Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ájjj... :D

részvétem... :wacko: Hűtő mennyire gáz? :D Hazamenni azért haza tud vele, vagy helyszíni jav. lesz? :D

Breki, ha már "kért" akkor már ki van pénzelve szerintem :wacko: Bár nem tudom miért jó így "okosba" intézni. Utána még jól be sz.pathatják az embert, hogy nem állt meg, vagy mittomén :wacko: Bár ők voltak ott, ők tudják.

Nem hiszem, hogy Zotya ennyi pénzzel a zsebében szaladgál, de valóban ők tudják, miért így intézik a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy Zotya ennyi pénzzel a zsebében szaladgál, de valóban ők tudják, miért így intézik a dolgot.

Ez is igaz. :D Majd elmesélik ha hazaértek. Holnap még itthon vagyok. Nekiállok nagy motortér-takarítani, különös kegyetlenséggel a különböző csatlakozókra, mert keményen copatnak újabban. Az új ( gyári! ) hőgombám kitalálta hogy ő mostantól nem kapcsol, a generátorom nem töltött rendesen, és ahogy elkezdtem a csatlakozásaikat b.szogatni, hol megjavultak, hogy megint rossz volt. Holnap motormosok, csati-pucolok, meg tesztelgetem, mert nincs kedvem meló közben a dugóban elfőzni a mocit, mert ez a nyomi úgy gondolja hogy most nem kapcsol ventit... :wacko: majd meglátjuk mi változik. Egy falkon brigivel, kontaktspray-el, meg egyéb takarító cuccokkal felpakoltam magam, meg a szerszámost elhoztam a cégtől, holnapra asszonyt is lepattintottam, úgyhogy tök nyugi lesz :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ez is igaz. :D Majd elmesélik ha hazaértek. Holnap még itthon vagyok. Nekiállok nagy motortér-takarítani, különös kegyetlenséggel a különböző csatlakozókra, mert keményen copatnak újabban. Az új ( gyári! ) hőgombám kitalálta hogy ő mostantól nem kapcsol, a generátorom nem töltött rendesen, és ahogy elkezdtem a csatlakozásaikat b.szogatni, hol megjavultak, hogy megint rossz volt. Holnap motormosok, csati-pucolok, meg tesztelgetem, mert nincs kedvem meló közben a dugóban elfőzni a mocit, mert ez a nyomi úgy gondolja hogy most nem kapcsol ventit... :wacko: majd meglátjuk mi változik. Egy falkon brigivel, kontaktspray-el, meg egyéb takarító cuccokkal felpakoltam magam, meg a szerszámost elhoztam a cégtől, holnapra asszonyt is lepattintottam, úgyhogy tök nyugi lesz :wacko:

Akkor Te sem fogsz unatkozni. :wacko:

Ha végeztem a lépcsővel még át kéne alakítanom kicsit a garázsom ajtaját és jó lenne hét elején befejezni. Jövő héttől asszony is szabin lesz, és hétvégére elkunyiztam a főnök tapolcai nyaralóját. Minél hamarabb végzek, annál korábban megyünk.....

Mentem, én is felborulok. Holnap (vagyis ma) re

Jó éjt!

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek! A kéket én is utálom....A kedvencem a fehér :D Azt jó piktorolni :D Bár a tiédnek nincs sok árnyalata, meg aztán Akril, így úgy fújja ahogy akarja.....

Tiv autójának a színét sem volt egyszerű eltalálni, de megbirkóztam vele, és most már neve is van a gyereknek: Z 146 alap :wacko: Vélemény:http://www.kepmeretezo.hu/kepek/dsc00735_k.jpg

Jól néz ki. :wacko:

Köszi srácok :D Azért azt tényleg bacca a csőrömet, hogy Tiv-nek tankajtó, és tükörburkolat nélkül kellett Blitz-re menni..... De most már legalább van színkód, ha esetleg isten ne adja festeni kell :wacko:

Semmi gond. Ugyis későn értem oda, és nem is maradtam sokáig. Ez legyen a legnagyobb gondom. Zotyáé rondábban néz ki. De vidám volt azért este.

Zotya.

Link to comment
Megosztás:

Szépen sikerült megcsinálni. Ez tőled mégis csak elvárható.

A tankajtó gumija új? Nekem sem ártana cserélni, ha lehet.

Tankajtóra lehet kapni gumit külön, pl. Csergőben.

Jól néz ki. :D

Semmi gond. Ugyis későn értem oda, és nem is maradtam sokáig. Ez legyen a legnagyobb gondom. Zotyáé rondábban néz ki. De vidám volt azért este.

Zotya.

Valamit javítok a kedvén, viszek neki egy lámpát, pont van egy ilyen balosom itthon.

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki. :D

Semmi gond. Ugyis későn értem oda, és nem is maradtam sokáig. Ez legyen a legnagyobb gondom. Zotyáé rondábban néz ki. De vidám volt azért este.

Zotya.

Zotya... :wacko: papírból, ragasztóból, és némi homokból 1 villáskulcsal megcsinálja jobbra mint az eredeti :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Tankajtóra lehet kapni gumit külön, pl. Csergőben.

Valamit javítok a kedvén, viszek neki egy lámpát, pont van egy ilyen balosom itthon.

Köszi!

És mivel tudnám odaragasztani? Vagy eleve úgy kapom meg, hogy van rajta valami?

Akkor mér veszek legalább egy jobb első sárfogót.

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki. :D

Semmi gond. Ugyis későn értem oda, és nem is maradtam sokáig. Ez legyen a legnagyobb gondom. Zotyáé rondábban néz ki. De vidám volt azért este.

Zotya.

Oksa! :wacko: Örülök hogy tetszik....Majd azért meg kell puccingálni, mert össze lett tapogatva. Tele van ujjlenyomattal :wacko:

Érdekes, hogy a hűtőmaszk megúszta az ütközést, a hűtő meg nem.....Örülök neki, csak érdekes :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekelt volna, hogy a jogosítvány hátulján milyen kódok szerepelnek, és mit jelentenek ezek pontosan, akkor most megnézhetitek ezen a képen, fel van sorolva az összes feltüntethető kód/korlátozás) :D

Zotya!

Nagyon sajnálom a történteket! Jó, hogy nektek nem lett bajotok!!! :wacko: Az autó javítható, és neked ez nem okozhat gondot! :D :wacko:

...

Érdekes, hogy a hűtőmaszk megúszta az ütközést, a hűtő meg nem.....Örülök neki, csak érdekes :D

Lehet, hogy a lökös nyomta meg a fémet, és a fém repesztette meg a hűtőt. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekelt volna, hogy a jogosítvány hátulján milyen kódok szerepelnek, és mit jelentenek ezek pontosan, akkor most megnézhetitek ezen a képen, fel van sorolva az összes feltüntethető kód/korlátozás) :wacko:

Zotya!

Nagyon sajnálom a történteket! Jó, hogy nektek nem lett bajotok!!! :wacko: Az autó javítható, és neked ez nem okozhat gondot! :D :wacko:

Lehet, hogy a lökös nyomta meg a fémet, és a fém repesztette meg a hűtőt. :D

Így van ez a legfontosabb! :D

Lehet...

Link to comment
Megosztás:

2 éve ősszel volt hasonló esetem a Fábiával. :wacko:

Debrecenben, esőben este... (ahogy a főnix felől jövünk befele, és elfordul balra az út 2 sávon is, debreceniek lehet tudják, hogy hol van!)

Jobbról bevágódott egy Toyota elém, és befékezett mint állat, közbe piros lett, jelzem ott már a folytonos vonal volt ahol bevágott elém!

Persze az övébe volt ABS, megállt előttem mint állat, és meg belecsúsztam (ezért nem szabad esőben, ősszel, hidegben, kissé kopott gumikkal vagánykodni! Ezt megtanultam egy életre, az én tempóm is volt egy 60-70 biztosan :D )

Olyat dübbent :D , azt hittem leszakadt az eleje!! :wacko:

Kiszálltunk, megnéztük, de nem hiszitek el, semmi sem látszott, egyedül a rendszámtábla tartó keretem nyomorodott meg, de azóta is úgy van :D !

Megbeszéltük a sráccal értelmes módon, hogy mi történt, aztán mivel nem történt komolyabb baj, mindenki ment az útjára.

Annyi történt, hogy a műanyag lökösnek a felfogatásánál (mivel ezen állítható- fellazítod a csavart, és 1 centit lehet korrigálni) hártacsúszott egy kicsit. Fellazítottam, visszaállítottam az eredeti helyére, és ennyi!) :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekelt volna, hogy a jogosítvány hátulján milyen kódok szerepelnek, és mit jelentenek ezek pontosan, akkor most megnézhetitek ezen a képen, fel van sorolva az összes feltüntethető kód/korlátozás) :D

Zotya!

Nagyon sajnálom a történteket! Jó, hogy nektek nem lett bajotok!!! :wacko: Az autó javítható, és neked ez nem okozhat gondot! :P :D

Lehet, hogy a lökös nyomta meg a fémet, és a fém repesztette meg a hűtőt. :wacko:

Nekem is majdnem szállt a hűtőm, pedig az autó sarka kapta a pofont. Viszont mivel ment a zárhíd, az vitte a hűtő felső rögzítését is, és elég keményen odébb tette. Ha valami kiálló fény cucc lett volna azon a környéken akkor simán felszúrta volna magát :wacko: Bár ahogy a képet nézem, neki inkább lefelé fordult a zárhíd. Alatta az a függőleges tartó csúnyán néz a hűtő felé. :D

Link to comment
Megosztás:

Továbbra sem értem azt a hibajelenséget, amit a Pezo-ban is mondtam Karcsi, Brezsó, psz és barátnője, valamint Gergolabs cartársaknak. Mégpedig, hogy állandóan 95 fokot mutatott a vízhőmérséklet műszer, piciket mozdult, néha lement 90-re, majd vissza. Később meg azt vettem észre, hogy "megjavult" és ahogy régen is szokta, 90 felett egy picivel oda van szögelve a műszer, mikor folyamatosan haladok, nem városozok. Nekem azért furcsa volt, hogy 17 fokos levegő hőmérsékletnél ilyen sokat mutatott a mérőegység. Van egy erős tippem arra, hogy bedöglik a stabIC a műszeregységen, de az üzemanyagjelző meg nem hibádzott látszólag. Úgy érzem ez X-Akta. Esetleg még a termosztát hülyült meg egy kis időre nem tudott úgy kinyitni... :D

Link to comment
Megosztás:

Továbbra sem értem azt a hibajelenséget, amit a Pezo-ban is mondtam Karcsi, Brezsó, psz és barátnője, valamint Gergolabs cartársaknak. Mégpedig, hogy állandóan 95 fokot mutatott a vízhőmérséklet műszer, piciket mozdult, néha lement 90-re, majd vissza. Később meg azt vettem észre, hogy "megjavult" és ahogy régen is szokta, 90 felett egy picivel oda van szögelve a műszer, mikor folyamatosan haladok, nem városozok. Nekem azért furcsa volt, hogy 17 fokos levegő hőmérsékletnél ilyen sokat mutatott a mérőegység. Van egy erős tippem arra, hogy bedöglik a stabIC a műszeregységen, de az üzemanyagjelző meg nem hibádzott látszólag. Úgy érzem ez X-Akta. Esetleg még a termosztát hülyült meg egy kis időre nem tudott úgy kinyitni... :D

Annyit tudsz tenni, hogy mérsz feszültséget az IC-nél. A másik lehetőség a termosztát pillanatnyi szorulása. Nos amíg csak ennyire megy fel a hőfok, addig én biztosan nem bontanám meg a vezérlést. Ha itt az ideje, akkor azzal együtt cserélném a termosztátot is.

Link to comment
Megosztás:

Annyit tudsz tenni, hogy mérsz feszültséget az IC-nél. A másik lehetőség a termosztát pillanatnyi szorulása. Nos amíg csak ennyire megy fel a hőfok, addig én biztosan nem bontanám meg a vezérlést. Ha itt az ideje, akkor azzal együtt cserélném a termosztátot is.

Mire hazaértem, addigra megjavult, úgyhogy ha majd ismét előjön a hiba, akkor megejtem a mérést. Addig én se akarok hozzányúlni, amíg nincs gond, remélem kibírja még ezt a 20 ezer kilométert. :D

Link to comment
Megosztás:

Mire hazaértem, addigra megjavult, úgyhogy ha majd ismét előjön a hiba, akkor megejtem a mérést. Addig én se akarok hozzányúlni, amíg nincs gond, remélem kibírja még ezt a 20 ezer kilométert. :D

..és a hőfokjeladó illetve a vezetéke nem bacakodhat(ott)? Meglehet, hogy a vizzel/termosztáttal semmi gond és az közvetit fals értékeket...vagy ez hülyeség? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

..és a hőfokjeladó illetve a vezetéke nem bacakodhat(ott)? Meglehet, hogy a vizzel/termosztáttal semmi gond és az közvetit fals értékeket...vagy ez hülyeség? :D

Elképzelhető, ha egyenesen arányos a vízhőmérséklet az ellenállással (PTK alapú), ez esetben egy rosszabb kontakthiba miatt mutathat hülyeséget, de szerintem inkább NTK alapú az érzékelés, tehát fordított arányú (minél melegebb, annál kisebb az ellenállás). :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.