Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha jól emlékszem az úgy van rendjén, a km óra spirál vége szögetes, és az akad bele a fogaskerék tengelyének a közepébe, ami szintén szögletes kiképzésű, csak belül.

Közben megtaláltam. kb. 5eFt.

http://pics.coldline.hu/pics/115302-20101031-cz4L0M.jpg

A képen piros résszel jelölt résznél tört szét a menet ha jól látom. Az benne maradt a fekete részben amibe megy 3 vezeték (közvetlenül ebbe megy bele a spirál.)

Link to comment
Megosztás:

Ha másért nem is, de ezért hiányozni fog a soltvadkerti meló:

http://pics.coldline.hu/pics/115270-20101031-dLUp9K.jpg

EGy kukázás eredménye: két 5 vezetékes, és egy kétvezetékes uni központi zár motor, kb 3,5méter 8as hif táp kábel, és egy szerintem elég szép beltéri pilács, kicsit prémiumabb márkájú autóból, aminek már kikukáztam korábban a párját ;) és még pár cucc, de azt nem tudom felhasználni saját célra. Ilyen kukázást heti két alkalommal lehetett megcsinálni :P

Van egy ilyen garnitúra vacsiúj használatlan zármotorom kábelköteggel meg lemezekkel, stb csak scart és vezérlő nélkül :D ócóért megszámítom.. :o

----------------------------------------------------------------------------------------------

Ez tiszta kemény, hhóóóót mátrix.. ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Én nem értem meg az embereket :D az utsó felnit is lefújtam, ahogy nézegettem na mondom ez lesz az összes közül a legszebb :P bejövök nyelni egy kis levet mert a csiszolás porát azért le kell mosatni ugye :D 2-3 perc múlva kimegyek, az alkesz idiot nagybátyám meg ott nézegeti az ujja végét, rám néz "ez még nincs megszáradva..?" :D elmész te a jó "hosszú sípszó"-ba, na húzzál innen vissza pestre, a "megint hosszú sípszó"-ért nyúlsz bele ha hü e vagy hozzá :( gyönyörűen szétkente rajta a félszáraz festéket :( na mondom Sándor fiam, ezt hozd ki úgy hogy jó is legyen :) nem elég, hogy elcseszte a lagzinkat az a "szintén hosszú sípszó" még egy retkes felnit is elQr :P nem is csodálkozok, hogy a felesége a 2 gyerekkel együtt lelépett.. :)

Link to comment
Megosztás:

Közben megtaláltam. kb. 5eFt.

http://pics.coldline.hu/pics/115302-20101031-cz4L0M.jpg

A képen piros résszel jelölt résznél tört szét a menet ha jól látom. Az benne maradt a fekete részben amibe megy 3 vezeték (közvetlenül ebbe megy bele a spirál.)

Hogy mi? Dízel váltó km sprál kihajtása ennyire más lenne, hogy ott van 3 vezeték is? :o

Amit én eddig láttam, az úgy van, hogy a km spirál egyik végén sincs semmi, csak a bowden szögletes vége, amit bedugsz a km órába, másik végét meg rácsavarod a kihajtásra. A kihajtásra egy 6os csavar fogja rá a kis fogaskereket egy lemezzel, ami passzosan megy bele a váltóba.

Link to comment
Megosztás:

Szintén zenééész!

Nekem is most adta meg magát az 5 éves no name akksim (Silver Horse!!! :o ). Az utóbbi hetekben már minden alkalommal kétszer kellett indítanom, hogy folyamatosan menjen a motor. Mindig leállt 1-2 másodperc után. Tudtam, hogy az akksim már nem veszi fel a teljesítményt, mert percek alatt felszaladt a feszültsége, azután ugyanolyan gyorsan veszítette is el azt.

No mindegy, gondoltam majd nyugdíjkor veszek egyet. Rendes volt, mert pont nyugdíjosztás napján mondta azt, hogy ne tovább! Még egy rátöltéssel elindult, aztán irány a a Tecsó és kapott egy szép, új, fényes Bosch-t!

Azóta minden rendben, pöccre indul és meg sem áll! :D

Én inkább exideot vennék most a bosch helyett...nem annyira jött be, hogy egyből elhalt. Visszakerült a 4éves JP, amit 15x lemerítettem már, és működik....garival meg dúl a harc

Link to comment
Megosztás:

Brekit jól ledudáltam a kerepesin. :) :) Ja, és találkoztam Thorral.

:D

A belső sávból, hogy lehet ledudálni, ha én a külsőben voltam. Érdekes volt ahogy Pista megpróbálta kivarázsolni az ablakon a kezét, hogy integessen :(

Ezek szerint nem telefonált az aksis...... :o

Link to comment
Megosztás:

Ábrány City4ever!!!

Rohadt aljas szemétláda takony kölykök részegen mennek az utcán, (félpucéran) és hárman egymás mellett.... Aztán látom az egyik elkezdett ordítani az út közepén: GYERE RÁM!!!!!!!!

Én meg kettesben lepadlóztam a gépet....úgy ugrott el az idióta büdös római, mint a kisnyúl a bokorba... :o :D :)

Link to comment
Megosztás:

:D

A belső sávból, hogy lehet ledudálni, ha én a külsőben voltam. Érdekes volt ahogy Pista megpróbálta kivarázsolni az ablakon a kezét, hogy integessen :)

Ezek szerint nem telefonált az aksis...... :o

Pistának kimaradt az alvás tegnap, úgyh kissé érdekesen működött ma... :)

Akksis természtesen nem, úgyh kedden ráborítom a pultot. :(

Link to comment
Megosztás:

Én inkább exideot vennék most a bosch helyett...nem annyira jött be, hogy egyből elhalt. Visszakerült a 4éves JP, amit 15x lemerítettem már, és működik....garival meg dúl a harc

Tavasszal tervezek az arculatváltáshoz egy kis muzsikát is.... És mivel már így is ráfér az akksi csere, lecserélem azt is. Azt mondod hogy az exide jó cucc? Mekkora a legnagyobb amperórába ami belefér a tálcába? :o

Link to comment
Megosztás:

Tavasszal tervezek az arculatváltáshoz egy kis muzsikát is.... És mivel már így is ráfér az akksi csere, lecserélem azt is. Azt mondod hogy az exide jó cucc? Mekkora a legnagyobb amperórába ami belefér a tálcába? :o

Ezt passzolom, attól függ kinek mennyi helye marad... :D

Link to comment
Megosztás:

Ábrány City4ever!!!

Rohadt aljas szemétláda takony kölykök részegen mennek az utcán, (félpucéran) és hárman egymás mellett.... Aztán látom az egyik elkezdett ordítani az út közepén: GYERE RÁM!!!!!!!!

Én meg kettesben lepadlóztam a gépet....úgy ugrott el az idióta büdös római, mint a kisnyúl a bokorba... :) :( :(

Helyes.. :D :o

Tavasszal tervezek az arculatváltáshoz egy kis muzsikát is.... És mivel már így is ráfér az akksi csere, lecserélem azt is. Azt mondod hogy az exide jó cucc?

Mekkora a legnagyobb amperórába ami belefér a tálcába? :D

A Pandában még a gyári jó 3 éves Exide van elég jó használati igénybe vétellel (90e km-mel), én kicsinylem bele az 50Ah-st de eddig még nem volt vele gond -kivéve mikor februárban nejem táppénzen volt, akkor 11 napig nem volt beindítva a kocsi és mire használva lett lemerült de előtte volt 3 rövid köre is szal nem töltődött vissza az tuti. Igaz dízel Pandás körökben sokan panaszkodtak, hogy átlag 2-2.5 éves korára kifexik de.. :)

Endlos kadettjába a 100Ah-s Vitoból való akku is belefért, igaz egy nájki gatyaövvel fogatta oda :D :P az enyémben jelenleg 74Ah-s van.. :P

Link to comment
Megosztás:

Helyes.. :D :o

A Pandában még a gyári jó 3 éves Exide van elég jó használati igénybe vétellel (90e km-mel), én kicsinylem bele az 50Ah-st de eddig még nem volt vele gond -kivéve mikor februárban nejem táppénzen volt, akkor 11 napig nem volt beindítva a kocsi és mire használva lett lemerült de előtte volt 3 rövid köre is szal nem töltődött vissza az tuti. Igaz dízel Pandás körökben sokan panaszkodtak, hogy átlag 2-2.5 éves korára kifexik de.. :)

Endlos kadettjába a 100Ah-s Vitoból való akku is belefért, igaz egy nájki gatyaövvel fogatta oda :) :( az enyémben jelenleg 74Ah-s van.. :(

És a 74Ah-s akksi gond nélkül ráfér a tálcára? :D

Link to comment
Megosztás:

Képesek :o Bár mentést nem vállalunk, de egy 10-esért kimegyek :(

Be voltál tojva mi? :)

Aha, szarok azok az üzemi liftek, nincs belső ajtó, csak egy fotocella, hogy ne nyúlkálj ki a mozgó liftből. Aztán ha megmozdul a rakomány beleér a sugárba megáll a lift, te meg mászhatsz átt mindenen megigazítani, ha pont a túloldalon vagy.

Az utca végén a sarkon van egy ugyanilyen díszállampolgár mint te.Az egész városrészt befüstölte a kibebaszott falevelével.Szóltam neki,hogy talán nem kellene,meg hogy tudja-e mi az a komposztálás.Csak a vállát rángatta. :D

Gondolkodtam,hogy csinálok neki füstbombát műtrágyából,oszt az ablakai alá baszok egy párat,csak úgy a tőrődés végett... :(

Azért annyit nem tüzelek csak ilyenkor rengeteg falevelem van. Bár nem tuodm jelent-e valamit, hogy mindkét mellettünk álló ház üres volt hosszú évekig. :D

Tavasszal tervezek az arculatváltáshoz egy kis muzsikát is.... És mivel már így is ráfér az akksi csere, lecserélem azt is. Azt mondod hogy az exide jó cucc? Mekkora a legnagyobb amperórába ami belefér a tálcába? :)

74-es simán elfér, talán még egyel nagyobb is, de az már éppenhogy csak.

115422-20101031-Y2fhl5.jpg

Link to comment
Megosztás:

És a 74Ah-s akksi gond nélkül ráfér a tálcára? :o

x17dtl-be nem a 74-es a gyari?

nekem is 74-es exide van, es ugy nez ki mintha pont erre lenne mertezve a hely...

off r5-ben is ilyen van, vagy 8-10 eves es meg mindig jo, pedig jo parszor lemeritettem koppra rajtahagyott lampa miatt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.