Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szarul is éreztem magam. :) Mi lett cserélve-javítva, mennyibe került, voltak-e problémák? :D

Pedig hányszor hívtalak.... :)

hengerfej síkolás, meg a hüvely meghónolva, meg 2 nyomáspróba.

Tömítésből elég sok.(hengerfej,szívósor,kipufogósor,olajteknő,olajszivattyú)

Főtengely-szimmering, vezérműtengely-szimmering

Gyűrű mind a négy hengerbe, főtengely csapágysor, hajtókar csapágysor, hengerfejcsavarok.

Termosztát, vezérműszíj, hosszbordásszíj, olaj, olajszűrő, fagyálló

Féltengely-szimmering, váltóolaj.

kb 130 ezer.

Link to comment
Megosztás:

Pedig hányszor hívtalak.... :D

hengerfej síkolás, meg a hüvely meghónolva, meg 2 nyomáspróba.

Tömítésből elég sok.(hengerfej,szívósor,kipufogósor,olajteknő,olajszivattyú)

Főtengely-szimmering, vezérműtengely-szimmering

Gyűrű mind a négy hengerbe, főtengely csapágysor, hajtókar csapágysor, hengerfejcsavarok.

Termosztát, vezérműszíj, hosszbordásszíj, olaj, olajszűrő, fagyálló

Féltengely-szimmering, váltóolaj.

kb 130 ezer.

Aha, értem, akkor végülis a nem a HF-volt elrepedve?

Link to comment
Megosztás:

És ez szerinted nem olyan?

Kérdezem. :D

Az első 2 másodperc lehet a hidrotőke (de fogadjunk nyáron az a hang sincs), a többi injektor, ahogy többen is mondták. :)

Hozzá nem nyúlnék a helyedben. :)

A hidrotőke tisztítás vagy bejön, vagy nem, mert ha az olajfuratok vannak eltömődve, akkor nem sokat ér.

Nyilván van akinek sikerül, mert akkor ott a hidrotőkék koszosak. :D

Link to comment
Megosztás:

Az első 2 másodperc lehet a hidrotőke (de fogadjunk nyáron az a hang sincs), a többi injektor, ahogy többen is mondták. :D

Hozzá nem nyúlnék a helyedben. :)

A hidrotőke tisztítás vagy bejön, vagy nem, mert ha az olajfuratok vannak eltömődve, akkor nem sokat ér.

Nyilván van akinek sikerül, mert akkor ott a hidrotőkék koszosak. :)

Az egész videó alatt hallani valamelyik tőke/tőkék csattogását, amikor jár a motor.

Nálam amúgy olajfurat probléma van.

Link to comment
Megosztás:

Az első 2 másodperc lehet a hidrotőke (de fogadjunk nyáron az a hang sincs), a többi injektor, ahogy többen is mondták. :D

Hozzá nem nyúlnék a helyedben. :)

A hidrotőke tisztítás vagy bejön, vagy nem, mert ha az olajfuratok vannak eltömődve, akkor nem sokat ér.

Nyilván van akinek sikerül, mert akkor ott a hidrotőkék koszosak. :)

Tisztítás az tényleg vagy bejön vagy nem, de én teljes cserére gondoltam.

Szeretném még jóideig használni ezt a motort, nem lesz baja ha így marad?

Link to comment
Megosztás:

Tisztítás az tényleg vagy bejön vagy nem, de én teljes cserére gondoltam.

Szeretném még jóideig használni ezt a motort, nem lesz baja ha így marad?

Enyémnek 15 ezer kilométer óta ilyen hangja van, amit a videón is hallottál (a videó készítésekor még 204 ezer volt benne :D). Az olajszintre jobban ügyelj. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezek a Suzuki marketingesek nem hülyék!

Visszahívnak minden 97 és 2002 között gyártott Stiftet,mert a magyar beszállítótól származó első gólyalábak csonkállvány felfogatása elrohadhat és kiszakad a kerék. :D

100ból vajon hány tizenéves autóban van ugyanaz a gyári lengéscsillapító? És abból mennyi a magyar beszállítótól származó?

Viszont így 120.000 tulaj biztosan megfordul a márkakereskedésben és mindegyiknek lesz nagyon kedvező hitelkonstrukció az új modellre. :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig hányszor hívtalak.... :D

hengerfej síkolás, meg a hüvely meghónolva, meg 2 nyomáspróba.

Tömítésből elég sok.(hengerfej,szívósor,kipufogósor,olajteknő,olajszivattyú)

Főtengely-szimmering, vezérműtengely-szimmering

Gyűrű mind a négy hengerbe, főtengely csapágysor, hajtókar csapágysor, hengerfejcsavarok.

Termosztát, vezérműszíj, hosszbordásszíj, olaj, olajszűrő, fagyálló

Féltengely-szimmering, váltóolaj.

kb 130 ezer.

Akkor végülis csak az az 1 henger lett hónolva, és abba került új túlméretes dugó?

Link to comment
Megosztás:

Enyémnek 15 ezer kilométer óta ilyen hangja van, amit a videón is hallottál (a videó készítésekor még 204 ezer volt benne :)). Az olajszintre jobban ügyelj. :D

Olajra ügyelek, most annyi van benne, mint augusztusban cserénél töltöttem, akkor 3 litert locsoltam bele, mert nem tudtam rakok-e bele valami adalékot vagy nem, aztán úgymaradt.

Igazából mindegy is, min és max között van félúton, és hát így több maradt tartalékba utánaöntögetni :D :)

Augusztus óta múlt héten ment bele az 1000. km :P

Télen jellemzően nem használjuk agyon a kocsit, de nyáron több külföldi út is be van tervezve :D

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.....enyémnek is nyitva volt az egyik sarka......volt benne valami a kártyán kívül? :D

Semmi más, a boríték nyitva volt, vissza volt dugva és egy nagyon vékony cellux-szal volt leragasztva középen... :)

Igen, csak ez volt benne- most a vitrinben figyel... :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet meg félbehajtotta a posta...holnap asszem beszélgetek valakivel. :D

Ja szintén zenész..... Három helyen is meg van töredezve...Az én postásom nem félbe hajtotta, hanem megetette a kutyájával...mondjuk annyit is ér!!!!

Alex, ha már itt vagy. Polírozott fémet milyen lakkal érdemes lefújni?

Sima HS lakk (amit a bázisra is fújunk) tökéletes hozzá :) Fontos a tökéletes zsírtalanítás, és tisztítás előtte..... De gondolom ezt neked nem is kel leírnom :)

Link to comment
Megosztás:

Ja szintén zenész..... Három helyen is meg van töredezve...Az én postásom nem félbe hajtotta, hanem megetette a kutyájával...mondjuk annyit is ér!!!!

Sima HS lakk (amit a bázisra is fújunk) tökéletes hozzá :D Fontos a tökéletes zsírtalanítás, és tisztítás előtte..... De gondolom ezt neked nem is kel leírnom :)

Bakker!!! Ez a magyar posta...és akkor még anyám csodálkozik, hogy miért inkább valamilyen futár szolgálatot választok ilyen célra!!

ui: Zoli az előző kérdésedre válaszoltam az előző hsz-ben.

Köszi köszi. Továbbítom cimborámnak.

A csomagos részét szoktam használni, azzal eddig nem volt gond.

Link to comment
Megosztás:

Bakker!!! Ez a magyar posta...és akkor még anyám csodálkozik, hogy miért inkább valamilyen futár szolgálatot választok ilyen célra!!

ui: Zoli az előző kérdésedre válaszoltam az előző hsz-ben.

Magyar postáról csak annyit, hogy én Miskolc mellől szoktam csomagokat kapni, ami ide 40km... és mindig az utolsó nap utáni nap reggelén ér ide reggel 7kor...

Most is várok egy csomagot, amit hétfőn adtak fel, kivi vagyok mikorra ér ide.

Voltam kint kicsit csúszkálgatni :

144975-20101228-HmcBnC.jpg

:D

Link to comment
Megosztás:

Ja szintén zenész..... Három helyen is meg van töredezve...Az én postásom nem félbe hajtotta, hanem megetette a kutyájával...mondjuk annyit is ér!!!!

Az enyémnek az egyik sarka hiányzott ( a kártya sértetlen), de én így is örültem neki. Sztem szép gesztus.

A cégem eddig minden évben gyönyörű és főképp drága képeslapokat küldözgetett. Idén a főnök mindenkitől begyűjtötte az e-mail címeket és elektronikus úton fejezte ki jókívánságait. Akitől nem kapott elérhetőséget annak nyasgem.......

Ettől a fajtától én nem ájultam el, közel sincs olyan értéke a szememben (nem az árára gondolok) :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémnek az egyik sarka hiányzott ( a kártya sértetlen), de én így is örültem neki. Sztem szép gesztus.

A cégem eddig minden évben gyönyörű és főképp drága képeslapokat küldözgetett. Idén a főnök mindenkitől begyűjtötte az e-mail címeket és elektronikus úton fejezte ki jókívánságait. Akitől nem kapott elérhetőséget annak nyasgem.......

Ettől a fajtától én nem ájultam el, közel sincs olyan értéke a szememben (nem az árára gondolok) :D

Én meg mondjuk olyan vagyok, hogy nem igénylem az ilyesmit. :) Ha van nem probléma, de ha nincs, az sem... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.