Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen arra.

Szerintetek az, hogy nem "hozzávaló" a km-óra, az mennyiben befolyásolhatja a pontos sebesség mutatását?

A hozzá való is csal 5-öt 8-at kb, ha nem hozzávaló, akkor mondjuk 10-et 15-öt. a Legegyszerűbb ha kérsz kölcsönbe valakitől GPS-t, és csapsz egy kört. :D Nekem volt benne egy pár napig másik óra, akkor mutatta azt amit a másik a téli kerekekkel. A nyári kerekeim nagyobbak, bár így pontosabb lett az órám ;) :D Lehet hogy a téli-nyári kerékcseréhez kötök egy téli-nyári km-óra cserét is ^_^ :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen arra.

Szerintetek az, hogy nem "hozzávaló" a km-óra, az mennyiben befolyásolhatja a pontos sebesség mutatását?

Befolyásolhatja, de megnyugtatlak, hogy a hozzávalóval sem fogja pontosan mutatni, illetve attól is függ, hogy milyen kerék van az autón :D

Link to comment
Megosztás:

A hozzá való is csal 5-öt 8-at kb, ha nem hozzávaló, akkor mondjuk 10-et 15-öt. a Legegyszerűbb ha kérsz kölcsönbe valakitől GPS-t, és csapsz egy kört. :D Nekem volt benne egy pár napig másik óra, akkor mutatta azt amit a másik a téli kerekekkel. A nyári kerekeim nagyobbak, bár így pontosabb lett az órám ;) :D Lehet hogy a téli-nyári kerékcseréhez kötök egy téli-nyári km-óra cserét is ^_^ :P ;)

Majd szerzek egy GPS-t és megnézem az mit mutat.

De ha jól tudom akkor a GPS sem mér pontosan. (5km/h-val kevesebbet mér)

Link to comment
Megosztás:

Majd szerzek egy GPS-t és megnézem az mit mutat.

De ha jól tudom akkor a GPS sem mér pontosan. (5km/h-val kevesebbet mér)

A GPS általában pontosabb mint az órák. Persze ha 80%-os emelkedőn, vagy lejtőn mész akkor annyira már nem. De ha ennél is pontosabbat akarsz akkor fuss bele egy trafiba úgy hogy az órád 100-at mutat, és majd a fényképen meglátod mennyi a valós :D ^_^ :P (bár az is tévedhet 3-at, illetve 100 fölött 3%-ot)

Link to comment
Megosztás:

Delco

Há' me' nem jutott eszembe.

Akko' miért kérdezed? ;) :P

Há' me' utána má' eszembejutott :D

( ezt olyan Gabenesen az Üvegtigrisből, amikor Róka kérdezi, hogy miért nem jöttetek ki a büféből? ..amikor bezárták őket.. és Gaben mondja: "-Há' me' nem jött senki " ) ^_^

Link to comment
Megosztás:

Há' me' nem jutott eszembe.

Há' me' utána má' eszembejutott :D

( ezt olyan Gabenesen az Üvegtigrisből, amikor Róka kérdezi, hogy miért nem jöttetek ki a büféből? ..amikor bezárták őket.. és Gaben mondja: "-Há' me' nem jött senki " ) ^_^

Aztán közli hogy "mondam én hogy sz.r helyen van ez a kocsi" és megfordul rágyújtani :P ;) ;) "Róka!! jól látod be vagyunk zárva és nincs rajtunk ruha, de képzeld hogy bármennyire is úgy tűnik, nekünk itt nem jó. Úgy hogy legyél olyan szíves, menj hátra és VERD LE AZT A QRVA LAKATOT" :D :P :P

Link to comment
Megosztás:

Aztán közli hogy "mondam én hogy sz.r helyen van ez a kocsi" és megfordul rágyújtani :P ;) ;) "Róka!! jól látod be vagyunk zárva és nincs rajtunk ruha, de képzeld hogy bármennyire is úgy tűnik, nekünk itt nem jó. Úgy hogy legyél olyan szíves, menj hátra és VERD LE AZT A QRVA LAKATOT" :D :P :P

őőőh... Oké........................

...

Mivel?? :D ^_^

:P :D :D

Link to comment
Megosztás:

A GPS általában pontosabb mint az órák. Persze ha 80%-os emelkedőn, vagy lejtőn mész akkor annyira már nem. De ha ennél is pontosabbat akarsz akkor fuss bele egy trafiba úgy hogy az órád 100-at mutat, és majd a fényképen meglátod mennyi a valós :D ^_^ :P (bár az is tévedhet 3-at, illetve 100 fölött 3%-ot)

Városban?

Kicsit drágán mérnek ;)

Link to comment
Megosztás:

Városban?

Kicsit drágán mérnek :P

na 1 kis pihi :D ;)

Itt debrecenben 1 pár helyen van az út mellett kihelyezett sebességmérő és kijelzi az értéket is, viszont ha gyorsabban mész akkor nem büntetnek, csak vörös lesz a sebességed, és elkezd villogni, majd kiírja hogy LASSÍTS!. ;) Ha ott ahol laksz, van ilyen kipróbálhatod ^_^

Bár van ilyen "urban legend", hogy előfordul hogy a rendőrök valahogy rákapcsolódnak és mérnek róla úgy, hogy a közelben sincsenek. Nemtom igaz-e.

Link to comment
Megosztás:

Nincs vkinek két fél dizsi gömbje?:P Már csak az hiányzik a kocsi tetejéhez, hogy elkészüljön :D

http://pics.coldline.hu/pics/52634-20100623-7LOQTa.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/52635-20100623-VHWAqH.jpg

Jaaaaaj bazz Novy, mit forgatsz a fejedben? Mi lessz abból az autóból? Mozgó diszkó vagy bordéjj vagy kurvakemény tuninggép vagy telefonfülke vagy mozgó oltár? ^_^

Link to comment
Megosztás:

mi ez a dieselellenes baromság??? Hogy miért veszi az európai 3/4 bena dieselt?? Mert van esze! Fel tudja fogni, hogy megéri a kicsivel magasabb árat, mert később meghálálja alacsonyabb fogyasztással, szereti a lábát egyszerűen levenni a kuplungról piros lámpánál és nem pörgetni fél óráig mire elindul béna hangon. Sokkal kényelmesebb az utazás, kevesebbet kell váltani a rugalmasságról ne is beszéljük 400nm el a legtöbb autó tartható közúton. Egyszóval DIESEL EGY JOBB MOTOR mint a benzines, ez mára a modern 2-2,5 ezer baros nyomáson működőknél már egyértelmű, aki utcára mást mond az nem ült még jó dieselben. Versenypálya más kérdés, mondjuk La Manche -ban v12 es dieselek nyernek mostanában....

Sőt azért nem értem ezt a hozzászólás hajhász kijelentést, mert nemrégiben még az AUDI A8 esetében is kijelentettétek h jobb a 4,2 es v8 as diesel a 20 loval erősebb benzinesnél, akkor meg minek kell ez?

Várjuk a tömeggyártású hybrid 2.0 és vagy nagyobb dieselek!

Egy újabb gyöngyszem a vezess.hu hozzászólásai közül. :D (Dízel Cayenne-s cikk) ^_^

Link to comment
Megosztás:

Egy újabb gyöngyszem a vezess.hu hozzászólásai közül. :P (Dízel Cayenne-s cikk) ;)

Dízelbarát vagyok, és tényleg nem támadom a dízelt de ki az a ... aki ilyet állít, hogy kevesebbet kell váltani....??? :D Nem azé' de ha nem akarom nyomni neki és 50-60as tempót akarok tartani 4szer kell váltanom, azaz 4.-ben úgy szinte semmi gáz nélkül gurulok 50-60 között. Ami egy kellemes fordulat a motornak és szereti... Sztem egy benzines nem így van. Vagy csak én értem félre....de világosítsatok akkor fel

BÁr ha automata dízel cayenne akkor tényleg kevesebbet kell váltani mint egy manu benzinesbe ^_^

Link to comment
Megosztás:

Dízelbarát vagyok, és tényleg nem támadom a dízelt de ki az a ... aki ilyet állít, hogy kevesebbet kell váltani....??? :D Nem azé' de ha nem akarom nyomni neki és 50-60as tempót akarok tartani 4szer kell váltanom, azaz 4.-ben úgy szinte semmi gáz nélkül gurulok 50-60 között. Ami egy kellemes fordulat a motornak és szereti... Sztem egy benzines nem így van. Vagy csak én értem félre....de világosítsatok akkor fel

Dájzelben sőt, hogy többet kell váltani mert nem tudod annyira pörgetni.

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, hogy hosszútávon keveset kell váltani, mert szinte mindig jelen van a nyomaték dízelben, viszont egy normális erőben levő benzinessel sem kell nagyon gangolni(nem 1.2 gastra caravan klímával, utánfutóval, tetőcsomival esete.)

1x vezettem cayennet, eszembe nem jutott volna, hogy mennyivel jobb lett volna dízellel menni. V8 biturbo, és bekaphatja az összes dízeles.

Majd hamarosan megjelenik Ádámka, és kijelenti, hogy márpedig a v8 hang szar. :D

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, hogy hosszútávon keveset kell váltani, mert szinte mindig jelen van a nyomaték dízelben, viszont egy normális erőben levő benzinessel sem kell nagyon gangolni(nem 1.2 gastra caravan klímával, utánfutóval, tetőcsomival esete.)

1x vezettem cayennet, eszembe nem jutott volna, hogy mennyivel jobb lett volna dízellel menni. V8 biturbo, és bekaphatja az összes dízeles.

Majd hamarosan megjelenik Ádámka, és kijelenti, hogy márpedig a v8 hang szar. :P

:D Nem akarom... ;)

Egy posrche 911est jó lenne kipróbálni.... hmmm álmodozok csak ^_^

Link to comment
Megosztás:

Én annyira nem vagyok oda a dízelért, szerintem eléggé kiábrándító, amikor pl. a vadi új, csilivili TDi nyomja a kormot, amikor odalép és ez nem egyedi eset, szóval nem hinném, hogy adagolóhibás vagy ilyesmi. A benzinest sokkal tisztábbnak tartom, főleg adott esetben egy etanolos alternatívával, még a dízel krumpliolajos alternatívája ellen is. Azt meg ki lehet bírni, hogy kicsit tovább kell pörgetni. Szerintem egy ugyanolyan korú/állapotú dízel sokkal szennyezőbb, mint egy benzines.

Amúgy meg nagyobb köbcentiknél a benzines is alulról húz, márpedig egy Cayenne "valószínűleg" nem 1.4i-vel van szerelve :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.