Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ó hallod...vannak érdekes egyedek sajna...

Nem ehez kapcsolódóan, de amiket tapasztalok az durva...30as táblát nem tartom jónak, de lehetőségekhez mérten mindig betartom, főleg hogy tudom azt hogy ott mérhetnek is a rendőrök... van egy derékszögü kanyarral tüzdelt híd itt Győrben....na felfele záróvonal 30as tábla... egyik alkalommal ledudálnak, másik alkalommal megelőznek...stb stb...és még sorolhatnám... már gondoltam arra hogy kis kamerát teszek a kocsiba, de nem tudom hogy lehet megoldani, milyen progival hogy kitakarjam a rendszámot....

Monitorra raksz egy kis powertépet :)

Link to comment
Megosztás:

Ó hallod...vannak érdekes egyedek sajna...

Nem ehez kapcsolódóan, de amiket tapasztalok az durva...30as táblát nem tartom jónak, de lehetőségekhez mérten mindig betartom, főleg hogy tudom azt hogy ott mérhetnek is a rendőrök... van egy derékszögü kanyarral tüzdelt híd itt Győrben....na felfele záróvonal 30as tábla... egyik alkalommal ledudálnak, másik alkalommal megelőznek...stb stb...és még sorolhatnám... már gondoltam arra hogy kis kamerát teszek a kocsiba, de nem tudom hogy lehet megoldani, milyen progival hogy kitakarjam a rendszámot....

Tartsd a 30at,50et vagy amennyit kell. Engem aztán tolhatnak ha nem megyek...ha genyózik mégjobban ragad akkor lassítok mégjobban. Én ráérek...ha nem tetszik meg lehet előzni :D De ha valaki nem próbál tolni magaelőtt, viszont látom, hogy nagyobb sebességgel ért mögém, akkor kiteszem jobbra az indexet, ha szembe jó. :)

Link to comment
Megosztás:

Tartsd a 30at,50et vagy amennyit kell. Engem aztán tolhatnak ha nem megyek...ha genyózik mégjobban ragad akkor lassítok mégjobban. Én ráérek...ha nem tetszik meg lehet előzni :D De ha valaki nem próbál tolni magaelőtt, viszont látom, hogy nagyobb sebességgel ért mögém, akkor kiteszem jobbra az indexet, ha szembe jó. :)

Pesten az ilyet pofozzák fel a lámpánál. :D

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond. Megelőz, és ő is beleáll a fékbe, ha utóléred, akkor te vagy a hibás. Utána küldheted ahova akarod. :D

őőő...Még régebben mikor sokat jártam pestre, egy kis 1irányú utcába volt elől valami hummer szerű akármi. Na ők rajkóztak, hogy felgyorsított 20ra, megállt...megint 20...és megint megállt. És ezt végig így a kis utcán. Aztán mondta az excsaj apja, hogy az ilyen itt teljesen természetes. :D Gyűlölöm azt a várost. Tele ilyen beképzelt tuskókkal, akik arra hősködnek hogy egy szar hummerrel járnak. Ahogy barna mondaná...olyan a kocsi mint a gazdája: nagy, ronda kocka. Hozzátenném hogy sötét. :) Köpedék az egész

Link to comment
Megosztás:

őőő...Még régebben mikor sokat jártam pestre, egy kis 1irányú utcába volt elől valami hummer szerű akármi. Na ők rajkóztak, hogy felgyorsított 20ra, megállt...megint 20...és megint megállt. És ezt végig így a kis utcán. Aztán mondta az excsaj apja, hogy az ilyen itt teljesen természetes. :D Gyűlölöm azt a várost. Tele ilyen beképzelt tuskókkal, akik arra hősködnek hogy egy szar hummerrel járnak. Ahogy barna mondaná...olyan a kocsi mint a gazdája: nagy, ronda kocka. Hozzátenném hogy sötét. :) Köpedék az egész

Ámmen :D

Link to comment
Megosztás:

A km óra reális csalása mennyi kb? Nekem ha 50en van akkor gps szerint 44-45 ... ha óra szerint 80 akkor gps szerint 73-74 ... gps megbízható? vagy annak is van valami csalása?

tudomásom szerint a gps pontosan számolja. Sztem az nem veszélyes csalás. Ha 70et mutatna és akkor mennél 50el az már gázosabb lenne..

Link to comment
Megosztás:

A km óra reális csalása mennyi kb? Nekem ha 50en van akkor gps szerint 44-45 ... ha óra szerint 80 akkor gps szerint 73-74 ... gps megbízható? vagy annak is van valami csalása?

A km megengedett csalása 10 v 15 % most erre nem szavaznék, de inkább 10. Mivel ezek nem egyenként kalibrált műszerek.

Viszont a gps-ek elméletileg nem tévednek, mivel azok képletből számolnak, ha állandó sebességgel mész akkor nem téved.

Én a gps szeirnt mentem már el sok fotós mellett de még nem kaptam csekket, pedig az órám 110nél gps 100 (105-től bünti) városban 70óra gps 60 (65-től bünti) szóval gps-re lehet hagyatkozni, ha állandó a tempó!

Link to comment
Megosztás:

őőő...Még régebben mikor sokat jártam pestre, egy kis 1irányú utcába volt elől valami hummer szerű akármi. Na ők rajkóztak, hogy felgyorsított 20ra, megállt...megint 20...és megint megállt. És ezt végig így a kis utcán. Aztán mondta az excsaj apja, hogy az ilyen itt teljesen természetes. :D Gyűlölöm azt a várost. Tele ilyen beképzelt tuskókkal, akik arra hősködnek hogy egy szar hummerrel járnak. Ahogy barna mondaná...olyan a kocsi mint a gazdája: nagy, ronda kocka. Hozzátenném hogy sötét. :D Köpedék az egész

Más a közlekedés ritmusa, ha ezt nem tudod, vagy nem akarod felvenni, az nem a helység hibája szerintem :D

Bár ahogy nézem, Győrben is tolnának :D

Tudom, ott is a budapestiek csinálják a fesztivált :)

Link to comment
Megosztás:

Más a közlekedés ritmusa, ha ezt nem tudod, vagy nem akarod felvenni, az nem a helység hibája szerintem :D

Bár ahogy nézem, Győrben is tolnának :D

Tudom, ott is a budapestiek csinálják a fesztivált :)

Kifejezetten gyűlölök vidéken vezetni,megőrülök a sok tötymörgő pötstől,40-el araszolnak a városban.Miért nem lehet 50-el közlekdeni?Miért nem ismerik a zippzár elvet? stb stb

Maradjunk annyiban,hogy aki nem vezetett huzamosabb ideig pesten,az ne formáljon véleményt,másfelöl nagy hummeres köcsögök mindenhol vannak,nem városfüggő! :D

Link to comment
Megosztás:

Más a közlekedés ritmusa, ha ezt nem tudod, vagy nem akarod felvenni, az nem a helység hibája szerintem :D

Bár ahogy nézem, Győrben is tolnának :D

Tudom, ott is a budapestiek csinálják a fesztivált :)

Debrecenbe is elmegyek kétszer egy évben, aztán csak pislognak a halak hogy városban is van 5-ös a váltón :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Kifejezetten gyűlölök vidéken vezetni,megőrülök a sok tötymörgő pötstől,40-el araszolnak a városban.Miért nem lehet 50-el közlekdeni?Miért nem ismerik a zippzár elvet? stb stb

Maradjunk annyiban,hogy aki nem vezetett huzamosabb ideig pesten,az ne formáljon véleményt,másfelöl nagy hummeres köcsögök mindenhol vannak,nem városfüggő! :D

Más a közlekedés ritmusa, ha ezt nem tudod, vagy nem akarod felvenni, az nem a helység hibája szerintem :D

Bár ahogy nézem, Győrben is tolnának :D

Tudom, ott is a budapestiek csinálják a fesztivált :)

Félreértitek úgylátom... Én arról dumálok, hogy ahol lehet 50el menni ott megyek 50el, csak akkor ne toljon már senki hátulról. 1 kilóméterrel sem megyek lassabban a megengedettől. De a véleményem továbbra sem változik arról a városról.. :D Milyen dolog az amit Zoli mond, hogy lámpánál lepofoznak? (csak azért mert lassabban mentél...) :D Hm? Debrecenben, nyiregyen, miskolcon, kecskeméten, és a balaton körül ilyen nincs... Csak pesten. Akkor miről beszélünk?

Link to comment
Megosztás:

Két féle van: kilóg egy kis madzagon egy fém fül az automatából, hosszában bevágod a gurtni végét és ráakasztod, és az egészet beeteted (kis madzag csomóját nem kell kibogozni!) A másiknál ki kell nyitni az automatát, vagy szétpattintani, és a dobon van egy pöcök amire rá tudod akasztani a gurtnit.

Végülis valahogy beetettem, még egy hátravan. :D

Kifejezetten gyűlölök vidéken vezetni,megőrülök a sok tötymörgő pötstől,40-el araszolnak a városban.Miért nem lehet 50-el közlekdeni?Miért nem ismerik a zippzár elvet? stb stb

Maradjunk annyiban,hogy aki nem vezetett huzamosabb ideig pesten,az ne formáljon véleményt,másfelöl nagy hummeres köcsögök mindenhol vannak,nem városfüggő! :D

Ja-ja zippzár...én sem szeretem, mindíg odapícsem a fütyülőmet. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Félreértitek úgylátom... Én arról dumálok, hogy ahol lehet 50el menni ott megyek 50el, csak akkor ne toljon már senki hátulról. 1 kilóméterrel sem megyek lassabban a megengedettől. De a véleményem továbbra sem változik arról a városról.. :) Milyen dolog az amit Zoli mond, hogy lámpánál lepofoznak? (csak azért mert lassabban mentél...) :D Hm? Debrecenben, nyiregyen, miskolcon, kecskeméten, és a balaton körül ilyen nincs... Csak pesten. Akkor miről beszélünk?

Ez baromság!Hülyék mindenhol vannak.Nem városfüggő!

Azért,mert te ritkán jártsz pesten és kifogtál egy barmot,nem jelenti azt,hogy abban a vársoban csak ilyenek laknak. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez baromság!Hülyék mindenhol vannak.Nem városfüggő!

Azért,mert te ritkán jártsz pesten és kifogtál egy barmot,nem jelenti azt,hogy abban a vársoban csak ilyenek laknak. :D

Oké, persze ez igaz hogy mindenhol vannak baromarcok. Csak ez a vélemény onnan van, hogy akárhányszor jártam eddig pesten, mindíg koncentráltan kaptam az ilyeneket. :)

Hmmm...még kb másfél éve mentem ott a nyugati előtt..nem a margitsziget irányába, hanem be a 8. kerület felé. Elhúzott mellettem egy motoros. Egykerekezett egyet, visszarakta az elsőkereket a földre, és 1 lámpán átment. Egyenesen bele egy jobbról kisutcából érkező D kadettbe. Kadett az pedig szépen felforgott a villamossínre. Az "szép" kis jelenet volt. Motoros repült 1 pár métert

Link to comment
Megosztás:

Az ország 1/10-e ott lakik!Ezt is gondold bele.

De gyere el hozzánk egy délután.Megtudod hol a sok barom! :P

? :D Hol?

Egyedül este 9-10 után szerettem pesten menni. Nem voltak sokan, és az ex apja ideadta a sierrát. Na akkor az tökjó volt :D Bár éjszaka nem szerettem a 8. kerületet... :D :) Népszínház utca..Baross utca, és hasonlók.

Járjatok busszal baszki. :D

Inkább már bicikli :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.