Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Erre nem volt nehéz rájönnöm, mert a videokariból nem nagyon jön ki hang. Az is rendben, hogy RCA-n viszek neki....de azt hova dugom be a tv-n, ha pl. az 1-es HDMI-n kapja a jelet? :lol:

Vótam. Nyitva vannak minden nap 3-ig.

Igazából pont az RCA-t szeretném valahogy kikerülni, de nem találok olyan HDMI csatlakozót a gép mögé amin lenne RCA bemenet, pedig mintha láttam volna tegnap keresgetés közben.... :lol:

Igazából az a baj, hogy nincs a videókártyádon hdmi.

Keresgéltem olyan átalakítót, ami belevarázsolja a hdmi kábeledbe az audió jelet, de nem találtam.

A tévés részéhez nem értek, de ha meg tudja oldani, hogy egy hang nélküli D-subra rárak egy másik csatornán jövő hangot, akkor talán meg tudja azt is, hogy digitális hdmi mellé kever egy RCA-n jövő jelet. De ehhez nem értek. Próbáld meg megnézni a tévé leírásában.

Ha ragaszkodsz a hdmi-s egymadzagos dologhoz, akkor sajna venni kell a gépedbe új videókártyát, legolcsóbb most 7300 Ft körül van.

Én RCA-znék.

Link to comment
Megosztás:

Igazából az a baj, hogy nincs a videókártyádon hdmi.

Keresgéltem olyan átalakítót, ami belevarázsolja a hdmi kábeledbe az audió jelet, de nem találtam.

A tévés részéhez nem értek, de ha meg tudja oldani, hogy egy hang nélküli D-subra rárak egy másik csatornán jövő hangot, akkor talán meg tudja azt is, hogy digitális hdmi mellé kever egy RCA-n jövő jelet. De ehhez nem értek. Próbáld meg megnézni a tévé leírásában.

Ha ragaszkodsz a hdmi-s egymadzagos dologhoz, akkor sajna venni kell a gépedbe új videókártyát, legolcsóbb most 7300 Ft körül van.

Én RCA-znék.

Az a baj, hogy én sem találtam, pedig tegnap láttam valami hasonlót, csak már nem tudom hol. :lol:

A tv tudja a DVI-d kábel mellett fogadni rca-n a hangot, de egy 10m-es dvi kábel 14 rugó....annyit nem ér. Ezért lett volna jó a hdmi, ha bele tudnám varázsolni a hangot......

Gondoltam megspórolom a pendrive-ra irogatást, de inkább nézem arról, mint annyi pénzt kiadjak egy vacak kábelért....

Rémlik valami a tv leírásból, hogy tud másik hdmi csatin hangot varázsolni a képhez, de nem engedik a lányok kapcsolgatni a tv-t.....(csak azon van leírás)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy én sem találtam, pedig tegnap láttam valami hasonlót, csak már nem tudom hol. :D

A tv tudja a DVI-d kábel mellett fogadni rca-n a hangot, de egy 10m-es dvi kábel 14 rugó....annyit nem ér. Ezért lett volna jó a hdmi, ha bele tudnám varázsolni a hangot......

Gondoltam megspórolom a pendrive-ra irogatást, de inkább nézem arról, mint annyi pénzt kiadjak egy vacak kábelért....

Rémlik valami a tv leírásból, hogy tud másik hdmi csatin hangot varázsolni a képhez, de nem engedik a lányok kapcsolgatni a tv-t.....(csak azon van leírás)

Mennyiért vetted a hdmi-t?

Én ahogy néztem tegnap, nagyjából egy árban voltak.

Talán a DVI még olcsóbb volt.

Link to comment
Megosztás:

6000, némi kedvezménnyel. DVI/pill nem volt náluk 10m-es.

Hát én most 3800ért találtam 10 méteres DVI-t, nem tudom milyen minőség, de mivel digitális annyira rossz nem lehet:

http://ipon.hu/webshop/product/_easy_touch_dvi_dvi_10m/31887

Sztem most már tartsd meg a hdmi-t, aztán ha új gépet veszel majd megszabadulhatsz az RCA-tól, addig pedig azzal.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy én sem találtam, pedig tegnap láttam valami hasonlót, csak már nem tudom hol. :)

A tv tudja a DVI-d kábel mellett fogadni rca-n a hangot, de egy 10m-es dvi kábel 14 rugó....annyit nem ér. Ezért lett volna jó a hdmi, ha bele tudnám varázsolni a hangot......

Gondoltam megspórolom a pendrive-ra irogatást, de inkább nézem arról, mint annyi pénzt kiadjak egy vacak kábelért....

Rémlik valami a tv leírásból, hogy tud másik hdmi csatin hangot varázsolni a képhez, de nem engedik a lányok kapcsolgatni a tv-t.....(csak azon van leírás)

Tudtommal a HDMI hangja már digitális (gondolom Zoli erre gondolt :)) az RCA viszont analóg... :D Így az RCA -> HDMI felejtős. Nem véletlenül van csak két szál vezeték a hangkártya és a videokártya közé, mint HDMI hang. Talán úgy lenne jó, ha lenne egy hangrendszered, mert ugye akkor úgyis a hangkártya kimenetét kell használnod hozzá.

Szerk: a hangkártya SPDIF kimenetét kell amúgy rákötni a videokártyára, vagy azt kéne eljuttatnod a HDMI csatlakozóra.

Link to comment
Megosztás:

Most jött meg az asszony hoz fel valami borítékot, hogy levelet kaptál...Opelklubtól jött Karácsonyi üdvözlőlap.. :P Kinek van ilyen fehér tolla? :D :D

Ha a maradék 8500 pénzemből 8-at nem holnap költenék el generátorra, akkor nekem :) Pedig külön erre kértem zsetont, és a jézuska még hozott is... aztán pumpálhatom bele a Ribancba... :)

Link to comment
Megosztás:

Ha a maradék 8500 pénzemből 8-at nem holnap költenék el generátorra, akkor nekem :D Pedig külön erre kértem zsetont, és a jézuska még hozott is... aztán pumpálhatom bele a Ribancba... :)

Hja kérem a nőre költeni kell! Ittam pezsgőt, oszt most izzik a fejem..vagy ki tekerte fel a termosztátot? :) :D

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a HDMI hangja már digitális (gondolom Zoli erre gondolt :D) az RCA viszont analóg... :) Így az RCA -> HDMI felejtős. Nem véletlenül van csak két szál vezeték a hangkártya és a videokártya közé, mint HDMI hang. Talán úgy lenne jó, ha lenne egy hangrendszered, mert ugye akkor úgyis a hangkártya kimenetét kell használnod hozzá.

Szerk: a hangkártya SPDIF kimenetét kell amúgy rákötni a videokártyára, vagy azt kéne eljuttatnod a HDMI csatlakozóra.

Ez egyértelmű, hiszen ezért van csak 1 db RCA csati a tv-n a DVI mellett. :D

Nem eröltetem a dolgot, inkább veszek olyan videokarit ami kiszolgálja. Addig meg irogatok pen-re vagy cd-re.... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Utólag Bolgod Karácsonyt, és kellemes ünnepeket.

Látom nem csak nekem volt bajom az uj tvvel...

Nekem az a gondom, hogy ha összedugom a géppel, akkor hullámzik a kép, ha kihúzom az antennát elmarad, remélhetőleg egy leválasztó szűrő kijavítja ezt a gondomat. Másik meg a scart csatival nem jön sehogy se kép rajta, arra meg állítólag egy 20 vezetékes scart csatlakozó kellene, mert ami nekem van az csak vmi 6-7 vezetékes... hát kíváncsi leszek az eredményre, de ha az nem is fog életre kelni, attol még rca-n tudom élvezni a 82cmet, meg a thomson dpl500amat :D

Link to comment
Megosztás:

"....

-új fogad van Csoki?

- lóf@szt...kölcsönvettem anyámtól..."

:) :) :D

Mi ez Tigris 3? :D

Van élet:

11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (0 vendég és 0 anonim felhasználó)

11 felhasználó: zotya975, Breki, Novy, ambruzsg, hakapeszimaki, spzoli, yankee, Gabor -- C14Se, Imike20, zozor, Andrei

Link to comment
Megosztás:

Mi ez Tigris 3? :D

Van élet:

11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (0 vendég és 0 anonim felhasználó)

11 felhasználó: zotya975, Breki, Novy, ambruzsg, hakapeszimaki, spzoli, yankee, Gabor -- C14Se, Imike20, zozor, Andrei

:) Valami hiányérzet fogott el, ahogy a listát nézem :)

Link to comment
Megosztás:

Mi ez Tigris 3? :D

Van élet:

11 felhasználó olvassa jelenleg ezt a témát (0 vendég és 0 anonim felhasználó)

11 felhasználó: zotya975, Breki, Novy, ambruzsg, hakapeszimaki, spzoli, yankee, Gabor -- C14Se, Imike20, zozor, Andrei

Ja.......nem mondom, hogy dobtam egy hátast tőle. :)

Főleg Csokinak köszönhetően van néhány jó poén, de sztem elmarad az előzőktől.....(privát véleményem) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.