Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Valakinek van már bevált módszere az ajtó lógásának megszüntetésére?

Első körben cserélnék csapszeget, ha rájönnék hogyan is kellene azt kivenni... eléggé szűk a hely ütni nemnagyon lehet, mint a határoló csapszegét.

Tehát hogy lehet azt kivenni legkevesebb kárt okozva?

Illetve ha nem hoz elég sikert a csapszeg csere, akkor ajtó le, zsanérokat felfúrni, és esztergáltatni hozzá csapszeget?

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van már bevált módszere az ajtó lógásának megszüntetésére?

Első körben cserélnék csapszeget, ha rájönnék hogyan is kellene azt kivenni... eléggé szűk a hely ütni nemnagyon lehet, mint a határoló csapszegét.

Tehát hogy lehet azt kivenni legkevesebb kárt okozva?

Illetve ha nem hoz elég sikert a csapszeg csere, akkor ajtó le, zsanérokat felfúrni, és esztergáltatni hozzá csapszeget?

Kivenni ? :D Ki kellene ütni tán. Csapszeget esztergáltatni ? Mennyi az új ? 50 Forint ? ^_^

Link to comment
Megosztás:

Kivenni ? :D Ki kellene ütni tán. Csapszeget esztergáltatni ? Mennyi az új ? 50 Forint ? ^_^

Oké ez mind szép és nagyon jó, de pont olyan méretűt fogok kapni, mint amilyenre sikerül kifurni?

Kiütni, oké, és hogy? Próbáltam csak óvatosba kombi fogóval kalapáccsal, ráfogtam a csapszeg aljára, és ütögettem lefelé(felső zsanér) de nem mozdult.

Link to comment
Megosztás:

Dita oson. :D

Hmmm....nekem nem engedte meg, hogy feltegyem a képet róla. ^_^

Valakinek van már bevált módszere az ajtó lógásának megszüntetésére?

Első körben cserélnék csapszeget, ha rájönnék hogyan is kellene azt kivenni... eléggé szűk a hely ütni nemnagyon lehet, mint a határoló csapszegét.

Tehát hogy lehet azt kivenni legkevesebb kárt okozva?

Illetve ha nem hoz elég sikert a csapszeg csere, akkor ajtó le, zsanérokat felfúrni, és esztergáltatni hozzá csapszeget?

Hajlítottam betonvasból egy célszerszámot, mert ugye egyenes tüskével nem férsz oda, azzal kiütöttem ennyira, hogy a fogó beférjen a stift pereme alá, utánna már a fogót ütöttem. Olyan 250-300Forint volt darabja, jól bezsíroztam az újjat, mondjuk ahogy bement a helyére le is tolta a nagy részét. Az anyósoldalon megszünt a lógás, a vezetőoldalon meg jobb lett, de még kicsit kottyan. Sok csavarlazitó, közben oda-vissza kocogatással megindult mindegyik.

415210.jpg

415212.jpg

415211.jpg

Amúgy ha leveszed a sárvédőt, onnan sokkal jobban odaférni:

415223.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez vicces, nekem mind a két kocsinál úgy van, hogy alaphelyzetben is rá tudok tenni egy kombifogót... eleve van ilyen gumi kupa amit rá kell húzni,valószínű faceliftes variálás...

köszi Zotya

Nekem is van gumikupak, de pont nem a peremes végén, hanem a másikon az uccsó képen látszik. Nem jöttem rá mi a szerepe, csak ott figyel.

Link to comment
Megosztás:

:D Akkor nem csak én vagyok odáig érte :D Bizony szép hölgy :D

Bezony. ;)

Figyu már ugye két fajta gyertya van a kulcsméret szerint? Anyuék Corsa X12XE-jén be sem fért a kulcs a gyertyákhoz. Ki akartam tekerni őket, mert gyanús hogy 3 hengerezik. Összeszedtem az összes csőkulcsot itthon, de egy sem passzolt. ^_^ Buborog a kipuff meg enyhén bezinszagú a kipufgáz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van gumikupak, de pont nem a peremes végén, hanem a másikon az uccsó képen látszik. Nem jöttem rá mi a szerepe, csak ott figyel.

Ja jo látom.

Nekem mind akét végén van, egyiken olyan nagy mint neked, másikon kicsi.

Próbáltam kiütni, de meg se mozdultak, erősebben meg nem ütöttem, mert leverődik a festék a környékén... nem lesz egyszerű mutatvány ^_^ valami tüskét nekem is hajlítanom kell, hogy megtudjam indítani majd, és akkor talán kijön. Csak most olyan az ég, mint abbana filmben, mikor jönnek az idegenek.

Link to comment
Megosztás:

Ja jo látom.

Nekem mind akét végén van, egyiken olyan nagy mint neked, másikon kicsi.

Próbáltam kiütni, de meg se mozdultak, erősebben meg nem ütöttem, mert leverődik a festék a környékén... nem lesz egyszerű mutatvány ^_^ valami tüskét nekem is hajlítanom kell, hogy megtudjam indítani majd, és akkor talán kijön. Csak most olyan az ég, mint abbana filmben, mikor jönnek az idegenek.

Papirszalaggal leragasztottam minden veszélyben lévő élt a környéken, a kalapácsot meg rongyba tekertem, csak a vége volt kint. Nem volt egyszerű, de kimozdult, aztán még csavarlazitó, oda-vissza játék....aztán kijött.

Hoztak egy Rönó19-et, annak akkorát kottyan az ajtaja, hogy 3 centivel lejjebb ért oda a zárhoz backodni kellett rendesen, hogy becsukódjon. Torx-fejű menetes stiftje volt, de csak vágóval tudtuk kihajtani a felét. Ugyanis annyira elkopott már, hogy az alsó rész bentmaradt. Nem tudtunk mást kitalálni, levágtuk az új stiftnek is az alsó felét, és betekertük a maradékot. Jobb lett annyira, hogy relatív könnyen csukódott az ajtó. Ekkor cseréltem az enyémet is, megelőzni a bajt.

Link to comment
Megosztás:

Papirszalaggal leragasztottam minden veszélyben lévő élt a környéken, a kalapácsot meg rongyba tekertem, csak a vége volt kint. Nem volt egyszerű, de kimozdult, aztán még csavarlazitó, oda-vissza játék....aztán kijött.

Hoztak egy Rönó19-et, annak akkorát kottyan az ajtaja, hogy 3 centivel lejjebb ért oda a zárhoz backodni kellett rendesen, hogy becsukódjon. Torx-fejű menetes stiftje volt, de csak vágóval tudtuk kihajtani a felét. Ugyanis annyira elkopott már, hogy az alsó rész bentmaradt. Nem tudtunk mást kitalálni, levágtuk az új stiftnek is az alsó felét, és betekertük a maradékot. Jobb lett annyira, hogy relatív könnyen csukódott az ajtó. Ekkor cseréltem az enyémet is, megelőzni a bajt.

Én is azért fogom cserélni, hogy még most keveset lóg, kb félcmet az ajtó végénél, és az anyós oldalon üt bele egy kicsit a zárnál... a vezetőoldalon vszont észre se venni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.