Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Breki kaptam egy komolyabb scart kábelt, és lett kép ... ki érti ezt, ne meg azt hogy VGA kábellel milyen szép képe van, a többi kép meg se közelíti.

Valami nincs bekötve a régiben. Nem próbáltad megfordítani?

Én nem nagyon használom a scartot, bár van kábelem hozzá, mert van 4 tv és sűrűn előfordul, hogy a konyhában vagy a hálóban nézek dvd-t. RF-en operálok, bár jár némi minőségromlással, de így csak egy kábel kell, az új tv meg még a hangyabolyból is tökéletes képet csinál.... :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a Sessiont meg kéne szüntetni egy idő után, mert odaül valaki rosszakaró, ahol Zotya belépve maradt, és teljesen dezinformálja az egész fórumot:)

És szerintem egy userID-hoz egy SessionID tartozzon :D

Az már a júúúzer problémája, ha úgy állítja be, hogy bejelentkezve maradjon (ami nem igaz, csak automatikusan bejelentkezik a sessionID alapján :D). :) Mivel ez az én gépem, így nekem mindenhova automatikusan bejelentkezik, de arra ügyelek, hogy más ne férjen hozzá. Ha ez nem megoldható, akkor úgy kell beállítani a fórumot (ha nincs több felhasználós rendszer kialakítva), hogy kijelentkezzen és persze a jelszót ne jegyezze meg a böngésző. :)

Link to comment
Megosztás:

Az már a júúúzer problémája, ha úgy állítja be, hogy bejelentkezve maradjon (ami nem igaz, csak automatikusan bejelentkezik a sessionID alapján :P). :D Mivel ez az én gépem, így nekem mindenhova automatikusan bejelentkezik, de arra ügyelek, hogy más ne férjen hozzá. Ha ez nem megoldható, akkor úgy kell beállítani a fórumot (ha nincs több felhasználós rendszer kialakítva), hogy kijelentkezzen és persze a jelszót ne jegyezze meg a böngésző. :)

Jelszót nem jegyeztetem meg, automatikus bejelentkezés nálam sehol sincs.

Tudom, hogy ha egyszer megjegyeztetem, akkor tuti elfelejtem :)

De a kedvedért bezártam a böngészőt, megnyitottam az opelforum.hu-t, és be voltam jelentkezve.

De ha éjjelre hibernálom a gépet, akkor is bejelentkezve marad.

Ez igazából tervezői döntés eredménye. Ha törölném a sütiket, fogadjunk hogy nem tudná ki vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

és olyantat nem tudok h ezen a gépen mindig maradjon bejelentkezve? mer nekem igazából mindenhol olyan, csak ez dob ki

Gondolom "ez" azért dob ki, mert sűrűn változik valami feltétel a SessionID generálásához. Nálam pl úgy van, hogy mikor napközben nincs bekapcsovla a gép, de megváltozik a külső IP címem, akkor itt nem vág ki mikor hazaértem és bekapcsolom a gépem, és megnyitom a fórumot, mivel nem volt aktív a SessionID, a cookie meg tárolja, amit tárolnia kell. DE! Ha épp meg van nyitva az oldal és közben megszakad a net, megváltozik a külső IP-m, utána ráfrissítek az oldalra, akkor kidob a fórum, mert érvénytelen a SessionID-m. Nem egyezik az IP címmel. (Ugye régen volt egy ilyen biztonsági rés az iWiW-n is, hogy ha valakinek megtudtad a SessionID-jét és IP-jét, akkor át lehetett vágni a rendszert)

Link to comment
Megosztás:

Jelszót nem jegyeztetem meg, automatikus bejelentkezés nálam sehol sincs.

Tudom, hogy ha egyszer megjegyeztetem, akkor tuti elfelejtem :D

De a kedvedért bezártam a böngészőt, megnyitottam az opelforum.hu-t, és be voltam jelentkezve.

De ha éjjelre hibernálom a gépet, akkor is bejelentkezve marad.

Ez igazából tervezői döntés eredménye. Ha törölném a sütiket, fogadjunk hogy nem tudná ki vagyok :P

Firefox megmondja neked, ha elfelejtetted. :D A sütik törlésével természetes, hogy nem tudná ki vagy. :) Bár attól még a böngésző megjegyzi neked a jelszót és nevet, ha kéred... :)

Link to comment
Megosztás:

Gyorsan fakul :D

Amúgy nekem semmi.

Nagynéném corsája is piros volt, miután beletolatott egy IFA az újrafestett rész ilyen lett mint ez, az eleje meg mint Dáwidé :)

145677-20101229-Cb6Mqd.jpg

:D

Jah... Generátort cseréltem. Holnap megmondom érdemes volt -e :) :P Meg nekiálltam telósítani a motorháztetőt, de aztán kb a felénél elakadtam. Szembesültem vele hogy feledékeny vagyok, meg azzal is hogy egy 6-os menetbe nem egyszerű beletekerni a 8-as csavart :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem is ez a furcsa, hanem hogy timeout-tal nem dob ki egy idő után.

Ja igen meg ez is.... :D még ha tudnám , mi a tószt ez? :D :)

Hááát, ha csak ez kell... tudom ám a számod...:o :D

Kösz, tudtam, hogy rád mindíg számíthatok! :)

Igen, de a Sessiont meg kéne szüntetni egy idő után, mert odaül valaki rosszakaró, ahol Zotya belépve maradt, és teljesen dezinformálja az egész fórumot:)

És szerintem egy userID-hoz egy SessionID tartozzon :D

Gondolod, hogy bárki nálam jobban össze tudná keverni a topicokat, és többet offolna? Aki utánnam jön csak jobb lehet. :P

Link to comment
Megosztás:

:D

Jah... Generátort cseréltem. Holnap megmondom érdemes volt -e :) :) Meg nekiálltam telósítani a motorháztetőt, de aztán kb a felénél elakadtam. Szembesültem vele hogy feledékeny vagyok, meg azzal is hogy egy 6-os menetbe nem egyszerű beletekerni a 8-as csavart :D

hol volt ez újra fényezve? mert az egész jól néz ki :P

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/145677-20101229-Cb6Mqd.jpg

:D

Jah... Generátort cseréltem. Holnap megmondom érdemes volt -e :) :P Meg nekiálltam telósítani a motorháztetőt, de aztán kb a felénél elakadtam. Szembesültem vele hogy feledékeny vagyok, meg azzal is hogy egy 6-os menetbe nem egyszerű beletekerni a 8-as csavart :D

Hátmég milyen nehéz 6os csavarra 5ös menetmetszőt rátekerni :)

Amúgy ilyen fakó:

DSC_5973_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen látszik talán legjobban. A kép bal széle...

Amúgy a tiéd tényleg szép még.

Hol van ez a kép? Lenne tippem de biztos nem az :D

Link to comment
Megosztás:

Jah... Generátort cseréltem. Holnap megmondom érdemes volt -e :) :) Meg nekiálltam telósítani a motorháztetőt, de aztán kb a felénél elakadtam. Szembesültem vele hogy feledékeny vagyok, meg azzal is hogy egy 6-os menetbe nem egyszerű beletekerni a 8-as csavart :D

Én bevittem a céghez, és a kisöreg percek alatt 6-osra varázsolta az esztergán.....egyszerűbb volt kicserélni és nem kellett szétbarmolni a menetet.....

Link to comment
Megosztás:

Hátmég milyen nehéz 6os csavarra 5ös menetmetszőt rátekerni :P

Amúgy ilyen fakó:

http://kepfeltoltes.hu/101229/DSC_5973_www...ltoltes.hu_.jpg

Ezen a képen látszik talán legjobban. A kép bal széle...

Amúgy a tiéd tényleg szép még.

Hol van ez a kép? Lenne tippem de biztos nem az :D

A kép a "D" meghajtón van, az Opel-mappában :D Szép a lóf.szt :) :D (2 éves kép :) ) mosás-ócsópolírozás után ilyen volt 1 hétig, aztán visszamattult a p.csába :D Ha van időm Így, meg Így néz ki (pár napig...), ha meg csak átmegyek vele a gépin, akkor meg Így. (illetve nem. Itt is fél napig simogattam :o )

Link to comment
Megosztás:

Én is ezt fogom csinálni. :)

Másnak is tetszett már a megoldás, mert kettő ott figyel a cégnél rászigszalagozva más alkatrészekre és várja az utazást :D

A kisöreg meg már méretet vett a faudikról, hogy ne kelljen gyárit szerezni.... :)

Kár, hogy a feladatra alkalmas anyag kell hozzá, legalább 8.8-as..... :D

Link to comment
Megosztás:

hol volt ez újra fényezve? mert az egész jól néz ki :D

Ott, és akkor, ahol, és amikor összerakták. :D

Én bevittem a céghez, és a kisöreg percek alatt 6-osra varázsolta az esztergán.....egyszerűbb volt kicserélni és nem kellett szétbarmolni a menetet.....

Itt is az lesz :) (csak várhatok a suliszünet végéig, mert esztergás-ismerős, csak az eszterga-tanárom van, a suliban :)

Link to comment
Megosztás:

A kép a "D" meghajtón van, az Opel-mappában :D Szép a lóf.szt :D :P (2 éves kép :) ) mosás-ócsópolírozás után ilyen volt 1 hétig, aztán visszamattult a p.csába :D Ha van időm Így, meg Így néz ki (pár napig...), ha meg csak átmegyek vele a gépin, akkor meg Így.

Jól van, akkor nem szép, ha az jobban esik :D

Amúgy most enyém is ablakok vonaláig saras, és csak ott látni ki előre meg hátra, ahol az ablaktörlők törölnek :)

Le kéne mosni már.

Link to comment
Megosztás:

A kép a "D" meghajtón van, az Opel-mappában :P Szép a lóf.szt :) :D (2 éves kép :) ) mosás-ócsópolírozás után ilyen volt 1 hétig, aztán visszamattult a p.csába :D Ha van időm Így, meg Így néz ki (pár napig...), ha meg csak átmegyek vele a gépin, akkor meg Így. (illetve nem. Itt is fél napig simogattam :D )

Duna plaza parkoló teteje.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.