Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szereztem hdmi kábelt és dvi-d - hdmi átalakítót. Az eredmény jelenleg az, hogy a tv-n szépen látom az asztalt dualwiev-ben, de nem játszik le képet csak hangot (a szgépen). Klón-ban mennek a filmek, de nem lehet a tv felbontását külön állítani, így elég nagy keretek közé teszi be a képet. Egyik esetben sincs hang a tv-n.

Mi a trükkje a dolognak? Mondjuk így sem értem honnan lenne hang, ha a videokariból kapja a jelet....

Esetleg van valami külön lejátszóprogi ami kell hozzá? :lol:

Honnan lenne hangja?

Ezt nemigen értem.

a DVI lyukon nem jön ki hang, attól függetlenül, hogy átalakítottad HDMI-vé.

Be tudod állítani valahol, hogy mozgóképet teljes képernyőn jelenítse meg a másodlagos kijelzőn, akkor jó lesz. (már ha arra szeretnéd használni a tv-t).

Hangot meg pl RCA-n viszel neki.

Sztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szereztem hdmi kábelt és dvi-d - hdmi átalakítót. Az eredmény jelenleg az, hogy a tv-n szépen látom az asztalt dualwiev-ben, de nem játszik le képet csak hangot (a szgépen). Klón-ban mennek a filmek, de nem lehet a tv felbontását külön állítani, így elég nagy keretek közé teszi be a képet. Egyik esetben sincs hang a tv-n.

Mi a trükkje a dolognak? Mondjuk így sem értem honnan lenne hang, ha a videokariból kapja a jelet....

Esetleg van valami külön lejátszóprogi ami kell hozzá? :lol:

én nemtom... :lol:

de..

voltál kábelboltba??

Link to comment
Megosztás:

Szereztem hdmi kábelt és dvi-d - hdmi átalakítót. Az eredmény jelenleg az, hogy a tv-n szépen látom az asztalt dualwiev-ben, de nem játszik le képet csak hangot (a szgépen). Klón-ban mennek a filmek, de nem lehet a tv felbontását külön állítani, így elég nagy keretek közé teszi be a képet. Egyik esetben sincs hang a tv-n.

Mi a trükkje a dolognak? Mondjuk így sem értem honnan lenne hang, ha a videokariból kapja a jelet....

Esetleg van valami külön lejátszóprogi ami kell hozzá? :lol:

Gábor már megválaszolta egy részét, de pl az én videókártyámnál a HDMI kimenethez adtak egy kéteres vezetéket, amivel a videokártyát és a hangkártya kimenetét kell összekötni a gépen belül, persze ha tudja (SBLive 5.1 nem igazán :lol:).

Link to comment
Megosztás:

cseréltem ma előtét ellenállást fastrába...

finom volt egynek az is....nem úsztam meg az ablaktörlő levételt+a műanyagot...nem fért be a szívlapát kezem :lol:

meg ablakemelő kapcsoló újra élesztés+szerkezet zsírzás.

megint hasznos nap volt :lol:

Azért nézegesd a pollenszűrőt, műanyag/szélvédő csere után szokott beázni.

Link to comment
Megosztás:

valamelyik topikban olvastam, hogy a fogyasztást befolyásolja valamelyik érzékelő jó állapota.

a múltkor feltettem néhány képet, ahol azt a megállapítást kaptam, hogy valamelyik érzékelőm csak egy vezetékes. (narancssárga).

nekem magasnak tűnik a fogyasztásom, lehet ez az oka?

Visit My Website

Ez az érzékelő nézi a motor hőmérsékletét.

Elvileg egyiken jön fix 5 Volt vagy 10 Volt, most nem tudom mennyi, és a másikon meg vissza annyi, amennyit enged az ellenállás.

Ennek a dolognak változik az ellenállása ahogy melegszik a motor.

Szóval igen, ez egy fontos dolog.

Lehet kiszakadt a drót?

Link to comment
Megosztás:

valamelyik topikban olvastam, hogy a fogyasztást befolyásolja valamelyik érzékelő jó állapota.

a múltkor feltettem néhány képet, ahol azt a megállapítást kaptam, hogy valamelyik érzékelőm csak egy vezetékes. (narancssárga).

nekem magasnak tűnik a fogyasztásom, lehet ez az oka?

Visit My Website

én így nem emlékszek hogy az hány vezetékes...

de ha sz@r az az érzékelő akkor tud magasabb fogyi lenni

Link to comment
Megosztás:

valamelyik topikban olvastam, hogy a fogyasztást befolyásolja valamelyik érzékelő jó állapota.

a múltkor feltettem néhány képet, ahol azt a megállapítást kaptam, hogy valamelyik érzékelőm csak egy vezetékes. (narancssárga).

nekem magasnak tűnik a fogyasztásom, lehet ez az oka?

Visit My Website

Tudtommal, amit kifogásoltunk érzékelőt (kétvezetékes vízhőmérséklet érzékelő), ha egy vezeték menne rá kettő helyett, akkor az ECU-nak anyáznia kéne rá. Mivel ez nem testirányban érzékel, hanem mindkét szál az ECU-tól jön. Az egyvezetékes vízhőmérséklet érzékelő - ami a műszeregység műszerét irányítja - az, ami testirányban dolgozik. Szóval lehet csak a fénykép rossz, de egyébként igen, attól a kétvezetékestől lehet nagy a fogyasztás, mert rosszul érzékeli az ECU, hogy mennyi a motor hőmérséklete és ez dúsabb keveréket produkál.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal, amit kifogásoltunk érzékelőt (kétvezetékes vízhőmérséklet érzékelő), ha egy vezeték menne rá kettő helyett, akkor az ECU-nak anyáznia kéne rá. Mivel ez nem testirányban érzékel, hanem mindkét szál az ECU-tól jön. Az egyvezetékes vízhőmérséklet érzékelő - ami a műszeregység műszerét irányítja - az, ami testirányban dolgozik. Szóval lehet csak a fénykép rossz, de egyébként igen, attól a kétvezetékestől lehet nagy a fogyasztás, mert rosszul érzékeli az ECU, hogy mennyi a motor hőmérséklete és ez dúsabb keveréket produkál.

Nem égett ki a chek engine?

Gyújtásra világítania kell.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

ok,köszi.

hol tud befolyni a lé?

Van egy felragasztott tömítés az egyik műanyagnak a szélén. Ha az rosszul áll, vagy ha nincs rendesen a helyére pattintva a műanyag, akkor ott bemehet. Én kiszedtem azt a tömítést, mert meg volt gyűrődve, de rendes összepattintás után, így sem ázik be. Rosszabb volt amíg gyűrötten volt benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van egy felragasztott tömítés az egyik műanyagnak a szélén. Ha az rosszul áll, vagy ha nincs rendesen a helyére pattintva a műanyag, akkor ott bemehet. Én kiszedtem azt a tömítést, mert meg volt gyűrődve, de rendes összepattintás után, így sem ázik be. Rosszabb volt amíg gyűrötten volt benne :lol:

ja tudom melyik...aszt vissza ragasztottam.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem égett ki a chek engine?

Gyújtásra világítania kell.

:lol:

világít, most villogtattam ki vele kódot a múltkor.

az alapjáratom megjavult azóta, kitakarítottam az alapjárati motort, kicseréltem minden csövet ami összefüggésben van a vákummal.

33 és 35-ös kódjaim voltak.

illetve volt az autón egy olyan baki, hogy a kartercső, máshova volt dugva. azt megcseréltem és minden rendben van azóta.

de óra szerint 10 liter amit kajál és mivel csak az órára tudok jelenleg támaszkodni, folyton tankolni kell.

teletankra meg most nincs pénz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

világít, most villogtattam ki vele kódot a múltkor.

az alapjáratom megjavult azóta, kitakarítottam az alapjárati motort, kicseréltem minden csövet ami összefüggésben van a vákummal.

33 és 35-ös kódjaim voltak.

illetve volt az autón egy olyan baki, hogy a kartercső, máshova volt dugva. azt megcseréltem és minden rendben van azóta.

de óra szerint 10 liter amit kajál és mivel csak az órára tudok jelenleg támaszkodni, folyton tankolni kell.

teletankra meg most nincs pénz. :lol:

Felejtsd el :lol: Akkor próbáld az üres tankkal mérést. Mutató alapján nem lehet fogyasztást mérni.

Link to comment
Megosztás:

világít, most villogtattam ki vele kódot a múltkor.

az alapjáratom megjavult azóta, kitakarítottam az alapjárati motort, kicseréltem minden csövet ami összefüggésben van a vákummal.

33 és 35-ös kódjaim voltak.

illetve volt az autón egy olyan baki, hogy a kartercső, máshova volt dugva. azt megcseréltem és minden rendben van azóta.

de óra szerint 10 liter amit kajál és mivel csak az órára tudok jelenleg támaszkodni, folyton tankolni kell.

teletankra meg most nincs pénz. :lol:

Óra csal. Többet mint hinnéd.

Én is féltem amikor megvettem, nagyon tud zuhanni az a mutató, de a piros tetején elég sokáig eléldegél :lol:

Link to comment
Megosztás:

ok,köszi.

hol tud befolyni a lé?

Amit levettél műanyagot azon fent van egy gumicsík, ami az üvegnél hivatott tömíteni. Ha cserélik, vagy csak simán leszedik ahogy Te is, előfordul, hogy kosz megy alá, vagy mivel nem mai gyerek autó, és valszeg meg van keménykedve nem fekszik fel rendesen, és befolyik az esővíz. Egyik tünete, hogy esőben, eső után erősen párásodik a szélvédő, mert ugye a vizes szűrőn átt érkezik a levegő. A másik tünete, hogy mivel a nedvesség lefele szivárog, eljut a szivacsig a szőnyeg alatt, és szépen kirohad a taposólemez, persze nem azonnal. Sok embernek csurom víz ez a szivacs, csak még nem tudják. :lol:

Link to comment
Megosztás:

világít, most villogtattam ki vele kódot a múltkor.

az alapjáratom megjavult azóta, kitakarítottam az alapjárati motort, kicseréltem minden csövet ami összefüggésben van a vákummal.

33 és 35-ös kódjaim voltak.

illetve volt az autón egy olyan baki, hogy a kartercső, máshova volt dugva. azt megcseréltem és minden rendben van azóta.

de óra szerint 10 liter amit kajál és mivel csak az órára tudok jelenleg támaszkodni, folyton tankolni kell.

teletankra meg most nincs pénz. :lol:

Az órára ne hagyatkozz. Telitankos mérés kéne. :lol: 33-as a MAP szenzor nagy feszültség, 35-ös az alapjárati motor.

Link to comment
Megosztás:

Amit levettél műanyagot azon fent van egy gumicsík, ami az üvegnél hivatott tömíteni. Ha cserélik, vagy csak simán leszedik ahogy Te is, előfordul, hogy kosz megy alá, vagy mivel nem mai gyerek autó, és valszeg meg van keménykedve nem fekszik fel rendesen, és befolyik az esővíz. Egyik tünete, hogy esőben, eső után erősen párásodik a szélvédő, mert ugye a vizes szűrőn átt érkezik a levegő. A másik tünete, hogy mivel a nedvesség lefele szivárog, eljut a szivacsig a szőnyeg alatt, és szépen kirohad a taposólemez, persze nem azonnal. Sok embernek csurom víz ez a szivacs, csak még nem tudják. :lol:

akkor Te azt mondod ami a szélvédőre van ráhúzva ,olyan "U" alakú gumi

Link to comment
Megosztás:

akkor Te azt mondod ami a szélvédőre van ráhúzva ,olyan "U" alakú gumi

Nem, a szélvédő alatti műanyagra van felragasztva egy gumicsík, ami látszik is a szélvédő aljánál öszerakott állapotban. Itt szokott beszivárogni a víz, meg az illesztésnél, ha nincs normálisan visszarakva pollenszűrő feletti műanyag. Ugye ezt be kell "pattintani" a szélvédő alatti műanyag U-alakú nútjába, és a két végén folyik le a víz a lemezre, onnan meg a gumicsövön keresztül a motortéren átt a földre.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a szélvédő alatti műanyagra van felragasztva egy gumicsík, ami látszik is a szélvédő aljánál öszerakott állapotban. Itt szokott beszivárogni a víz, meg az illesztésnél, ha nincs normálisan visszarakva pollenszűrő feletti műanyag. Ugye ezt be kell "pattintani" a szélvédő alatti műanyag U-alakú nútjába, és a két végén folyik le a víz a lemezre, onnan meg a gumicsövön keresztül a motortéren átt a földre.

akkor az a gumi csík amit vissza ragasztottam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Honnan lenne hangja?

Ezt nemigen értem.

a DVI lyukon nem jön ki hang, attól függetlenül, hogy átalakítottad HDMI-vé.

Be tudod állítani valahol, hogy mozgóképet teljes képernyőn jelenítse meg a másodlagos kijelzőn, akkor jó lesz. (már ha arra szeretnéd használni a tv-t).

Hangot meg pl RCA-n viszel neki.

Sztem :)

Erre nem volt nehéz rájönnöm, mert a videokariból nem nagyon jön ki hang. Az is rendben, hogy RCA-n viszek neki....de azt hova dugom be a tv-n, ha pl. az 1-es HDMI-n kapja a jelet? :lol:

én nemtom... :D

de..

voltál kábelboltba??

Vótam. Nyitva vannak minden nap 3-ig.

Gábor már megválaszolta egy részét, de pl az én videókártyámnál a HDMI kimenethez adtak egy kéteres vezetéket, amivel a videokártyát és a hangkártya kimenetét kell összekötni a gépen belül, persze ha tudja (SBLive 5.1 nem igazán :D).

Igazából pont az RCA-t szeretném valahogy kikerülni, de nem találok olyan HDMI csatlakozót a gép mögé amin lenne RCA bemenet, pedig mintha láttam volna tegnap keresgetés közben.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erre nem volt nehéz rájönnöm, mert a videokariból nem nagyon jön ki hang. Az is rendben, hogy RCA-n viszek neki....de azt hova dugom be a tv-n, ha pl. az 1-es HDMI-n kapja a jelet? :lol:

Vótam. Nyitva vannak minden nap 3-ig.

Igazából pont az RCA-t szeretném valahogy kikerülni, de nem találok olyan HDMI csatlakozót a gép mögé amin lenne RCA bemenet, pedig mintha láttam volna tegnap keresgetés közben.... :lol:

Ha rendes hdmi, akkor nem kell rca. Mivel nem az... :) Én is úgy nyomattam, ahogy day írta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.