Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

nekem megvan, de arra nem TIV kodja van írva ^_^

nyém ET35, de akkor csak jo lesz

Ugye milyen csalóka a kép. Egyébként szerintem is Sp Dita meg az enyém ugyan olyan színű. Vagy pezsgőmetálbol is van különböző árnyalatú gyárilag?

z489 a színkódunk, viszont van belőle vagy 10féle árnyalat. :D

Link to comment
Megosztás:

z489 a színkódunk, viszont van belőle vagy 10féle árnyalat. ^_^

Na erről meséljetek már, hogy van az hogy ugyan az a kódunk, de a 10. árnyalat gondolom már eléggé eltérő az elsőtől, akkor az hogy ugyan az a kód? Enyémen még nem is néztem, de a HRRen nincs semmi külön jelölés, hogy na most én vagyok a 7. árnyalat :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nem több....Most pontosan nem tudom! Eddig a fényes karrierem során 6 árnyalattal volt dolgom.... de ismerek olyan festékboltost ahol csak 4 árnyalatot tudnak kikeverni ^_^

Hát igen. :D

Na erről meséljetek már, hogy van az hogy ugyan az a kódunk, de a 10. árnyalat gondolom már eléggé eltérő az elsőtől, akkor az hogy ugyan az a kód? Enyémen még nem is néztem, de a HRRen nincs semmi külön jelölés, hogy na most én vagyok a 7. árnyalat :D

A kód csak egy támpont. Utána előveszik a színkártyákat, és amelyik stimmel azt kapod. Nekem még oldószeressel csinálta a csávó a cuccot, és amit kapott nem volt tuti, ezért még szemre kevert hozzá ezüstöt és egy kis lilát. Meg se mondod, hogy fújva volt. ;)

Alex: Nem tudom, hogy a vizeset lehet-e keverni... :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. :D

A kód csak egy támpont. Utána előveszik a színkártyákat, és amelyik stimmel azt kapod. Nekem még oldószeressel csinálta a csávó a cuccot, és amit kapott nem volt tuti, ezért még szemre kevert hozzá ezüstöt és egy kis lilát. Meg se mondod, hogy fújva volt. :D

Alex: Nem tudom, hogy a vizeset lehet-e keverni... ^_^

Aha értem, köszi a felvilágosítást ezügyben :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. :D

A kód csak egy támpont. Utána előveszik a színkártyákat, és amelyik stimmel azt kapod. Nekem még oldószeressel csinálta a csávó a cuccot, és amit kapott nem volt tuti, ezért még szemre kevert hozzá ezüstöt és egy kis lilát. Meg se mondod, hogy fújva volt. :D

Alex: Nem tudom, hogy a vizeset lehet-e keverni... ^_^

Sajnos a vizeshez már nem lehet hozzányúlni. Ezért a forgalmazók kapnak a kártyákhoz ún: árnyalat adalékot

Link to comment
Megosztás:

Dávid barátunk hívott telefonon. Önindítójáról csak annyit, hogy nem volt üzemképes és a velenceitónál alszik. ( az önindító részleteit majd Ő elmeséli ^_^ ) a lényeg, hogy debrecenből holnapra visznek neki 1 önindítót :D Bontós Sanyi, akitől van az órám, Dávnak meg a motorja. :D Opelcity forever!

biztos jó lehet ott a levegő

Az biztos.Bár nekem inkább a Balaton és környéke jobban adja mint 1 ilyen hely. :D

Link to comment
Megosztás:

R15 ET 35 7J széles felnik, 195/50es gumival igencsak húzósan fér el nekem a caravanon, ha el fog ugyan férni. Van vkinek ilyen Caravanon hátul? Sp azt mondta, simán elfér, de ma ahogy feltettem, és nézegettem, vannak kétségeim... ha terhelődik a hátsó tengely, akkor a kerék terpeszteni fog??

Nem. Ha terheled, felfele mozog a híd, de nem terpeszt.

Vettem ma fehér sprét, ha lesz időm holnap lefújom a fekete kockákat a küszöbön, meg a megbolygatott sárvédő csavarokat a mociháztető éle alatt. Kiváncsi leszek mennyire üt el, annyira csak nem, mint a fekete.

Link to comment
Megosztás:

Na erről meséljetek már, hogy van az hogy ugyan az a kódunk, de a 10. árnyalat gondolom már eléggé eltérő az elsőtől, akkor az hogy ugyan az a kód? Enyémen még nem is néztem, de a HRRen nincs semmi külön jelölés, hogy na most én vagyok a 7. árnyalat ^_^

Beszélgettem a fényezővel, mikor júliusban voltam nála a kocsival, és akkor mondta, hogy ez úgy van, hogy a gyárban a festék ilyen nagy, több száz literes tartályokban van, és mikor egy kifogy, ugyanabba a tartályba más színű is kerülhet, ami azt eredményezi, hogy különböző árnyalatok lesznek egy tartálynyi festékből is, viszont nem találnak ki hozzá új színkódokat. Többek közt ezért (és a nap fakító hatása miatt) kevés egy autónak a színkódja a festék kiválasztásához, az árnyalatot szinte biztos keverni kell, hogy ne üssön el.

Link to comment
Megosztás:

Voltam. Erdély is ilyen hely. Ja nagyon megy még mostis. ;)

Bizony Erdély is gyönyörű. ^_^

Ma hazafelé az egyik piros lámpánál Pesten, lett egy B Vectrás barátom. :D De mivel nem voltam kellőképp nyitott az ismerkedésre, így győzőtt (nála) a versenyszellem és megváltunk egymástól. :D

Már napok óta nem tudom mi van. 20 emberből ha kettő megköszöni a kedvességet vagy előzékenységet akkor sokat mondok. :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz, bár nekem kicsit allultápláltak. :D

Bizony Erdély is gyönyörű. ^_^

Ma hazafelé az egyik piros lámpánál Pesten, lett egy B Vectrás barátom. :D De mivel nem voltam kellőképp nyitott az ismerkedésre, így győzőtt (nála) a versenyszellem és megváltunk egymástól. ;)

Már napok óta nem tudom mi van. 20 emberből ha kettő megköszöni a kedvességet vagy előzékenységet akkor sokat mondok. :D

Én ezen már nem is csodálkozom. Pontosabban inkább azon, ha valaki megköszöni. :D

Link to comment
Megosztás:

Bizony Erdély is gyönyörű. ^_^

Ma hazafelé az egyik piros lámpánál Pesten, lett egy B Vectrás barátom. :D De mivel nem voltam kellőképp nyitott az ismerkedésre, így győzőtt (nála) a versenyszellem és megváltunk egymástól. ;)

Már napok óta nem tudom mi van. 20 emberből ha kettő megköszöni a kedvességet vagy előzékenységet akkor sokat mondok. :D

Nem meglepő. A héten benne maradt a kulcs a sárgaház kapujában és az összes bentlakó kicsődült pestre és autóba ült.

Azon csodálkoztam, hogy megúsztam a hetet kocc vagy más balhé nélkül. Az egyik legszebb, mikor a kerepesin az ökör úgy fordul ki a sávomba, hogy még ki is néz balra. Egy jó kövér duda után olyat padkázott, hogy csoda, hogy túlélte a felnije meg a futóműve...... :D

Link to comment
Megosztás:

Bizony Erdély is gyönyörű. ^_^

Ma hazafelé az egyik piros lámpánál Pesten, lett egy B Vectrás barátom. :D De mivel nem voltam kellőképp nyitott az ismerkedésre, így győzőtt (nála) a versenyszellem és megváltunk egymástól. ;)

Már napok óta nem tudom mi van. 20 emberből ha kettő megköszöni a kedvességet vagy előzékenységet akkor sokat mondok. :D

image-A6DD_4C82B041.jpg

Félelmetesen szép hely. Lenne két tank benzinem fölösbe, már holnap indulnék. :D

Link to comment
Megosztás:

Beszélgettem a fényezővel, mikor júliusban voltam nála a kocsival, és akkor mondta, hogy ez úgy van, hogy a gyárban a festék ilyen nagy, több száz literes tartályokban van, és mikor egy kifogy, ugyanabba a tartályba más színű is kerülhet, ami azt eredményezi, hogy különböző árnyalatok lesznek egy tartálynyi festékből is, viszont nem találnak ki hozzá új színkódokat. Többek közt ezért (és a nap fakító hatása miatt) kevés egy autónak a színkódja a festék kiválasztásához, az árnyalatot szinte biztos keverni kell, hogy ne üssön el.

Azért ez vicces ^_^

Link to comment
Megosztás:

Beszélgettem a fényezővel, mikor júliusban voltam nála a kocsival, és akkor mondta, hogy ez úgy van, hogy a gyárban a festék ilyen nagy, több száz literes tartályokban van, és mikor egy kifogy, ugyanabba a tartályba más színű is kerülhet, ami azt eredményezi, hogy különböző árnyalatok lesznek egy tartálynyi festékből is, viszont nem találnak ki hozzá új színkódokat. Többek közt ezért (és a nap fakító hatása miatt) kevés egy autónak a színkódja a festék kiválasztásához, az árnyalatot szinte biztos keverni kell, hogy ne üssön el.

Azért ez nem teljesen így van. ^_^

Ha keveredik is a festék azt nem fújják Body-ra (karosszéria).

Nálunk is kábé 4-5 szint fújnak egyszerre és utána váltanak.

Az ilyen kényes szinek javításakor már elüthet az árnyalat.

Ezeket a "pezsgőmetál" és hasonló színeket nagyon nehéz kikeverni.

Sokat szoktak kisérletezni mire összehozzák például a lökhárító és a kasztni színét.

Teljesen más festékkelfújnak műanyagra és fémre.

De például a pisztoly fejállása is okozhat eltérést,hogy másképp szórja a metálszemcséket vagy a kverő bácsi-néni nem annyi ideig keverteti a géppel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.