Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem vesztettél semmit...... Látod Feri05 is inkább lemezfelnire váltott az helyett.

De az BBS ami Ferinek van, ez meg gyári Opel felni. Autózás közbe pont ezt beszéltük Dáviddal, hogy hasonlít, hasonlít...de nem olyan, az opelé szebb, jobban néz ki.

Nekem van hasonló BBS 13" épp tagnap beszéltünk róla.

Nem láttad?

De láttam, csak nekem az opeles kéne, kellett volna. Fpepének van, ha jövőre melgesz megvezsem tőle. Ezt az "évadot" már lenyomom ezekkel a jó kis acélfelnikkel, ha már megvettem őket.

Link to comment
Megosztás:

Nem vesztettél semmit...... Látod Feri05 is inkább lemezfelnire váltott az helyett.

Igen de most 14"-os van fent amit a télen vettem vateráról egy 20-asért 90%-os Kumho Solus KH15-ös gumikkal. Csak gyorsan fellöktem és kész.

A télik még mindig az alun van. Szerintetek bontóban mennyiért adnának nekem 13" acélt? Én legolcsóbban 2000-ért tudok.

De fater még olcsóbban akar. Ezért is volt az alun a téli. De szerintem ennél olcsóbb jó állapotú nem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Igen de most 14"-os van fent amit a télen vettem vateráról egy 20-asért 90%-os Kumho Solus KH15-ös gumikkal. Csak gyorsan fellöktem és kész.

A télik még mindig az alun van. Szerintetek bontóban mennyiért adnának nekem 13" acélt? Én legolcsóbban 2000-ért tudok.

De fater még olcsóbban akar. Ezért is volt az alun a téli. De szerintem ennél olcsóbb jó állapotú nem lesz.

én 13as acélfelniket vettem most, 16ezerért a 4 darabot. De ezek majdhogynem vadiújak, egy gumi/felni boltból. 1 ütés nem volt rajta, de nemhogy ütés, még 1 karcolás sem :D

Link to comment
Megosztás:

én 13as acélfelniket vettem most, 16ezerért a 4 darabot. De ezek majdhogynem vadiújak, egy gumi/felni boltból. 1 ütés nem volt rajta, de nemhogy ütés, még 1 karcolás sem :D

Hát annyiért biztos nem veszek. Amiket én vettem is jó állapotban vannak, szép ezüstre festve.

Link to comment
Megosztás:

Hát annyiért biztos nem veszek. Amiket én vettem is jó állapotban vannak, szép ezüstre festve.

ez csak sima fekete. Bele van ütve, hogy 2006ban gyártották, még a kis vonalkód is rajta van egy cetlin, és GM-es felirat. No meg a paraméterei. Szerintem nem volt használva. Túlságosan szép ahoz.

Link to comment
Megosztás:

Cukik ezek a márkaszervizek. Anno 1éves átvizsgálásnál nem cseréltek semmit, csak olajat, meg olajszűrőt. Most elvittem 20e nél lecseréltetni, meg kicseréltem a lég/pollenszűrőt. :D

Fincsi:

74033-20100811-J5tnlK.jpg

Opel Gyulai-t csak ajánlani tudom, nagyon rendesek voltak. Mikor még nem tudták, hogy függő vagyok, akkor is odaengedtek a szerelőállásba, és közelről nézhettem, hogy mit csinálnak az autómmal. Piros pont.

Link to comment
Megosztás:

Cukik ezek a márkaszervizek. Anno 1éves átvizsgálásnál nem cseréltek semmit, csak olajat, meg olajszűrőt. Most elvittem 20e nél lecseréltetni, meg kicseréltem a lég/pollenszűrőt. :D

Opel Gyulai-t csak ajánlani tudom, nagyon rendesek voltak. Mikor még nem tudták, hogy függő vagyok, akkor is odaengedtek a szerelőállásba, és közelről nézhettem, hogy mit csinálnak az autómmal. Piros pont.

A keresztmami Suzukiját vittem szerelőhöz, hogy műszakiztassa le. Kérdezte kell-e olajat, szűrőket is cserélni, nézem a szervízkönyvet, egy éve volt, akkor mondom kell. Mutatja a levegőszűrőt, kisebb mint ami belevaló csak bele volt dobva a légszűrőházba, gyakorlatilag szűretlen levegőt szívott a motor. A kötelelező garanciális szervíz alkalmával cserélte valamelyik márkaszerviz. :wacko: Ezért basz szétt az ideg, amikor valaki meglátja hogy a kocsit bütykölöm, és beszól, hogy mit kontárkodok miért nem viszem el szerelőhöz, majd az megcsinálja.

Link to comment
Megosztás:

Pénteken egy, qrva nagy viharba kerültem a cégesemmel!

Bocs az OFF-ért, mert ez egy Fiesta, de ha más mondja biztos nem hiszem el a történetet!

Eszméletlen sötét lett, fújt a szél veszettül, csattogott, villámlott. Éppen Köröstarcsához értem, Szeghalom felől. Van egy hosszú emelkedő a Kettős körös hídjához, egy elnyújtott jobbos kanyarral, korláttal. Szóval a lehető legrosszabb helyen, egyszer csak kigyullad az ABS, a fékellenőrző, és a motorellenőrző lámpa. A motor nem állt le, de csak 2-3 km. sebességgel tudok menni. Leálltam és ekkor kezdett el szakadni a jégeső. Bekapcsoltam a vészvillogót. Mellettem zúgtak a hatalmas teherautók, ezért mondom ez így nem lesz jó, mert valaki belém jön. A látástávolság alig 20-30 méter. Beindítottam, a lámpák továbbra is világítottak és a lekorlátozott 2-3 km. sebességgel eldöcögtem a gát tetejéig mert ott aszfaltozott a gát teteje, oda félreálltam. Telefonon azt a tanácsot kaptam, hogy ha elállt az eső, akkor vegyem le az akkusarut, majd egy idő múlva vissza. Ha továbbra sem megy, akkor vontatókötél!

Csak annyi lett a változás, hogy már csak a motorellenőrző lámpa világított és nem korlátozott le, be tudtam menni Békéscsabáig. Lebeszéltem a Ford Hovány-al, hogy még fogadnak, megnézik. Mikor elindultam hozzájuk, már nem világított semmi! Azért kimentem, rádugták a lapost, hogy kiolvassák, hogy mi volt. A srác azt mondta, hogy ilyen hibakódokat még nem látott! Az értelme az volt, hogy a részegységek nem tudtak kommunikálni egymással!

Azért eszméletlen, hogy a mostani autók mennyire el vannak bonyolítva, mindenféle síneken jönnek-mennek az infók! És az is eszméletlen, hogy egy kiadós villám ezt az egészet működésképtelenné tudja tenni!

Mert szerintem ez okozta!

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez elég messze van. :wacko: Jó ez így. Közel vannak, rendesek, és nem drágák. :D

Hát miért nem szóltál, a Blizten elrendeztem volna. :wacko:

Pénteken egy, qrva nagy viharba kerültem a cégesemmel!...

A szomszéd csaj azért adta el a Pözsóját, mert mindíg leállt, és nem tudtak rájönni mi a baja. Aztán szépen letelt a garancia, addíg ugye ingyen húzták be, és nézegették , utánna meg jó pénzért. :D

Ugye, aki nem figyel?! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát miért nem szóltál, a Blizten elrendeztem volna. :wacko:

A szomszéd csaj azért adta el a Pözsóját, mert mindíg leállt, és nem tudtak rájönni mi a baja. Aztán szépen letelt a garancia, addíg ugye ingyen húzták be, és nézegették , utánna meg jó pénzért. :D

Ugye, aki nem figyel?! :wacko:

A pa :wacko: ssát azért jobban néz ki :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.