Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Heló!

Megint elővettem a műszeregység ledezését, mert ma volt egy kis időm, és még mindig nem tetszett teljesen az eredmény. Azt gyanítom, a sebesség mutatója azért nem olyan világos, mint a többi, mert amikor le kellett szednem, sikerült eltörnöm. Megragasztottam, de a hengeres része hiányzik. Annyi led világít már rá, hogy lassan a Holdról is látni lehet, de a mutató alig pislákol.

Na de sebaj, megvan még a régi óra, leműtöm arról a mutatót, felteszem erre, és öröm boldogság.

Másfél !óra! feszegetéssel sikerült leszednem a mutatót anélkül, hogy eltörött volna, nagyon örültem neki egészen addig, amíg nem próbáltam rátenni a ford.számos mérőre. Ott nagyobb a mutató tengelye. Téboly. Minek ennyi változat?

Mára befejeztem, holnap kitalálom mi legyen, szerintem megpróbálom kifúrni a mutatót, de elég vékonyka a műanyag.

Csak mint intelem írom az utókornak, hogy két VDO órában is eltérő lehet a mutató tengelye. Én nem is gondoltam ilyenre, lehet túl naiv vagyok.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Megint elővettem a műszeregység ledezését, mert ma volt egy kis időm, és még mindig nem tetszett teljesen az eredmény. Azt gyanítom, a sebesség mutatója azért nem olyan világos, mint a többi, mert amikor le kellett szednem, sikerült eltörnöm. Megragasztottam, de a hengeres része hiányzik. Annyi led világít már rá, hogy lassan a Holdról is látni lehet, de a mutató alig pislákol.

Na de sebaj, megvan még a régi óra, leműtöm arról a mutatót, felteszem erre, és öröm boldogság.

Másfél !óra! feszegetéssel sikerült leszednem a mutatót anélkül, hogy eltörött volna, nagyon örültem neki egészen addig, amíg nem próbáltam rátenni a ford.számos mérőre. Ott nagyobb a mutató tengelye. Téboly. Minek ennyi változat?

Mára befejeztem, holnap kitalálom mi legyen, szerintem megpróbálom kifúrni a mutatót, de elég vékonyka a műanyag.

Csak mint intelem írom az utókornak, hogy két VDO órában is eltérő lehet a mutató tengelye. Én nem is gondoltam ilyenre, lehet túl naiv vagyok.

Üdv

Gábor

Kifúrni....hát, csak óvatosan! Amúgy nekem is gyengébben pislákol, mert én is eltörtem, pillanatragasztó rulez, és úgy néz ki a ferrobond nem vezeti olyan jól a fényt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Megint elővettem a műszeregység ledezését, mert ma volt egy kis időm, és még mindig nem tetszett teljesen az eredmény. Azt gyanítom, a sebesség mutatója azért nem olyan világos, mint a többi, mert amikor le kellett szednem, sikerült eltörnöm. Megragasztottam, de a hengeres része hiányzik. Annyi led világít már rá, hogy lassan a Holdról is látni lehet, de a mutató alig pislákol.

Na de sebaj, megvan még a régi óra, leműtöm arról a mutatót, felteszem erre, és öröm boldogság.

Másfél !óra! feszegetéssel sikerült leszednem a mutatót anélkül, hogy eltörött volna, nagyon örültem neki egészen addig, amíg nem próbáltam rátenni a ford.számos mérőre. Ott nagyobb a mutató tengelye. Téboly. Minek ennyi változat?

Mára befejeztem, holnap kitalálom mi legyen, szerintem megpróbálom kifúrni a mutatót, de elég vékonyka a műanyag.

Csak mint intelem írom az utókornak, hogy két VDO órában is eltérő lehet a mutató tengelye. Én nem is gondoltam ilyenre, lehet túl naiv vagyok.

Üdv

Gábor

Nekem meg a VDO-DELCO mutató is lett cserélve, és fölment simán <_< Típuson kívül kell cserélni, és akkor jó lesz :wacko:

Link to comment
Megosztás:

És az ugyan olyan mint a tied? <_< Mert ha nem típusra ugyan az, akkor b-szhatod. Eddig nem volt 2 egyforma noti amit szétszedtem ;) De a tápcsatit azért csak megtalálod valahogy... :wacko:

Nem pont ugyan ez, de van annyira rossz a felvétel, hogy elenyésző különbségek vannak csak a két gép között, de am ugyan az a gépcsalád, és a főegységek úgy néznek ki, illetve megtaláltam hol akadtam el délután ;) :(

Link to comment
Megosztás:

Kifúrni....hát, csak óvatosan! Amúgy nekem is gyengébben pislákol, mert én is eltörtem, pillanatragasztó rulez, és úgy néz ki a ferrobond nem vezeti olyan jól a fényt. <_<

Szerintem állványossal fogom fúrni, az elég egyenesen tud menni. Szerencsére nem 1 mm-es fúrószár kell bele, hanem szemre 1.5-2 mm. Az 1-est nem lehet belefogni :wacko:

Nem mai gyerek, és nem ilyen finom munkákhoz találták ki (380 V). :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem állványossal fogom fúrni, az elég egyenesen tud menni. Szerencsére nem 1 mm-es fúrószár kell bele, hanem szemre 1.5-2 mm. Az 1-est nem lehet belefogni <_<

Nem mai gyerek, és nem ilyen finom munkákhoz találták ki (380 V). :wacko: :(

Azért csak óvatosan, nehogy túlterheld szegényt ;)

Link to comment
Megosztás:

http://www.youtube.com/watch?v=SUVWpJB0l5s...feature=related

én meg ezt nézem, mert kitört a tápcsati...mot ki van ékelve a blue adapterrel <_<

Erről jut eszembe, nincs valakinek egy olcsó, eladó használható notija?

Igazából csak netezni kell. De azért ne legyen nagyon lassú. Nem kell wifi, kékfog, DVD . Legyen két usb, egy cd meghajtó, kb 30 giga vinyó, 512 ram.

Anyám 62 évesen unja már a marha lassú asztali gépét. :( ;)

UI. Azért egy használható asztali pc is megtenné neki. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe, nincs valakinek egy olcsó, eladó használható notija?

Igazából csak netezni kell. De azért ne legyen nagyon lassú. Nem kell wifi, kékfog, DVD . Legyen két usb, egy cd meghajtó, kb 30 giga vinyó, 512 ram.

Anyám 62 évesen unja már a marha lassú asztali gépét. :wacko: :(

UI. Azért egy használható asztali pc is megtenné neki. <_<

Néha (gyakran) nem érintkezik a tápcsatija, ettől, ha nem mozgatod meg, amikor rossz, lemerül az akksi (5 perc), kikapcsol (javítani nem éri meg).

Hangszórókimenet rossz (hang van a hangszóróján) (javítás: gondolom alaplapcsere, vagy USB-s hangkártya(490 vaterán).

Ennyi baja van.

Asus A6M Q035.

Egyébként jó gép, sokat használtam, csak a hang(zene) nélküliség betette a kulcsot nálam.

Ha mindezekkel együtt érdekel, keress meg, bár eddig nem gondolkodtam az eladásán, de megtartani sincs sok okom.

Link to comment
Megosztás:

Néha (gyakran) nem érintkezik a tápcsatija, ettől, ha nem mozgatod meg, amikor rossz, lemerül az akksi (5 perc), kikapcsol (javítani nem éri meg).

Hangszórókimenet rossz (hang van a hangszóróján) (javítás: gondolom alaplapcsere, vagy USB-s hangkártya(490 vaterán).

Ennyi baja van.

Asus A6M Q035.

Egyébként jó gép, sokat használtam, csak a hang(zene) nélküliség betette a kulcsot nálam.

Ha mindezekkel együtt érdekel, keress meg, bár eddig nem gondolkodtam az eladásán, de megtartani sincs sok okom.

Mi pénzért szabadulnál meg tőle? <_< (van még magasságállítós ülés sínem, kocka külső tükröm, hűtőmaszkom, két 1nyaras nyári gumi, belső műanyagok, két komplett műszeregység, alu-tetősín, szürke kardánbox meg... mindegy, szal mondd mit kérsz érte :wacko: )

Link to comment
Megosztás:

Mi pénzért szabadulnál meg tőle? <_< (van még magasságállítós ülés sínem, kocka külső tükröm, hűtőmaszkom, két 1nyaras nyári gumi, belső műanyagok, két komplett műszeregység, alu-tetősín, szürke kardánbox meg... mindegy, szal mondd mit kérsz érte :wacko: )

Hát ha komplett zsír új kuplungszerkezeted, vagy zsír új téli/nyárigumijaid (inkább téli) nincsenek, akkor csak kp jöhet szóba :(

Link to comment
Megosztás:

Mennyi kp? <_<

Uhh, ilyen komoly kérdésekre nem készültem már válaszolni ilyenkor, erre aludnom kell egyet, meg megbeszélni itthon, van-e valakinek valami feltett szándéka a géppel. De a tápcsati rossz érintkezése fontos. Vagy állandóan piszkálni kell, vagy házilag megbarkácsolni. Persze ha valaki ért hozzá, ingyen megcsinálhatja magának, én azért nem csináltam, mert atomjaira kell szedni a gépet hozzá (nem csak leszedek egy fedelet, ráforrasztok a régi hangszórókábelt oszt jónapot :wacko: :( )

Egyébként a gép adatai:

ASUS A6M Q035

LCD: 15,4" WXGA (1280x800) Color Shine

CPU: 3400+ (64bit), AMD Mobile Sempron Processzor 512k L2

RAM: 1x512MB DDR-II (667MHz) + 1×1024MB DDR-II (667 MHz)

HDD: 80GB 5400 PATA

ODD: DVD Super.Multi

WebKam.: 1,3MPixel

VGA: nVidia GeForce GO6100 integrált.

Chipset: nVidia nForce 430

Viszont szerintem akit érdekel, írjon rám magánban, ha többen lesznek, csinálok belőle vaterás licitet képekkel.

Nem igazán opelos téma.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Uhh, ilyen komoly kérdésekre nem készültem már válaszolni ilyenkor, erre aludnom kell egyet, meg megbeszélni itthon, van-e valakinek valami feltett szándéka a géppel. De a tápcsati rossz érintkezése fontos. Vagy állandóan piszkálni kell, vagy házilag megbarkácsolni. Persze ha valaki ért hozzá, ingyen megcsinálhatja magának, én azért nem csináltam, mert atomjaira kell szedni a gépet hozzá (nem csak leszedek egy fedelet, ráforrasztok a régi hangszórókábelt oszt jónapot <_< :wacko: )

Egyébként a gép adatai:

ASUS A6M Q035

LCD: 15,4" WXGA (1280x800) Color Shine

CPU: 3400+ (64bit), AMD Mobile Sempron Processzor 512k L2

RAM: 1x512MB DDR-II (667MHz) + 1×1024MB DDR-II (667 MHz)

HDD: 80GB 5400 PATA

ODD: DVD Super.Multi

WebKam.: 1,3MPixel

VGA: nVidia GeForce GO6100 integrált.

Chipset: nVidia nForce 430

Viszont szerintem akit érdekel, írjon rám magánban, ha többen lesznek, csinálok belőle vaterás licitet képekkel.

Nem igazán opelos téma.

Üdv

Tudok csináltatni rá Opeles matricát. :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg elegem van ebből a vitából. Senki kínja nem érdekel, hogy ki kezdte, ki válaszolt. Ha folytatjátok a veszekedést törölni fogom onnantól az egészet a p*csába. Rohadt unalmas oldalakon keresztül ezt olvasni. :wacko:

Ugyanmá fater! <_<

Én pl jól szórakozom! ;)

A parlamenti közvetítések színvonalát ez is eléri,azon is jókat röhögök! :o

Egyébként tudnék véleményt nyilvánítani objektíven,de akkor mindenki rám haragudna! :(

Na de: nomen est omen! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.