Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

új vagyok errefelé, meg az opel autók környékén is

tavasz-nyár idején szeretnék egy jó F astrát venni a kispolszkim mellé, második autónak :lol::)

mielőtt felsorolnám a kérdéseimet, gondoltam, szétnézek, hátha van vásárlás előtti leírás errefelé, de nem találok

ha mégis van, segítsetek

köszi

1.4SE 82LE

vagy

1.6SE 101LE

:)

Kettő közül valamelyiket :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Lenne egy kérdésem, mennyi ideig tart egy tapasztalt szerelőnek az alábbi műveletsor?

Szelepfedél le

Hidrotőke csere

Szelepfedél vissza

Váltóolaj csere/feltöltés

A hidrotőke csere csak szelepfedél levétellel, talán két óra, a váltóolaj csere az fél óra. :D

Az egyik kérdés a szerszám a szelepek lenyomásához, amire azt mondják, az ínyencek csinálnak ilyen mókát a hengerfej levétele nélkül. :) :lol:

Viszont, hogy találsz-e olyan embert aki ennyiért megcsinálja, az a másik nagy kérdés. :lol:

(pl. az "ablakos" kuplungnál a cserét meg lehet csinálni 1 óra alatt is, de általában 4 órát számolnak rá, és nem is éri meg az alatt megcsinálni)

Link to comment
Megosztás:

A hidrotőke csere csak szelepfedél levétellel, talán két óra, a váltóolaj csere az fél óra. :D

Az egyik kérdés a szerszám a szelepek lenyomásához, amire azt mondják, az ínyencek csinálnak ilyen mókát a hengerfej levétele nélkül. :D :lol:

Viszont, hogy találsz-e olyan embert aki ennyiért megcsinálja, az a másik nagy kérdés. :lol:

(pl. az "ablakos" kuplungnál a cserét meg lehet csinálni 1 óra alatt is, de általában 4 órát számolnak rá, és nem is éri meg az alatt megcsinálni)

Huh, köszi a választ, én valahogy kevesebbre számítottam :)

Hengerfejes mókát belevéve hogyan változik a kép?

Link to comment
Megosztás:

Hát ha elviszed a HF-et síkoltatni (szerintem illik elvinni) akkor nem lesz kész ennyi idő alatt. Vezérlést kell bontani, a HF-tömítést cserélni.....

Uhh, igazából nem szeretném nagyon megbolygatni se a motort, se a kasszát, a motorjára semmi panaszom nincs, csak a hangja nem tetszik.

Szerelő arra is azt mondta, hogy hagyjam, de én nem vagyok olyan :lol:

Még régebben beszéltem vele, elvileg megcsinálja nekem HF levétel nélkül, de hozzátette, jó nagy szívás lesz.

Most összegyűlt karácsony után egy kis pénz, és mivel az akksi új életre kelt, inkább a motorjára fordítanám.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Íme a betűk:

START: car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő

GL: START+ lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés

SPRINT: GL+ színezett üvegek, fordulatszámmérő

FAMILY: SPRINT+ színre fújt lökhárítók, tükrök, utas oldali légzsák, szervó kormány, ködlámpa, központi zár, hátsó fejtámla

ELEGANT: SPRINT+ színre fújt lökhárítók, tükrök, ködlámpa, központi zár, bőrkormány ,csomagtér roló, tetőcsomagtartó sín

SPORTY: színre fújt lökhárítók, tükrök, ködlámpa, ABS, színezett üvegek, elektromos ablak elöl, ködlámpa, fényszóró magasságállítás, Könnyűfém felni, mechanikus napfénytető, check controll, sportülések.

akkor nekem mi van?

car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő, lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés, színezett üvegek, fordulatszámmérő, színre fújt lökhárítók, tükrök, utas oldali légzsák, szervó kormány, ködlámpa, központi zár, ABS, elektromos ablak elöl, mechanikus napfénytető.

sehogy sem áll össze :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uhh, igazából nem szeretném nagyon megbolygatni se a motort, se a kasszát, a motorjára semmi panaszom nincs, csak a hangja nem tetszik.

Szerelő arra is azt mondta, hogy hagyjam, de én nem vagyok olyan :lol:

Még régebben beszéltem vele, elvileg megcsinálja nekem HF levétel nélkül, de hozzátette, jó nagy szívás lesz.

Most összegyűlt karácsony után egy kis pénz, és mivel az akksi új életre kelt, inkább a motorjára fordítanám.

Igazából valami célszerszám kell, azzal lenyomkodja a szelepeket, lepiszkálja a himbát, és a bütyköstengely egy pozícíójában kijön a tőke. Ezt ugye 8X el kell játszani. Igazából a HF-et nem kell levenni,ha bontással akarod kiszedni csak a vezérműtengely házát, csak ugye a csavarok mindkettőt fogják egyszerre, és felazul a HF-is. Szerintem mond meg neki, hogy szívjon csak, minél kevesebb legyen bontva.

Link to comment
Megosztás:

akkor nekem mi van?

car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő, lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés, színezett üvegek, fordulatszámmérő, színre fújt lökhárítók, tükrök, utas oldali légzsák, szervó kormány, ködlámpa, központi zár, ABS, elektromos ablak elöl, mechanikus napfénytető.

sehogy sem áll össze :lol:

Nyilván lehetett külön külön is rendelni dolgokat.....

Link to comment
Megosztás:

Igazából valami célszerszám kell, azzal lenyomkodja a szelepeket, lepiszkálja a himbát, és a bütyköstengely egy pozícíójában kijön a tőke. Ezt ugye 8X el kell játszani. Igazából a HF-et nem kell levenni,ha bontással akarod kiszedni csak a vezérműtengely házát, csak ugye a csavarok mindkettőt fogják egyszerre, és felazul a HF-is. Szerintem mond meg neki, hogy szívjon csak, minél kevesebb legyen bontva.

Így tervezem. Aztán ha valami balul sül el, majd meglátogatom, amikor több pénz lesz, és szükség lesz egy nagyobb generálra.

De remélem sokáig kiszolgál még engem ez az 1.4 -es, úgy hallottam eléggé elpusztíthatatlanok.

Benzinpumpától félek, most van 260 e a kocsiban, és eléggé búg (na jó, nem mindig, és inkább ledöntött üléseknél hallani). Tehát nem gyári, mert úgy hallottam azok nem búgnak. Viszont előző gazdájánál volt kb 60 e km-t, és ő nem cserélte :)

Akkor ez vagy egy jól sikerült utángyári, vagy még a gyári :lol:

Nyáron tervezek vele néhány hosszabb utat, remélem nem fog cserben hagyni sehol :lol:

Link to comment
Megosztás:

akkor nekem mi van?

car300, kesztyűtartó és csomagtér világítás, osztottan dönthető hátsó ülés, immobiliser, pollenszűrő, lufis kormány, állítható magasságú sofőrülés, színezett üvegek, fordulatszámmérő, színre fújt lökhárítók, tükrök, utas oldali légzsák, szervó kormány, ködlámpa, központi zár, ABS, elektromos ablak elöl, mechanikus napfénytető.

sehogy sem áll össze :lol:

Nekem lejön a tetőablak de hozzájön még a hátsó elektromos ablak,a klíma,a hátsó tárcsafék a Board Comp,fűthető/elektromos tükrök és a motoros antenna.

Akkor ez CDX?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.