Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Autóbehozatallal kapcsolatosan kérdeznék pár kérdést :)

Bár tudom, nem feltétlen ez a megfelelő hely ( OFF topic) de esetleg aki jártas jelenleg, majd talán tud a kérdéseimre is .

Szeretnék Opel Astra F 3 ajtósat Németországból majd behozni ( a jövőben a kedvesemnek, mivel én nagyon elégedett vagyok a caravanommal :D) )

Az a kinti autó állapotok miatt elsősorban.

Mi a menete egy ilyen behozatalnak? Milyen költségekkel lehet számolni?

Illetve ha én a caravanomba szeretnék egy frissebb ( most 269e óra szerint X14NZ) motort beletenni , akkor annak milyen szabályai vannak , milyen eljáráson keresztül lehet?

Köszi előre is a válaszokat és bocsi ha nagyon OFF topic lenne.

Üdv, Norbi

Autóbehozatallal kapcsolatban: regadót mindenképpen fizetni kell ilyenkor, egy kalkulátort is találsz itt:Link

Ami a motorcserét illeti, csak azonos motorkódút tudsz egyszerűen cserélni (pl. X14NZ-t X14NZ-re), másmilyen motorra való csere elég súlyos összegekbe kerülhet. Kis segítség: Link

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Évjárat korlátozás nincs, Forgalomba kell helyezni! Tehát befizeted a regisztrációs adót, eredetiség vizsgálat, Műszaki vizsga és kész is..... Ezen a linken ki tudod számolni hogy mennyi a regadó: http://www.euvonal.hu/regado.php

Szia!

Köszi a választ, kint amikor megvezsem nincs vmilyen biztosítási díj? Vagy ideiglenes rendszám , ott kivonni a forgalomból?

A környezetvédelmi osztályokat honnan tudom?

Pl.: X14NZ és X14XE és C16NZ az milyne osztályokba sorolható?

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a választ, kint amikor megvezsem nincs vmilyen biztosítási díj? Vagy ideiglenes rendszám , ott kivonni a forgalomból?

A környezetvédelmi osztályokat honnan tudom?

Pl.: X14NZ és X14XE és C16NZ az milyne osztályokba sorolható?

Köszi a választ!

X14NZ és X14XE Euro2-es, ha '96 utáni, akkor simán 4-es besorolású. C16NZ Euro1-es, így csak 2-es besorolású.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.