Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt el se olvastam! :)

Na jó de, bele is kötök:

Tudom hogy sokan járnak infós szakokra, de mind hiába, ha segg hülye hozzá! Ez olyan, mint ismerősöm barátnőjének a nőgyógyásza+dokija. Be nyögték, hogy méh-nyak rákja van, 3-4 hónapig élt abba a tudatba, már majdnem el kezdett járni kemoterápiára, mikor másik nőgyógyász meg állapította, hogy ciszta....rutin műtéttel kivették, azóta is makk egészséges, pedig már vagy 1,5 éve volt.

Lényeg a lényeg, hogy vannak persze infósok, de mit érünk el vele, ha hülyék? :D

Autó "szerelő"-ből is sok van, és azt nem tudta nekem meg mutatni 2 "szerelő" , hogy hol van az EGR szelepem.

Mikro előadáson kérdeztem a tanártól. Kijött feladat megoldásnak, hogy a cucc hasznossága 5.

Kérdeztem, hogy ez mi, mert nekem nem mondd semmit. Hát 5 a hasznosság. Nem a nyelvtan nem megy, hanem hogy miért öt? Mi öt? Milyen skálán? Kinek öt? Ez jó vagy rossz? Aztán inkább aludtam...

Link to comment
Megosztás:

Én ebbe a félévbe műszaki matekot tanulok... 6 kreditet szerzek vele ha meg van a vizsga ( eggyik leg több kredites tárgy) függvények töményen! Fingom sincs hogy mit fogok kezdeni a vizsgán, én a másodfokú függvényekig értem a dolgot, és kész, ennyi.

Na hallod, én már annyi matekot lenyomtam.

Függvényanalízis, 2*7 kredit. (valós és komplex függvények, derivál, integrál, határérték, meg még mit tudom én mik)

Számításelmélet, 2*5 kredit. (gráfelmélet, számosságok, nagyságrendek, algoritmusok, stb.)

Fizika (mozgó kiskocsitól az atombombáig eljutottunk 2 félév alatt!)

Építősöknél nincs ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Mikro előadáson kérdeztem a tanártól. Kijött feladat megoldásnak, hogy a cucc hasznossága 5.

Kérdeztem, hogy ez mi, mert nekem nem mondd semmit. Hát 5 a hasznosság. Nem a nyelvtan nem megy, hanem hogy miért öt? Mi öt? Milyen skálán? Kinek öt? Ez jó vagy rossz? Aztán inkább aludtam...

Milyen ismerős..! :D

Na én el húzom a belem 4-5-6 sörre, majd még vissza térek :)

Link to comment
Megosztás:

Na hallod, én már annyi matekot lenyomtam.

Függvényanalízis, 2*7 kredit. (valós és komplex függvények, derivál, integrál, határérték, meg még mit tudom én mik)

Számításelmélet, 2*5 kredit. (gráfelmélet, számosságok, nagyságrendek, algoritmusok, stb.)

Fizika (mozgó kiskocsitól az atombombáig eljutottunk 2 félév alatt!)

Építősöknél nincs ennyi...

Ezt mind nyomják nekem is, és lövésem sincs! Gráfot még vágtam középsuliba. Hát néztem, hogy itt hogy fogják tanítani, hát még ettől is el vették a kedvem!

Link to comment
Megosztás:

Áhh... annyira nem durva.

Ezt építősök mondták. Infós meg gépész matek sokkal durvább. De azért az is teljesíthető. Van amin jó túllenni azért.

Ha a rajzolós építősre megy, akkor az alvásról kell leszokni. Rengeteg leadás van. Szinte pár órákat alszanak. De legalább a vizsgaidőszak nem akkora sz....

Tőlünk régebben azért jártak át gépész matekra mert állítólag könnyebb volt.

Link to comment
Megosztás:

Mikro előadáson kérdeztem a tanártól. Kijött feladat megoldásnak, hogy a cucc hasznossága 5.

Kérdeztem, hogy ez mi, mert nekem nem mondd semmit. Hát 5 a hasznosság. Nem a nyelvtan nem megy, hanem hogy miért öt? Mi öt? Milyen skálán? Kinek öt? Ez jó vagy rossz? Aztán inkább aludtam...

:) :D <_< :icon13: :lol: -_- ez nagy volt!!!

Link to comment
Megosztás:

Ezt mind nyomják nekem is, és lövésem sincs! Gráfot még vágtam középsuliba. Hát néztem, hogy itt hogy fogják tanítani, hát még ettől is el vették a kedvem!

Gráfos dolog még jobb szerintem, mint függvényekkel játszadozni.

Gráfot könnyebb elképzelni, lerajzolni, már nem zh-ban, mert ott mindig min 1000, de inkább n csúcsa van. :)

Amúgy ha érdekel miből tudnád megérteni a gráfok lelki világát, kérdezz csak, talán tudok tippeket adni.

Link to comment
Megosztás:

Na hallod, én már annyi matekot lenyomtam.

Függvényanalízis, 2*7 kredit. (valós és komplex függvények, derivál, integrál, határérték, meg még mit tudom én mik)

Számításelmélet, 2*5 kredit. (gráfelmélet, számosságok, nagyságrendek, algoritmusok, stb.)

Fizika (mozgó kiskocsitól az atombombáig eljutottunk 2 félév alatt!)

Építősöknél nincs ennyi...

Nekünk se ennyi matekunk volt sajnos Num. mód Vem... Akkora Szo.ás

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem a délibe.

Van ott lent egy óra. Vasútnál viszonylag fontosak lennének az órák. Még egyszer sem láttam, hogy pontosan (vagy egyáltalán) járt volna.

Mára nézem, szigszalaggal át van húzva csillag mintában az óra. Nem lett volna egyszerűbb megcsinálni? Vagy kicserélni? Sose fogom megérteni.

Erről meg nem a vasutast kéne hibáztatni, hogy miért nem csinálja meg, hanem a cégvezetőt és egyéb felettest, hogy miért nincs rá pénz. Mert szerintük ez a legegyszerűbb, áthúzni oszt kész. :)

A másik dolog ami engem nagyon idegesít, hogy "a vonatok mindig késnek". Aláírom, mert tényleg, de miért? Színesbőrű barátaink ellopnak egy kábelt és mindjárt állomásközi közlekedés van, ami miatt 20-30 perces késések vannak.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk se ennyi matekunk volt sajnos Num. mód Vem... Akkora Szo.ás

Mondjuk megértem én, mert matek mindenhova kell. És ha nem tanítják meg alaposan, akkor annyi se maradna meg, mint most. Legalább így biztosan tudom azt, ami gyakran előfordul. mátixokkal szorozgatni, integrálni, meg amit kell.

De azért a fizika túlzás amit kapunk.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk megértem én, mert matek mindenhova kell. És ha nem tanítják meg alaposan, akkor annyi se maradna meg, mint most. Legalább így biztosan tudom azt, ami gyakran előfordul. mátixokkal szorozgatni, integrálni, meg amit kell.

De azért a fizika túlzás amit kapunk.

én a fizikával nagyon szenvedni fogok ha felvesznek egyáltalán. Itt suliban nem igazán sőt egyáltalán nem volt jó a tanár :)

Link to comment
Megosztás:

Erről meg nem a vasutast kéne hibáztatni, hogy miért nem csinálja meg, hanem a cégvezetőt és egyéb felettest, hogy miért nincs rá pénz. Mert szerintük ez a legegyszerűbb, áthúzni oszt kész. :)

A másik dolog ami engem nagyon idegesít, hogy "a vonatok mindig késnek". Aláírom, mert tényleg, de miért? Színesbőrű barátaink ellopnak egy kábelt és mindjárt állomásközi közlekedés van, ami miatt 20-30 perces késések vannak.

Késésekről:

Talán múlt héten, de biztosan egyik hétfőn volt:

20:28kor jött volna a vonatom hazafele Pestről.

Elkezdett késni. 20 perc. letelik. hozzáadnak 10et. letelik, hozzáadnak 10et. Kérdezgettük mi, mi van, de csak annyit tudtak mondani, valami Budaörsön van.

Oké, jött a vonat, de ha még 10 percet ráírnak, eljöttem volna busszal, bár vonatra van bérletem, de ilyen későn már az ember csak szeretne hazaérni.

Elértünk Budaörsre. Bemondta a vonatvezető, hogy 40 percet itt fogunk állni.

Ez azért szerintem nem jött olyan váratlanul. Tudniuk kellett, hogy ott állni fogunk. Senki egy büdös szóval nem szólt.

Oké, nem járunk, állunk várunk, de legalább szóljanak róla. Úgy nem olyan idegesítő.

szerk: én természetesen nem a munkást hibáztatom, vagy a nénit aki ül az információban. Hanem azt, aki nem építette ki a kommunikációt. És ezért milliókat vesz fel havonta.

Link to comment
Megosztás:

Késésekről:

Talán múlt héten, de biztosan egyik hétfőn volt:

20:28kor jött volna a vonatom hazafele Pestről.

Elkezdett késni. 20 perc. letelik. hozzáadnak 10et. letelik, hozzáadnak 10et. Kérdezgettük mi, mi van, de csak annyit tudtak mondani, valami Budaörsön van.

Oké, jött a vonat, de ha még 10 percet ráírnak, eljöttem volna busszal, bár vonatra van bérletem, de ilyen későn már az ember csak szeretne hazaérni.

Elértünk Budaörsre. Bemondta a vonatvezető, hogy 40 percet itt fogunk állni.

Ez azért szerintem nem jött olyan váratlanul. Tudniuk kellett, hogy ott állni fogunk. Senki egy büdös szóval nem szólt.

Oké, nem járunk, állunk várunk, de legalább szóljanak róla. Úgy nem olyan idegesítő.

szerk: én természetesen nem a munkást hibáztatom, vagy a nénit aki ül az információban. Hanem azt, aki nem építette ki a kommunikációt. És ezért milliókat vesz fel havonta.

A budapesti menetirányítót kell ezért hibáztatni. :)

Link to comment
Megosztás:

A budapesti menetirányítót kell ezért hibáztatni. :)

Az a szívás, hogy aki ezzel a személlyel jár, azzal már mintha tényleg bármit megtehetnének. Gondolják ők. Úgysincs pénzük mással járni, (bár a felnőtt bérletet én hótziher, hogy nem venném meg, akkor keresek még 2-3 kollegát, és kocsival megyek(, de már 1 főre is visszajön a benzin ára).

Link to comment
Megosztás:

Az a szívás, hogy aki ezzel a személlyel jár, azzal már mintha tényleg bármit megtehetnének. Gondolják ők. Úgysincs pénzük mással járni, (bár a felnőtt bérletet én hótziher, hogy nem venném meg, akkor keresek még 2-3 kollegát, és kocsival megyek(, de már 1 főre is visszajön a benzin ára).

Szerintem még mindig megéri kocsival járni még egyedül is, ha másért nem, a kötetlen idő miatt. Nem kell az órát nézni, hogy mikor indul a vonatod és elérd az utolsót... :)

Csörizz már rájuk a K vonalon, hogy ne baxanak ki a kartással <_< :icon13:

K vonal? Az melyik? :lol: Van a 42-es az a dunaújvárosi, de a K? :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még mindig megéri kocsival járni még egyedül is, ha másért nem, a kötetlen idő miatt. Nem kell az órát nézni, hogy mikor indul a vonatod és elérd az utolsót... :)

K vonal? Az melyik? <_< Van a 42-es az a dunaújvárosi, de a K? :D

k.va anyádé nem megy ez a k.va vonat. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.