Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha már nagyjából azonos kaliberű blokkokról beszélünk pl.: adagoló felújítás eredeti Bosch alkatrészekből + munkadíj = 23 ezer píz :D mennyi is egy alapjárati motor és egy ac pumpa? :D :D Ugye egyik se nagyon műxik a másik nélkül :D jja, 5 évig mentem vele a tudtomon kívül elment vezérléssel :D ezt egy benyással nemigen lehet megcsinálni, rosszabb esetben egy kb jó nagy csörömpölés nélkül -ha egyáltalán beindul.. ^_^

Az egy másik tészta, apránként egy benzinesre is ki lehet annyit dobálni minden kis apró vacakra :D főleg ha gyári cuccokról beszélünk és nem olcsó utángyártottakról.. ;)

Viszont tény, hogy ha most vennék vacsiúj autót valszeg a benzines mellett döntenék mert fogyasztásban nem nagy az eltérés az én használati szempontjaimból :D főleg ha javából a garázsban áll ;) :D viszont a dízel előnye még mindig az alacsony fordulatú nyomatékosságban és a kisebb tartományú fogyasztásban van.. ;)

nu ez erdekelne, merre van ez a dolog? ;)

Link to comment
Megosztás:

Újba sokan azért vesznek benyást, mert a dízel még mindíg nagyon drága (a motor miatt! ^_^ minimum + 500.000, és a felszereltség ugyanaz :D )

Jah, a Pandában is +400 mert dízel de ha azt nézzük, hogy 1 hónap múlva lesz 3 éves és van benne 83 ezer hát az biza soksok ezressel lenne több üzemanyag formájában ;) én meg ugye nem sokat mászkálok, igazából már inkább csak hobbiautó kategóriába sorolható.. :D

na ez erdekelne, merre van ez a dolog? :D

Hajdúszoboszlón ;) ha kell a srác telszáma P.Ü.-ben átküldöm :D de ahogy sejtem az neked nem épp közel lenne.. :D

Link to comment
Megosztás:

Áthoztam mert nem fogyasztás topic.

Enyémben van vagy 320 ezer. És? :D A használótól is múlik az állapot, sőt, inkább tőle.

Ez tuti hogy számít szerintem is!

Persze persze, nem kezdjük el vitatni, hogy melyik bírja tovább! ;)

Dízel alacsonyabb fordulat, elvileg szerintem ezért több az élettartama. (de csak szerintem :D )

Benyás jobban ugrik, jobban megy, erősebbnek nem sokkal erősebb, és nem annyira nyomatékos... :D Ez tény!

Mindenkinek az a jó, amilyen van (vagy mint pl nekem az amire telik! ^_^ )

A dízel jobb nekem, mert 230-ba tudok bele tankolni! Benyást nemigen lehet szerezni ócsóért! :D

Szerintem az a legkézenfekvőbb, hogy aki arra veszi, hogy városba használja, annak jó a kis benzines is, aki hosszútávra, és szeret valóban gyorsan (és ezt értem 140 felett - ami nem túl gazdaságos valljuk be - trafipax miatt) annak nagy benyás, aki meg szereti a tatás tempót (max 120) és hosszútávozik, és nem akarja, hogy ez sokba kerüljön, az meg vegyen dízet!

Mindenki válasszon a saját szájíze szerint!

Ameddig nem volt nekem sem dízelem, addig nekem sem kellett volna!

Jó volt a fábia is, de amióta megvan, örülök, hogy megvettük, ugyanaz a tempó (sőt! :D ) és minimum 1L-el kevesebb százon. :D Azért az sem mindegy! 26.000-et raktam a dtl-be 1 év alatt! szerintem benyáshoz képest spóroltam elég sokat! ;)

A szerelés meg mindenhol drága! Meg mindegyiknek! Ez van, ezt kell szeretni! Viszont engem még vonz a dízelben a kisebb hibalehetőségforrás, ez is tény!

Ahogy Sanci is említette, ahhoz hogy egy dízel ne menjen, azért már komoly gáz kell legyen! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a legkézenfekvőbb, hogy aki arra veszi, hogy városba használja, annak jó a kis benzines is, aki hosszútávra, és szeret valóban gyorsan (és ezt értem 140 felett - ami nem túl gazdaságos valljuk be - trafipax miatt) annak nagy benyás, aki meg szereti a tatás tempót (max 120) és hosszútávozik, és nem akarja, hogy ez sokba kerüljön, az meg vegyen dízet!

Mindenki válasszon a saját szájíze szerint!

A szerelés meg mindenhol drága! Meg mindegyiknek! Ez van, ezt kell szeretni! Viszont engem még vonz a dízelben a kisebb hibalehetőségforrás, ez is tény!

Ahogy Sanci is említette, ahhoz hogy egy dízel ne menjen, azért már komoly gáz kell legyen! :D

Hát az enyém pont nem kicsi és nem is nagy benzines és használom vegyesen. :D

Egyébként, kevesebb a hibalehetőség, de ha hozzá kell nyúlni, akkor zsebbenyúlós. De én rohadtul nem akarok vitát szítani... ez már annyiszor meg lett tárgyalva, hogy ha annyi ezresem lenne, teletankolhatnám a verdát. :D Nekem aztán k?rvára mindegy, hogy mi zötyög benne, bár a benzin nekem jobban bejön és azzal is lehet alacsony fogyit (páran bizonyították már, csak nem verik ki erre minden nap ^_^).

Link to comment
Megosztás:

Hát az enyém pont nem kicsi és nem is nagy benzines és használom vegyesen. :D

Egyébként, kevesebb a hibalehetőség, de ha hozzá kell nyúlni, akkor zsebbenyúlós. De én rohadtul nem akarok vitát szítani... ez már annyiszor meg lett tárgyalva, hogy ha annyi ezresem lenne, teletankolhatnám a verdát. :D Nekem aztán k?rvára mindegy, hogy mi zötyög benne, bár a benzin nekem jobban bejön és azzal is lehet alacsony fogyit (páran bizonyították már, csak nem verik ki erre minden nap ;)).

Ezer bocs, nem akartam az Isten verdádat "lekicsinyelni" !

Persze hogy lehet kis fogyit produkálni, már miért ne lehetne? :D

Csak az a nem mindegy, hogy egy benzinest ha hajtasz, mennyivel eszik többet,

vagy ha egy dízelt ugyanúgy hajtasz, mennyivel eszik többet? ^_^:D :D

Igen, drágább a dízel szerelése, és akkor mi van, nem romlik el az minden nap, mert dízel? És szerintem többször sem romlik el, mint egy benzines. :D Te mondtad, attól függ ki hogy figyel rá! :D Ha egy autónak "gazdája van" azt meghálálja. ;)

De a te autód sokkal jobb, és én el is hiszem! ;)

Nem hangos, nem kerreg, jobban gyorsul, és többet is megy, és majdnem ugyanannyit eszik! ;)

Ezügyben nem írok többet, mert még én leszek a feketebárány a végén! :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, kevesebb a hibalehetőség, de ha hozzá kell nyúlni, akkor zsebbenyúlós.

....a benzinnel is lehet alacsony fogyit (páran bizonyították már, csak nem verik ki erre minden nap :D).

Az tény de kíváncsi lennék, hogy a két blokkot összevetve mennyibe fájna komplett felújítani.. :D

Jaja, épp Felyp mutatta, hogy az 1.6 rettenet is tud 5.3-as fogyasztást produkálni -ha nem autópályán érezzük magunkat.. :D igaz az háastra volt.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

meggyüttem... Se kilóméteróra, se felgen :D Felgenből volt ilyen lepukkant barnára festett ( :D ) 13as méretű :D Kb tv antennantartónak használnám, meg kilóméteróra is volt..benzinesbe való fordulatszámmérős. :D Szóval várok tovább ^_^ Nembaj..nem adom fel. ;)

Mikepércsi útiba is voltál?

Mennyi most egy benyásba való fordulatmérős egység? :D

Link to comment
Megosztás:

Mikepércsibe?

Mennyi most egy benyásba való fordulatmérős egység? ^_^

Nem a mikepércsibe voltam. Oda nem járok, az nekem nagyon drága. Vámospércsin van egy bontó. Árat nem kérdeztem..bementem kérdeztem van-e fordulatszámmérős óra dízel astra F-be? Mondta nincs, csak benzinesbe. És mondom 14es Kadett viva felni? Arra meg azt mondta, hogy 13as van..arra kiváncsi voltam.. ocsmány volt.Megköszöntem, eljöttem. Vincellér utcán nem volt senki :D egyáltalán üzemel még az? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem a mikepércsibe voltam. Oda nem járok, az nekem nagyon drága. Vámospércsin van egy bontó. Árat nem kérdeztem..bementem kérdeztem van-e fordulatszámmérős óra dízel astra F-be? Mondta nincs, csak benzinesbe. És mondom 14es Kadett viva felni? Arra meg azt mondta, hogy 13as van..arra kiváncsi voltam.. ocsmány volt.Megköszöntem, eljöttem. Vincellér utcán nem volt senki ^_^ egyáltalán üzemel még az? :D

A derék utcánál a buszfordulónál a kis sikátorban (vagy nem jól mondom?) megvan még a bontó? :D

Link to comment
Megosztás:

jaja az-az, amit mondtam, hogy vincellér utcai. Még nyár elején voltam nézni felniket..akkor még ott volt. Most senki se volt. (Lehet bezárt 4kor??? )

Ah, értem! Régebben voltam ot 1x, alig találtam meg, bebolyongtam a környéket akkor! :D

Szerintem is bezárhatnak, nem hiszem, hogy ott olyan nagy forgalom legyen...

Amúgy a mikepárcsiek is eléggé ki vannak fogyva fogyócikkekből astratéren. És haver mondta, hogy mostanában nem is honzak be kintről utánpótlást. :D

OFF (nem tud valaki Hajdú-Biharban 120-as skodát max 80.000 ért? itt kéne egy haveromnak, van a padláson neki 2db elbontva, úgyhogy alkatrésze van dögivel ^_^ Ha valaki tud, küldjön PÜ-t Köszi!) ON

Link to comment
Megosztás:

Ah, értem! Régebben voltam ot 1x, alig találtam meg, bebolyongtam a környéket akkor! ^_^

Szerintem is bezárhatnak, nem hiszem, hogy ott olyan nagy forgalom legyen...

HÁt, nemtudom. Igazából amit ott kerestem akkoriba még azt hiszem felni, az nem volt. Előtte műanyag csövet kerestem ami jön a légszűrő dobozából be a motorba.. Az sem volt. Tehát... nem valami sikersztori :D

Link to comment
Megosztás:

(Ez 3 henger, és 1.2! :D ,mit vársz ^_^ )

Óra szerint, és van minimum 8-l-es fogyasztásod! :D :D

A tiednek mennyi a vége? Ennek 180 az 1.2 3 hengerrel! :D

Újba sokan azért vesznek benyást, mert a dízel még mindíg nagyon drága (a motor miatt! ;) minimum + 500.000, és a felszereltség ugyanaz :D )

Azért drágább a dízel, mert több az anyag. Szerintem. Egyébként tévedés, mert ha 130-140-nel tépek autópályán, akkor eszik 6 liter alatt. A rekordom is így lett meg, ami 5,6. ;)

Egyébként nem értem miért kell félreérteni a hozzászólásaimat (bár ez annyira megszokott nálam, minthogy mikor wc-re kell mennem, akkor wc-re megyek...). Abszolút nem bántásból írok és lenézésből. Az én autóm is szar tud lenni (és az is), nem Isten. Ilyet nem mondtam, csak azt akartam érzékeltetni, hogy van akinek mindegy milyen az autó, nem tervezi, hogy mire kell, ez jutott. Nekem ez jutott, ez volt a legolcsóbb akkor (áron alul 300.000.- Ft-tal olcsóbban, mint akkor). Ennyi. A dízelt is tisztelem, mert iszonyat ereje van, főleg hogy a MÁV-nál is dízelest vezetek, furcsa is átülni a benzinesbe utána.

Egyébként 195 a vége, mert a motor nem bír többet, pedig még nem tiltott le, ha már e-peen enlargement van. :D

Link to comment
Megosztás:

És mondom 14es Kadett viva felni? Arra meg azt mondta, hogy 13as van..arra kiváncsi voltam.. ocsmány volt.Megköszöntem, eljöttem.

Akkor holnap igencsak rákérdezek Nyékre azt ha megvannak még megyek is fel értük ^_^

Mi nem tecc bennük? :D Szerintem szépek és egy jó szinterrel brutálisan ütősek tudnak lenni.. :D

99089_1_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azért drágább a dízel, mert több az anyag. Szerintem. Egyébként tévedés, mert ha 130-140-nel tépek autópályán, akkor eszik 6 liter alatt. A rekordom is így lett meg, ami 5,6. ;)

Egyébként nem értem miért kell félreérteni a hozzászólásaimat (bár ez annyira megszokott nálam, minthogy mikor wc-re kell mennem, akkor wc-re megyek...). Abszolút nem bántásból írok és lenézésből. Az én autóm is szar tud lenni (és az is), nem Isten. Ilyet nem mondtam, csak azt akartam érzékeltetni, hogy van akinek mindegy milyen az autó, nem tervezi, hogy mire kell, ez jutott. Nekem ez jutott, ez volt a legolcsóbb akkor (áron alul 300.000.- Ft-tal olcsóbban, mint akkor). Ennyi. A dízelt is tisztelem, mert iszonyat ereje van, főleg hogy a MÁV-nál is dízelest vezetek, furcsa is átülni a benzinesbe utána.

Egyébként 195 a vége, mert a motor nem bír többet, pedig még nem tiltott le, ha már e-peen enlargement van. ^_^

195, az komoly! :D a DTL-em max 160 szerintem, de utazóba max 120-ig használom. :D De elég is az! :D

Ok, bocsi! Igazad van bunkó voltam, kicsit félreértettem a hozzászólásod ezek szerint! ;) Sajnálom ;)

De a mai világban, aki autót vesz, azért valamennyire kell már tervezzen (ezt a jövő (autóvásárló) nemzedékének írom ;) )

MÁV-nál melózol? és benzinesed van? :D Nem vagy egy megszokott figura! :D (de ezt becsülöm! :D )

Főnököm is gazdálkodó, leírhat valamennyi gázolajat, és erre mit vesz? :D 1.6-os új Passatot :D (pedig azért neki illene ám dízelt venni, mégiscsak olcsóbb a gázolaja szinte törvényesen!! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor holnap igencsak rákérdezek Nyékre azt ha megvannak még megyek is fel értük ^_^

Mi nem tecc bennük? :D Szerintem szépek és egy jó szinterrel brutálisan ütősek tudnak lenni.. :D

%7Boption%7Dhttp://szaki.medija.hu/4125/99089_1_n.jpg

Neeem..félreérted. Tetszik nekem. Az nem tetszett ami ott volt. Barnára volt fújva és az is pattogzott róla. Az a darab nem tetszett.

Link to comment
Megosztás:

Neeem..félreérted. Tetszik nekem. Az nem tetszett ami ott volt. Barnára volt fújva és az is pattogzott róla. Az a darab nem tetszett.

Jaaaaa ^_^ az télleg szép lehetett ;) én vagy fényes feketére gondoltam vagy nagyon sötét grafit-metálra.. :D

Szerintem se rosszak! :D

De ezek miért jobbak mint a simák? erősített? vagy miért?

Tény, hogy nem lehet olyan könnyen szétütni őket egy véletlen padkára vagy kátyúba szaladáskor :D főleg könnyebbek mint az aufelnik -mégha azok szebbek is.. :D

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaa ^_^ az télleg szép lehetett :D én vagy fényes feketére gondoltam vagy nagyon sötét grafit-metálra.. :D

Tény, hogy nem lehet olyan könnyen szétütni őket egy véletlen padkára vagy kátyúba szaladáskor ;) főleg jobb és könnyebb mint az aufelnik -mégha azok szebbek is.. :D

Ez amit Misi mutatott, ez nem ilyen rendőrfelni? Bár tény, hogy tetszik! úgytudom a zserbó astrákon van/volt ilyen felni. Vagy az más?

Link to comment
Megosztás:

Ez amit Misi mutatott, ez nem ilyen rendőrfelni? Bár tény, hogy tetszik! úgytudom a zserbó astrákon van/volt ilyen felni. Vagy az más?

Azaz :D de ha hozzám vágnák se kéne.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

(Ez 3 henger, és 1.2! :D ,mit vársz ^_^ )

Óra szerint, és van minimum 8-l-es fogyasztásod! :D ;)

A tiednek mennyi a vége? Ennek 180 az 1.2 3 hengerrel! :D

Újba sokan azért vesznek benyást, mert a dízel még mindíg nagyon drága (a motor miatt! :D minimum + 500.000, és a felszereltség ugyanaz :D )

3 hengerrel? Most húzzam le az egyik pipát, hogy ne legyen előnyöm? :D A diesel drágasága meg csak újkorában számítt, használtautónál már nem jelentkezik annyira a különbség.

Csiszoltm azt a hülye hungit, még mindíg a torkomon van egy csomó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.