Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem lejön a tetőablak de hozzájön még a hátsó elektromos ablak,a klíma,a hátsó tárcsafék a Board Comp,fűthető/elektromos tükrök és a motoros antenna.

Akkor ez CDX?

A cdxnek van króm csík körbe. Múltkor találtam egy oldalt, ilyen gyári prospektusokról. Majd ha otthon leszek visszakeresem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

SPzoli Hozzád szólnék. Szereztem lámpa mosó tartályt. Kompletten mindennel de nem is ez a lényeg. Elképzelhető, hogy nincs meg a betöltő csőnek a helye? Nem találtam se lukat se kikönnyítést. Vagy hogy van ez a dolog? Nincs valami közeli képed a helyéről, távolit találtam de csak azt látom, hogy kint van a nyaka. Segíts már légyszi. Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ez a lámpa ennyiért megéri?

Opel Astra F Fényszóró első jobb CARELLO motoros As91-94 Eu. import 7689 Ft.

Én bal oldali Bosch motoros bontottat vettem 8 ezerért októberben. Nekem megérte.

A jobbosom Carello, de olyat nem találtam bal oldalra.

Műszakin a kevert simán átment. (és jól világít...)

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

SPzoli Hozzád szólnék. Szereztem lámpa mosó tartályt. Kompletten mindennel de nem is ez a lényeg. Elképzelhető, hogy nincs meg a betöltő csőnek a helye? Nem találtam se lukat se kikönnyítést. Vagy hogy van ez a dolog? Nincs valami közeli képed a helyéről, távolit találtam de csak azt látom, hogy kint van a nyaka. Segíts már légyszi. Köszi

Egy kis luk van csak, sokkal kisebb mint a tartály nyaka. Lefotózni nehéz, mert sokminden járkál a nyílás felett, de ott van a kiegyenlítő mellett.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis luk van csak, sokkal kisebb mint a tartály nyaka. Lefotózni nehéz, mert sokminden járkál a nyílás felett, de ott van a kiegyenlítő mellett.

Ja én is csak azt a kis likat találtam. AKkor az lenne az?! :lol: érdekes. :lol: Én is arra gondoltam de mondom, 2szer ekkora kéne. :) És neked van benne tartály? Hogy oldottad meg? :D

Link to comment
Megosztás:

Így tervezem. Aztán ha valami balul sül el, majd meglátogatom, amikor több pénz lesz, és szükség lesz egy nagyobb generálra.

De remélem sokáig kiszolgál még engem ez az 1.4 -es, úgy hallottam eléggé elpusztíthatatlanok.

Benzinpumpától félek, most van 260 e a kocsiban, és eléggé búg (na jó, nem mindig, és inkább ledöntött üléseknél hallani). Tehát nem gyári, mert úgy hallottam azok nem búgnak. Viszont előző gazdájánál volt kb 60 e km-t, és ő nem cserélte :)

Akkor ez vagy egy jól sikerült utángyári, vagy még a gyári :lol:

Nyáron tervezek vele néhány hosszabb utat, remélem nem fog cserben hagyni sehol :lol:

Nekem akkor halt be a pumpám amikor vettem a kocsit. 230ezer kilométer volt benne. Voltak előjelek, nehezen indult, sokadik indítózásra, alig volt hangja, de ha füleltem, akkor hallani lehettte, hogy megy, vagy nem. Szerencsére az udvarban adta meg magát, én 8400-ért vettem egy gagyitront az van azóta ia benne, ez viszont hangos. Vettem egyik fórumtárstól egy gyári bontottat, gondoltam az mégiscsak Bosch. Beleraktam, egy hét mulva úgy vontattak haza. Visszacseréltem a régit, amióta kivettem meg a gyári is műkszik, rejtély, hogy miért állt akkor meg. Most a gagyi van a kocsiban, a gyári meg a csomagtartóban, ha kell fél óra alatt cserélem. Amúgy az eredeti pumpa is gondatlanság miatt ment tönkre, valaki már szerelte, és le volt róla esve az előszűrő, mindenféle szemetet beszívott, végül a törmeléktől akadt meg.

Kösz Zotya! :D Ezt a weboldalt nem ismertem.

Indulok is.

Nincs mit , azért ha elakadnál csörögjél rám. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor halt be a pumpám amikor vettem a kocsit. 230ezer kilométer volt benne. Voltak előjelek, nehezen indult, sokadik indítózásra, alig volt hangja, de ha füleltem, akkor hallani lehettte, hogy megy, vagy nem. Szerencsére az udvarban adta meg magát, én 8400-ért vettem egy gagyitront az van azóta ia benne, ez viszont hangos. Vettem egyik fórumtárstól egy gyári bontottat, gondoltam az mégiscsak Bosch. Beleraktam, egy hét mulva úgy vontattak haza. Visszacseréltem a régit, amióta kivettem meg a gyári is műkszik, rejtély, hogy miért állt akkor meg. Most a gagyi van a kocsiban, a gyári meg a csomagtartóban, ha kell fél óra alatt cserélem. Amúgy az eredeti pumpa is gondatlanság miatt ment tönkre, valaki már szerelte, és le volt róla esve az előszűrő, mindenféle szemetet beszívott, végül a törmeléktől akadt meg.

Nincs mit , azért ha elakadnál csörögjél rám. :D

Érdekes. Előző gyárimnak sem volt hangja még haldokláskor se és a mostaninak sincs semmi hangja. A relé kattanását meghallom, de a pumpáét nem. :lol:

Más: önindítócsere. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Két csavar + a kábelek. Akna nélkül is lehet csak kicsit tovább tart. :lol: Megadta magát?

Vasúton megoldom az aknát. :) Van a műhelyünknél egy. :D

Nagyon csúnya hangja van és indítózás után bennmaradt a bendix. :lol: De először venni kéne másikat, vagy ezt megcsináltatni. :D Vagy megcsinálom én is, de munkatársam két hete eltörte a satu menetét. :D

Link to comment
Megosztás:

Vasúton megoldom az aknát. :lol: Van a műhelyünknél egy. :)

Nagyon csúnya hangja van és indítózás után bennmaradt a bendix. :lol: De először venni kéne másikat, vagy ezt megcsináltatni. :D Vagy megcsinálom én is, de munkatársam két hete eltörte a satu menetét. :D

Akkor először a satu javításával kezd! :D Amúgy nekem meg nem húzott be, sima takarítással lett javítva már két éve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor halt be a pumpám amikor vettem a kocsit. 230ezer kilométer volt benne. Voltak előjelek, nehezen indult, sokadik indítózásra, alig volt hangja, de ha füleltem, akkor hallani lehettte, hogy megy, vagy nem. Szerencsére az udvarban adta meg magát, én 8400-ért vettem egy gagyitront az van azóta ia benne, ez viszont hangos. Vettem egyik fórumtárstól egy gyári bontottat, gondoltam az mégiscsak Bosch. Beleraktam, egy hét mulva úgy vontattak haza. Visszacseréltem a régit, amióta kivettem meg a gyári is műkszik, rejtély, hogy miért állt akkor meg. Most a gagyi van a kocsiban, a gyári meg a csomagtartóban, ha kell fél óra alatt cserélem. Amúgy az eredeti pumpa is gondatlanság miatt ment tönkre, valaki már szerelte, és le volt róla esve az előszűrő, mindenféle szemetet beszívott, végül a törmeléktől akadt meg.

Nincs mit , azért ha elakadnál csörögjél rám. :D

Na, ez az igazi hozzáállás!

Én is ha valamit kicserélek a kocsin, az valahol bennemarad:)

Nekem nincsenek előjelek, teszi a dolgát mint a kisangyal.

Azért ha csurig van tankolva zuhogó esőben/hóban és meghal a pumpád, neked sem lesz őszinte a mosolyod :D

Persze ilyenre nem kerülhet sor, és ne is kerüljön.

Nekem is szűrőcsere után jó 3 hónappal elkezdett csöpögni a benzin a szűrőnél.

Szerencsére a városban voltam, de egy árva csavarhúzó nem volt nálam.

Hazarohantam, visszamentem bicóval, persze akkor szakadt a legjobban az eső. Pont dombon álltam meg, feküdtem a kocsi alatt, és a nyakamba folyott az összes víz, nem csak a kocsiról, hanem ami patak kialakult a parkolóban, az is. Élmény volt. Azóta van benne csavarhúzókészlet :lol:

Jut eszembe, vontatókötelem még mindig nincs :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, ez az igazi hozzáállás!

Én is ha valamit kicserélek a kocsin, az valahol bennemarad:)

Nekem nincsenek előjelek, teszi a dolgát mint a kisangyal.

Azért ha csurig van tankolva zuhogó esőben/hóban és meghal a pumpád, neked sem lesz őszinte a mosolyod :lol:

Persze ilyenre nem kerülhet sor, és ne is kerüljön.

Nekem is szűrőcsere után jó 3 hónappal elkezdett csöpögni a benzin a szűrőnél.

Szerencsére a városban voltam, de egy árva csavarhúzó nem volt nálam.

Hazarohantam, visszamentem bicóval, persze akkor szakadt a legjobban az eső. Pont dombon álltam meg, feküdtem a kocsi alatt, és a nyakamba folyott az összes víz, nem csak a kocsiról, hanem ami patak kialakult a parkolóban, az is. Élmény volt. Azóta van benne csavarhúzókészlet :lol:

Jut eszembe, vontatókötelem még mindig nincs :D :lol:

Dehogynem. Amikor mész osztrákiába találkozóra, és odafelé mármár leáll alattad a sárkány. Na az nem mókás. Szerencse, hogy vannak olyanok akikre lehet számítani, így már aznap este hozták az új act. :) Hazajöttem a régivel, de szenvedés volt. Vagyis cimbi cégéhez bementünk, mert útba esett és ott kicseréltük. :D

6.5 lett akkor a fogyim :D nagykerékkel, csomagokkal.. :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit , azért ha elakadnál csörögjél rám. :lol:

Már Gyuláról tolom a fórumot. :lol: Az út egész jó volt, az 52esen Kecskemét felé csak szórva volt az út takarítva nem nagyon,így óvatosan kellett előzgetni a szerencsétleneket a sáv közepén felgyűlt latyak miatt.

Kecskeméten a Bajnok utca Halasi út sarkán toltam egy driftet pedig csak elindultam a lámpától olyan hússzal mentem.Nekem tetszett, a lámpánál állóknak nem annyira. :)

Kecskemét után csak sónedves volt az út de ott is csak 70nel tötymörögtek.Egy saab 9-5 előzött meg mindösszesen pedig csak 90nel jöttem.

Link to comment
Megosztás:

Uhh, igazából nem szeretném nagyon megbolygatni se a motort, se a kasszát, a motorjára semmi panaszom nincs, csak a hangja nem tetszik.

Szerelő arra is azt mondta, hogy hagyjam, de én nem vagyok olyan :lol:

Még régebben beszéltem vele, elvileg megcsinálja nekem HF levétel nélkül, de hozzátette, jó nagy szívás lesz.

Most összegyűlt karácsony után egy kis pénz, és mivel az akksi új életre kelt, inkább a motorjára fordítanám.

Ha a szerelő szerint is kár megbontani, akkor nem érdemes. Vagy több percig is kopognak indítás után a tőkék? Mert ha nem, akkor teljesen felesleges.

A hangján mi nem tetszik?

Inkább vegyél akkor tartalék benzinpumpát, ha hangoskodik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.