Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ahhoz nem tudok zárhidat adni. ;)

Amikor raktam fel a tiedet a kocsira, átjött a szomszéd, nézegette mit csinálok aztán mondja van egy 10X20-as másfél méteres fagerendám, nem lenne az jobb az elejére? <_< :(

Átrakod az egyik zsebedből a másikba a pénzt ;)

Pénz a zsebbe:

Az ürge be van bacva mint az állat, lerókázza a ruháját. Tanácstalan, nem tudja mit tegyen, az asszony marha mérges lesz. Mondja neki a haverja, hogy tegyen egy 500-ast azsebébe, és mondja azt, hogy az utcán jött szembe egy részeg, lehányta, de adott pénzt tisztítóra. Így is tesz, hazamegy előadja a sztorit, és kivesz a zsebéből két 500-ast, mire az asszony:

-Dehát nálad ezer forint van! :wacko:

-Ja mert bele is szart a gatyámba! :o

Link to comment
Megosztás:

Pénz a zsebbe:

Az ürge be van bacva mint az állat, lerókázza a ruháját. Tanácstalan, nem tudja mit tegyen, az asszony marha mérges lesz. Mondja neki a haverja, hogy tegyen egy 500-ast azsebébe, és mondja azt, hogy az utcán jött szembe egy részeg, lehányta, de adott pénzt tisztítóra. Így is tesz, hazamegy előadja a sztorit, és kivesz a zsebéből két 500-ast, mire az asszony:

-Dehát nálad ezer forint van! <_<

-Ja mert bele is szart a gatyámba! :(

Szar helyzet :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ma hazavittem édesanyámat Nógrád megyébe. Egész úton esett, szakadt az a kib****tt eső. A faluba csak egy kb 30 km-es kerülővel sikerült eljutnom. Nem is ez volt a gáz. Hanem azzal a rengeteg eszemmel visszafelé úgy gondoltam nem kerülök. Jöttek a pocsolyák, vízátfolyások, stb. Majd Szarvasgede Jobbágyi felé eső első kereszteződésében egy kisebb fajta TÓ fogta meg az autót. Kb 20-30 métert kellett toljam az autót, amíg sikerült "szárazra" érnem vele. Kis köszörülés után elkapta, de igencsak kapkodott a motor, ám örültem, hogy egyáltalán beindult. Irány vissza öregemékhez, kértem kölcsön nadrágot, cipőt, zoknit, mert térdig vizes lettem. Majd mégis csak meg kellett kerüljem a fél világot ismét. Az autó ezek után sem hagyott cserben. Hatvantól a pályán 140 (óra szerint) egészen hazáig, persze a sebességkorlátozások kivételével. A tanulság ebből, hogy kerüld el a kisebb fajta tavakat az úton. <_<

Link to comment
Megosztás:

És ezekről mi a véleményetek?

Astra 1.4

Astra 1.6

Nekem mindkettő tetszik <_< No de mindkettőt meg kell vizslatni közelebbről....Kép alapján a bordó metál túlságosan csillog, ami nem baj, lehet hogy vigyáztak rá, de azis lehet hogy fejre tették :wacko: a pezsgő metál meg túlságosan magas...mint egy fűrészbak! Szerintem nem így kéne álljon az eleje :(

Link to comment
Megosztás:

Ma hazavittem édesanyámat Nógrád megyébe. Egész úton esett, szakadt az a kib****tt eső. A faluba csak egy kb 30 km-es kerülővel sikerült eljutnom. Nem is ez volt a gáz. Hanem azzal a rengeteg eszemmel visszafelé úgy gondoltam nem kerülök. Jöttek a pocsolyák, vízátfolyások, stb. Majd Szarvasgede Jobbágyi felé eső első kereszteződésében egy kisebb fajta TÓ fogta meg az autót. Kb 20-30 métert kellett toljam az autót, amíg sikerült "szárazra" érnem vele. Kis köszörülés után elkapta, de igencsak kapkodott a motor, ám örültem, hogy egyáltalán beindult. Irány vissza öregemékhez, kértem kölcsön nadrágot, cipőt, zoknit, mert térdig vizes lettem. Majd mégis csak meg kellett kerüljem a fél világot ismét. Az autó ezek után sem hagyott cserben. Hatvantól a pályán 140 (óra szerint) egészen hazáig, persze a sebességkorlátozások kivételével. A tanulság ebből, hogy kerüld el a kisebb fajta tavakat az úton. <_<

Az ilyen "belvárosi" tavakról mindig az a sedanos suzukis nő jut eszembe... :( De jó, hogy nem lett nagyobb para. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen "belvárosi" tavakról mindig az a sedanos suzukis nő jut eszembe... :( De jó, hogy nem lett nagyobb para. :wacko:

Az út mellett végig látszott, hogy a Szuha patak nagyon kiöntött, de azt hittem csak a Jobbágyi felé vezető hidat fedi el...tévedtem.

Annak én is örülök, hogy nem kapott fel vizet, mert sem pénzem nincs egy javításra, alkatrészre, sem szerszám nem volt nálam az emelőn, és a kerékkulcson kívül. A sedanos suzukis nem jöhetett szóba, mert nincs csatorna az út alatt, bár kátyúk vannak rajt' rendesen. Annyira gyorsan nem mentem, hogy nekünk legyen bajunk. Bár így utólag inkább kihagytam volna...qrva hideg volt a víz. <_<

ui. Valamint ebből az is kitűnt, hogy vennem kell egy gyújtáskábelkészletet, mert nagyon hallottam pattogni a szikrát, és elég erőtlen is volt az autó egy ideig...amíg ki nem száradt.

Link to comment
Megosztás:

És ezekről mi a véleményetek?

Astra 1.4

Astra 1.6

Ez a kérdés megosztja a fórumozók táborát de én ódzkodok a 16 szeleptől. Ha most kellene kocsit vennem akkor nyócszelepes 1.6-os, központis, vagy hengerenkénti, persze caravan.

Ma hazavittem édesanyámat Nógrád megyébe. Egész úton esett, szakadt az a kib****tt eső. A faluba csak egy kb 30 km-es kerülővel sikerült eljutnom. Nem is ez volt a gáz. Hanem azzal a rengeteg eszemmel visszafelé úgy gondoltam nem kerülök. Jöttek a pocsolyák, vízátfolyások, stb. Majd Szarvasgede Jobbágyi felé eső első kereszteződésében egy kisebb fajta TÓ fogta meg az autót. Kb 20-30 métert kellett toljam az autót, amíg sikerült "szárazra" érnem vele. Kis köszörülés után elkapta, de igencsak kapkodott a motor, ám örültem, hogy egyáltalán beindult. Irány vissza öregemékhez, kértem kölcsön nadrágot, cipőt, zoknit, mert térdig vizes lettem. Majd mégis csak meg kellett kerüljem a fél világot ismét. Az autó ezek után sem hagyott cserben. Hatvantól a pályán 140 (óra szerint) egészen hazáig, persze a sebességkorlátozások kivételével. A tanulság ebből, hogy kerüld el a kisebb fajta tavakat az úton. <_<

Mi egyszer trabival ragadtunk bele ide, persze akkor nem volt még ilyen nagy a folyó:

429084.jpg

A vízügyesek húztak ki Nívával.

Link to comment
Megosztás:

Ma hazavittem édesanyámat Nógrád megyébe. Egész úton esett, szakadt az a kib****tt eső. A faluba csak egy kb 30 km-es kerülővel sikerült eljutnom. Nem is ez volt a gáz. Hanem azzal a rengeteg eszemmel visszafelé úgy gondoltam nem kerülök. Jöttek a pocsolyák, vízátfolyások, stb. Majd Szarvasgede Jobbágyi felé eső első kereszteződésében egy kisebb fajta TÓ fogta meg az autót. Kb 20-30 métert kellett toljam az autót, amíg sikerült "szárazra" érnem vele. Kis köszörülés után elkapta, de igencsak kapkodott a motor, ám örültem, hogy egyáltalán beindult. Irány vissza öregemékhez, kértem kölcsön nadrágot, cipőt, zoknit, mert térdig vizes lettem. Majd mégis csak meg kellett kerüljem a fél világot ismét. Az autó ezek után sem hagyott cserben. Hatvantól a pályán 140 (óra szerint) egészen hazáig, persze a sebességkorlátozások kivételével. A tanulság ebből, hogy kerüld el a kisebb fajta tavakat az úton. :wacko:

Anno győrből hazafele én is belepancsikoltam egy pocsolyába, ami igencsak megfogta a verdát, csoda hogy nem durrant a légzsák, de kikecmergett és semmi hibajelzés nem volt, pedig tuti fékbetétig ért a víz és vagy 30-ra tudtam lelassítani az észlelés után és ekkor szaladtam bele. Szerencse hogy neked se lett belőle bajod. Na meg nekem sem, mert mint kiderült a 175/65R14 gumival a kerék darálja a dobbetéteket, jobb oldalon le is tépte a generátor védőburkolatát. :(

Nincs mese, át kell térni a rizstermesztésre <_<

De kipróbálnám! ;)

Szerelmes lettem. ;) Egyébként barátaimmal beszéltünk olyanról, hogy heppként elmenni kipróbálni mindenféle erős autót, mintha megvennénk, de mégse, csak próbakör. :) Ennél is megjátszható lenne lehet. :o

Link to comment
Megosztás:

Nincs mese, át kell térni a rizstermesztésre <_<

De kipróbálnám! :wacko:

Megérdezem az asszonytól nem nyertünk-e a lottón, aztán akkor mehetsz vele egy kört pályanapon. :)

Szerelmes lettem. :( Egyébként barátaimmal beszéltünk olyanról, hogy heppként elmenni kipróbálni mindenféle erős autót, mintha megvennénk, de mégse, csak próbakör. :o Ennél is megjátszható lenne lehet. ;)

Én meg elvinnem Kojakot tesztpilótának aztán visszadnánk a kocsit hogy nem kell, szar a gumi az utca végéig nem bírta ki. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 16 szelepes van és nincs vele bajom. <_< Az enyém nem eszi az olajat se, legalábbis észrevehető mértékben nem.

Nyilván ez a motor állapotától függ, tehát azért nem törvényszerű dolog a 16v-nél.

Nekünk jelenleg van egy 5 éves Astra classic II 1.4 16V (ecotec) egy 3 éves Astra classic II 1.4 16V (twinport) és egy 7 éves Fiat Stilo 1.6 16V de hál isten egyik sem eszi az olajat. 15.000km-enként szoktuk cserélni az olajat de azidő alatt sose kell hozzáönteni. Igaz a két Astra új koruk óta nálunk van. De a Stilo 1,5-2 éve került hozzám de az se eszi.

Igaz az 1.6-os 16V-s opel motorokra hallom inkább azt hogy eszi. Ezért is nem tudom most melyik legyen. Mert azt se szeretném ha öntözgethetné bele az ember az olajat, főleg azért se mert nem én használnám hanem olyan valaki aki nem konyít semmit a kocsikhoz és neki csak az számít hogy mennyen és ha letelt a 15.000 km akkor olajcserét elvégezteti és úja mehet vele tovább. Jó tudom 500.000 Ft környékén ne várjon az ember új autót de azért romhalmazt sem szeretnék venni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.