Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ne fossá'. Injektor hang.

Bár ugye nekem se autóm, se ilyen motorom nem volt...

Én hidrótőkére tippelek :D Nekem is csapkodott. Miután szétkaptuk meg összeraktuk elmúlt. Tele ment a hidrótőke szutyokkal és nem úgy dolgozik ahogy kell. Kimostuk brigéciolba azóta mint az óramű. PONTOS ÉS HALK :)

Link to comment
Megosztás:

Én hidrótőkére tippelek :D Nekem is csapkodott. Miután szétkaptuk meg összeraktuk elmúlt. Tele ment a hidrótőke szutyokkal és nem úgy dolgozik ahogy kell. Kimostuk brigéciolba azóta mint az óramű. PONTOS ÉS HALK :)

Hidrotőke hang is van benne, de akkor ez más.

Majd utánajárok mennyiért tudok hidrotőke készletet privatizálni.

Meg úgy látom kell új tömítés a leömlőhöz is, mert most hidegen látszott, hogy kicsit ereszt.

Ez kell oda? (lambdaszonda alá)

a legalsó

Link to comment
Megosztás:

Én hidrótőkére tippelek :D Nekem is csapkodott. Miután szétkaptuk meg összeraktuk elmúlt. Tele ment a hidrótőke szutyokkal és nem úgy dolgozik ahogy kell. Kimostuk brigéciolba azóta mint az óramű. PONTOS ÉS HALK :)

Tippelsz Te mindenre, amíg el nem találod a végére :D :) :P

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke hang is van benne, de akkor ez más.

Majd utánajárok mennyiért tudok hidrotőke készletet privatizálni.

Meg úgy látom kell új tömítés a leömlőhöz is, mert most hidegen látszott, hogy kicsit ereszt.

Ez kell oda? (lambdaszonda alá)

a legalsó

Amit 3000Ft ért adnak az kb. 20-30000 km után kuka.Nekem a szerelőm azt mondta.

Sokszor elég egy tisztítás vagy ha az nem akkor már általában a vezérműtengely is odavan.

Link to comment
Megosztás:

Foglalkozik valaki akvarisztikával? Pontosabban akvaterráriummal? Kinőtték a békáim a terráriumot, most akarok csinálni egy nagyobbat, a kicsiben kis lapos kövekből volt összerakva a napozóhely, de ezt mindíg szétrúgták, meg macerás volt szétszedni takarításkor. Az újba valami egy-darabban-dologban gondolkodok, de a valódi kő túl nehéz, féltem az alsó üveglapot. Arra gondoltam, hogy faragok ki hungit alakra, aztán mondjuk cementel bevonom a felületét, csak úgye a hungi úszik, nem tudom egyáltalán meg lehet-e oldani, hogy a cement bevonattól lent maradjon a víz alatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Foglalkozik valaki akvarisztikával? Pontosabban akvaterráriummal? Kinőtték a békáim a terráriumot, most akarok csinálni egy nagyobbat, a kicsiben kis lapos kövekből volt összerakva a napozóhely, de ezt mindíg szétrúgták, meg macerás volt szétszedni takarításkor. Az újba valami egy-darabban-dologban gondolkodok, de a valódi kő túl nehéz, féltem az alsó üveglapot. Arra gondoltam, hogy faragok ki hungit alakra, aztán mondjuk cementel bevonom a felületét, csak úgye a hungi úszik, nem tudom egyáltalán meg lehet-e oldani, hogy a cement bevonattól lent maradjon a víz alatt. :D

Ha bekened az alját ragasztóval, akkor tuti lent marad :) Meg ha tetejébe belenyomkodsz pár kipuf.szelepet és csak azután cementeled össze akkor is :)

Link to comment
Megosztás:

Az injektoroknak a hangja...

:D

Ne fossá'. Injektor hang.

Bár ugye nekem se autóm, se ilyen motorom nem volt...

:)

Nekem sincs ilyen motorom (de nekem tényleg nincs még) de ez az. Fogd meg az injektort, és érezni fogod a csattogással együtemű lüktetést, vagy húzz le egyet egyet, és halkulni fog. Hidrotőke másképpen szól, hangosabb... pillangó szelep meg nem csattog alapjáraton, az sose csattog... a pilangó szelep a gázpedál állásától függő pozicióban áll.

Lehet eddig volt vmi lerakódás amitől tompában csattogott, nekem is ilyen az szr, nem hallottam az injektor hagját, de tankoltam bele párszor etanolt is, és most behallom a fülkébe, alapjáraton, hogy csattog magának szépen :) Hrr dettó ugyan ez :D

Mármint ezt nem Sp nek írtam, hanem Gábornak :P

Link to comment
Megosztás:

Ha bekened az alját ragasztóval, akkor tuti lent marad :o Meg ha tetejébe belenyomkodsz pár kipuf.szelepet és csak azután cementeled össze akkor is :D

Leragasztani nem lehet, mert akkor nem tudom kiszedni takarításkor. :D

:)

:D

Nekem sincs ilyen motorom (de nekem tényleg nincs még) de ez az. Fogd meg az injektort, és érezni fogod a csattogással együtemű lüktetést, vagy húzz le egyet egyet, és halkulni fog. Hidrotőke másképpen szól, hangosabb... pillangó szelep meg nem csattog alapjáraton, az sose csattog... a pilangó szelep a gázpedál állásától függő pizicióban áll.

Lehet eddig volt vmi lerakódás amitől tompában csattogott, nekem is ilyen az szr, nem hallottam az injektor hagját, de tankoltam bele párszor etanolt is, és most behallom a fülkébe, alapjáraton, hogy csattog magának szépen :P Hrr dettó ugyan ez :D

Mármint ezt nem Sp nek írtam, hanem Gábornak :D

Hmmm....igaz. :)

Link to comment
Megosztás:

Most jött meg az asszony hoz fel valami borítékot, hogy levelet kaptál...Opelklubtól jött Karácsonyi üdvözlőlap.. :P Kinek van ilyen fehér tolla? :D :D

Én is kaptam tegnap.

Leragasztani nem lehet, mert akkor nem tudom kiszedni takarításkor. :)

Hmmm....igaz. :)

És ha a hungiba tennél oldalról követ, ami lehúzza?

Link to comment
Megosztás:

:)

:D

Nekem sincs ilyen motorom (de nekem tényleg nincs még) de ez az. Fogd meg az injektort, és érezni fogod a csattogással együtemű lüktetést, vagy húzz le egyet egyet, és halkulni fog. Hidrotőke másképpen szól, hangosabb... pillangó szelep meg nem csattog alapjáraton, az sose csattog... a pilangó szelep a gázpedál állásától függő pizicióban áll.

Lehet eddig volt vmi lerakódás amitől tompában csattogott, nekem is ilyen az szr, nem hallottam az injektor hagját, de tankoltam bele párszor etanolt is, és most behallom a fülkébe, alapjáraton, hogy csattog magának szépen :P Hrr dettó ugyan ez :D

Mármint ezt nem Sp nek írtam, hanem Gábornak :D

Ezt én se tudtam megemészteni :o

Rendben, akkor a magas kattogó hang az injektoré.

Marad a dízeles csörgés.

Most légyszi hallgassátok meg a motor másik felét. Illetve azt, amit eddig nem.

Leragasztani nem lehet, mert akkor nem tudom kiszedni takarításkor. :D

Hmmm....igaz. :)

És mi lenne, ha megtanítanád, hogy ne szálljanak le a kőről hungiról, vagy ha leszálltak róla, nyomják vissza a víz alá?

Link to comment
Megosztás:

Én is kaptam tegnap.

És ha a hungiba tennél oldalról követ, ami lehúzza?

Hmm....igazából azért gondoltam a hungira, mert ugye kivágom az akváriummal megeggyező szélességű téglallapra, aztán a lejtősen kifaragom, hogy be tudjanak mászni a víz felől. Az egyik oldalán mondjuk 20 centi magas lenne, a vizben meg 10. Elég komplikált lenne kivájni követ tenni bele, rögzíteni....igazából egy üreg kell bele, amiben elrejtem a szűrőt, mert ha csak úgy belerakom a vízbe azt is körbecibállják. Most a kövekkel teheltem le, de így is sokszor kihúzzák alóla reggelre.

.

És mi lenne, ha megtanítanád, hogy ne szálljanak le a kőről, vagy ha leszálltak róla, nyomják vissza a víz alá?

Termosztát cserére ne idomítsam be őket? :D

Link to comment
Megosztás:

Hidrotőke hang is van benne, de akkor ez más.

Majd utánajárok mennyiért tudok hidrotőke készletet privatizálni.

Meg úgy látom kell új tömítés a leömlőhöz is, mert most hidegen látszott, hogy kicsit ereszt.

Ez kell oda? (lambdaszonda alá)

a legalsó

Nekem a 700321 van benne.

Amúgy újra szól a 4 henger. :D

Link to comment
Megosztás:

helló!

Tegnap volt kérdés, mi nem tetszik a motor hangjában, hát íme, lehet szörnyülködni:

Mit gondoltok, hidrotőke?

Főleg az a hang marad meg melegen is, ami akkor hallatszik, amikor a pillangószelepre néz a kamera.

Egyébként 23.-án volt utoljára beindítva.

Ilyen hangja van a hidrotőkének. :D ->

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.