Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha a szerelő szerint is kár megbontani, akkor nem érdemes. Vagy több percig is kopognak indítás után a tőkék? Mert ha nem, akkor teljesen felesleges.

A hangján mi nem tetszik?

Inkább vegyél akkor tartalék benzinpumpát, ha hangoskodik. :lol:

Hidegen van egy dízeles kattogása, és van egy kattogás, ami soha nem hallgat el. Sokat csendesedik amikor bemelegszik, de van egy kerepelés ami nem hallgat el.

Mindegyiket a motor terejétől, a szívó olralról hallom, az injektorok környékéről.

Csináljak egy hidegindítós hangmintát?

Remélem nem a vezérműtengely van megkopva :S

Link to comment
Megosztás:

only C20XE én meg azt mondom :lol:

mondjuk jó lenne tudni mire kell

Andrei pedig nyugodtan kérdezzen :lol:

kérdezek, kérdezek, csak közben nappal munka, éjjel alvás :)

egyelőre ott tartok, hogy a fentebb ajánlott 96-97-es példányokat nézegetem, elég nagy a felhozatal a szériából

5 éve kispolszkizom, nincsenek nagy igényeim, az 1.4 60 lóerő is teljesen megfelelne

70% város, 30% országút, egy évben 2-3 nagyobb túra >500 km

általában 2 személy, kevés csomag, havi 1000 km átlag futásteljesítmény

szóval az igények nem nagyok, viszont kiváncsi vagyok, a c14nz vs c16nz fogyasztására ilyen kondíciók mellett

mindenképp ebből a 2 fajta 8 szelepes motorból szeretnék választani

az x16szr-t nem ismerem, az miben más, mint az előző 2 ?

Link to comment
Megosztás:

kérdezek, kérdezek, csak közben nappal munka, éjjel alvás :lol:

egyelőre ott tartok, hogy a fentebb ajánlott 96-97-es példányokat nézegetem, elég nagy a felhozatal a szériából

5 éve kispolszkizom, nincsenek nagy igényeim, az 1.4 60 lóerő is teljesen megfelelne

70% város, 30% országút, egy évben 2-3 nagyobb túra >500 km

általában 2 személy, kevés csomag, havi 1000 km átlag futásteljesítmény

szóval az igények nem nagyok, viszont kiváncsi vagyok, a c14nz vs c16nz fogyasztására ilyen kondíciók mellett

mindenképp ebből a 2 fajta 8 szelepes motorból szeretnék választani

az x16szr-t nem ismerem, az miben más, mint az előző 2 ?

Mondom én hogy dízel kell neked :lol:

Link to comment
Megosztás:

kérdezek, kérdezek, csak közben nappal munka, éjjel alvás :lol:

egyelőre ott tartok, hogy a fentebb ajánlott 96-97-es példányokat nézegetem, elég nagy a felhozatal a szériából

5 éve kispolszkizom, nincsenek nagy igényeim, az 1.4 60 lóerő is teljesen megfelelne

70% város, 30% országút, egy évben 2-3 nagyobb túra >500 km

általában 2 személy, kevés csomag, havi 1000 km átlag futásteljesítmény

szóval az igények nem nagyok, viszont kiváncsi vagyok, a c14nz vs c16nz fogyasztására ilyen kondíciók mellett

mindenképp ebből a 2 fajta 8 szelepes motorból szeretnék választani

az x16szr-t nem ismerem, az miben más, mint az előző 2 ?

C14SE? :lol:

Fogyasztása mint az NZ-nek, és plusz 22 lóerő, felesleges szelepek nélkül

Link to comment
Megosztás:

Csak az a kérdés, hogy az etanol meddig lesz olcsóbb.

Mert abban is van benzin. :lol:

Asszem 2014-ig megvan rá az adókedvezmény, de valaki javítson ki ha tévedek :lol:

Persze hogy folyamatosan emelik annak az árát is, több mint elítélendő...

De nem vagyok álszent: ha én belerakatom az átalakítót, az a nyomatéktöbblet miatt (is) lesz. Már 30%-nál meg tudnám szokni, csak nagyon megdobta a fogyasztást télen a kevergetés.

Link to comment
Megosztás:

Asszem 2014-ig megvan rá az adókedvezmény, de valaki javítson ki ha tévedek :lol:

Persze hogy folyamatosan emelik annak az árát is, több mint elítélendő...

De nem vagyok álszent: ha én belerakatom az átalakítót, az a nyomatéktöbblet miatt (is) lesz. Már 30%-nál meg tudnám szokni, csak nagyon megdobta a fogyasztást télen a kevergetés.

tényleg!

télen hogy indul vele a paripa?

mert ugye a gáznak a tél az ellenfele.

az etanollal vannak ilyen gondok?

Link to comment
Megosztás:

C14SE? :lol:

Fogyasztása mint az NZ-nek, és plusz 22 lóerő, felesleges szelepek nélkül

Ő csak annyiban különbözik az említett motorjaimtól, hogy hengerenkénti befecsis? esetleg van valami más "tuning" is benne? ha csak ennyi, akkor ez a motor sincs kizárva :lol:

az ethanolos témához hozzászólva, egész nyáron 100% etanoloztam a kispókkal, egy főfúvóka cserén kívül semmit nem kellett csinálni, a megtakarítás könnyen kiszámolható volt, a túlfogyasztás kb 20% volt a nyári kánikulában

de ahogy 15 fok alá esett a kinti hőmérséklet, máris jött a nehezen indulás, a túlfogyasztás 25% felé nőtt, a főfuvit pedig nem csökkenthettem, mert akkor meg kilómétereken keresztül nem lehetett visszatolni a szivatót, egyszerűen nem ment az autó hidegen, rángatott, stb

mindezt egy 80 forintos alkatrész cseréjével maximálisan ki tudtam tapasztalni, ennek eredménye, hogy szeptember vége óta ismét benzint használok...

én egy 40 ezres átalakítót nagyon nagyon meggondolnék, a megtérülést években lehet mérni, és akkor még nem is spóroltál egy forintot se

Link to comment
Megosztás:

tényleg!

télen hogy indul vele a paripa?

mert ugye a gáznak a tél az ellenfele.

az etanollal vannak ilyen gondok?

Etanol se szereti a hideget, de megfelelő átalakítóval és beállításokkal ki lehet húzni. Bár én nem értek hozzá, egyelőre csak fontolgatom, meg utánaolvasgatok :lol:

Ő csak annyiban különbözik az említett motorjaimtól, hogy hengerenkénti befecsis? esetleg van valami más "tuning" is benne? ha csak ennyi, akkor ez a motor sincs kizárva :lol:

...

Tudtommal nincs sok különbség, pont csak annyi, hogy macerás legyen átépíteni.

Amit tudok hogy más:

Más pumpa (nagynyomású),

Befecskendezés,

Talán a hengerfejben is van valami ez-az, meg talán a kompressziója is más, de majd más megmondja.

Alacsony fordulaton nem érezni szerintem különbséget, majdnem ugyan annyi nyomatéka van, mint az NZ-nek. De a vissza 2 padlógáznál már előjönnek a lovak :)

Link to comment
Megosztás:

kérdezek, kérdezek, csak közben nappal munka, éjjel alvás :D

egyelőre ott tartok, hogy a fentebb ajánlott 96-97-es példányokat nézegetem, elég nagy a felhozatal a szériából

5 éve kispolszkizom, nincsenek nagy igényeim, az 1.4 60 lóerő is teljesen megfelelne

70% város, 30% országút, egy évben 2-3 nagyobb túra >500 km

általában 2 személy, kevés csomag, havi 1000 km átlag futásteljesítmény

szóval az igények nem nagyok, viszont kiváncsi vagyok, a c14nz vs c16nz fogyasztására ilyen kondíciók mellett

mindenképp ebből a 2 fajta 8 szelepes motorból szeretnék választani

az x16szr-t nem ismerem, az miben más, mint az előző 2 ?

Kérlekszépen, az X16SZR az a C16NZ másolata, csak még jobban meg van elektronikázva. :lol: Tehát kopogásérzékelős már és DIS gyújtásos. Azaz, nem oktánszámdugóval kell állítani az előgyújtást a megfelelő oktánszámú benzinhez (régebbiekben 91-95, újabbakban 95-98). A kopogásérzékelős megoldással 91-től 98-ig tud állítani elvileg az elektronika. A DIS gyújtás meg annyi, hogy azt is a motorvezérlő számítógép irányítja, tehát ez adja a szikrát. Nem rotoros, mint a C16NZ. Egyébként ha nincsen széthajtva, iszonyatosan megbízható. Csak, hogy egy példát mondjak: 202 ezer kilométernél megcsináltattam a hengerfejet, de elszúrták így az Opeles pályanapos hajtás után erősen csattogó hidrotőkéket hallottam. Azóta egyfolytában csattog az egyik, már cserélve is lett satöbbi. Azóta belekerült a motorba már 15 ezer kilométer. :) Az előző tulaj 110 ezer kilométerrel vette, most 217 ezernél jár nálam és se Őt se engem nem hagyott még cserben. Bár szerintem ez az összes Opel motorról elmondható, ha karban van tartva és rendesen használva. Egyébként 96-97-es szériában már csak X14NZ és X16SZR motorokat találsz. Én is ajánlom inkább az 1.6-ost, mert kevesebbet eszik, mint az 1.4-es de jobban is megy valamennyivel. :D

C14SE? :lol:

Fogyasztása mint az NZ-nek, és plusz 22 lóerő, felesleges szelepek nélkül

Igen, viszont pörgetni kell. Az X16SZR 2600-as fordulaton leadja már a max nyomatékát, a C16SE 3200-n. :D Hasonló a helyzet C14SE-nél is (NZ 2600 asszem, SE 3400). Viszont mindegyiknél körülbelül 7-10Nm nyomatékkülönbség van. 1.4NZ 103, 1.4SE 114, 1.6SZR 128, 1.6SE 135. :D

Link to comment
Megosztás:

tényleg!

télen hogy indul vele a paripa?

mert ugye a gáznak a tél az ellenfele.

az etanollal vannak ilyen gondok?

Ő csak annyiban különbözik az említett motorjaimtól, hogy hengerenkénti befecsis? esetleg van valami más "tuning" is benne? ha csak ennyi, akkor ez a motor sincs kizárva :lol:

az ethanolos témához hozzászólva, egész nyáron 100% etanoloztam a kispókkal, egy főfúvóka cserén kívül semmit nem kellett csinálni, a megtakarítás könnyen kiszámolható volt, a túlfogyasztás kb 20% volt a nyári kánikulában

de ahogy 15 fok alá esett a kinti hőmérséklet, máris jött a nehezen indulás, a túlfogyasztás 25% felé nőtt, a főfuvit pedig nem csökkenthettem, mert akkor meg kilómétereken keresztül nem lehetett visszatolni a szivatót, egyszerűen nem ment az autó hidegen, rángatott, stb

mindezt egy 80 forintos alkatrész cseréjével maximálisan ki tudtam tapasztalni, ennek eredménye, hogy szeptember vége óta ismét benzint használok...

én egy 40 ezres átalakítót nagyon nagyon meggondolnék, a megtérülést években lehet mérni, és akkor még nem is spóroltál egy forintot se

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1484

Link to comment
Megosztás:

Na, ez az igazi hozzáállás!

Én is ha valamit kicserélek a kocsin, az valahol bennemarad:)

Nekem nincsenek előjelek, teszi a dolgát mint a kisangyal.

Azért ha csurig van tankolva zuhogó esőben/hóban és meghal a pumpád, neked sem lesz őszinte a mosolyod :D

Persze ilyenre nem kerülhet sor, és ne is kerüljön.

Nekem is szűrőcsere után jó 3 hónappal elkezdett csöpögni a benzin a szűrőnél.

Szerencsére a városban voltam, de egy árva csavarhúzó nem volt nálam.

Hazarohantam, visszamentem bicóval, persze akkor szakadt a legjobban az eső. Pont dombon álltam meg, feküdtem a kocsi alatt, és a nyakamba folyott az összes víz, nem csak a kocsiról, hanem ami patak kialakult a parkolóban, az is. Élmény volt. Azóta van benne csavarhúzókészlet :lol:

Jut eszembe, vontatókötelem még mindig nincs :D :lol:

Nekem a legnagyobb szívfájdalmam, hogy nincs ablak(egyenlőre) a pumpa fele az ülés alól, mint a sedánnak, ötajtósnak. Így meg kell emelni, és alá kell hasalni a szereléshez. Na igen a telitank az gond, képzeld amikor sorban megállítom az autókat, és benzint osztogatok, hogy ki tudja venni a pumpát. :D

5 Ft körül.. :D

Kezd csábító lenni az etanol..

Modnjuk ha nekem lenne SE-m már beleraktam volna az átalakítót. Így csak felesben tudom tanklni a szeszt. :)

tényleg!

télen hogy indul vele a paripa?

mert ugye a gáznak a tél az ellenfele.

az etanollal vannak ilyen gondok?

Valamennyire nehezbben indul télen vele a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Etanol se szereti a hideget, de megfelelő átalakítóval és beállításokkal ki lehet húzni. Bár én nem értek hozzá, egyelőre csak fontolgatom, meg utánaolvasgatok :lol:

Tudtommal nincs sok különbség, pont csak annyi, hogy macerás legyen átépíteni.

Amit tudok hogy más:

Más pumpa (nagynyomású),

Befecskendezés,

Talán a hengerfejben is van valami ez-az, meg talán a kompressziója is más, de majd más megmondja.

Alacsony fordulaton nem érezni szerintem különbséget, majdnem ugyan annyi nyomatéka van, mint az NZ-nek. De a vissza 2 padlógáznál már előjönnek a lovak :lol:

A motorszámban a köbcentiszám utáni első betű jelenti a kompresszió értéket. X14NZ-nél tehát az N az 9, S pedig 9,5-10,5 érték között, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a legnagyobb szívfájdalmam, hogy nincs ablak(egyenlőre) a pumpa fele az ülés alól, mint a sedánnak, ötajtósnak. Így meg kell emelni, és alá kell hasalni a szereléshez. Na igen a telitank az gond, képzeld amikor sorban megállítom az autókat, és benzint osztogatok, hogy ki tudja venni a pumpát. :)

Modnjuk ha nekem lenne SE-m már beleraktam volna az átalakítót. Így csak felesben tudom tanklni a szeszt. :lol:

Valamennyire nehezbben indul télen vele a kocsi.

Ha erre jársz, és ilyen gondod van, szólj, még kannát is viszek :lol:

Amúgy telitankból nekem összvissz 9 litert sikerült leszívnom max, aztán elakad a cső valamerre.

Link to comment
Megosztás:

Ha erre jársz, és ilyen gondod van, szólj, még kannát is viszek :lol:

Amúgy telitankból nekem összvissz 9 litert sikerült leszívnom max, aztán elakad a cső valamerre.

Nekem semennyit, amikor megállt a pumpa, mert egyáltalán nem ment le a lopócsó, úgy rémlik van egy tüske a tankon bellül a csőbe hegeztve. Kínlódtam vele vagy egy órát, aztán a vastagabbik szellőzőcsövet a bilincsnél megbontva 5 perc alatt leszívtam a tankból a benzint. Voltam tankolni, ahova szoktam járni pont bent állt a tartálykocsi, átmentem egy másik kútra, jó drága lett a szesz 269 forint, ráadásul itt komplikált, mert nem nullázzák le a fejet, kétszer kell bemenni fizetni, így csak szeszt tankoltam, de meleg motorral simán átmentem a tecsóhoz benzinért. Elzavartam a kutast, valamit hablatyolt, hogy a jobbikat tankoljam, ki van nekik adva, hogy a drágább benzint kell ajánlaniuk. Én meg nyomattam bele sima 95-öt. :lol: Meg amúgy sem tankolok olyan helyen ami nem önkiszolgálló. :)

Link to comment
Megosztás:

Szereztem hdmi kábelt és dvi-d - hdmi átalakítót. Az eredmény jelenleg az, hogy a tv-n szépen látom az asztalt dualwiev-ben, de nem játszik le képet csak hangot (a szgépen). Klón-ban mennek a filmek, de nem lehet a tv felbontását külön állítani, így elég nagy keretek közé teszi be a képet. Egyik esetben sincs hang a tv-n.

Mi a trükkje a dolognak? Mondjuk így sem értem honnan lenne hang, ha a videokariból kapja a jelet....

Esetleg van valami külön lejátszóprogi ami kell hozzá? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.