Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali Srácok! Kellene egy kis segítség vki jó németből azt megtudná nekem mondani hogy van az a mondat hogy? "Nekem csak hétvégente van szabadidőm"

Köszöntem Szépen! ;) :wacko: <_<

Ich habe nur am Wochenende Freizeit.

Am Wochenende habe ich nur Freizeit.

Freizeit habe is nur am Wochenende.

Sztem. De aztán lehet nem. De ebből már biztos megértik. :(

Link to comment
Megosztás:

Ich habe Freizeit nur am Wochenenden.

Nem tudom, teljesen helyes-e, de egy német megértené <_<

Ich habe nur am Wochenende Freizeit.

Am Wochenende habe ich nur Freizeit.

Freizeit habe is nur am Wochenende.

Sztem. De aztán lehet nem. De ebből már biztos megértik. :o

Rendben köszönöm! :) ezek biztos jók ha nem majd mondom mi lett belőle 5ös vagy 1es! :wacko: :( ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Rendben köszönöm! :D ezek biztos jók ha nem majd mondom mi lett belőle 5ös vagy 1es! <_< :wacko: :( ;)

Általánosban letettem angol nyelvvizsgát, aztán középsuliban németet tanultam. Öcsémnek pár évvel később ugyan az lett az angol tanárja, aki nekem volt általánosban, én meg segítettem öcsémnek megcsinálni a háziját. Öcsém hozta a füzetét másnap, hogy a tanárnő írt Nekem! ;) :o Üzente hogy német szórendben az angol szavak nem jók, és inkább ne segítsek ha vagyok olyan hülye hogy összekeverem a kettőt. Egyébként üdvözöl, és osztálytalálkozóra meghívhatnánk majd. :) :o :D

Link to comment
Megosztás:

Általánosban letettem angol nyelvvizsgát, aztán középsuliban németet tanultam. Öcsémnek pár évvel később ugyan az lett az angol tanárja, aki nekem volt általánosban, én meg segítettem öcsémnek megcsinálni a háziját. Öcsém hozta a füzetét másnap, hogy a tanárnő írt Nekem! :wacko: :( Üzente hogy német szórendben az angol szavak nem jók, és inkább ne segítsek ha vagyok olyan hülye hogy összekeverem a kettőt. Egyébként üdvözöl, és osztálytalálkozóra meghívhatnánk majd. ;) ;) :o

:) :o :D :D :P :) :D <_< :D ez mekkoraa! és mit írál vissza? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem is róla volt szó ;) Amúgy a féltengely erre is jó lehet, ha elég gyors tud lenni vele ;)

Kérlekszépen én rézcsővel kergettem a kankutyákat az udvarban hajnali 3-kor, allul egy mackóalsó, fellül meg egy munkáskabát volt az össz védőfelszerelésem. Azért rézcsővel, mert azt tudtam a leggyorsabban felkapni a pinceajtóból amikor kirohantam megakadályozni az akciót. Aztán öreg vagyok én már az ilyen hajnali menetekhez, így hát maradt a műtét. Most értem haza, már alszik. :( Olyan 10-óra körül mehetek érte, holnapra szabit kértem, szerintem hosszú éjszaka lesz, ráadásul az asszony meg íccakás, maradhatok fent egyedül.

Hali Srácok! Kellene egy kis segítség vki jó németből azt megtudná nekem mondani hogy van az a mondat hogy? "Nekem csak hétvégente van szabadidőm"

Köszöntem Szépen! :) :wacko: <_<

Nem tudom segít-e, csak egy mondatot tudok németül, valami: ja-ja spiccen gút! vagy valami hasonló. :o

Link to comment
Megosztás:

8kor kezdtük el kicserélni az acpumpát, most végeztünk + a végén bónusznak a benzinszűrőt is <_<

amit szereztem pumpa kb 1 mm-el vastagabb volt a csonkja amire a cső megy rá, nem sikerült azon a kis helyen ráerőszakolni, leengedtük a tankot ráhuztuk a csővet fél órás munkával, a próbainditásnál széthasadt :wacko: nah még1x a csőhúzós művelet új bilincs rá. gondoltam énis leirom meg majd fotózok h ezis meglegyen gyikba, dehát ezt senkinek sem kivánom :(

Link to comment
Megosztás:

De azóta van egy plusz féltengelyed is.. ;) <_< :wacko:

Pályanap kihúzva, meló van egész hétvégén.. :(

Van, sőt van már hűtőrácsom is ép fülekkel. ;) Lesz egykis időm fel is rakom. Kivagyok mint liba 4-óráig a kutyát őriztem, nem mertem lefeküdni, pontosabban mellette gubbasztottam egy régi matracon, utánna meg a kanapén aludtam lent, a blöki meg félkómásan fel-alá csörtetett a lakásban fején a gallérral. Egyszer beszorult az asztal alatt a székek közé, ahogy elaludtam meg képen akart nyalni, és orronvágott azzal a műanyag gallérral. Most már kiraktam de még nem 100%-os.

Link to comment
Megosztás:

Sanci, beindult a kátyúzás Debrecen környékén, hogy annyit kell keverni? :wacko:

Ám jó reggeltet!

Most nem ezért, vagy azért, de sokat járok a Szlovákoknál, és nem egyszer láttam mág, hogy a csóka vágja fel az asztfaltot, 10 méterrel arrébb meg már ott gőzölög a bedolgozandó anyag a teherautó platóján. Nálunk meg ugye tudjátok milyen gyorsan történik a helyreállítás. Itt a sarkon a vasúti átkelőnél van valami az út alatt , nem tudom mi lehet, de szerintem senki nem tudja, évente 3-4-szer beszakad az úttest, kiássák, betmeetik, leasztfaltozzák, és kezdődik minden előlről. Amióta ide járok, úgy 91-92 óta ez megy minden évben, és nem képesek normálisan megcsinálni. Most készültek el vele pénteken, de már megállt a víz, sülyed a folt. <_<

Amúgy, kicsit sokat pofázok? :(

13000

Link to comment
Megosztás:

Sanci, beindult a kátyúzás Debrecen környékén, hogy annyit kell keverni? ;)

Ám jó reggeltet!

Jóreggeeeeelt :o passzolom mert mi Kisújra nyomjuk a cuccot <_< röhej de jó 4 éve itt van ez a keverő és a strand új parkolója kivételével no meg amit én elvittem elénk 3 tonnányi kukába szánt aszfaltot azon kívül egy szem se lett itt helyben lehúzva.. :wacko:

Amúgy, kicsit sokat pofázok? :o

13000

Offkirály :) ha így haladsz év végére te is kapsz egy kupát... :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Jóreggeeeeelt ;) passzolom mert mi Kisújra nyomjuk a cuccot <_< röhej de jó 4 éve itt van ez a keverő és a strand új parkolója kivételével no meg amit én elvittem elénk 3 tonnányi kukába szánt aszfaltot azon kívül egy szem se lett itt helyben lehúzva.. :wacko:

Offkirály :o ha így haladsz év végére te is kapsz egy kupát... :( ;)

Azért ne ilyen egyszerűen. Tűzzük ki neki mondjuk a 15ezret, és ha év végéig meg lesz, akkor kap kupát :)

Link to comment
Megosztás:

Nos ahogy tippeltem, a frissen vásárolt és szervizelt autó csekkendzsin lámpája nem véletlenül villog (autószerelő szerint csak elektronika hiba miatt). 44-es hibakód, Lambdaszonda, szegény keverék. <_< Szóval eltárolta, de csak hiba esetén villan ki, mikor épp úgy érzi. Corsa B, C14SE. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Pár dolog csere periódusa érdekelne, amit nem találtam meg. Csinálni akarok egy táblázatot, ahol vezetem ezek cseréjét, mert eddig csak saccoltam, meg biztos ami biztos alapon hamarabb cseréltem.

Ami meg van:

Olaj és szűrő 15000 km/1év

Gyertya 30000 km/2év

Vezérműszíj 50000km

Ami kellene:

Légszűrő

Benzinszűrő

Hosszbordás szíj

Féktárcsa, betét, dob, betét kb. élettartama km-ben

Link to comment
Megosztás:

Nos ahogy tippeltem, a frissen vásárolt és szervizelt autó csekkendzsin lámpája nem véletlenül villog (autószerelő szerint csak elektronika hiba miatt). 44-es hibakód, Lambdaszonda, szegény keverék. <_< Szóval eltárolta, de csak hiba esetén villan ki, mikor épp úgy érzi. Corsa B, C14SE. :wacko:

Éppen holnap megyünk Balaton-tökömtudjahova nézni egy B-corsát haverom barátnőjének. Kíváncsi leszek milyen lesz...

Link to comment
Megosztás:

Pár dolog csere periódusa érdekelne, amit nem találtam meg. Csinálni akarok egy táblázatot, ahol vezetem ezek cseréjét, mert eddig csak saccoltam, meg biztos ami biztos alapon hamarabb cseréltem.

Ami meg van:

Olaj és szűrő 15000 km/1év

Gyertya 30000 km/2év

Vezérműszíj 50000km

Ami kellene:

Légszűrő

Benzinszűrő

Hosszbordás szíj

Féktárcsa, betét, dob, betét kb. élettartama km-ben

Ami kellene:

Légszűrő--Olajcserénként

Benzinszűrő--Amikor úgy érzed, vagy 60e

Hosszbordás szíj--passz

Féktárcsa, betét, dob, betét kb. élettartama km-ben--Ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan? <_< Ha valaki autópályán ingázik állandóan, akkor lehet hogy 150ezret leteker egy garnitúra betéttel, én meg pesten lótifutizok, azt néha cserélgethetem 50-enként... Majd meghallod a kopásjelzőt, vagy időnként megnézed. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Pár dolog csere periódusa érdekelne, amit nem találtam meg. Csinálni akarok egy táblázatot, ahol vezetem ezek cseréjét, mert eddig csak saccoltam, meg biztos ami biztos alapon hamarabb cseréltem.

Ami meg van:

Olaj és szűrő 15000 km/1év

Gyertya 30000 km/2év

Vezérműszíj 50000km

Ami kellene:

Légszűrő

Benzinszűrő

Hosszbordás szíj

Féktárcsa, betét, dob, betét kb. élettartama km-ben

Légszűrőt az olajcserével együtt. Benzinszűrőt igazából akkor kell, mikor problémát okoz, vagy vezérléssel együtt. Vezérműszíjt inkább 60e kmenként cseréltesd, olajcsere meg inkább 10ezer. Hosszbordás szíj is 60 ezer km. A fék meg igazából kopottságfüggő és nem km. A fékolajat illik 2 évente cserélni, a szervóolajjal együtt. Valamint a pollenszűrőt 30 ezer kilométerenként szokás.

Éppen holnap megyünk Balaton-tökömtudjahova nézni egy B-corsát haverom barátnőjének. Kíváncsi leszek milyen lesz...

Azt nem azért írtam, mert tényleg elektronikai hiba miatt villog, hanem mert ennyire ért hozzá. <_<

Link to comment
Megosztás:

Azt nem azért írtam, mert tényleg elektronikai hiba miatt villog, hanem mert ennyire ért hozzá. ;)

Az oké, csak a Bcorsáról eszembe jutott hogy holnap megyünk megnézni/venni egyet. Jah, és egy olyan embernek kell "segíteni átnézni" (haver-asszony-fater) aki ott tart, hogy a múlthéten meglepődött hogy ezekben a gumikban, nincs belső <_< :wacko: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.