Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mit képzelsz, nős ember vagyok! :rolleyes: :D

Válaszolt a tuning motortartó bakos csávó arra, hogy miért nincs gumi a bakon:

Tisztelt zolika975!

Sajna azt nem tudom. Elmondom miért. Vettem egy B Corsa-t és át akartam építeni (45Le-ről 150Le-re), így megvettem ezeket a cuccokat az autóm volt tulajától. A kocsi meg volt tuningolva nála. Csak később másra kellett a lóvé és eladnám az átalakított alkatrészeket. Mivel még sose szereltem ennyire szét a verdát fogalmam sincs van e ott valami csillapító gumi vagy sem.

Üdv.

- corsafanatic

Hát erről ennyit. :D 45-lóról 150lóra? Nem aprózza el. :D

;) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Tele van a hócipőm, valamit kevertek a gyerekek a géppel, most nem jó nekik a Sims3-állandóan kilép 10 perc után. Most az asszony is kevert valamit, most meg még hang sincs a gépen. Úgy tudok csak klippet nézni a a YouTube-on, hogy leolvasom az énekes szájáról a szöveget. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mit képzelsz, nős ember vagyok! :rolleyes: :D

Válaszolt a tuning motortartó bakos csávó arra, hogy miért nincs gumi a bakon:

Tisztelt zolika975!

Sajna azt nem tudom. Elmondom miért. Vettem egy B Corsa-t és át akartam építeni (45Le-ről 150Le-re), így megvettem ezeket a cuccokat az autóm volt tulajától. A kocsi meg volt tuningolva nála. Csak később másra kellett a lóvé és eladnám az átalakított alkatrészeket. Mivel még sose szereltem ennyire szét a verdát fogalmam sincs van e ott valami csillapító gumi vagy sem.

Üdv.

- corsafanatic

Hát erről ennyit. :D 45-lóról 150lóra? Nem aprózza el. :D

aziiiigen.... felhúzom már akkor a 60 lovas autót 200 lóerőre.. :D arányokba pont megfelel :D csak a kasztni hullik szét..sebaj. Veszek TUNING TARTÓBAKOKAT ;)

Link to comment
Megosztás:

Tele van a hócipőm, valamit kevertek a gyerekek a géppel, most nem jó nekik a Sims3-állandóan kilép 10 perc után. Most az asszony is kevert valamit, most meg még hang sincs a gépen. Úgy tudok csak klippet nézni a a YouTube-on, hogy leolvasom az énekes szájáról a szöveget. :rolleyes:

Sajátgépet megnyitod, rendszerinformáció, hardver, eszközkezelő, hang-video-játékvezérlőket kinyitod (+ jelre katt), hangkártya kiválaszt, jobb klikk eltávolítás, utána a műveleteken belül hardverváltozások keresése és hagyod, hogy megtalálja újra. Általában helyrejön.

Link to comment
Megosztás:

Estét'

öcsémet végre sikerült rábeszélnem hogy astrat vegyen. de van egy dilemma:

1.4 si vagy 16V

nekem Si van és nincs gond. 16Vről meg rosszakat hallok. AGR szelep tisztogatás, olajzabálás... mi itt az igazság

lenne itten egy ilyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-3843211

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-3809551

Aggódom hogy rábeszéltem az astrara és bekuja a 16V.vel.

Előre is köszönöm a véleményetek!

Link to comment
Megosztás:

Estét'

öcsémet végre sikerült rábeszélnem hogy astrat vegyen. de van egy dilemma:

1.4 si vagy 16V

nekem Si van és nincs gond. 16Vről meg rosszakat hallok. AGR szelep tisztogatás, olajzabálás... mi itt az igazság

lenne itten egy ilyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-3843211

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-3809551

Aggódom hogy rábeszéltem az astrara és bekuja a 16V.vel.

Előre is köszönöm a véleményetek!

Vannak itt 16V-sek és nem sírnak nagyon :rolleyes: :D A zafirában X16XEL van. Háát... szereti az olajat. Nem vészes, de cserétől cseréig nem bírja ki, egyszer rá kell tölteni. ;) gond nincs vele amúgy, ha szereti hát egye :D

Az első linken, a kéknek az eleje elég érdekesen áll. A motorháztető, és a maszk illesztésén be lehet szállni, ha véletlenül bezárja az ember a kulcsot :D A maszk embléma nélkül, akkor szokott lenni, amikor cserélik, de nem vesznek rá másik karikásvillámot mert rájönnek mennyibe kerül :D szerintem sanszos hogy le volt tekerve az eleje annak a sasnak :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem X14XE van és szeretem. Néha mondtam ugyan magamban, hogy "miért nem nyócvét vettünk", pl. a vezérléscserénél, de amúgy szerintem nagyon jó kis motor, vitt már Németországba, és ott országon belül is mentünk sokat, jól bírta a hosszú utat. Mostanság meg csak városon belül használom, ezzel sincs semmi gond, kellemes az a 90 lóerő (még ha már nincs is meg mind), lehet vele meglepetéseket is okozni, módjával. Az X-es 16 szelepesek közül amúgy tudtommal csak az 1,6-os a hírhedt olajevő, de általában az is a gyári értékeken belül van, szóval szerintem emiatt nem kell aggódni. Persze, szerelés szempontjából, a nyolc szelepes körül labdát is pattogtathatsz, a 16v meg már kicsit előrehaladottabb technika, nem biztos, hogy ha beerőlteted a kezed egy nehezen elérhető helyre, akkor ki is húzod onnan gond nélkül. De ha az ember nem otthon turkál benne, akkor végül is mindegy, az alap dolgokat ugyanúgy megcsinálom itthon ezen is, mint előtte a C16NZ-n, a többi meg a szerelő gondja. Én - eddigi tapasztalataim alapján - ajánlom. Nekem és a családomnak eddig mindenre megfelelt.

Link to comment
Megosztás:

nekem Si van és nincs gond. 16Vről meg rosszakat hallok. AGR szelep tisztogatás, olajzabálás... mi itt az igazság

Az enyémben 7000 Km után sem volt semmi látható fogyás. :rolleyes: Az AGR/EGR pedig ahogy olvastam, (amíg még jó) lezárással megoldható.

Kb. 8 hónapja a családtagunk, és annak ellenére, hogy volt jónéhány alkatrészcserénk, ezeknek semmi köze a 16 szelephez.

Link to comment
Megosztás:

Nyeszlett!

A jó szakember 5 percig megáll a levegőben minden segédeszköz nélkül. :rolleyes:

Igen, már járok a Superman-tanfolyamra, csak mielőtt viszgázhatnék lebegésből, meg kell szerezni a Jedi oklevelet is :D ;)

:D :D :D De hü..., ja nem, hihetetlenek vagytok!

Link to comment
Megosztás:

Sajátgépet megnyitod, rendszerinformáció, hardver, eszközkezelő, hang-video-játékvezérlőket kinyitod (+ jelre katt), hangkártya kiválaszt, jobb klikk eltávolítás, utána a műveleteken belül hardverváltozások keresése és hagyod, hogy megtalálja újra. Általában helyrejön.

Majd megpróbálom, de a kölykök játéka a nagyobbik baj, ha nem tudom helyrehozni szétszedik a házat a nyáron. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Majd megpróbálom, de a kölykök játéka a nagyobbik baj, ha nem tudom helyrehozni szétszedik a házat a nyáron. ;)

Vegyél nekik egy occóbb játékkonzolt.Nem feltétlen X-box, vagy Nitendo DS. Valami olcsó utánzatot.Gyerekek nem azt nézik.Legalábbis amikor én kicsi voltam :D örültem, egy kis hordozható tetrisnek is,amikor meg megvettük az első gépet ( 80Mhz Pentium :D) akkor meg húúúú.... kezetcsókoltam szüleimnek, hogy megvették. Amíg a régi gépem volt, előtte tesóm is követelte, hogy nyomkorássza meg internetezzen. Aztán állandóan tele volt az asztal cseszve myvip, iwiw, meg mindenféle idióta képekkel, meg amit zenét töltött azt is leszedte kivágta az asztalra rátette a telefonra, és otthagyta az asztalon. Aztán már akkor gondolkodtam, hogy nem lesz ez így jó... :rolleyes: Amikor a 160G-s vinyómról keresnék valamit és egyszercsak rákérdez: "A merevlemez nincs megformázva. Megformázza most?" Én meg :D :D mondom ez szépen udvariasan rá akar venni hogy töröljem a vinyómról az összes adatot?Akkor határoztam el hogy rászánok X összeget és veszek 1 újat. amúgy azóta se használtam azt a vinyót,majd lementetem valahogy. Na vettem ugye vagy 1, másfél hónapja egy új gépet. Gép jelszavazva, jelszavas képernyőkímélő, és kijelentettem, hogyha valaki hozzányúl akkor az készüljön a legrosszabbakra. :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...1.4-16v-3843211

..milyen az az állitható hátsó ülés!? ;) :D

Az olyan, hogy a júzer rákattintott minden mezőre amit látott. (Vagy állíthatóságnak sorolja a döntést :D )

Vegyél nekik egy occóbb játékkonzolt.Nem feltétlen X-box, vagy Nitendo DS. Valami olcsó utánzatot.Gyerekek nem azt nézik.Legalábbis amikor én kicsi voltam :D örültem, egy kis hordozható tetrisnek is,amikor meg megvettük az első gépet ( 80Mhz Pentium ;)) akkor meg húúúú.... kezetcsókoltam szüleimnek, hogy megvették. Amíg a régi gépem volt, előtte tesóm is követelte, hogy nyomkorássza meg internetezzen. Aztán állandóan tele volt az asztal cseszve myvip, iwiw, meg mindenféle idióta képekkel, meg amit zenét töltött azt is leszedte kivágta az asztalra rátette a telefonra, és otthagyta az asztalon. Aztán már akkor gondolkodtam, hogy nem lesz ez így jó... :D Amikor a 160G-s vinyómról keresnék valamit és egyszercsak rákérdez: "A merevlemez nincs megformázva. Megformázza most?" Én meg :P :D mondom ez szépen udvariasan rá akar venni hogy töröljem a vinyómról az összes adatot?Akkor határoztam el hogy rászánok X összeget és veszek 1 újat. amúgy azóta se használtam azt a vinyót,majd lementetem valahogy. Na vettem ugye vagy 1, másfél hónapja egy új gépet. Gép jelszavazva, jelszavas képernyőkímélő, és kijelentettem, hogyha valaki hozzányúl akkor az készüljön a legrosszabbakra. :D

Igen... akkor még mindenki örült ha volt bármilyen eszköze amin kijelző van, és lehet vele játszni. Most tudod mi van? A gyerek vérben forgó szemekkel üvölti hogy a Balázskának a gépén elindul az új NFS, úgyhogy új gép kell, mert ezen nem megy. "játszál mással, ne az új nfs-el" Deeeezzelasz@rralnemleheeet... Én is körbejátszottam az egész lakótelepet egy tetrissel :rolleyes: és qrvára örültem neki ;) Öcsémnek ha valamelyik játék nem használja ki a 8800GT-t akkor az egy rakat sz@r, és minek játszon vele. :D (nekem meg a laptopomon itt ketyeg a transport-tycoon ;) :D És imááádooom :D csak ritkán játszok vele, mert ha egyszer elkezdem, akkor azt csinálni kell :D

Link to comment
Megosztás:

Az olyan, hogy a júzer rákattintott minden mezőre amit látott. (Vagy állíthatóságnak sorolja a döntést :D )

Igen... akkor még mindenki örült ha volt bármilyen eszköze amin kijelző van, és lehet vele játszni. Most tudod mi van? A gyerek vérben forgó szemekkel üvölti hogy a Balázskának a gépén elindul az új NFS, úgyhogy új gép kell, mert ezen nem megy. "játszál mással, ne az új nfs-el" Deeeezzelasz@rralnemleheeet... Én is körbejátszottam az egész lakótelepet egy tetrissel :rolleyes: és qrvára örültem neki ;) Öcsémnek ha valamelyik játék nem használja ki a 8800GT-t akkor az egy rakat sz@r, és minek játszon vele. :D (nekem meg a laptopomon itt ketyeg a transport-tycoon :D :D És imááádooom :D csak ritkán játszok vele, mert ha egyszer elkezdem, akkor azt csinálni kell :D

nnnah.... Ez itt a gáz.

Amúgy én játszottam az új nfs-el, meg a Test Drive Unlimiteddel... Viszont én a saját magam érdekében letöröltem őket a gépről. Ott van a TDU... eléggé beletudod élni magad, és hát mondjuk meg van a játékba 1 "tempó". Aztán ugye játszottam vele 2-3 órát kb 1 hónapja(vagy amikor új volt a gép, már nem emlékszek). Egyszercsak fater beszólt, hogy menjünk nézzünk már ki szovátra a horgásztóra. Jó hogy országúton kell menni, de én folyamatos 120-130at nyomtam minimum, és mindenkit előztem meg. És nem azért mert siettem, vagy ideges voltam. Hanem mer' megszoktam a játékot. Aztán fater szólt, hogy most nem játszol...óvatosabban vezessél, mert helycsere lesz ő így nem szeret mellettem űlni, megszokta hogy többnyire nyugodtan vezetek.Lámpánál a visító gumit meg végképp utálja.

Link to comment
Megosztás:

nnnah.... Ez itt a gáz.

Amúgy én játszottam az új nfs-el, meg a Test Drive Unlimiteddel... Viszont én a saját magam érdekében letöröltem őket a gépről. Ott van a TDU... eléggé beletudod élni magad, és hát mondjuk meg van a játékba 1 "tempó". Aztán ugye játszottam vele 2-3 órát kb 1 hónapja(vagy amikor új volt a gép, már nem emlékszek). Egyszercsak fater beszólt, hogy menjünk nézzünk már ki szovátra a horgásztóra. Jó hogy országúton kell menni, de én folyamatos 120-130at nyomtam minimum, és mindenkit előztem meg. És nem azért mert siettem, vagy ideges voltam. Hanem mer' megszoktam a játékot. Aztán fater szólt, hogy most nem játszol...óvatosabban vezessél, mert helycsere lesz ő így nem szeret mellettem űlni, megszokta hogy többnyire nyugodtan vezetek.Lámpánál a visító gumit meg végképp utálja.

Én nem tudom annyira beleélni magam egy játékba, hogy aztán az úton is hasonló legyen. A gép előtt nincsenek erőhatások, max ahogy püfölöd, mert épp lenyomott...viszont kocsiban megérzed mikor kidob az ülésből. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nnnah.... Ez itt a gáz.

Amúgy én játszottam az új nfs-el, meg a Test Drive Unlimiteddel... Viszont én a saját magam érdekében letöröltem őket a gépről. Ott van a TDU... eléggé beletudod élni magad, és hát mondjuk meg van a játékba 1 "tempó". Aztán ugye játszottam vele 2-3 órát kb 1 hónapja(vagy amikor új volt a gép, már nem emlékszek). Egyszercsak fater beszólt, hogy menjünk nézzünk már ki szovátra a horgásztóra. Jó hogy országúton kell menni, de én folyamatos 120-130at nyomtam minimum, és mindenkit előztem meg. És nem azért mert siettem, vagy ideges voltam. Hanem mer' megszoktam a játékot. Aztán fater szólt, hogy most nem játszol...óvatosabban vezessél, mert helycsere lesz ő így nem szeret mellettem űlni, megszokta hogy többnyire nyugodtan vezetek.Lámpánál a visító gumit meg végképp utálja.

Ugye nem játszol COD, CS, GTA vonalon? :rolleyes: ;)

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem játszol COD, CS, GTA vonalon? ;) :D

De a Carmageddont se ajánlanám..... :D

Fém bizbasz marad bennem.....doki 20 perc ismételt kotorászás után kijelentette, hogy nem találja.

Nálunk nincs olyan röntgen amivel menet közben lehetne látni hol turkál.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem játszol COD, CS, GTA vonalon? :rolleyes: ;)

GTA 4, néha :D :D :D

De az nem olyan beleélős :D

Én nem tudom annyira beleélni magam egy játékba, hogy aztán az úton is hasonló legyen. A gép előtt nincsenek erőhatások, max ahogy püfölöd, mert épp lenyomott...viszont kocsiban megérzed mikor kidob az ülésből. :D

Én játékokba bizonyos helyzetekbe nagyon bele tom élni magam. 1 éve rengeteget mentem vonattal pestre. Intercityvel mentem, és azon van ilyen felhajtható kartámasz. valahol pestnél volt már a vonat, ferihegy vagy a tököm tudja,én meg már szinte félálomba voltam. Megállt az állomáson, és így lassan gurult visszafele a vonat. Én meg reflex szerűen azt a kartámaszt felrántottam mintha kézifék lenne.. Mellettem ülő csávó csak nézett... :D

Link to comment
Megosztás:

De a Carmageddont se ajánlanám..... ;)

Fém bizbasz marad bennem.....doki 20 perc ismételt kotorászás után kijelentette, hogy nem találja.

Nálunk nincs olyan röntgen amivel menet közben lehetne látni hol turkál.... :rolleyes:

Ezentúl kormányzó leszel... :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

De a Carmageddont se ajánlanám..... ;)

Fém bizbasz marad bennem.....doki 20 perc ismételt kotorászás után kijelentette, hogy nem találja.

Nálunk nincs olyan röntgen amivel menet közben lehetne látni hol turkál.... :rolleyes:

Az gáz. Megkérdezem a dolgot itt Pécsen, de nem ígérek semmit, mert az OEP az úr és nekik nem az egészség számít, hanem a pénz. Kőkemény biznisz.

Link to comment
Megosztás:

De a Carmageddont se ajánlanám..... :D

Fém bizbasz marad bennem.....doki 20 perc ismételt kotorászás után kijelentette, hogy nem találja.

Nálunk nincs olyan röntgen amivel menet közben lehetne látni hol turkál.... :rolleyes:

Ugye nem mész repülővel mostanában? :D Amúgy annyi lenne, hogy az érintett részt röntgennel besugározni, és onnantól már tudná kb hogy merről turja elő. :D Vagy tévedek? Nem értek az ilyesmihez ;)

Ha úgy van ahogy elképzelem, elég hozzá 1 olyan röntgen, mint amiket csonttörésnél alkalmaznak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.