Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok!

a véleményetekre lennék kíváncsi, a köv. jelenség okán:

tegnap tankoltam az autóba 27 litert. a mutató előtte a piros mező tetején egerészett.

a tankolás után viszont csak az első csík és a "25"-ös jelzés közé megy fel a mutató.

néha néha megközelíti a 25-öt.

ez minek a hibája lehet?

vagy esetleg kalibrálási gond?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a véleményetekre lennék kíváncsi, a köv. jelenség okán:

tegnap tankoltam az autóba 27 litert. a mutató előtte a piros mező tetején egerészett.

a tankolás után viszont csak az első csík és a "25"-ös jelzés közé megy fel a mutató.

néha néha megközelíti a 25-öt.

ez minek a hibája lehet?

vagy esetleg kalibrálási gond?

A Mol Rt. hibája :D :)

Link to comment
Megosztás:

Boldog névnapot Dávid cartárs :)

Boldogat. :) Eltünt az egyik dísztárcsám, eszembe jutott, hogy pár napja beszedtem sötétben 50-el egy bazi nagy kátyút két faluval arrébb. (szakadt volna bele a feje az anyukájába az illetékesnek) Azt hittem a kerék szakad ki, akkorát huppant. Most azt számolgatom, hogy megéri visszamenni érte, vagy a benzinköltségből vegyek másikat a tecsóba? Plussz még lehet meg sem találom. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a véleményetekre lennék kíváncsi, a köv. jelenség okán:

tegnap tankoltam az autóba 27 litert. a mutató előtte a piros mező tetején egerészett.

a tankolás után viszont csak az első csík és a "25"-ös jelzés közé megy fel a mutató.

néha néha megközelíti a 25-öt.

ez minek a hibája lehet?

vagy esetleg kalibrálási gond?

A mutató nem lineálisan mozog, csak tájékoztató jellegű. Nekem pölö az 50-ről gyorsan lemegy a fél tankig, onnan már lassabban kúszik lefele.

Link to comment
Megosztás:

Elég sok mostanában felmerült "hiba" megjavulna egy teletanktól :D Lehet hogy látványosan megállna fél méterrel a tele-jelzés alatt a mutató, és akkor egyértelműen kevesebbet mutat. Lehet hogy túlugrik rajta, akkor meg látszik hogy kalibrálni kéne. Saccolgatás alapján nemáá' :)

Link to comment
Megosztás:

Elég sok mostanában felmerült "hiba" megjavulna egy teletanktól :D Lehet hogy látványosan megállna fél méterrel a tele-jelzés alatt a mutató, és akkor egyértelműen kevesebbet mutat. Lehet hogy túlugrik rajta, akkor meg látszik hogy kalibrálni kéne. Saccolgatás alapján nemáá' :)

azt néztem éppen, hogy elég körülményes kivenni a műszert onnan a helyéről :)

Link to comment
Megosztás:

azt néztem éppen, hogy elég körülményes kivenni a műszert onnan a helyéről :D

Bajonettzáras, el kell fordítani pár fokot, és úgy lehet kihúzni. Arra viszont ügyelj, hogy a visszafolyó cső a helyére kerüljön, mert különben üanyag ellátási gondjaid lesznek féltank alatt. De nincs értelme kivenni, semmit nem tudsz kezdeni vele.

145829-20101230-nqLsxf.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bajonettzáras, el kell fordítani pár fokot, és úgy lehet kihúzni. Arra viszont ügyelj, hogy a visszafolyó cső a helyére kerüljön, mert különben üanyag ellátási gondjaid lesznek féltank alatt. De nincs értelme kivenni, semmit nem tudsz kezdeni vele.

14582-20101230-nqLsxf.jpg

akkor csere?

újonnan ezt hogy kell keresni?

csak mert én sehol se találtam a neten.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

a véleményetekre lennék kíváncsi, a köv. jelenség okán:

tegnap tankoltam az autóba 27 litert. a mutató előtte a piros mező tetején egerészett.

a tankolás után viszont csak az első csík és a "25"-ös jelzés közé megy fel a mutató.

néha néha megközelíti a 25-öt.

ez minek a hibája lehet?

vagy esetleg kalibrálási gond?

A motorhőmérsékletmérő kb. jól mutat, üzemmeleg motornál felmegy 90 fölé kicsivel?

Link to comment
Megosztás:

igen, az felette van egy kicsivel.

az jónak tűnik.

Akkor a műszeregység feszstabilizátor hibája kizárva. Akkor vagy az üzemanyagszint-jelző mutatójának kéne az alaphelyzetét ellenőrizni, vagy a tankban a jeladó gyengélkedik, esetleg van valahol egy oxidos csatlakozás a vezetékében, pl. a tanknál.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a műszeregység feszstabilizátor hibája kizárva. Akkor vagy az üzemanyagszint-jelző mutatójának kéne az alaphelyzetét ellenőrizni, vagy a tankban a jeladó gyengélkedik, esetleg van valahol egy oxidos csatlakozás a vezetékében, pl. a tanknál.

a műszert kiveszem délután.

a jeladóhoz hogy férek oda?

hátsó ülés alatt van? csak hogy a kábeleket ellenőrizzem.

Link to comment
Megosztás:

a műszert kiveszem délután.

a jeladóhoz hogy férek oda?

hátsó ülés alatt van? csak hogy a kábeleket ellenőrizzem.

A hátsó ülés alól tudtommal az AC-pumpa érhető el. A szintjelző műszer jeladóját nem tudom, honnan érhető el, én még nem láttam az enyémet :D Majd jön vki, és megmondja. A műszeregységgel azt csináld, hogy a szintjelző műszer mutatója alól a kitámasztó pöcköt kihúzod, és ha a mutató jelentősebb mértékben lejjebb megy, akkor kell kalibrálni, azt hiszem, a gyik-ben van a leírása.

Mielőtt kiveszed a szintjelző jeladóját, nézd meg az elektromos csatlakozásokat rajta, nem csak azok oxidosak-e.

Link to comment
Megosztás:

Na, megérkezett ma a várva várt új fojtószelepállás érzékelő.

Beszereltem, kicsit féltem tőle, hogy tiltáson indul a gép, de szerencsére nem volt ilyen.

Az ellenállás, amit mértem rajta:

2.18 kOhm alapból, full gázon pedig 7.11 kOhm

A régi nagyobb ingadozást mutatott alsó határértékben, ott ez 2.16-2.26 kOhmig terjedt.

Remélem jól szuperál az új, és hibakódoktól mentes lesz ezután az utam :D

Amúgy köszi az infót, ezt eddig nem is tudtam :)

Egyébként is C14SE, abban pedig mindig is ilyen volt az oktánszámdugó :D

Megnéztem, tényleg így van :)

Ezzel most akkor mit tudok csinálni?

:D

Ja, és lemerült a riasztóm távirányítója. De jó, hogy itthon, pótkulcs biztos közelségében :P

Szar lett volna ha ez külföldön történik.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy köszi az infót, ezt eddig nem is tudtam :D

Megnéztem, tényleg így van :)

Ezzel most akkor mit tudok csinálni?

:)

Az előgyújtást változtatja meg, ha nagyobb oktánszámú- pl. 98-as, vagy 85-95 keveréket tankolsz, akkor érdemes átállítani. Én is így használom. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen felni? :D ? Ennyire meg van patkázva, vagy csak havas?

ui: Az a lapát neki van támasztva a kocsidnak? :) :D

Volvo. Padka, de majd ócóért kijavít, megunásig használ (egy nyár) drágáért elad.

Szerintem igen, de nem lesz nagy bótod belőle, mert az üvegnél ér hozzá :)

(Legalábbis én ezekre tippelek :P )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.