Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mi lessz abból az autóból? Mozgó diszkó vagy bordéjj vagy kurvakemény tuninggép vagy telefonfülke vagy mozgó oltár? ;)

Ez ebben a sorrendben és összegezve :D először nyomja a dídzsét, aztán felveszi a kiscsajt majd valahol meg"khm" :D gyorsan elhajt aztán meg reménykedik, hogy nem volt-e valami nemi betegsége :D :P :P

Én annyira nem vagyok oda a dízelért, szerintem eléggé kiábrándító, amikor pl. a vadi új, csilivili TDi nyomja a kormot, amikor odalép és ez nem egyedi eset, szóval nem hinném, hogy adagolóhibás vagy ilyesmi.

A benzinest sokkal tisztábbnak tartom, főleg adott esetben egy etanolos alternatívával, még a dízel krumpliolajos alternatívája ellen is. Azt meg ki lehet bírni, hogy kicsit tovább kell pörgetni. Szerintem egy ugyanolyan korú/állapotú dízel sokkal szennyezőbb, mint egy benzines.

Na de vedd alapul, hogy az a lényegesen nagyobb lóerőt sem a legyek hordják össze benne hanem oda azért kell némi anyag :P ugyanúgy mint az 1.2 100 lónak vagy az 1.4 140-nek :D vagy vegyük alapul a mi gépparkunkat- az enyém 1700 ccmmel 68 paci míg az asszonyé az 1248 ccmmel 70 ^_^ és kormol mindkettő mint a barom ha belelépek csak ugye a maci könnyebb is és az megy is ;) de mindettől függetlenül a fogyasztásuk ugyanazon hajtásnál közel azonos :D

A benzines feltétlen tisztább bár láttam én már olyan szalonautót ami padlógázzal kezdte a pályafutását és biza az is lőtt akkora kormot mint bármelyikünké :P ami viszont a dízel előnye az alacsonyabb fordulati nyomaték és ezáltal az alacsonyabb fogyasztás, természetesen épeszű felhasználási körülmények közt :P mert ugye ha egy dízelt hajtanak akkor nem marad messze a benzinestől ;) viszont a mai kifinomult benzinesek is képesek közel dízeles fogyasztást produkálni.. :P

Link to comment
Megosztás:

Ez ebben a sorrendben és összegezve ;) először nyomja a dídzsét, aztán felveszi a kiscsajt majd valahol meg"khm" :D gyorsan elhajt aztán meg reménykedik, hogy nem volt-e valami nemi betegsége ;) :D :P

Na de vedd alapul, hogy az a lényegesen nagyobb lóerőt sem a legyek hordják össze benne hanem oda azért kell némi anyag ;) ugyanúgy mint az 1.2 100 lónak vagy az 1.4 140-nek :D vagy vegyük alapul a mi gépparkunkat- az enyém 1700 ccmmel 68 paci míg az asszonyé az 1248 ccmmel 70 ^_^ és kormol mindkettő mint a barom ha belelépek csak ugye a maci könnyebb is és az megy is ;) de mindettől függetlenül a fogyasztásuk ugyanazon hajtásnál közel azonos :D

A benzines feltétlen tisztább bár láttam én már olyan szalonautót ami padlógázzal kezdte a pályafutását és biza az is lőtt akkora kormot mint bármelyikünké ;) ami viszont a dízel előnye az alacsonyabb fordulati nyomaték és ezáltal az alacsonyabb fogyasztás, természetesen épeszű felhasználási körülmények közt :P mert ugye ha egy dízelt hajtanak akkor nem marad messze a benzinestől ;) viszont a mai kifinomult benzinesek is képesek közel dízeles fogyasztást produkálni.. :P

hehe...emlékszel amikor az enyémnek adtál 1 kövér gázt?? :P Még a füstölős korszakában.... :D ;) :P :P

Link to comment
Megosztás:

hehe...emlékszel amikor az enyémnek adtál 1 kövér gázt?? ;) Még a füstölős korszakában.... :P :P :D :D

Kövér gázt? :P Csak lassan és finoman felpörgettem :D na azt még az unokabátyám Liaza se tudná lenyomni kormolásban.. ;) :D :P

Jah, írt vissza a csaj.. ^_^ :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Kövér gázt? ^_^ Csak lassan és finoman felpörgettem :D na azt még az unokabátyám Liaza se tudná lenyomni kormolásban.. :P ;) ;)

Hát úgy értem, hogy alapjárathoz képest a legmagasabb fordulat amin pörgött :D

Kapott a pofájára :P de az aszfalt is meg a levegő is. Szép adag korom volt :P

És mit írt???? Most is itt volt a naplónál kb 1 órája :P :D

Link to comment
Megosztás:

Ez ebben a sorrendben és összegezve :D először nyomja a dídzsét, aztán felveszi a kiscsajt majd valahol meg"khm" :P gyorsan elhajt aztán meg reménykedik, hogy nem volt-e valami nemi betegsége ;) :D :P

(1)Na de vedd alapul, hogy az a lényegesen nagyobb lóerőt sem a legyek hordják össze benne hanem oda azért kell némi anyag ;) ugyanúgy mint az 1.2 100 lónak vagy az 1.4 140-nek :D vagy vegyük alapul a mi gépparkunkat- az enyém 1700 ccmmel 68 paci míg az asszonyé az 1248 ccmmel 70 ^_^ és kormol mindkettő mint a barom ha belelépek csak ugye a maci könnyebb is és az megy is :D de mindettől függetlenül a fogyasztásuk ugyanazon hajtásnál közel azonos :D

A benzines feltétlen tisztább bár láttam én már olyan szalonautót ami padlógázzal kezdte a pályafutását és biza az is lőtt akkora kormot mint bármelyikünké :P ami viszont a dízel előnye az alacsonyabb fordulati nyomaték és ezáltal az alacsonyabb fogyasztás, természetesen épeszű felhasználási körülmények közt :P mert ugye ha egy dízelt hajtanak akkor nem marad messze a benzinestől ;) viszont (2)a mai kifinomult benzinesek is képesek közel dízeles fogyasztást produkálni.. :P

És ez a lényeg:

1) Nekem a 2.0 16V (benzines) ugyanúgy 150 lovas, mint pl. egy 2.0 TDi, mégsem nyom kormot kövér gázra (na jó, az enyém igen, mert a hengerfejet lassan mókolni kéne, de ez csak a kora miatt van, de amit előzőleg írtam, hogy egy ugyanilyen korban lévő dízel rosszabb lenne).

2) Ez is a dízel ellen szól, mert ma már a fogyasztás sem érv már a dízel mellett és tegyük hozzá megint a károsanyag kibocsájtást, amire mondjuk sokan tesznek (bevallom nekem is fontosabb a teljesítmény), de ha nem muszáj, akkor minek kormoljunk, ha kevesebb anyagból is megcsinálják a legyek :P

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy értem, hogy alapjárathoz képest a legmagasabb fordulat amin pörgött :P

Kapott a pofájára ;) de az aszfalt is meg a levegő is. Szép adag korom volt ;)

És mit írt???? Most is itt volt a naplónál kb 1 órája :D :P

Hát szép ^_^

Ez maradjon inkább az én kis titkom :D :P majd msnen bemásolom.. :P

Link to comment
Megosztás:

És ez a lényeg:

..hogyha most ott tartanék, hogy autót vegyek akkor 16nz vagy inkább sh :D azt teszek a környezetvédelemre :D zabál ez is-az is ^_^ csak azt még én is képes vagyok kalapáccsal meg spájszervassal megjavítani :D :P :P

:P

Himba? ;)

Brutálszép és nagyon csini az a csaj.. :D

Mivel nem az övé lehet hf plusz tsai.. ;) :D :P

Link to comment
Megosztás:

..hogyha most ott tartanék, hogy autót vegyek akkor 16nz vagy inkább sh :P azt teszek a környezetvédelemre :D zabál ez is-az is ^_^ csak azt még én is képes vagyok kalapáccsal meg spájszervassal megjavítani :D :P ;)

...

Nekem, ha cűgölős családi autónak kéne, akkor egy C20NE pl. Astra Caravan-t vennék (ha már ez a topik ;) ) .

Annak a motornak úgyis kb. dízeles a nyomatékgörbéje és azt aztán tényleg lehet pajszerral is javítani olyan igénytelen.

Link to comment
Megosztás:

..hogyha most ott tartanék, hogy autót vegyek akkor 16nz vagy inkább sh :D azt teszek a környezetvédelemre :D zabál ez is-az is ^_^ csak azt még én is képes vagyok kalapáccsal meg spájszervassal megjavítani :D :D :P

Brutálszép és nagyon csini az a csaj.. :P

Mivel nem az övé lehet hf plusz tsai.. :P ;) ;)

hehe... :P Bizony :D

Na dobbantok haza. Szerúúúú

Link to comment
Megosztás:

Nekem, ha cűgölős családi autónak kéne, akkor egy C20NE pl. Astra Caravan-t vennék (ha már ez a topik :P ) .

Annak a motornak úgyis kb. dízeles a nyomatékgörbéje és azt aztán tényleg lehet pajszerral is javítani olyan igénytelen.

Jaja :P anno úgy indultam el, hogy 2.0 és min 120 ló de inkább 150 felett :D de egy valamire való se volt a szemem előtt, a jelenlegit kivéve így maradt a kompromisszum.. :D

Hja, egy dízeles, aki tudja hogy kell tolni a szekérnek ^_^ :P

Az biztos ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Most nézem Diszkó Sándor klubtárs képe illene is a kocsiba ;)

Jóóreggeeeeelt.. ^_^ :P

Nem garantálom de lehet az is van valahol 1-2 kisebb egész darab :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.