Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Azért nem olyan nagy feladat figyelni arra, hogy bemelegedjen, rendszeresen le legyen cserélve amit le kell...

Nem nagy feladat. Én is képes vagyok megtenni, de vannak emberek, akinek fontosabb a kályhacső a végére, meg az éndzsölájsz kszenonnal, szárny, stb. Nem utolsó sorban lámpánál ne verjék el. :D

Link to comment
Megosztás:

A cossi fej jó, ks hajlamosabb elhalni. Az azt mondják meg édeskevés. 8v is ki lehet irtani idióta használattal, a 16v meg érzékenyebb erre.

Hát ja. De valahogy én jobban örülnék ha kanyarodni is jól tudna a vasam. A GSI corsáknak van valami okosság a futóművében? Max.stabrudat nézek ki belőle....akkor meg ez alá a futómű alá egy x16xe is sok....A gyorsulgatás nem vonz.

Egy ilyet kipróbálnék.LINK Az átírás nem drága az biztos. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ja. De valahogy én jobban örülnék ha kanyarodni is jól tudna a vasam. A GSI corsáknak van valami okosság a futóművében? Max.stabrudat nézek ki belőle....akkor meg ez alá a futómű alá egy x16xe is sok....A gyorsulgatás nem vonz.

Akkor rakj bele c16se-t. Beleraksz egy jó gátló rugó szettet, stabrúd, pu szilentek, és lehet vele kanyarodni rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Akkor rakj bele c16se-t. Beleraksz egy jó gátló rugó szettet, stabrúd, pu szilentek, és lehet vele kanyarodni rendesen.

C16se-t akartam venni mind olyan volt,hogy csak 300.000van benne de az fix :D

Gátlóim valami okosított magnetti-t vettem tavaly 4-et. Betonkemények,meg elől kétszer nagyobb a dőlés,de a sportostól így is messze van.

Link to comment
Megosztás:

C16se-t akartam venni mind olyan volt,hogy csak 300.000van benne de az fix :D

Gátlóim valami okosított magnetti-t vettem tavaly 4-et. Betonkemények,meg elől kétszer nagyobb a dőlés,de a sportostól így is messze van.

Vegyél egy pár sárga konit előre. Tekerd be maxra, és meglátjuk mennyi tömésed marad. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma megküldtem normális töltővel az akksit. Levettem és 14,22V-ot mértem a kapcsain. Aztán megsmirgliztem a kapcsokat, valamint a sarukat is belül és ha már ott voltam, kicseréltem a szorító csavarokat, mert eléggé meg voltak gyengülve (ki az az állat, aki 5.6-os csavart rakott bele :D). Jobban indult, igaz nem is voltak reggeli hidegek kora délután és nem is állt annyit. Szerintem közrejátszott, hogy jól fel volt töltve az akksi (17V-tal töltöttem és 5A-t vett fel néhány órán át).

Sokat hiányoztál elektró óráról? :)

Link to comment
Megosztás:

Helló :)

Erősen kell gondolkodnom az autócserén, hisz szegény pára kezd már "elhasználódni" akármennyire is vigyázok/vigyáztam rá, de nem csak ez a fő ok, hanem a fogyasztás. Többnyire egyedül autózok, és nem (mindíg) vagyok egy versenyzős típus tehát úgymond "felesleges" egy 1.6-os motor, meg amennyi üzemanyagot elhasználok.

Elég lenne egy kisebb, de kasztniban nem, az F astra bevált-tökéletes, ráadásul már ismerem tetőtől talpig, hibáit,előnyeit stb.

Szal lényeg hogy ugyanígy F astrát szeretnék venni, hisz bevált és anyagi helyzetem ezt engedi meg, hitelt meg még soha nem vettem fel és tartani szeretném még magam ehhez :) Max a facelift utáni, hamár másikat veszek.

Leányfaluról járok Bp-re, 25km oda 25 vissza, tehát mindennel együtt heti kb 300km-t autózok.

2 tipus között vacilálok, a legfőbb szempont a fogyasztás, megbízhatóság, fenntartási költség.

Tehát itt jön a nagy kérdés, 1.4i/SE vagy 1.7D :D

Igazából a dízel okoz gondot, nem sok az iromány róla, a neten fellelhető fórumokban pedig elvéreztem a flame áradatok, fikázások, ezajobbnempedigazok között.

Soha nem volt még dízelem, így nulla tapasztalat. Bár elolvastam rengeteg dízel témával foglalkozó cikket, érdemes-e mire kell figyelni vásárláskor stb.

Pl. ezt is, és itt ajánlottak között van az 1.7D :D

1.7D - azért erre gondoltam mert ilyen öreg dízelben a turbó csak plusz hibalehetőség lehet, ha olyan, így a szívódízel talán a leg"igénytelenebb" (?)

viszont azt hallottam hogy még ígyis drágább a javítása, viszont jó a fogyasztása és talán kevesebb az elektromos kütyü(?).

Az isuzuról hallottam jókat, de az általában az újabb példányokban van, amit már nemigen tudnék kicsengetni.

1.4i vagy SE - mivel benzinesem volt és van benne km bőven így tudom hogy a sima 8V milyen tartós motor, ezért gondolom az 1.4 kistesó is hasonló. Az SE-t nem ismerem, de a plusz lóerők jól hangzanak HA nem mennek a fogyasztás rovására és ugyanolyan kiforrott szerkezet. Ezek gondolom kicsit többet esznek mint a dízel.

Szóval hogyha valaki írna pár sort hogy szerinte melyiket válasszam, azt megköszönném.

Venni egy kicsit öregebb dízelt, ami tökjól fogyaszt, de semmi extra, vagy egy fiatalabb benzinest ami alapból olcsóbb, így jópár extra/jobb állapot is belefér az árba-esetenként a facelift utáni is!

Egyszerűen nem tudok egyedül dönteni :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az elmúlt éjjel autóról-autóra járva gyűjtötték a ház előtt a dísztárcsákat!

Nekem a cégesem alszik kint. A két jobboldalit leszedte a paraszt, de a riasztóm nagyon érzékeny. Ha neki pattan egy labda, akkor is csipog hármat. Valószínű, hogy ezért dobta el, otthagyta!

A szomszéd Mondeoja nem úszta meg! Neki vitték mind a négyet!

Azért qrva bátrak az emberek! Egy egész házsor ablaka néz arra, de nem számít!

Sajnos az én ablakom nem arra néz!

Link to comment
Megosztás:

...

Semmivel sem fog kevesebbet enni az 1.4

Sziasztok! BUÉK mindenkinek!

Az elmúlt éjjel autóról-autóra járva gyűjtötték a ház előtt a dísztárcsákat!

Nekem a cégesem alszik kint. A két jobboldalit leszedte a paraszt, de a riasztóm nagyon érzékeny. Ha neki pattan egy labda, akkor is csipog hármat. Valószínű, hogy ezért dobta el, otthagyta!

A szomszéd Mondeoja nem úszta meg! Neki vitték mind a négyet!

Azért qrva bátrak az emberek! Egy egész házsor ablaka néz arra, de nem számít!

Sajnos az én ablakom nem arra néz!

Egyszer kell az ilyet jól megverni, aztán ráhívni a rendőrt. Sajnos télen megesik, hogy elcsúszik az ember. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló :)

Erősen kell gondolkodnom az autócserén, hisz szegény pára kezd már "elhasználódni" akármennyire is vigyázok/vigyáztam rá, de nem csak ez a fő ok, hanem a fogyasztás. Többnyire egyedül autózok, és nem (mindíg) vagyok egy versenyzős típus tehát úgymond "felesleges" egy 1.6-os motor, meg amennyi üzemanyagot elhasználok.

Elég lenne egy kisebb, de kasztniban nem, az F astra bevált-tökéletes, ráadásul már ismerem tetőtől talpig, hibáit,előnyeit stb.

Szal lényeg hogy ugyanígy F astrát szeretnék venni, hisz bevált és anyagi helyzetem ezt engedi meg, hitelt meg még soha nem vettem fel és tartani szeretném még magam ehhez :) Max a facelift utáni, hamár másikat veszek.

Leányfaluról járok Bp-re, 25km oda 25 vissza, tehát mindennel együtt heti kb 300km-t autózok.

2 tipus között vacilálok, a legfőbb szempont a fogyasztás, megbízhatóság, fenntartási költség.

Tehát itt jön a nagy kérdés, 1.4i/SE vagy 1.7D :D

Igazából a dízel okoz gondot, nem sok az iromány róla, a neten fellelhető fórumokban pedig elvéreztem a flame áradatok, fikázások, ezajobbnempedigazok között.

Soha nem volt még dízelem, így nulla tapasztalat.

1.7D - azért erre gondoltam mert ilyen öreg dízelben a turbó csak plusz hibalehetőség lehet, ha olyan, így a szívódízel talán a leg"igénytelenebb" (?)

viszont azt hallottam hogy még ígyis drágább a javítása, viszont jó a fogyasztása és talán kevesebb az elektromos kütyü(?).

Az isuzuról hallottam jókat, de az általában az újabb példányokban van, amit már nemigen tudnék kicsengetni.

1.4i vagy SE - mivel benzinesem volt és van benne km bőven így tudom hogy a sima 8V milyen tartós motor, ezért gondolom az 1.4 kistesó is hasonló. Az SE-t nem ismerem, de a plusz lóerők jól hangzanak HA nem mennek a fogyasztás rovására és ugyanolyan kiforrott szerkezet. Ezek gondolom kicsit többet esznek mint a dízel.

Szóval hogyha valaki írna pár sort hogy szerinte melyiket válasszam, azt megköszönném.

Venni egy kicsit öregebb dízelt, ami tökjól fogyaszt, de semmi extra, vagy egy fiatalabb benzinest ami alapból olcsóbb, így jópár extra/jobb állapot is belefér az árba-esetenként a facelift utáni is!

Egyszerűen nem tudok egyedül dönteni :P

Milyen motor van most abban az astrában?

C16NZ? Esetleg SZR?

Miért él még mindig az emberekben az a hülye tévhit, hogy a kisebb motorú autó kevesebbet eszik? :D

A dízel drágább fenntartása vajon megér ennyit?

Maximum a kényelmi extrák miatt éri meg cserélni autót, de attól, hogy valami fiatalabb még nem jelenti egyenesen azt, hogy jobb is...lásd Novy példáját.

Link to comment
Megosztás:

Bocs C16NZ, és azért gondolkozom újabbon, mert így 354ezer km-nál egyre több rajta a javítanivaló, nem kezdem el sorolni mik azok.

Igen végülis csak 200cm3-vel kisebb, csak gondoltam hogy kevesebbet eszik fene tudta. Am akkor minek vagy 1.4 meg 1.6 is :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.