Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

gyakorlatilag a csomitartó hiánya.

Csak mert caravanhoz vagy szokva attól még nem olyan kicsi az :D a Pandáé még kisebb és 3 családnak egy full bevásárlást be lehet cumózni a csomiba :D csak meg kell tanulni pakolni.. :rolleyes:

Suzukiból egyedül egy Vitarával lennék hajlandó kibékülni. <_<

Egy Grand Vitarával még én is -_- B)

jaja, motorolajoshal :D

:D :) B)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem lopott, akkor nem lehet gond! :)

De komolyan, ha írtok adásvételit, motorszámmal mindennel, akkor semmi sem lehet belőle. B)

Kivonja azt a gazdája azonnal, attól te ne félj, tőle is adásvételivel vették meg... (külföldön nem negy divat leadni a rendszámokat <_< ) Az Isuzu amit nemrég vettem az is rendszámos volt. -_-

A lényeg, hogy legyen azért valami papírja, csak úgy anélkül nem biztos, hogy hófehér az üzlet. :rolleyes::D

És ha van külföldi forgalmid, akkor simán át is tudod rakni a motort, az igazol végülis valamit.

De amúgy is kell eredetiségvizsga is még mindemellé.

Nem kell eredetvizsga. Viszont hatósági műszaki lesz.

Elég az adás-vételi, még ha nem is magyarul van. (az unió előnye)

Nálunk így működik. (haverom nője van az okmányirodába)

+ ha osztrák a donor, ott nincs motorszám a forgalmiban, tehát nincs rá szükséged.

Na most akkor hogy is megy ez?

Van egy eladó autó külföldi papírokkal.

-elmegyek írunk egy adásvételit alváz és motorszámmal. Elkérem a külföldi forgalmit is?

-most ha én veszem meg az autót úgy hogy még külföldön forgalomban van akkor nem nekem kell kivonatni, vagy ne foglalkozzak ezzel?

-otthon kikapom motort belőle át az enyémbe majd be az okmányirodába az adásvételivel amin rajta a motorszám és átírják a forgalmiban a motorszámot.

(minek az eredetiségvizsga? minek a műszaki? mikor a donort egy centit nem akarom használni)

Ha már itt tartunk én egy autót veszek, de csak alkatrésznek használom. Mi van ha eleve csak alaktrészről írunk adásvételit? Mondjuk csak a motorról, esetleg külön a kasztniról (szóval azokról ami számmal rendelkezik és beazonosítható)

Link to comment
Megosztás:

Miért nincs kurzor amikor írok?

Szóval valami akkor sem Ok a hőgomba körül..

Korábban kb. 95 foknál kapcsolt a gyors fokozat.

Most pedig 98 sincs semmi. Pedig elvileg két fokozatú benne a hőgomba.

Du. leszedtem a hőgomba csatiját, és egy vezetékkel összezártam.

A venti gyors fokozata elindult, a lassúnál, csak egy relé kattogott.

Van valakinek ötlete ?

Mondjuk mert fájörfox 3.6-os verziója van neked ami nem 100%-os valamiért :rolleyes: dówngréd B)

Egy tipp: a hőgomba csatlakozójába menő vezetékeket nézd meg mert lehet, hogy kontakthibás. Jónéhány éve hasonlóan jártam (igaz az enyémen csak 1 fokozat van) a megoldása az volt, hogy a vezetéket összeforrasztottam a saruval, azóta semmi gond nincs vele.. <_<

Vagy ha megkérdeztek egy hozzáértőt, akkor az elmondaná Nektek, hogy van ilyen beállítás. :D -_- Valamint a 3.6.6-tal már semmi baj nincs. :)

Link to comment
Megosztás:

Na most akkor hogy is megy ez?

Van egy eladó autó külföldi papírokkal.

-elmegyek írunk egy adásvételit alváz és motorszámmal. Elkérem a külföldi forgalmit is?

-most ha én veszem meg az autót úgy hogy még külföldön forgalomban van akkor nem nekem kell kivonatni, vagy ne foglalkozzak ezzel?

-otthon kikapom motort belőle át az enyémbe majd be az okmányirodába az adásvételivel amin rajta a motorszám és átírják a forgalmiban a motorszámot.

(minek az eredetiségvizsga? minek a műszaki? mikor a donort egy centit nem akarom használni)

Ha már itt tartunk én egy autót veszek, de csak alkatrésznek használom. Mi van ha eleve csak alaktrészről írunk adásvételit? Mondjuk csak a motorról, esetleg külön a kasztniról (szóval azokról ami számmal rendelkezik és beazonosítható)

Nem te kell kivonasd, külföldön amikor bemegy az eladó az okmányirodába, akkor viszi a veled írt adásvételit, és akkor már ott kivonják úgy, hogy megjegyzésbe beírják, : "értékesítés külföldre", emiatt ott ki is megy forgalomból! (ilyenkor intézni lehet ideiglenes rendszámot, amivel hazahozható az autó, vagy marad a trailer! <_<

Nem is a donorra kell a műszaki, sem az eredetiségvizsga!

Újra kell műszakiztasd az autódat ha motort cserélsz (ha típusazonos akkor is), én ezt így tudom... :rolleyes:

Az eredetvizsga meg amiatt kell, mert nálunk írják a forgalmiban a motorszámot is, és azt valahogy igazolni kell... -_-

A külön adásvételi is jó! :D Csak legyen valamid!

Én azért szeretek mindenről papírt írni, mert a mai világban már sosem lehet tudni (főleg nem külföldi papírosoknál - ami sokszor azt takarja, hogy nincs semmiféle papírja :) )

Link to comment
Megosztás:

ez h lehet friss hír amikor már kb 2 éve fentvan tecsövön?

Nem mindegy? B) Akkor is jót lehet röhögni rajta.. -_- :D

Vagy ha megkérdeztek egy hozzáértőt, akkor az elmondaná Nektek, hogy van ilyen beállítás. :) <_<

Valamint a 3.6.6-tal már semmi baj nincs. B)

Engem ugyan nem izgat :D nekem nem kellenek képek az ablakkeretre, szíííp meg izé de nem szeressem a csicsát :rolleyes: nyers natúr oszt jówan.. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Csak mert caravanhoz vagy szokva attól még nem olyan kicsi az B) a Pandáé még kisebb és 3 családnak egy full bevásárlást be lehet cumózni a csomiba :D csak meg kell tanulni pakolni.. :rolleyes:

Nem tanulok meg pakolni, beszórok mindent összevissza, ehúzom a rolót, és becsukom a csomiajtót. Mert megtehetem. :)

mindjárt indulok kresz vizsgára úgyhogy szórítsatok B)

Nebassz...eddíg hogyan vezettél? -_- <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem tanulok meg pakolni, beszórok mindent összevissza, ehúzom a rolót, és becsukom a csomiajtót. Mert megtehetem. :)

3 fő okból kímélem a "nagyvasat" :rolleyes: 1. mivel a maci lízinges így ha már eltartjuk a bankot hát nehogy már ne hajtsam, 2. a fogyasztása pályázva-pestezve folyamatosan klímával 4.8, amúgy annyira nem hajtva de klímával 4.2, anélkül 3.8 -na mindezt az enyémből nem hozom ki. 3. hosszú távon nem éppen kényelmes de amennyit én járkálok arra jó úgyhogy ha asszonypajti el is vitte csak akkor vetem be a gépemet :D míg megtehetem.. <_<

Nem jogsival megy a jármű -_-

Menetszéllel B) B)

Link to comment
Megosztás:

Hallod azért Tomek autóját hátulról nézni nagyon mókás, olyan finoman pattog <_<

Hazafelé 1 gtc-vel akadtam össze : te figyelj már, mi van benne ? 2.0 16v jaaaa, akkor nem szóltam -_- :D

Jaa, az olyan. :)

Én csak egy sünnel akadtam össze, de nem akartak utánam jönni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nah, eljutottam a pár napos szenvedésem végére. Kiegyenlítőtartály cserélve, sapek új rajta, hőgo,ba cserélve, és még hűtőlötyi is van benne. Lelépek Vasárnapig. Csapunk egy nyaralás-jellegű hétvégét a Velencei-víznél, úgyhogy jók legyetek. Majd jövök, és teszek rendkívül izgalmas fényképeket az előző tartálról :rolleyes: <_<

Csőcső

Link to comment
Megosztás:

Van új kámbó ?

Nem tudom. Nem hiszem, mert egyedül ment fater.

Nah, eljutottam a pár napos szenvedésem végére. Kiegyenlítőtartály cserélve, sapek új rajta, hőgo,ba cserélve, és még hűtőlötyi is van benne. Lelépek Vasárnapig. Csapunk egy nyaralás-jellegű hétvégét a Velencei-víznél, úgyhogy jók legyetek. Majd jövök, és teszek rendkívül izgalmas fényképeket az előző tartálról <_< -_-

Csőcső

Lángost ne egyél!! :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.