Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi Astrásgyerek! Ha lesz időm elmegyek. De a nagyállomástól merre van??? Délisor felé, vagy piac utca vagy a híd felé? merre?

Bicóval jöttem ma reggel. :wacko: Tök jó hangulata van reggel háromnegyed 7kor az üres utcáknak. Itt-ott lézeng 1-1 ember. Nagyon jó :wacko: És legalább nem hallják annyian, ahogy recseg...mert rettenetesen recseg szegény amikor taposom a baloldali pedált :D

Én minden nap bringázok inkább. Ebben a dugóval teli városban sajnálom a szeszt elpocsékolni. :wacko:

Meg egy kis mozgás kell...

:D

Link to comment
Megosztás:

Szoktál a vágóhíd utcán vágtázni? :wacko:

Néha megyek arra is, ha a zsibire kimegyek venni horgászcuccokat. Inkább a Belváros-Tóci nyomvonalon mászkálok :wacko: Széchenyi utca, Bajcsy-Zsilinkszy utca, esetleg Szoboszlói út, és Miklós utca. Sokkal hamarabb beérek vele munkába mintha kocsival/busszal mennék. És bizony...a mozgás is kell. Elmult 2-3 hétben felszedtem közel 6 kilót... :D nemtudom hogy csináltam.. De ezt le kéne nyomni.

Link to comment
Megosztás:

Néha megyek arra is, ha a zsibire kimegyek venni horgászcuccokat. Inkább a Belváros-Tóci nyomvonalon mászkálok :wacko: Széchenyi utca, Bajcsy-Zsilinkszy utca, esetleg Szoboszlói út, és Miklós utca. Sokkal hamarabb beérek vele munkába mintha kocsival/busszal mennék. És bizony...a mozgás is kell. Elmult 2-3 hétben felszedtem közel 6 kilót... :D nemtudom hogy csináltam.. De ezt le kéne nyomni.

Én meg inkább a Wesselényi - Vágóhíd utcán vagyok napi szinten...de máshol is előfordulhatok...ezt lehet venni fenyegetésnek is! :wacko: :wacko::D

Nem akarlak elkeseríteni, de ahhoz ennyi tekerés kevéske...több mint a semmi, de nem is elég...magamról tudom...

Link to comment
Megosztás:

Én meg inkább a Wesselényi - Vágóhíd utcán vagyok napi szinten...de máshol is előfordulhatok...ezt lehet venni fenyegetésnek is! :D :wacko::D

Nem akarlak elkeseríteni, de ahhoz ennyi tekerés kevéske...több mint a semmi, de nem is elég...magamról tudom...

Bizony kevés. Bár munka után tegnap hazamentem, vártam míg hül a levegő 1 kicsit és a környéken mászkáltam bringával.

Amúgy ilyen rohadék biciklije nem sok embernek van mint nekem. Csótány 1 valami... 3 évig állt nagyszüleimnél az udvaron. Télen, nyáron, hóban, napsütésben, esőben. És csak ennyi baja van hogy az a felni kicsit rozsdás..illetve recseg a pedál. Amikor újra "munkábaállítottam" csak a kerekeket nyomtam fel levegővel, megzsíroztam a láncot, meg próbáltam a pedált hogy ne recsegjen ( semmit se ért ), de ennyi. Ja, meg hátsófékem nincs... első van pont annyira, hogy jól megfogja, de annyira nem jól hogy bukfencezzek előre. Még amikor fiatalabb voltam "tuningolgattam". Teleszkópot tettem bele, V-féket, új markolat, új kis aluminium fékkar. De amikor megálltam vele, az idő tönkrevágta.

Link to comment
Megosztás:

Bizony kevés. Bár munka után tegnap hazamentem, vártam míg hül a levegő 1 kicsit és a környéken mászkáltam bringával.

Amúgy ilyen rohadék biciklije nem sok embernek van mint nekem. Csótány 1 valami... 3 évig állt nagyszüleimnél az udvaron. Télen, nyáron, hóban, napsütésben, esőben. És csak ennyi baja van hogy az a felni kicsit rozsdás..illetve recseg a pedál. Amikor újra "munkábaállítottam" csak a kerekeket nyomtam fel levegővel, megzsíroztam a láncot, meg próbáltam a pedált hogy ne recsegjen ( semmit se ért ), de ennyi. Ja, meg hátsófékem nincs... első van pont annyira, hogy jól megfogja, de annyira nem jól hogy bukfencezzek előre. Még amikor fiatalabb voltam "tuningolgattam". Teleszkópot tettem bele, V-féket, új markolat, új kis aluminium fékkar. De amikor megálltam vele, az idő tönkrevágta.

A tunyingolást én is elvégeztem a drótszamaramon... :D

És a közel 12 éves használat alatt bele is tekerten kb 6000 km-t... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A tunyingolást én is elvégeztem a drótszamaramon... :wacko:

És a közel 12 éves használat alatt bele is tekerten kb 6000 km-t... :wacko:

Aziiigen :wacko: Én is mentem vele sokat de nem hiszem, hogy 6000 kilóméter lenne. Szép :D Előző biciklimet szerettem nagyon. Nagyon faca hauser volt... de ellopták :D

Link to comment
Megosztás:

Aziiigen :D Én is mentem vele sokat de nem hiszem, hogy 6000 kilóméter lenne. Szép :D Előző biciklimet szerettem nagyon. Nagyon faca hauser volt... de ellopták :D

Sajnálom...

De a mostaninak ez az előnye! Nem merik ellopni, mert riasztó a külleme! :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom...

De a mostaninak ez az előnye! Nem merik ellopni, mert riasztó a külleme! :wacko: :wacko: :D

:D :P ;)

Nekem csak 600km sikerült 1,5 év alatt ebben a csodálatos budapesten beletekerni a cangámba :D A 6000 az már kemény :wacko: Csapágyak/lánc hogy bírták?

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom...

De a mostaninak ez az előnye! Nem merik ellopni, mert riasztó a külleme! :wacko: :wacko: :D

kb olyan mintha valaki egy rozsdás, töröttablakú, itt-ott megnyomott, leszakadtkipufogós ladát vagy 120as skodát szeretne ellopni... :D

Tényleg riasztó a külleme.. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát ha ezt a kecót ellopnák...akkor nem vennék újat, és 1 életre lemondanék a biciklikről. Elég durva lenne ha a 2. biciklimet csórnák el. :D Ez a kis számkódos szarság van rajta..igaz nem sokat ér mert egy vágóval ketté lehet szedni 1 nyomásra, de több mint a semmi.

Jaja! Több mint a semmi :wacko:

Te! Nincs róla fénykép? Most már kíváncsi vagyok rá :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:wacko: :D :D

Nekem csak 600km sikerült 1,5 év alatt ebben a csodálatos budapesten beletekerni a cangámba :D A 6000 az már kemény :wacko: Csapágyak/lánc hogy bírták?

Sok mindent ki kellett cserélni szép sorjában. A lánc az első hónapban cserés lett mert megnyúlt. Azóta (12 éve) nem kellett cserélni. A kerekeket cserélni kellett a vásárlástól számított 2 éven belül. Az első villát kiegyenesítettem(elütöttem egy mitsu coltot) ezért cserés lett az első nyáron! :P

A hajtóművet csapágyastól cseréltem az idén. A kormányom tavaly kettétört egy padkázás során, ezért cserés volt...

Szal a vázon és a váltókon kívül minden lett cserélve, ezért vagy azért... ;)

Egy valamit loptak el róla...egy darabokra hullott hátsó ledes lámpát. Oda volt celluxozva, de azért is levette róla a kis genya...amíg a Kossuth utcai pizzériában ettünk... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sok mindent ki kellett cserélni szép sorjában. A lánc az első hónapban cserés lett mert megnyúlt. Azóta (12 éve) nem kellett cserélni. A kerekeket cserélni kellett a vásárlástól számított 2 éven belül. Az első villát kiegyenesítettem(elütöttem egy mitsu coltot) ezért cserés lett az első nyáron! :D

A hajtóművet csapágyastól cseréltem az idén. A kormányom tavaly kettétört egy padkázás során, ezért cserés volt...

Szal a vázon és a váltókon kívül minden lett cserélve, ezért vagy azért... :wacko:

Gondoltam, hogy ilyesmi lehet a dologban :wacko:

Majdnem lefordultam a székről: "Az első villát kiegyenesítettem(elütöttem egy mitsu coltot)" :wacko: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ez tetszik :wacko: Ezen a vonalon dízel-szakosztály is van? :D :wacko:

Ez amúgy attól volt hogy megkoccoltak? :D Mennyire ment neked az a szerencsecsomag? (Ennyire nem lehet világtól-elszigetelt egy bömbi, hogy neki fel se tűnjön hogy neki ment valakinek... :wacko: )

nemhiszem, ez olyan mintha felhivnád a vodafonet h nemjó a tmobilos telód :P

nemhiszem. átsorolt mögülem másik sávba és a jobb elejével a bal seggemet annyira előretolta h kiférjen. csak annyit éreztem h előregurulunk... még jó a nyers a lökös :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem volt vicces... akkor, de mostmár az :wacko: :wacko:

A jobb első ajtaját nagyon megviseltem! :wacko:

Rádnyitották?? Vagy mi történt? :D

Én szívben autós vagyok..mert sokkal többet vezetek mint biciklizek, de sajnos érzem hogy sok sok autós nagyon elynomja a bicikliseket.

Link to comment
Megosztás:

Rádnyitották?? Vagy mi történt? :D

Én szívben autós vagyok..mert sokkal többet vezetek mint biciklizek, de sajnos érzem hogy sok sok autós nagyon elynomja a bicikliseket.

hát autó előtt énis sokat bicikliztem, de itt pesten a városba olyan pofátlanok h legszivesebben teligázzal mennék át rajta, aztán vissza lükverc és még1x...

Link to comment
Megosztás:

Rádnyitották?? Vagy mi történt? :wacko:

Én szívben autós vagyok..mert sokkal többet vezetek mint biciklizek, de sajnos érzem hogy sok sok autós nagyon elynomja a bicikliseket.

Nem, a járdán vágtáztam és egy kocsi kiállóból elém hajtott...Ő balra nézett én meg abban a pillanatban éppen hátrafelé...

mire előre néztem ott is volt...De hassal tompítottam az esést....a tetején! :wacko:

Én mind a két felet megértem...sok a kerge biciklis is, meg az autós is!

De általában figyelek a biciklisekre...főleg az idősebbeket kerülöm nagy ívben! :D

Bringával meg ahol tehetem, a járdát használom... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.