Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Isten éltessen CoolAdam :D Facod érjen bokáig :D :o

Éltessen! :D

Csatlakozom!!!!

(Csak ne lábrövidítéssel érd el! :) :( :)

Az aranyhal és a cápa jó barátok, megbeszélik hogy egy nap cserélnek , a cápa megy a tóba, az aranyhal meg a tengerbe. Másnak találkoznak elmesélik az élményeiket:

-Tök jó volt -mondja az aranyhal- kiúsztam egészen a partig, riogattam a fürdőzőket, hogy menekültek, jó muris volt a nap.

-Engem meg kifogott egy halász-meséli a cápa- és egyből mondta a kívánságot, azt akarta, hogy érjen földig a farka.

-Na és hogyan teljesítetted?

-Leharaptam neki tőbe mindkét lábát! :(

Link to comment
Megosztás:

De jó! Unokatesómmal végre berakjuk a másik (alpine) rádiót.

Az mitől lehet, hogyha feltekerem a mostanin a hangerőt (blaupunkt verona CR43), nem az hogy eltorzítja a hangot mert a hangszóró nembírja, hanem elkezd vibrálni meg szaggatlni a hang... De nem a torzítós hanem mintha a rádióval lenne valami.. :o és így tiszta gyorsan ugrál ki be a hangszóró membránja... Hogyha épp nem megy semmi a zene, csak mondjuk az MP3 vége van és ott már csönd van akkoris ugrál... és mintha íg pattogna.

Link to comment
Megosztás:

De jó! Unokatesómmal végre berakjuk a másik (alpine) rádiót.

Az mitől lehet, hogyha feltekerem a mostanin a hangerőt (blaupunkt verona CR43), nem az hogy eltorzítja a hangot mert a hangszóró nembírja, hanem elkezd vibrálni meg szaggatlni a hang... De nem a torzítós hanem mintha a rádióval lenne valami.. :o és így tiszta gyorsan ugrál ki be a hangszóró membránja... Hogyha épp nem megy semmi a zene, csak mondjuk az MP3 vége van és ott már csönd van akkoris ugrál... és mintha íg pattogna.

Nem a hangszóró miatt van torzítás, hanem a gyenge végfok miatt.

Lehet, hogy kevés a táp és nagyobb kivezérlésnél elfogy. Esetleg lehet még kondi kiszáradás miatt is az egész, de ezt nem értem, hogy "ugrál". Brummos a hang vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Nem a hangszóró miatt van torzítás, hanem a gyenge végfok miatt.

Lehet, hogy kevés a táp és nagyobb kivezérlésnél elfogy. Esetleg lehet még kondi kiszáradás miatt is az egész, de ezt nem értem, hogy "ugrál". Brummos a hang vagy mi?

ugye adod a hangerőt, és 1 darabig bírja, aztán ha mégtovább adod neki akkor ránézel a hangszóróra és szabályosan látod rajta, hogy így ki be ugrál a membrán, és közbe ilyen erős kattogó hangot ad (akkoris ha nem szól semmi rajta). Lehet nincs összefüggésbe, vagy csak már hozzáképzeltem a dolgot, de amikor jár a motor akkor nemigazán csinálja, csak már iszonyat erős hangerőnél. Viszont ha leállítom a kocsit egyből elkezdi csinálni. Na meg ha egy helyi adóra van állítva, az is bírja nagyon nagy hangerőig, de ha egy távolabbit mondjuk egy Neo FM, vagy Petőfi rádió akkor szintén nem bír túl nagy hangerőt és megint ki be ugrál a membrán.

Link to comment
Megosztás:

ugye adod a hangerőt, és 1 darabig bírja, aztán ha mégtovább adod neki akkor ránézel a hangszóróra és szabályosan látod rajta, hogy így ki be ugrál a membrán, és közbe ilyen erős kattogó hangot ad (akkoris ha nem szól semmi rajta). Lehet nincs összefüggésbe, vagy csak már hozzáképzeltem a dolgot, de amikor jár a motor akkor nemigazán csinálja, csak már iszonyat erős hangerőnél. Viszont ha leállítom a kocsit egyből elkezdi csinálni. Na meg ha egy helyi adóra van állítva, az is bírja nagyon nagy hangerőig, de ha egy távolabbit mondjuk egy Neo FM, vagy Petőfi rádió akkor szintén nem bír túl nagy hangerőt és megint ki be ugrál a membrán.

Kevés a villany. Leállított állapotban nicns akkora feszültség, amivel dolgozni tudjon a végfok, mint járó motornál. Nekem is jobban szól járó motornál, mert 14,4V-ot kap, alig 12V helyett. :o

Link to comment
Megosztás:

Kevés a villany. Leállított állapotban nicns akkora feszültség, amivel dolgozni tudjon a végfok, mint járó motornál. Nekem is jobban szól járó motornál, mert 14,4V-ot kap, alig 12V helyett. :o

És akkor a rádióban van a hiba? Vagy esetleg az autóba rossz valami? Kiváncsi vagyok mit fog csinálni ez a rádió.

Link to comment
Megosztás:

Nno, egy felni kész :D a trágyakupacért nem kell beszónni, nem volt máshol "pormentesebb" hely.. :)

www.tvn.hu_ded16bfd3b80f314089caa5dbd21e0aa.jpg

Leszámítva, hogy szétvert ujjal fújtam egész tűrhető lett.. :o

Link to comment
Megosztás:

Nno, egy felni kész :) a trágyakupacért nem kell beszónni, nem volt máshol "pormentesebb" hely.. :(

http://s2.images.www.tvn.hu/2010/10/30/12/...a5dbd21e0aa.jpg

Leszámítva, hogy szétvert ujjal fújtam egész tűrhető lett.. :D

:o Faca lett! Tetszik :(

Aki ilyenért beszólna hát... :D Attól ha megkérdeznéd, hogy mi van a csirkén, lehet nem tollat hanem nájlont mondana :)

Link to comment
Megosztás:

:( Faca lett! Tetszik ;)

Aki ilyenért beszólna hát... :D Attól ha megkérdeznéd, hogy mi van a csirkén, lehet nem tollat hanem nájlont mondana :D

Majd ha a helyükön lesznek :) és már a második is kész :P csak közben el kellett mennem és nem haladtam de holnap is nap lesz :o meg kell még 7-8 deci ebből mert épp elég lett a kettőre amit tegnap vettem.. :)

:D :P :P

:(

Még süt a nap, mehet rá a lakk. :D :D

Áám, matt marad :D

bitang jol néz ki....

Köszi :D

Közben befutottak nagybátyámék azt nézi, hogy szeleptömböstől fújtam le ;) neeeem, az egy levágott injekciós fecskendő.. :D

Link to comment
Megosztás:

Nno, egy felni kész :D a trágyakupacért nem kell beszónni, nem volt máshol "pormentesebb" hely.. :)

http://s2.images.www.tvn.hu/2010/10/30/12/...a5dbd21e0aa.jpg

Leszámítva, hogy szétvert ujjal fújtam egész tűrhető lett.. :o

Jó lett! :)

Milyen festék egyébként?

Sztem, ha nem akarsz fényeset, egy matt lakkot adhatsz neki, az sokat védene.

Link to comment
Megosztás:

Jó lett! :(

Milyen festék egyébként?

Sztem, ha nem akarsz fényeset, egy matt lakkot adhatsz neki, az sokat védene.

Köszi :( huuu, ha megmondanám azért meggyilkolna engem a festőművészünk :) egyébként valami medikémiás matt hő- és üzemanyagálló fekete :o matt lakkal meg nem nagyon akarnám mert szerintem nehezen lesz ugyanolyanra javítható ha megpattanna vagy valami sérülésszerű érné :) no meg azért van benne egy kis "rat-style" jellegű dolog is.. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi :( huuu, ha megmondanám azért meggyilkolna engem a festőművészünk :( egyébként valami medikémiás matt hő- és üzemanyagálló fekete :o matt lakkal meg nem nagyon akarnám mert szerintem nehezen lesz ugyanolyanra javítható ha megpattanna vagy valami sérülésszerű érné :) no meg azért van benne egy kis "rat-style" jellegű dolog is.. :D

Fekete? Ez attól elég messze van :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi :( huuu, ha megmondanám azért meggyilkolna engem a festőművészünk :) egyébként valami medikémiás matt hő- és üzemanyagálló fekete :o matt lakkal meg nem nagyon akarnám mert szerintem nehezen lesz ugyanolyanra javítható ha megpattanna vagy valami sérülésszerű érné :) no meg azért van benne egy kis "rat-style" jellegű dolog is.. :D

Sziasztok, engem nem ismertek itt, mert inkább a Debreceni topicban szoktam írogatni, de megkérdezném én :

befehéredne a felni, ha az ember simán csak felcsiszolná, vagy érintő irányban szálrahúzná? Persze utóbbit ilyen felnin, mint a Sancié nem lehetne megcsinálni, nekem ATS Cupom van, annak gyárilag is szabályos szálhúzott a felülete, és köralakban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, engem nem ismertek itt, mert inkább a Debreceni topicban szoktam írogatni, de megkérdezném én :

befehéredne a felni, ha az ember simán csak felcsiszolná, vagy érintő irányban szálrahúzná? Persze utóbbit ilyen felnin, mint a Sancié nem lehetne megcsinálni, nekem ATS Cupom van, annak gyárilag is szabályos szálhúzott a felülete, és köralakban.

Azt te csak hiszed :o :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.