Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Felénk is alig... :rolleyes: Reggel kapásból vészfékezés Mór fele. Legalább már tudom, hogy van olyan funkció a fosvágenben, hogy ilyenkor villogtatja az elakadásjelzőt. <_<

Én csak egy nőt kértem meg, hogy másszon már előrébb egy pár méterrel, hogy ki tudjam kerülni a buszt, de ő mondta, hogy nem megy, mert piros a lámpa. Mondtam neki, hogy azt én is látom, hogy neked piros anyukám, de kurvára 10méterre állsz attól a szájbavert lámpától....és megsértődött. -_-

Az hogy a biciklis kikerül a lámpánál jobbról, én meg kanyarodnék jobbra ő meg a jobbszélről akar egyenesen menni, már mellékes...meg hogy balra indexnél elkezd előzni a paraszt...áh. Visszaülök a kangooba, annak nem sajnálom a bódéját...

Link to comment
Megosztás:

Hurcolj gipszkartont a második emeletre. B)

Vagy a hetedikre. Onnan meg le az elsőre. Ugyanis lapozták a folyosókat, ezért másznom kellett, hogy átmenjek a 10 méterre található másik szobába. :D

Akkor miért kell fotósorozatot csináltatni?? Rólam sincs, nem véletlen. B)

Nem véletlen, szerencse, nekünk. :)

Felénk is alig... :rolleyes: Reggel kapásból vészfékezés Mór fele. Legalább már tudom, hogy van olyan funkció a fosvágenben, hogy ilyenkor villogtatja az elakadásjelzőt. <_<

Ezt a 94-es Boxer is tudja, mert Sanyi bácsi mindíg azon támasztja ki magát amikor vészfékezek. -_- :D

Link to comment
Megosztás:

Én csak egy nőt kértem meg, hogy másszon már előrébb egy pár méterrel, hogy ki tudjam kerülni a buszt, de ő mondta, hogy nem megy, mert piros a lámpa. Mondtam neki, hogy azt én is látom, hogy neked piros anyukám, de kurvára 10méterre állsz attól a szájbavert lámpától....és megsértődött. <_<.........

Nálunk itt a 30-ason olyan lámpát telepítettek amibe érzékelő van beépítve. Beállok ma a balra fordulóba egy szutyuki mögé. Egy idő múlva gyanús lett, hogy nem vált a lámpa, így előresétáltam és mondom a papának, hogy guruljon előbbre, mert sose megyünk át a lámpán (állt vagy 10 méterre a vonaltól). Aszongya, de piros a lámpa és ha alágurul nem látja mikor vált. Nem értette meg, hogy addig nem fog váltani, míg a vonalra nem áll (nagy táblára ki van írva!)

Meguntam, megkerültem, simán befértem a vonal elé........hű az öreg milyen hisztit csapott :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálunk itt a 30-ason olyan lámpát telepítettek amibe érzékelő van beépítve. Beállok ma a balra fordulóba egy szutyuki mögé. Egy idő múlva gyanús lett, hogy nem vált a lámpa, így előresétáltam és mondom a papának, hogy guruljon előbbre, mert sose megyünk át a lámpán (állt vagy 10 méterre a vonaltól). Aszongya, de piros a lámpa és ha alágurul nem látja mikor vált. Nem értette meg, hogy addig nem fog váltani, míg a vonalra nem áll (nagy táblára ki van írva!)

Meguntam, megkerültem, simán befértem a vonal elé........hű az öreg milyen hisztit csapott <_<

nekem is van környéken ilyen lámpa de előbb utóbb át kell váltania nem?

mit csinált az öreg? -_- :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nálunk itt a 30-ason olyan lámpát telepítettek amibe érzékelő van beépítve. Beállok ma a balra fordulóba egy szutyuki mögé. Egy idő múlva gyanús lett, hogy nem vált a lámpa, így előresétáltam és mondom a papának, hogy guruljon előbbre, mert sose megyünk át a lámpán (állt vagy 10 méterre a vonaltól). Aszongya, de piros a lámpa és ha alágurul nem látja mikor vált. Nem értette meg, hogy addig nem fog váltani, míg a vonalra nem áll (nagy táblára ki van írva!)

Meguntam, megkerültem, simán befértem a vonal elé........hű az öreg milyen hisztit csapott -_-

Én meg haladtam Mór fele, oszt jött egy H Astrás nagyon keményen előzget, kellemes jobbos kanyarban, de már záróvonal volt. Az előttem lévő kamionok miatt nem láttam, hogy jönnek szemből és az utolsó pillanatban rántotta vissza a kormányt, mert persze hol kell menni? Az út kellős közepén. Ha nem satuzok be, akkor lebontom a hátulját. <_< Utána volt még egy audis, aki hasonlóképpen járt csak ott már nem kellett vészfékeznem.

nekem is van környéken ilyen lámpa de előbb utóbb át kell váltania nem?

mit csinált az öreg? :) :rolleyes:

Nem. Amíg nem érzékel, addig nem vált az a lámpa át. :D

Link to comment
Megosztás:

nekem is van környéken ilyen lámpa de előbb utóbb át kell váltania nem?

mit csinált az öreg? B) :rolleyes:

Úgy figyeltem meg, hogy nem vált át, csak ha valamelyik balra kanyarodó sávban beállnak a vonalig.

Kiszállt, odajött, ordítozott, hogy mit képzelek én....stb. Nem szóltam semmit csak felmutattam a táblára: tud olvasni papa? Felnézett, közbe váltott a lámpa, otthagytam, kikerülték még vagy 5-en. B) Átmentem a hév sínek alatt, a másik oldalon leparkoltam a cukrászdánál fagyizni......az öreg még ott állt, de már a vonalnál :)

Én meg haladtam Mór fele, oszt jött egy H Astrás nagyon keményen előzget, kellemes jobbos kanyarban, de már záróvonal volt. Az előttem lévő kamionok miatt nem láttam, hogy jönnek szemből és az utolsó pillanatban rántotta vissza a kormányt, mert persze hol kell menni? Az út kellős közepén. Ha nem satuzok be, akkor lebontom a hátulját. -_- Utána volt még egy audis, aki hasonlóképpen járt csak ott már nem kellett vészfékeznem.

A satuzásról jut eszembe....az új fékekkel nem tudom állóra satuzni normál aszfalton. Akárhogy taposom, megáll, mint a szög, de nem csúszik. Kipróbáltam olyan helyen ahol van egy kis homok, sóder az útra mosódva, ott simán csúszott 4 kerékkel, de tiszta aszfalton még nem sikerült megcsúsztatni :D Ez most jó vagy rossz? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha "szerencsém" van még ma este begyűjtöttem egy ilyen remek képet... :rolleyes: Úgy föl vagyok b.szva hogy inkább lépek és keresek valami sokszázalékosat...

érzékelős lámpa... ismerős. Én simán el szoktam kezdeni rámászni. Amikor már azon a határon belül vagyok hogy már félti a sz.rját (itt még szokott lenni kb 1 méter, mert ugye remekül érzi az autót..) akkor elkezd előre mászni egy kicsit. Amikor már 10-15 centin belül vagyok, akkor már annyira f.sik hogy már jó helyre áll, de mire hátrajönne ugatni addigra már vált a lámpa. Így nem érti ugyan, de egyszerűbb mint elmagyarázni, amit úgysem értene meg. Majd legfeljebb feltesz autózz-ra és fel lesz háborodva milyen hülyék vannak... sok f.sz. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha "szerencsém" van még ma este begyűjtöttem egy ilyen remek képet... :rolleyes: Úgy föl vagyok b.szva hogy inkább lépek és keresek valami sokszázalékosat...

érzékelős lámpa... ismerős. Én simán el szoktam kezdeni rámászni. Amikor már azon a határon belül vagyok hogy már félti a sz.rját (itt még szokott lenni kb 1 méter, mert ugye remekül érzi az autót..) akkor elkezd előre mászni egy kicsit. Amikor már 10-15 centin belül vagyok, akkor már annyira f.sik hogy már jó helyre áll, de mire hátrajönne ugatni addigra már vált a lámpa. Így nem érti ugyan, de egyszerűbb mint elmagyarázni, amit úgysem értene meg. Majd legfeljebb feltesz autózz-ra és fel lesz háborodva milyen hülyék vannak... sok f.sz. <_<

Valami azt súgja, hogy kicsit morcos vagy B)

Én is rápacsáltam....ismét. :D Napok óta fáj a bal karom, ma asszony bevitt a dokihoz......ínhüvelygyulladás. :)

Csak azért nem gipszelték be, mert ismerős vagyok. Szigorú pihentetés, kenőcs, gyógyszer, fásli....stb. Aha, a szerszámosom van vagy 15 kiló, kanyarodáskor jobbal kell elindítani a kormányt, mert ballal nem megy....szép és fájdalmas napok várnak rám -_-

Link to comment
Megosztás:

A satuzásról jut eszembe....az új fékekkel nem tudom állóra satuzni normál aszfalton. Akárhogy taposom, megáll, mint a szög, de nem csúszik. Kipróbáltam olyan helyen ahol van egy kis homok, sóder az útra mosódva, ott simán csúszott 4 kerékkel, de tiszta aszfalton még nem sikerült megcsúsztatni <_< Ez most jó vagy rossz? :rolleyes:

Szerintem a két elsőnek blokkolnia kellene még száraz asztfalton is. Lehet még össsze kell kopnia. De ha nagyon idegesít vidd el kiméretni, errefele olyan ezer forint körül van. Végülis a max. fékhatáshoz nem kell ha állnak a kerekek, sőt pont az jó ha kicsit még forog , de ugye azért úgy van méretezve, hogy padlózáskor blokkolna. Engem meg pont az zavar, hogy a régivel nem blokkolt, az újjal meg igen. Cseréljünk. :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Nálunk itt a 30-ason olyan lámpát telepítettek amibe érzékelő van beépítve. Beállok ma a balra fordulóba egy szutyuki mögé. Egy idő múlva gyanús lett, hogy nem vált a lámpa, így előresétáltam és mondom a papának, hogy guruljon előbbre, mert sose megyünk át a lámpán (állt vagy 10 méterre a vonaltól). Aszongya, de piros a lámpa és ha alágurul nem látja mikor vált. Nem értette meg, hogy addig nem fog váltani, míg a vonalra nem áll (nagy táblára ki van írva!)

Meguntam, megkerültem, simán befértem a vonal elé........hű az öreg milyen hisztit csapott -_-

Ennek testvére, amikor beállsz a sorba a lámpánál és egyszercsak "találnak" 2 autónyi helyet, majd egy fél perc múlva még egy autónyit. :D Míg zöldre vált a lámpa, háromszor rendeződik át a sor. :rolleyes: Nem tudom felfogni ésszel, miért kell a vonaltól 10 méterre megállni.

Mikor már nagyon unom őket, hagyom hogy "rendeződjenek", én meg maradok a helyemen. Azzal csak az a baj, hogy onnantól kezdve elöttem van a 10 méter és én nézek ki hülyének. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én is rápacsáltam....ismét. -_- Napok óta fáj a bal karom, ma asszony bevitt a dokihoz......ínhüvelygyulladás. :D

Jaj, az nagyon utálatos dolog. <_< Tényleg kímélned kéne, nem tudsz legalább egy pár napot otthon maradni vele? Jobbulást! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Valami azt súgja, hogy kicsit morcos vagy B)

Én is rápacsáltam....ismét. :) Napok óta fáj a bal karom, ma asszony bevitt a dokihoz......ínhüvelygyulladás. B)

Csak azért nem gipszelték be, mert ismerős vagyok. Szigorú pihentetés, kenőcs, gyógyszer, fásli....stb. Aha, a szerszámosom van vagy 15 kiló, kanyarodáskor jobbal kell elindítani a kormányt, mert ballal nem megy....szép és fájdalmas napok várnak rám :D

Egy pöttyet... -_-

Jobbulást. :rolleyes: (azt azért ugye tudod hogy a szerszámos cipelés, és a jobbal megindított kormány azért nem tartozik a szigorú pihentetésbe? <_< )

Link to comment
Megosztás:

Győr környékén nem kell valakinek kék caraván bódé ócsóért? :rolleyes:

(elektromos ablakok, elektromos tükrök, centrálzárak benne vannak, ABS-es futóművek benne vannak, fekete műszerfal benne van, légzsák benne van, sok használható alkatrésszel, csak egyben 20.000 ft-ért eladó)

Szerintem már csak az elektromos ablakok miatt is megérné! <_<

Link to comment
Megosztás:

Győr környékén nem kell valakinek kék caraván bódé ócsóért? :rolleyes:

(elektromos ablakok, elektromos tükrök, centrálzárak benne vannak, ABS-es futóművek benne vannak, fekete műszerfal benne van, légzsák benne van, sok használható alkatrésszel, csak egyben 20.000 ft-ért eladó)

Szerintem már csak az elektromos ablakok miatt is megérné! <_<

képeket tudnál feltölteni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.