Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én is itt tartok. Ittam, ittam, azt elfogyott. Úgyhogy nincs semmi... :D Illetve de, anyum szélvédőmosó utánzata, de azt akkor se iszom meg, ha már nemtom mi van :) :D

Van lenn sangria, beleszagoltam. Bőőő mindennnek van határa...aztán maradt a kőbányai... :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Van lenn sangria, beleszagoltam. Bőőő mindennnek van határa...aztán maradt a kőbányai... :D :D :P

Azt én nemtom meginni :D :) Utolsó osztálykirándulásunkon, 3 napig úgy éltünk, hogy egy "hordós" sangria (belül valójában egy 2literes zacskó volt, a sarkán egy kis csappal) volt a vállunkon, a csap szájba, aztán kész. Még vásárolni is így slattyogtunk a teszkóba. Fejenként vagy 6 litert letoltunk akkor, aztán estére vettünk valami rendeset, de onnantól kezdve úgy annyira már nem tudom mi történt. Azt tudom csak, hogy azóta nem ittam meg egy fél pohárnál több sangriát :D :D

Link to comment
Megosztás:

Azt én nemtom meginni :D :) Utolsó osztálykirándulásunkon, 3 napig úgy éltünk, hogy egy "hordós" sangria (belül valójában egy 2literes zacskó volt, a sarkán egy kis csappal) volt a vállunkon, a csap szájba, aztán kész. Még vásárolni is így slattyogtunk a teszkóba. Fejenként vagy 6 litert letoltunk akkor, aztán estére vettünk valami rendeset, de onnantól kezdve úgy annyira már nem tudom mi történt. Azt tudom csak, hogy azóta nem ittam meg egy fél pohárnál több sangriát :D :D

Én sosem szerettem a borféléket. Inkább el is mászok alvadni. :D

Link to comment
Megosztás:

HOgy szakadjon a nyakába 1 mázsa szar... :)

Jah, lassan a postaládákba is szerelnek ilyen vackokat :D

szivacsklub :P ;)

:D :D :P

Azt én nemtom meginni :D

1x ittam egy pohárral azt akkusavat fújtam tőle... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy olyan leírás/segédlet, hogy a fényszórókat hogyan kell beállítani? Ha jól emlékszem aanó a KRESZ könyvben volt hozzá egy ábra, hogy függőleges falon milyen vetítési képnek kell lennie, de a guglival nem találtam ilyen leírást. És persze KRESZ könyvem sincs már.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy olyan leírás/segédlet, hogy a fényszórókat hogyan kell beállítani? Ha jól emlékszem aanó a KRESZ könyvben volt hozzá egy ábra, hogy függőleges falon milyen vetítési képnek kell lennie, de a guglival nem találtam ilyen leírást. És persze KRESZ könyvem sincs már.

Ilyet találtam. :)

"Ha saját magad szeretnéd beállítani a fényszórót, m?szer nélkül, tedd a következ?ket:

- keress egy függ?leges falat, ami mellett van olyan vízszintes sík felület ahol a falra mer?legesen el tudsz távolodni a kocsival a faltól 8-10 méterre.

- álljon mer?legesen a kocsi hossztengelye a falra és menj olyan közel a falhoz az autó orrával amennyire csak lehet!

- jelöld be a falon a fényszóróid középpontjait. (tehát a két pont magassága a talajtól egyezzen meg a fényszóróid magasságával és a két pont közötti vízszintes távolság egyezzen meg a két fényszóród középpontja közötti távolsággal, a két pontot összeköt? egyenes közepe a kocsid közepének feleljen meg)

- tolass hátra kb. 8 métert (a falra mer?leges irányban) és állítsd be úgy a fényszórókat, hogy a falra vetített vízszintes vonal a bejelölt pontok magassága alatt 7-8 cm-rel legyen. A vonalakon látható töréspontok pedig pontosan a jelölések alá essenek, tehát ne legyen se összetartása, se széttartása a lámpáknak és a fénynyalábok iránya legyen párhuzamos az autód hossztengelyével.

Ha nagyon pontos beállítást szeretnél, érdemes a guminyomásokat el?tte beállítani, az üzemanyagtartályt feltölteni, a motort járatni a beállítás közben."

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek egy olyan leírás/segédlet, hogy a fényszórókat hogyan kell beállítani? Ha jól emlékszem aanó a KRESZ könyvben volt hozzá egy ábra, hogy függőleges falon milyen vetítési képnek kell lennie, de a guglival nem találtam ilyen leírást. És persze KRESZ könyvem sincs már.

A legegyszerűbb és egyben hivatalos nem részletezve: egy faltól 5 méterre 5 cm-nek kell lentebb világítania a jobb oldali fényszórónak mint maga a fényszóró magassága, a balnak 5.5-6 cm-re. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.