Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tökéletes :icon13: Haveromnak sima 9n poloja van 1.2es 3hengeres 6szelepes 55 lovas, 105Nm nyomatékkal, és szerintem nagyon dinamikus kis autó ezekhez a méretekhez képest. :lol: Tavasz környékén kiment neki 1 trafó, és 2 hengerrel jött haza debrecenbe az M7esen és M3ason át. 120-130at még ígyis ment. Igaz zakatolt rendesen meg a 2 henger rángatta 1 kicsit a motort de nem volt gáz. Nagyon jó kis motor szerintem az az 1.2es 3hengeres. Nagyanyámnak is olyan van, neki meg még ennyi gond se volt vele.Megbízható autók.Attól hogy 1.2es 3 hengeres még jó. Amikor vezetem ezeket az autókat mindíg meglepődök hogy tök jó kis autó. Corsában is van 3 hengeres 1.2es. Sőt...1.0-es 3hengeres is van corsából <_<

Ha emlékszel, jópár éve az olaszok csináltak egy qrva jó kis városi gyilkológépet (UnoTurbo). Mindenki oda meg vissza volt tőle, húúdehűűűde pedig kicsi de húúúdehúú. Nézz körbe, hány van még belőle. A szívó Unokból még mindig találni ezret, ezek a turbós kis pörgőgépek 5 év alatt kipusztultak :D Most mindenki ráált arra hogy minél kisebb legyen, minél kevesebb hengerrel, inkább turbót neki azt jó lesz. Hát kíváncsi leszek hogy meddig :)

Link to comment
Megosztás:

Ha emlékszel, jópár éve az olaszok csináltak egy qrva jó kis városi gyilkológépet. Mindenki oda meg vissza volt tőle, húúdehűűűde pedig kicsi de húúúdehúú. Nézz körbe, hány van még belőle. A szívó Unokból még mindig találni ezret, ezek a turbós kis pörgőgépek 5 év alatt kipusztultak :D Most mindenki ráált arra hogy minél kisebb legyen, minél kevesebb hengerrel, inkább turbót neki azt jó lesz. Hát kíváncsi leszek hogy meddig :)

Ott a pont!!!

Link to comment
Megosztás:

Jah, kimaradt két komment. :icon13:

Az 1.4 75lóerős polo se egy erőgép, nem hiszem, hogy 55el jobb lenne. :lol:

Nekem tetszett/tetszik -_- Szeretem a fauvéket. Bár az öreg gondolkodott most dízel borán, de azt amiket írtatok a dízel vw motorokról..inkább lebeszéltem. <_<

Ha emlékszel, jópár éve az olaszok csináltak egy qrva jó kis városi gyilkológépet. Mindenki oda meg vissza volt tőle, húúdehűűűde pedig kicsi de húúúdehúú. Nézz körbe, hány van még belőle. A szívó Unokból még mindig találni ezret, ezek a turbós kis pörgőgépek 5 év alatt kipusztultak :D Most mindenki ráált arra hogy minél kisebb legyen, minél kevesebb hengerrel, inkább turbót neki azt jó lesz. Hát kíváncsi leszek hogy meddig :)

Majd látjuk meddig B)

Link to comment
Megosztás:

Hehe...én már "csak egy kombival jársz"-t kaptam tesco által tuningolt suzukistol :icon13: :) -_-

Olyat egyszer én is, aztán mondtam neki hogy a barátnőjével pont elférnék hátul, ő hogy látja, hogy oldaná meg a stiftben. Olyan színű feje lett, hogy ha nem ketten vagyunk ott haverral, szerintem nekem jön :lol: (a nője meg szakadt a röhögéstől :D <_< )

Link to comment
Megosztás:

Olyat egyszer én is, aztán mondtam neki hogy a barátnőjével pont elférnék hátul, ő hogy látja, hogy oldaná meg a stiftben. Olyan színű feje lett, hogy ha nem ketten vagyunk ott haverral, szerintem nekem jön :icon13: (a nője meg szakadt a röhögéstől :) :D )

Én azt mondtam neki hogy inkább kombival mint anyáddal... <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyat egyszer én is, aztán mondtam neki hogy a barátnőjével pont elférnék hátul, ő hogy látja, hogy oldaná meg a stiftben. Olyan színű feje lett, hogy ha nem ketten vagyunk ott haverral, szerintem nekem jön <_< (a nője meg szakadt a röhögéstől :) :D )

És nem kacsingatott? :icon13: Vagy nem állt oda az Opeled mellé? :lol: Vagy nem mondta, hogy bizonyísd be, -_-

Link to comment
Megosztás:

Ha emlékszel, jópár éve az olaszok csináltak egy qrva jó kis városi gyilkológépet (UnoTurbo). Mindenki oda meg vissza volt tőle, húúdehűűűde pedig kicsi de húúúdehúú. Nézz körbe, hány van még belőle. A szívó Unokból még mindig találni ezret, ezek a turbós kis pörgőgépek 5 év alatt kipusztultak :D Most mindenki ráált arra hogy minél kisebb legyen, minél kevesebb hengerrel, inkább turbót neki azt jó lesz. Hát kíváncsi leszek hogy meddig :)

Bizony ez a tendencia, és nem is véletlenül. A kevesebb hengerszám révén a lökettérfogatra vonatkoztatott fajlagos hengerfal-terület kisebb, ami magasabb hatásfokot tesz elérhetővé. Ezzel mi a baj?

Link to comment
Megosztás:

:D <_< b.sszameg nem néztem a gumikat. Pedig ezen a méreten már a múltkor is csak pislogtam, de mondom majd jól megnézem élőben... :)

Csak hogy ne offoljak a gumi,felnibe de itt van... Kép annyira nem adja vissza, de látszik hogy magas. :icon13: És ballaonos...és nem túl szép..De erre futotta nyárelején. Jövőszezonba az alun már 175/70es lesz.

kp.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bizony ez a tendencia, és nem is véletlenül. A kevesebb hengerszám révén a lökettérfogatra vonatkoztatott fajlagos hengerfal-terület kisebb, ami magasabb hatásfokot tesz elérhetővé. Ezzel mi a baj?

Az hogy köbcentibuzi vagyok, és turbóellenes :D fajtám összefoglaló neve: begyöpösödött huje <_< Ültem pár kismotoros turbóval életképessé tett gépben, és nem tetszett, úgy hogy simán elkönyveltem magamnak "nemtecc" kategóriába :) Amíg nem ülök be valami olyanba ami tetszeni is fog, addig maradok ilyen :lol: (tudom, nem nekem gyártják, nagy piacot meg nem veszítenek azzal hogy én nem veszek :icon13: )

Link to comment
Megosztás:

Az hogy köbcentibuzi vagyok, és turbóellenes :icon13: fajtám összefoglaló neve: begyöpösödött huje :lol: Ültem pár kismotoros turbóval életképessé tett gépben, és nem tetszett, úgy hogy simán elkönyveltem magamnak "nemtecc" kategóriába :) Amíg nem ülök be valami olyanba ami tetszeni is fog, addig maradok ilyen ;) (tudom, nem nekem gyártják, nagy piacot meg nem veszítenek azzal hogy én nem veszek -_- )

2101es is 1.2es. Mégis jó. B) :D

Bár lehet az 1000-es dízel leelőz téged előzés közben.... :D

hm..? :D Az én 1.7es dízelemet egy 1.0-es szívódízel? <_<

Link to comment
Megosztás:

2101es is 1.2es. Mégis jó. :icon13: :lol:

hm..? :D Az én 1.7es dízelemet egy 1.0-es szívódízel? <_<

Fele akkora a doboz...és nem hiszem, hogy 50 lónál kevesebb lenne a mociban ami alig kevesebb mint a DR-ben. -_- Mellesleg az 1.2 benzines 3 hengerrel is úgy megy mint a golyó, a dízel sem lehet bénább. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.