Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló-helló! Sikeresen hazaértem, a Blizt baromi jó volt, a közjáték ellenére.

.....Ilyen volt, most szint semmi nem látszik, csak kicsit szétt van csúszva minden.

http://kep.psharing.com/400485.jpg

Ezt nagyon jó olvasni. :D Mármint, hogy rendben hazaértél és mindenki ilyen segitőkész volt, valamint ilyen ügyesen kikupáltad. Gondolom a véglegesités is ügyesen meglesz.

Link to comment
Megosztás:

Kasztnielemek maradtak? MHT, löki rögzítések? Hűtőt mi csapta szét? :D

Maradtak, a hűtőt ugye hátranyomta a homlokfal, és az egyik fülnél fent elrapadt a műanyag pont a bejövő csőnél, még az is lehet, hogy ragasztható, próbáltom ott megcsinálni fekete hőállóval, majdnem jó lett, csak gyöngyözött, így hát hűtő amúgy is kell, inkább vettem ott, kicsit drága volt 12-ropi használtan, de hát ez van. Jobb mintha félúton megfő amoci. Amúgy is szivárgott néha a régi.

Akkor lassan rendeződik minden....Nem tudni, hogy melyik lett volna jobb, de én is inkább fizettem volna kp.... Nem láttál Pénteken reggel Zircen? Integettem is neked......

Ha festeni kell a zárhídat, megcsinálom :wacko: Meg akkor már kijavítom a fekete kockáid.......

Bocs, de nem vettelek észre, a zárhidat majd cserélem, igazából látszó fényezett felületen nincs sérülés, de nem menekülsz meg tőlem. :wacko:

Örülünk, hogy semmi bajod nem történt! :wacko: Látom az indexeid megvannak.Vagy ha mégis van vmi baja, jövőhéten vagy utánna való héten tudok küldeni kettő sárgát.

Indexek megúszták, kösz szépen.

Link to comment
Megosztás:

Működik anélkül is, max Pen-driveként nem használod (adattárolásra)! :wacko:

:wacko: Nos, akkor valami nem kóser, mert néha ugyan felismerte, de általában nem ismeri fel/nem olvassa a SIM kártyát és telepitéskor sem indul a szoftver - pedig úgy irják, hogy telepités végeztével magától el kéne indulnia, nem kell restart. Lehet, hogy a SIM-mel van valami? Viszont a régi modemben működik. :D

Link to comment
Megosztás:

:wacko: Nos, akkor valami nem kóser, mert néha ugyan felismerte, de általában nem ismeri fel/nem olvassa a SIM kártyát és telepitéskor sem indul a szoftver - pedig úgy irják, hogy telepités végeztével magától el kéne indulnia, nem kell restart. Lehet, hogy a SIM-mel van valami? Viszont a régi modemben működik. :D

Hibás a modem. :wacko: Belső memórián van a telepítő cucca, amikor bedugod elindul egyből. (nem a memóriakártyán van a telepítő szoftver, hanem benne egy ROM-ban. Tehát nem az a gond, hogy nincs benne memó-kártya!)

Link to comment
Megosztás:

Helló-helló! ...........

Örülök, hogy szerencsésen megúsztad. Én inkább a biztosítós megoldást választottam volna, de könnyen beszélek, hiszen évek óta B10-ben vagyok....Azt hiszem, bizonyos kárérték után ugrik vissza kettőt a bonus fokozat, de ebben nem szabad bízni. Anyósom 1-2 éve egy audinak végighúzta az oldalát. A szutyukiban cserés lett a jobb fényszóró, helyzetjelző, index, meg lett egy tenyérnyi horzsolás a sárvédőn. Kijött a kárszakértő megnézni az autót, mert az audit úgy vitték szemlére, hogy ripityára volt törve. Kiderült, hogy a figura, így akart pénzt kivenni az autójából.....nem jött össze :D

Link to comment
Megosztás:

Hibás a modem. :D Belső memórián van a telepítő cucca, amikor bedugod elindul egyből. (nem a memóriakártyán van a telepítő szoftver, hanem benne egy ROM-ban. Tehát nem az a gond, hogy nincs benne memó-kártya!)

Ezzel tisztában vagyok, hogy nem a kártyán van/volna a program, csak gondoltam esetleg, netán-tán az is kellhet neki a helyes működéshez - bár akkor illett volna hozzá adni alapcsomagban, úgyhogy erősen gyanitottam is, hogy nem az a baj, de hátha... A telepités egyébként elindul és végig is megy mert "lefinishezem" a végén, csak nem indul a program és ha ráklattyolok az ikonra akkor meg azt irja, hogy valami gáz van a SIM-mel...nincs vagy nem érvényes, vagy valami ilyesmit.. Na, mindegy, köszi! Hétfőn viszem reklamálásra. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy jártál, mint én! :D ÍME

Mindenesetre jó okulás mindenkinek! Követési távolságot jobban figyelni, főleg esőben!! :wacko:

Örülök, hogy nem lett bajotok!!!!

Szinte úgyanúgy volt ez is. A követési távolságot meg ezentúl esőben kettővel szorzom. :wacko:

Örülök, hogy szerencsésen megúsztad. Én inkább a biztosítós megoldást választottam volna, de könnyen beszélek, hiszen évek óta B10-ben vagyok....Azt hiszem, bizonyos kárérték után ugrik vissza kettőt a bonus fokozat, de ebben nem szabad bízni. Anyósom 1-2 éve egy audinak végighúzta az oldalát. A szutyukiban cserés lett a jobb fényszóró, helyzetjelző, index, meg lett egy tenyérnyi horzsolás a sárvédőn. Kijött a kárszakértő megnézni az autót, mert az audit úgy vitték szemlére, hogy ripityára volt törve. Kiderült, hogy a figura, így akart pénzt kivenni az autójából.....nem jött össze :D

Igazából elkezdtök kitölteni a lapot, de egyikünk sem értett hozzá, sőt akit el tudtunk érni telefonon azok sem, közben meg BIG-ék megálltak segíeni, mondtam hogy nyugodtan mehetnek, és már be voltam sózva, szabadulni akartam minél előbb. :D Aztán ez tünt a legjobb megoldásnak, lehet hogy sokat adtam a lökösért, de mivel én okoztam neki a kellemetlenséget, ezért nem volt pofám alkudni. Én 40-50-re saccoltam, föleg hogy nem láttuk repedt-e. Ezért rábólintottam a 60-ra. Az asszony nem túl boldog, a konyhabútorra szánt pénzhez nyúltam hozzá. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Igazából elkezdtök kitölteni a lapot, de egyikünk sem értett hozzá, sőt akit el tudtunk érni telefonon azok sem, közben meg BIG-ék megálltak segíeni, mondtam hogy nyugodtan mehetnek, és már be voltam sózva, szabadulni akartam minél előbb. :wacko: Aztán ez tünt a legjobb megoldásnak, lehet hogy sokat adtam a lökösért, de mivel én okoztam neki a kellemetlenséget, ezért nem volt pofám alkudni. Én 40-50-re saccoltam, föleg hogy nem láttuk repedt-e. Ezért rábólintottam a 60-ra. Az asszony nem túl boldog, a konyhabútorra szánt pénzhez nyúltam hozzá. :D

Pedig nem túl bonyolult, legfeljebb első ránézésre + a stressz.....sajnos volt benne részem :wacko:

Azt meghiszem, hogy asszony nem örült túlzottan. Először megnézte meg vagy-e darabra, kilóra, aztán elővette a sodrófát :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem túl bonyolult, legfeljebb első ránézésre + a stressz.....sajnos volt benne részem :wacko:

Azt meghiszem, hogy asszony nem örült túlzottan. Először megnézte meg vagy-e darabra, kilóra, aztán elővette a sodrófát :wacko:

Igazából a netről szedtünk le még egyszer lapot, az sem biztos, hogy jót. Nem tud valaki egy linket, pontosan milyen papírt kell kitölteni ilyenkor? Ja az asszonynak ment az SMS-hogy levettem 60 ropit a számláról. Egyből hívott, nem vittél elég pénzt?!?! :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ez ige!

Szép munka! :D

Jól látom? :D Az első szélvédő oldalán a műanyagokat is bevontad? vagy csak odaképzeltem? :wacko:

Jól láttad, direkt azért fényképeztem le :wacko:

Egyébként nem tökéletes, de elsőre jó ez így is, majd legközelebb hibátlan lesz :wacko:

Link to comment
Megosztás:

:D Nos, akkor valami nem kóser, mert néha ugyan felismerte, de általában nem ismeri fel/nem olvassa a SIM kártyát és telepitéskor sem indul a szoftver - pedig úgy irják, hogy telepités végeztével magától el kéne indulnia, nem kell restart. Lehet, hogy a SIM-mel van valami? Viszont a régi modemben működik. :wacko:

Nem ártott volna azért egy restart :P sajnos ezeknek a modemek java csak linux alatt nem kérnek újraindítást, winnél érdemesebb :wacko: ha meg a kártyát nem látja időnként akkor egy jófajta radírral dörzsöld meg a SIM érintkezőit ;) ha nem mai gyerek már az is tud galibát okozni :D esetleg még egy rendszer-visszaállítást is lehet csinálni vagy újratelepíteni de akkor mindenképp restart :D én egy SE MD300-assal jártam hasonlóan, "hegesztenem" kellett kicsit mire lélek került bele de megy ;) főleg win7 64 biten érdekes a dolog mert pl a w&w sw nem fut rajta, a globetrottertől külön sw-t kell telepíteni és az is keményen korlátozza a funkciókat :P

Akarjátok tudni mi szólt hajnali 4-kor a kocsitól 3.5 méterre? Hangerő csutkóra, és próbáljatok aludni:
;)

Szerinted DUV-ban mit csinált? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szerinted DUV-ban mit csinált? :D

Gondolom hasonlót, de képernyőn nem jön úgy átt, mint élőben. :wacko:

Inkább emeld négyzetre, az a bisztos! Az ördög soha nem alszik!

Tényleg jó ,hogy nem lett senkinek semmi baja, így is elég sok sérülés van a balesetekből.

Hát ja, lehet jobb így mintha elrántom, és megborulok. :wacko: Azért itthon gondolkodtam hogy úgy jövök be mint a háborús filmekben, bedugom a sapkát az ajtón egy botra akasztva, ha lecsapják akkor mentem volna vissza. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Helló-helló! Sikeresen hazaértem, a Blizt baromi jó volt, a közjáték ellenére. Koccanás miatt lassuló autósort értem utol, esőben olyan 50-nél padlófék, az elsők blokkoltak, és belecsusztam a még guruló Passatba. Kitérni, pumpálni nem volt időm, még az uccsó pillanatban fordítottam a kormányon, de mivel ugye a kerekek álltak szart sem ért. Lényegében a követési távolság be nem tartása. Mondhatnám persze, HA nem esik, HA nem nyomvályús, nem tükörsima kátrányfoltos az út, HA van ABS, HA gyakorlottabb vagyok, de ugye tudjuk HA öregapámnak nunsa lett volna ő lett volna öreganyám. Egértelmű saját hiba. A Passat lököse benyomódott, majd kiugrott fényezése sérült látszólag, repedést nem láttunk leszedés nélkül. Elkezdtük írni a betétlapot, aztán hosszas telefonálgatás, egyezkedés után megegyeztünk, hogy adok 60 ropit fényezésre, és elfelejtjük egymást. Hogy jobban jártam volna a betétleppal, háááát, friss jogsi ugrik vissza asszem kettőt a bónusz, meg aztán ki tudja a kárszakértő mit lát bele, szerintem jobb így, de már tökmindegy. Szigetelőszallaggal körbetekertem a hűtő sarkát, és folyamatosan töltögetve elgurultam Bliztelni. Ja, csattanáskor olyan volt mint a filmekben, szállt a gőz az elejéből. :D Dita körbefuvarozott a fél déli parton bontott hűtőért, Öcsibácsi megajándékozott egy zárhíddal, FPepe meg egy lámpával ezért örök hála és köszönet nekik. Egyúttal megköszönöm mindenkinek az aggódást, a telefonokat, a felajánlott segítséget. A javítás olyan egy órát vett igénybe, hűtővizet leengedtem, hűtőt kikaptam, venti átt a másikra, hűtő vissza, a zárhidat kicsit kinyomtam emelővel a motortól feszítve , lámpa kicserél, hűtőrács kábelkötegelővel vissza. Ilyen volt, most szint semmi nem látszik, csak kicsit szétt van csúszva minden.

http://kep.psharing.com/400485.jpg

Hali! Én csak most olvasom Zotya így visszafele haladva nagyon megijedtem de hála Isten nem lett bajod(otok). Hol történt különben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.