Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

szólni kell a biztositónak.

én is évesen fizetem a biztiket, így meg hogy az astrára is 22 lesz az éves... hát mit mondjak pozitív csalódás volt az a változás most...

Akkor valamikor bemegyek az aegonhoz és megcsinálom. Miket kell vinni? Gondolom szerződés az alap. Azonkívül? Nem tudod véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Nem. Olyan mint a Tied.....C14NZ 94-es, elosztó, rotor, hall jeladó....a 4. hengernél csak lepkefingnyi a szikra.... :o

Márpedig akkor csak az elosztótól kezdődhet a probléma: vagy maga a fedél, rotor, vagy a kábel. Próbáld megcserélni a kábeleket (nem kell betekerni a gyertyákat, csak a blokkhoz érinteni), ha ezután is annál a hengernél van a gond, akkor elosztó, ha a probléma a másiknál jelentkezik, akkor a kábel/gyertya.

Link to comment
Megosztás:

Márpedig akkor csak az elosztótól kezdődhet a probléma: vagy maga a fedél, rotor, vagy a kábel. Próbáld megcserélni a kábeleket (nem kell betekerni a gyertyákat, csak a blokkhoz érinteni), ha ezután is annál a hengernél van a gond, akkor elosztó, ha a probléma a másiknál jelentkezik, akkor a kábel/gyertya.

Ezeket már próbáltam. Van tarcsiba új kábel....azzal variálva cserélgettem össze-vissza, gyertyák kulák ráadásul mindkét kulcsnyílású megtalálható fele-fele arányban, így azok cserések, de próbáltam a gyertyákat is össze-vissza cserélni, csak a 4. henger marad ki. Annyira tápos a szikra, hogy nem is ráz meg, ha huzigálom a kábelt...bezzeg a másik 3 valagba rúgott néhányszor :D

Így marad az elosztó esetleg a rotor, de az szemre jó.... :o

Link to comment
Megosztás:

Ezeket már próbáltam. Van tarcsiba új kábel....azzal variálva cserélgettem össze-vissza, gyertyák kulák ráadásul mindkét kulcsnyílású megtalálható fele-fele arányban, így azok cserések, de próbáltam a gyertyákat is össze-vissza cserélni, csak a 4. henger marad ki. Annyira tápos a szikra, hogy nem is ráz meg, ha huzigálom a kábelt...bezzeg a másik 3 valagba rúgott néhányszor :D

Így marad az elosztó esetleg a rotor, de az szemre jó.... :o

elosztót hibásnak találtad még nemrég :)

Link to comment
Megosztás:

Melyik fajta elosztó van rajta? Patentos rögzítésű Bosch, vagy a csavaros rögzítésű Lucas rendszerű? Utóbbit tudnék adni,ha közelebb laknál...

Naná, hogy patentos.....csak mert az utca végén a havernál találtunk csavarost a fiókban :D :) :)

Azért köszi :o

Link to comment
Megosztás:

kitöltöttem, és volt egy olyan kérdés, hogy miért kötöttem ajelen szerződésemet, és volt olyan hogy nemfizetésmaitt, meg közös megeggyezés maiatt meg egyébb :o

egyébet nyomtam...

másik meg nekem évközi évfordulós kell, mert 2010 juniba kötöttem...

eredmény kedvező, mert ha minden igaz, akkor jelenlegi k&h most 52ezerre jön ki, de januártol 34ezer lenne, de allianz 24 lenne éves szinten, szóval máshol fogok kötni.. :D

kérdése még az lenne, hogy most kell megkötnöm,vagy meddig érek rá megkötni?

Link to comment
Megosztás:

kitöltöttem, és volt egy olyan kérdés, hogy miért kötöttem ajelen szerződésemet, és volt olyan hogy nemfizetésmaitt, meg közös megeggyezés maiatt meg egyébb :o

egyébet nyomtam...

másik meg nekem évközi évfordulós kell, mert 2010 juniba kötöttem...

eredmény kedvező, mert ha minden igaz, akkor jelenlegi k&h most 52ezerre jön ki, de januártol 34ezer lenne, de allianz 24 lenne éves szinten, szóval máshol fogok kötni.. :D

kérdése még az lenne, hogy most kell megkötnöm,vagy meddig érek rá megkötni?

nov vége

Link to comment
Megosztás:

Ma délelőtt a "kis" hbm megyei túra előtt betértünk az egyik autókereskedésbe faterral. Nem volt olyan amit akarnak. Volt viszont egy 1.8as 1992es F astra, aminek a műszakija lejárt 2010 6. hónapban. (kicsit se áll ott rég).

Egyik oldala megcsinálva, kialaktolva..de nincs lefestve és foltos de keményen. Másik oldala meg rohad mint a vesztés. Így 300ezer forint volt az a roncs... :o

Ahoz képest az enyém egy álomszép igényes belsejű verda volt. :D Jóérzés volt visszaülni a sajátba.

Link to comment
Megosztás:

Ma délelőtt a "kis" hbm megyei túra előtt betértünk az egyik autókereskedésbe faterral. Nem volt olyan amit akarnak. Volt viszont egy 1.8as 1992es F astra, aminek a műszakija lejárt 2010 6. hónapban. (kicsit se áll ott rég).

Egyik oldala megcsinálva, kialaktolva..de nincs lefestve és foltos de keményen. Másik oldala meg rohad mint a vesztés. Így 300ezer forint volt az a roncs... :o

Ezért áll ott régen. Legalább 2× annyit kérnek érte, mint amennyit ér :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.