Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tavaly télen a céges Vivarón jártam így. :wacko:

Mire beértem debrecenbe ez lett: Kép

Csak egy kis "reccs"-et hallottunk, és elindult szépen, széltől szélig... :wacko:

Hazafele udvarolni kellett a rendőrbácsiknak, hogy nem vegyék el a forgalmit! :D

(szerencsére volt osztálytársam is köztük volt, és nagy nehezen elengedtek, de mondták, hogy ezért forgalmi bevonás, és komoly büntetés járt volna! :wacko:

Amúgy ahogy Zotya is mondja, nem lenne kellemes ha beesne az ölembe a szélvédő 130-nál...

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy kényszerűségből így jártam vele még 2 hetet. :D (ilyesmire ugyebár a hivatalnak nincs pénze, "elmegy az lassan" címszó alatt még beletekertem 1200 km-t így. Hát mit is mondjak nem nagyon vagánykodtam, max 80-90-es tempók voltak. :D

Link to comment
Megosztás:

Tavaly télen a céges Vivarón jártam így. :wacko:

Mire beértem debrecenbe ez lett: Kép

Csak egy kis "reccs"-et hallottunk, és elindult szépen, széltől szélig... :wacko:

Hazafele udvarolni kellett a rendőrbácsiknak, hogy nem vegyék el a forgalmit! :D

(szerencsére volt osztálytársam is köztük volt, és nagy nehezen elengedtek, de mondták, hogy ezért forgalmi bevonás, és komoly büntetés járt volna! :wacko:

Amúgy ahogy Zotya is mondja, nem lenne kellemes ha beesne az ölembe a szélvédő 130-nál...

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy kényszerűségből így jártam vele még 2 hetet. :D (ilyesmire ugyebár a hivatalnak nincs pénze, "elmegy az lassan" címszó alatt még beletekertem 1200 km-t így. Hát mit is mondjak nem nagyon vagánykodtam, max 80-90-es tempók voltak. :D

hehe...ez itt van a kossuth utcán a csonkatemplom mögött. Igaz? :P Ha debrecenbe jársz szólhatnál és összefutnánk vmikor. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ugye ha a katalizátort "kiherélem" akkor zöldkártyán bukta lesz? Vagy van aki így járkál vele? Mintha Dáwid rémlene...

Asszony régi 1.6-os Asconájából ki volt pattintva a katalizátor, de a zöldkártyás észre sem vette, mert simán hozta az értékeket. Most nézem, hogy a Tiéd diesel, hmm, annál sajna nem vágom :D

Link to comment
Megosztás:

hehe...ez itt van a kossuth utcán a csonkatemplom mögött. Igaz? :wacko: Ha debrecenbe jársz szólhatnál és összefutnánk vmikor. :wacko:

Ott-ott! :D

Megdumáltuk! Ha arra járok, és lesz kis lógósidőm, szólok, és összefuthatunk! :D

Ugye ha a katalizátort "kiherélem" akkor zöldkártyán bukta lesz? Vagy van aki így járkál vele? Mintha Dáwid rémlene...

Én az enyémen nem is láttam, hogy lenne olyan... egy sima flexibilis cső van alul, az is kihasadva :wacko: , de átment a műszakin. :D

Link to comment
Megosztás:

Ott-ott! :wacko:

Megdumáltuk! Ha arra járok, és lesz kis lógósidőm, szólok, és összefuthatunk! :wacko:

Én az enyémen nem is láttam, hogy lenne olyan... egy sima flexibilis cső van alul, az is kihasadva :wacko: , de átment a műszakin. :D

Rendben! :D

1 ismerős mondta, hogy megcsinálja ha akarom. Lehet ki kéne ütni belőle. Valamivel könnyebb a motornak a "feladata". És persze jobban megy :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyivel megy jobban? 18 másodperc helyett már 17.5 alatt van 100on?

Ha a repedt szélvédőtől ennyire fosol, akkor fossál a kati nélküliségtől is, mert alánéz és nincs ott, akkor helószia.

:D Hát akkor helószia. Aki megcsinálta a motort az mondta..hogy ez az öreg "bedugult" katalizátor eléggé visszafogja a teljesítményét.

A szélvédő meg ha beszakad..nem szeretném hogy összevágja anyám, apám, tesóm, vagy bármelyik utasom arcát :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hmm.

Ha ilyen árak vannak, akkor inkább meghagyon a donorok szélvédőit, sosem lehet tudni! :D

Házilag le lehet szedni a szélvédőt sérülésmentesen? :wacko:

(értem ezt úgy, hogyha mondjuk nekem is bereped a szélvédőm, akkor a donorból ki tudom szedni, hogy elvigyem, hogy azt rakják bele? :wacko: )

Ja és persze újfajta rendszámosnál (uniós csillagos) +6000 pánz az a kis matrica, mert azt ugye roncsolás nélkül nem lehet leszedni, és nem is engedik visszarakva használni. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:wacko: Hát akkor helószia. Aki megcsinálta a motort az mondta..hogy ez az öreg "bedugult" katalizátor eléggé visszafogja a teljesítményét.

A szélvédő meg ha beszakad..nem szeretném hogy összevágja anyám, apám, tesóm, vagy bármelyik utasom arcát :wacko:

Beszakad és darabokra hullik mi? :D

Link to comment
Megosztás:

10600Ft a sima fehér szélvédő a Unixnál és 11900Ft a zöld szinezett, kék sötétítő csíkkal. Ezek 3 hetes árak, mivel akkor cseréltettem én is szélvédőt a kocsiban. 1héttel az őzes eset előtt. :wacko:

sokat nem hinném hogy változott az ár! Mondjuk én jóval többnek gondoltam :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

10600Ft a sima fehér szélvédő a Unixnál és 11900Ft a zöld szinezett, kék sötétítő csíkkal. Ezek 3 hetes árak, mivel akkor cseréltettem én is szélvédőt a kocsiban. 1héttel az őzes eset előtt. :D

De ezek valami kedvezményes árak? Én többre emlékeztem, igaz már vagy 4 éve cseréltük tesóm ex-Caravanjában.

Link to comment
Megosztás:

De ezek valami kedvezményes árak? Én többre emlékeztem, igaz már vagy 4 éve cseréltük tesóm ex-Caravanjában.

Nem kedvezményes árak. Sima vevőként voltam bent én is és meglepődtem hogy ilyen olcsó. Bár most hogy belegondolok, lehet hogy nem Unix volt, hanem Bárdi. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja és persze újfajta rendszámosnál (uniós csillagos) +6000 pánz az a kis matrica, mert azt ugye roncsolás nélkül nem lehet leszedni, és nem is engedik visszarakva használni. :D

1550Ft, csak elolvashatónak kell rajta lennie a rendszámnak, vagy a vonalkódnak. Én éppen ezmiatt küzdök az okmányirodában nálunk. A törvényben úgy van hogyha ezek közül valamelyik olvasható, akkor kicserélik a matricát és nem kell át rendszámozni a kocsit ( mert ha úgy szeded le hogy nem azonosítható, akkor át kell rendszámozni ) a nő meg mindenféle képen rá akar beszélni engem arra hogy nem tudja elolvasni a rendszám feletti sorozat számot és hogy addig nem engedi tovább a program, amíg ő azt be nem írja és hogy ezért, csak át rendszámozni lehet a kocsit, más lehetőség nincs. MOndtam neki hogy nem lehet valahogy ezt a sorszámot megtudni? Valahol ennek valami adatbázisban benne kell lenni, stb stb... Ő azt mondta hogy nem lehet és ha nem hiszem el akkor kérdezzek meg más okmányirodát is. Mondom, rendben. Elmentem felhívtak a központi okmányirodát, elmeséltem a történetet, kb ott is ugyan ilyen türelmetlenül és bunkón válaszoltak minden kérdésemre, mint a nő ebben az okmányirodában, erre leoltottam hogy se hülye nem vagyok se süket, szóval ordítani sem kell és szótagolni sem a szavakat, engem csak az érdekel hogy azt a sorszámot meg lehet-e tudni valahonnan. Erre a nőt mintha kicserélték volna, egyből utánanézett a törvényben és miután megbizonyosodott róla hogy nem hülyeséget beszélek, felvette a telefont és 25mp-es beszélgetést követően kiderítette hogy minden okmányirodának a vezetője hozzáfér egy központi adatbázishoz, amiben benne van többek között ez a sorszám is. Én ezt elmondtam a nőnek még pénteken, de annyira sötét az ilyen dolgokhoz hogy amikor megkérdezte hol találja a sorszámot, én azt válaszoltam hogy a központi adatbázisban erre visszakérdésre ezt kaptam "és azt hozta magával?" Mondtam neki hogy mivel az egy számítógépes rendszer, valahol, valamilyen számítógép adatbázisáról beszélünk, akkor rántott egyet a vállán és rám vágta az ajtót. Mákja van hogy most délelőtt nincs ügyfélfogadás, de szerdán 8-13ig az lesz és már 7:50kor ott fogok ülni hogy én legyek az első és kirángatom belőle azt a kódot, ha a polgármesterrel kell beszélnem hozzá akkor is. Nem mind1 hogy egy matrica 1550Ft, vagy egy átrendszámozás 15500Ft és én nem fogok azért pluszban 14eFtot fizetni mert ő tudatlan. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

De ezek valami kedvezményes árak? Én többre emlékeztem, igaz már vagy 4 éve cseréltük tesóm ex-Caravanjában.

10 658

10 600 (itt keresd meg az Astrát)

Akciós Gyári szám Típus Megjegyzés Br.Ár

Akciós 01-01-OP.1769-C OPEL ASTRA F 91-95 ELSŐ SZÉLVÉDŐ NATÚR 10600

Akciós 01-01-OP.1769-CM OPEL ASTRA F 95- ELSŐ SZÉLVÉDŐ NATÚR 10600

Akciós 01-01-OP.1769-GB OPEL ASTRA F 91-95 ELSŐ SZÉLVÉDŐ ZÖLD-KÉK SÁVVAL 11900

Akciós 01-01-OP.1769-GB OPEL ASTRA F 95- ELSŐ SZÉLVÉDŐ ZÖLD-KÉK SÁVVAL 11900

Link to comment
Megosztás:

nem nem. :D Nem túlzod el tesó. Ettől félek én is. Ezt pedig nem akarom. Meg amúgyis kell a műszakira az új. 2 éve már repedéssel "csúszott" át. Mostmár nem szabad hagyni. FŐleg nem ekkora naggyal.

Ugye ha a katalizátort "kiherélem" akkor zöldkártyán bukta lesz? Vagy van aki így járkál vele? Mintha Dáwid rémlene...

Maradjunk annyiban hogy az enyémnek nincs túl sok fojtása :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem szeretném kipróbálni. :wacko:

Nem láttál még kifejelt pókhálós szélvédőt? :wacko: Attól hogy bereped még nem esik az öledbe, főleg ilyen repedéstől nem. Ezen csak a külső réteg van végig repedve, van még egy réteg fólia, és még egy üveg, aminek semmi baja. De ha lenne, se esne az öledbe :D

Link to comment
Megosztás:

Nem láttál még kifejelt pókhálós szélvédőt? :wacko: Attól hogy bereped még nem esik az öledbe, főleg ilyen repedéstől nem. Ezen csak a külső réteg van végig repedve, van még egy réteg fólia, és még egy üveg, aminek semmi baja. De ha lenne, se esne az öledbe :D

Ezért hívják "biztonsági üvegnek". :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.