a hatását.

Sztem a dieseltől nem kell annyira félni, egy 1.7DR motoros gép, ha még nincs nagyon széthajtva, minimális költséggel elvisz bárhová. Én, ha most vennék, biztos ilyet vennék. Ha tudsz esetleg nem kúton tankolni gázolajat, főleg megéri az 5L körüli fogyasztásával. Az isuzu kicsit rizikósabb, az szeret hengerfejes lenni, ha nem vigyáznak rá, onnantól elég sokba tud kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Bocs C16NZ, és azért gondolkozom újabbon, mert így 354ezer km-nál egyre több rajta a javítanivaló, nem kezdem el sorolni mik azok.

Igen végülis csak 200cm3-vel kisebb, csak gondoltam hogy kevesebbet eszik fene tudta. Am akkor minek vagy 1.4 meg 1.6 is :D

mennyi benzint autóztál el hetente? vagy havonta?

nekem 1.4-esem van, de megvagyok győződve, hogy nem eszik kevesebbet.

Link to comment
Megosztás:

Nézz be a fogyasztás topicba. Én is kb. hasonló távokat járok naponta, és volt már 5.5-es fogyasztásom is. Viszont az előzést meg kell gondolni vele, meg a gyárinál nagyobb kerék is hamar érezteti a hatását.

Sztem a dieseltől nem kell annyira félni, egy 1.7DR motoros gép, ha még nincs nagyon széthajtva, minimális költséggel elvisz bárhová. Én, ha most vennék, biztos ilyet vennék. Ha tudsz esetleg nem kúton tankolni gázolajat, főleg megéri az 5L körüli fogyasztásával. Az isuzu kicsit rizikósabb, az szeret hengerfejes lenni, ha nem vigyáznak rá, onnantól elég sokba tud kerülni.

Pepe!Szerinted van megkímélt 17DR eladó itthon? :D

Link to comment
Megosztás:

Pepe!Szerinted van megkímélt 17DR eladó itthon? :D

Vannak még ilyenek sztem. Ami nekünk volt, az se szalonból került hozzánk, a kasztniján jócskán meg is látszottak az évek, de a motorjához azóta se kellett hozzányúlni. Pedig mi nem vittünk autószerelőt se magunkkal a vásárlásnál, körbenéztük, meghallgattuk, pöccre indult, elhoztuk. Ennyi. Biztos kell hozzá szerencse is, de nem lehetetlen egy aránylag jó állapotút kifogni. Esetleg német, osztrák importból nézelődni.

Link to comment
Megosztás:

mennyi benzint autóztál el hetente? vagy havonta?

nekem 1.4-esem van, de megvagyok győződve, hogy nem eszik kevesebbet.

Egyszer lemértem, 7,5- 7,8 ra jött ki, de forgalom nem nagyon volt (ünnepek alatt) de vegyesnek mondhatóan volt benne város is meg vidék is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tényleg jó ha összeülsz egy picit Novyval beszélgetni!

Majd ő elmondja neked mennyire lehet beletenyerelni egy tutinak hitt "fiatal" gépsasba...

Jap :)

Javaslatom az, hogy ha veszel, ne csináljanak meg rá semmi papírt, majd te megcsinálod, 3 napig meg taposod neki, hogy ha van valami baja jöjjön elő és ha nem jött elő semmi, akkor már talán megveheted :D Egyébként egy heted van rejtett hibára vonatkozva visszaadni a kocsit... Amiket én láttam, megnéztem, még így javítással együtt is árában vagyok a kocsinak, csak azért néha bennemvolt, hogy felgyujtom :P Igaz csak alkatrészt fizettem, azt is 40%os engedménnyel.

Öreget még most se vennék, mert ha ennek volt baja (és semmi de semmi köze hogy faceliftes( és nem utáni) vagy facelift előtti eredeti német lásd HRR ami 2001es) akkor egy régebbinek is lehet, mert nagyon sok függ attol, hogy hogy volt tartva, de a kor bizony döntőbb.

Meg kell jól nézni mit vesz az ember... szervízbe elvinni, műszeres vizsgálatok stb stb,akkor lehet azt mondani, hogy na ez jó. Én azt hittem tudom, aztán mégse... F be lassan nem lehet olyat találni, amihez ne kellene hozzányúlni :) Lelakott lehasználtakbol rengeteg van, de jó állapotúból kevés... többnyire kiscsaládok félve örzött autója.

1.4 többet bekajol, mint az 1.6 ezt már tapasztaltam. :D hiába a caravan kasztni.

Link to comment
Megosztás:

Az se tudom mi az! Ez valami nöi név? :)

Mindegy, rongáld az akksid, ahogy akarod, majd toporogsz a tescoban akksiért januárban. :)

54Ah-s akksit max 5,4A-rel lehet tölteni és mivel max 2,65V lehet cellánként a feszültség, így 15,9 a max töltőfesz. Egy volttal léptem túl, kérlek ne haragudj. :D Azért volt 1V volttal több, mert ennyire pontosan nem lehet állítani sajnos, izzót meg nem akartam még sorba kötni vele pluszba. Az 5A-t meg szépen be lehet állítani rajta. Amúgy 11Volttól 39Voltig lehet állítani a töltő feszültségét és max 40Amperrel tud tölteni feszültségtől függetlenül. A feszültséget meg állandó szinten tartja. Ilyen a vasúti szelénes egyenirányítós akkumulátortöltő nagyjából. :D Ki is hiányzott elektróról? :P

Link to comment
Megosztás:

Egyszer lemértem, 7,5- 7,8 ra jött ki, de forgalom nem nagyon volt (ünnepek alatt) de vegyesnek mondhatóan volt benne város is meg vidék is.

Az rengeteg, egy 2000köbcentis eszik ennyit nyugisan vezetve, sztem ott valami motorikus gond lehet. Ennél egy literrel legalább kevesebbet kéne fogyasztania.

Link to comment
Megosztás:

54Ah-s akksit max 5,4A-rel lehet tölteni és mivel max 2,65V lehet cellánként a feszültség, így 15,9 a max töltőfesz. Egy volttal léptem túl, kérlek ne haragudj. :) Azért volt 1V volttal több, mert ennyire pontosan nem lehet állítani sajnos, izzót meg nem még sorba kötni vele pluszba. Az 5A-t meg szépen be lehet állítani rajta. Amúgy 11Volttól 39Voltig lehet állítani a töltő feszültségét és max 40Amperrel tud tölteni feszültségtől függetlenül. A feszültséget meg állandó szinten tartja. Ilyen a vasúti szelénes egyenirányítós akkumulátortöltő nagyjából. :D

És az a szelén egyenirányító bizony jobb az akksinak, mint bármilyen elektronikával telepakolt modern kütyü :)

Link to comment
Megosztás:

FPepe te mennyivel jársz el átlagban?

nekem is olyan 6,5-7,0 között van sajna a fogyim.

Mint írtam, nekem volt már (egyszer) 5.5 is (nyáron egy személlyel, sik terepen), de általában 6L körül. Még most ebben a hidegben is 6.5 körül van. Nyilván vezetési stílustól, dombozattól, utasok számától is függ, ki kell tapasztalni. Nekem nagy segítség a BC, azon folyamatosan látom, mikor mennyit kér éppen.

Link to comment
Megosztás:

nem, sajnos sima csak.

de ford.számmérősre szeretném cserélni majd.

Csak mert abban van szegénységjelző, és ha jól rémlik az a mutatótól függetlenül műkszik. Amúgy a régi órám nekem is sokkal pontatlanabb volt a fordulatszámmérősnél, lehet érdemes lenne megvárni a műszeregység cserét, addíg nem kellene hozzányúlni a tankszintjelzőhöz.

Engem is ritkán vernek el. :D

Há mér nem szótá a Blitzen hogy ilyen igényeid vannak? Segítettem volna rajtad! :)

Link to comment
Megosztás:

És az a szelén egyenirányító bizony jobb az akksinak, mint bármilyen elektronikával telepakolt modern kütyü :)

Igen, mert ha jól emlékszem, akkor az alkalmazott trafó és a szelének együttes belső ellenállása segít a szükséges töltőáram létrehozásában. :D Meg ugye nagyob visszárammal rendelkeznek, mint szilíciumos társaik így töltés közben valamennyi kisütést is csinál. :)

Link to comment
Megosztás:

Mint írtam, nekem volt már 5.5 is (nyáron egy személlyel, sik terepen), de általában 6L körül. Még most ebben a hidegben is 6.5 körül van. Nyilván vezetési stílustól, dombozattól, utasok számától is függ, ki kell tapasztalni. Nekem nagy segítség a BC, azon folyamatosan látom, mikor mennyit kér éppen.

én is akarok egy olyan BC-ét! :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, mert ha jól emlékszem, akkor az alkalmazott trafó és a szelének együttes belső ellenállása segít a szükséges töltőáram létrehozásában. :D Meg ugye nagyob visszárammal rendelkeznek, mint szilíciumos társaik így töltés közben valamennyi kisütést is csinál. :)

Ez a lényege :)

Link to comment
Megosztás:

Csak mert abban van szegénységjelző, és ha jól rémlik az a mutatótól függetlenül műkszik. Amúgy a régi órám nekem is sokkal pontatlanabb volt a fordulatszámmérősnél, lehet érdemes lenne megvárni a műszeregység cserét, addíg nem kellene hozzányúlni a tankszintjelzőhöz.

Há mér nem szótá a Blitzen hogy ilyen igényeid vannak? Segítettem volna rajtad! :)

Jól rémlik. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak mert abban van szegénységjelző, és ha jól rémlik az a mutatótól függetlenül műkszik. Amúgy a régi órám nekem is sokkal pontatlanabb volt a fordulatszámmérősnél, lehet érdemes lenne megvárni a műszeregység cserét, addíg nem kellene hozzányúlni a tankszintjelzőhöz.

Há mér nem szótá a Blitzen hogy ilyen igényeid vannak? Segítettem volna rajtad! :D

Gondolod könnyen menne? Netán látsz rajtam vw emlémát? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Helló :D

Szóval hogyha valaki írna pár sort hogy szerinte melyiket válasszam, azt megköszönném.

Venni egy kicsit öregebb dízelt, ami tökjól fogyaszt, de semmi extra, vagy egy fiatalabb benzinest ami alapból olcsóbb, így jópár extra/jobb állapot is belefér az árba-esetenként a facelift utáni is!

Egyszerűen nem tudok egyedül dönteni :)

Legjobban úgy járnál ha hozatnál egy 1.4,1.6 se-t vagy bármilyen benzinest Németo-ból 600-euró környékén kapsz klímás,ablakemelős abs-es-t. A lényeg,hogy a szín és az ajtók száma stimmeljen. A régiből alvázszám kivág alkatrésznek eladod,az újból motorszám kiköszörül.Ennyi. :)

2-3kilóból nagyon jó Astrád lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyan nehezebb a bódém de benzinből 6.2-volt a legkevesebb fogyi a legtöbb meg úgy 9 liter. :)

5.6 liter/100km a rekordom ugye és az enyém nehezebb is mint a Tied. Amúgy ez négy személlyel történt, tehát elvileg legyőztem FPepét. :) Amúgy ez 1.6 nyóccelep.

Hogy benelnek én is bizonyítsam, hogy az 1.4-gyel csak a biztosítás csökken. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.