Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:rolleyes: ;) :D

Amikor Bill Gates piacra dobta a Win '98-at, a következőket jelentette ki egy sajtótájékoztatón:

"Ha a General Motors is úgy fejlesztette volna a technológiáját, mint a számítógépipar, akkor ma 25 dolláros autókkal járnánk, és 1000 mérföldenként tankolnánk egy gallon benzint."

A fentiekre maga Mr. Welch, a GM csúcsmenedzsere válaszolt fizetett hirdetés formájában:

"Ha a GM a Microsoft technológiáját használta volna autói fejlesztése során, akkor azok a következő tulajdonságokkal rendelkeznének:

1. Az Ön autója ismeretlen okokból naponta kétszer leáll.

2. Az útburkolati jelek újrafestése esetén Önnek új autót kell vásárolnia.

3. Az autó rendszeresen lehajt az autópályáról. Ez egyszerűen megoldható probléma: le kell állni, újraindítani és továbbmenni.

4. Balkanyart az autó nem hajlandó végrehajtani és a leállításra sem reagál. Ilyenkor a motort újra kell installálni.

5. Car98 esetén az autóban kizárólag egy ember ülhet, CarNT esetén viszont minden ülés extrának számit, és külön meg kell fizetni.

6. A Macintosh olyan autókat állít elő, amelyek napenergiával működnek, sohasem romlanak el. De ezek csak az utak 5 %-át használhatják.

7. Az autója minden külső ok nélkül kizárja Önt. Csak egy különleges trükk segítségével lehet újra hozzáférni az autóhoz: egyszerre kell fordítani az indítókulcsot, fogni az antennát, húzni a kilincset és megnyalni a rendszámtáblát.

8. Az autó megvétele esetén Ön köteles egy GM által forgalmazott Delux térképcsomagot is megvásárolni. Ha ennek a feltételnek nem tesz eleget, akkor az autója 50 %-kal lassabban megy.

9. Az olajszint-ellenőrző, a vízhőmérséklet mutató és töltésellenőrző műszerek helyett csak egy 'Általános autóhiba' jelzőlámpa van beépítve.

10. A légzsák rendszer kioldás előtt megkérdezi: "Biztos benne?"

11. A motor leállítása kizárólag a 'Start' gombbal lehetséges."

12. Ha az autóipar is olyan módon fejlődne, mint az informatika, akkor havonta kellene kötelező szervizre járni, három havonta upgrade-elni, két évente az egész autót kicserélni, és a márkaszervizeket 10km-enként telepíteni."

Van benne igazság.. :D :D :D

és mégis a szar a sikeresebb :D

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Egy gyors válasz elektromos antenna ügyben.

Fekete-fehér vagy piros-szürke az antenna? Ugyan is az 5pinre 2szál megy.

Másik. Elég szarul írkál a kijelző (BC) nem írja az adókat semmit nem ír néha valamikor rendesen ír mindent. Ez antenna hiba? Vagy át kell kötni valamit?

Link to comment
Megosztás:

Sikeresebb? Elterjedtebb, de nem biztos, hogy sokáig... Ez a kisebb baklövés a Vistával nem tesz jót az üzletnek. Nézd meg a Windows Mobile-t, okostelefonok terén már erősen kihalófélben van.

sztem nem igy van de ezen nem fogunk összeveszni :rolleyes: a mobil meg megint csak más

ennek ellenére szivesebben járok egy opellel igy, mintha olyan lenne mint a microsoft, a fenti hosszú lista miatt ;)

Viszont a W7 erősen jól sikerült.

jaja, bár nekem már kezd szarakodni :D mondjuk igyis tovább birta mint az xp

Link to comment
Megosztás:

Na látod? én is így fogok járni :D

Bukott már valaki közülünk?? :rolleyes: ( bármiből )

Na te kölök..ne sz.rjááá béke van...csak optimistán és magabiztosan állj neki aztán a siker meglesz :D Hidd el tudom... most lesz a fősulis éveim utolsó vizsgája...szóval tudom mi a vizsga szitu :D (aztán már csak egyszakdogát és államvizsgát kell megcsinálnom..de ez meg az én bajom ;) )

Link to comment
Megosztás:

Viszont a W7 erősen jól sikerült.

Mégis lehetetlen felhegeszteni netbookra :rolleyes: míg egy ugyanolyan kaliberű asztalira simán ment (próbaként) és még tűrhetően is fut rajta -nagyjából mint a 98 :D 256MB rammal!! :D

Aztán felkerült a végleges OS -az Ubi 10.04 és hasít mint a villám :D és még anyám is ért hozzá.. ;) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

délután megyek autót (meg)nézni. Öcsém úgy döntött bővit az astrak számát a családban:

kiváncsi vagyok a véleményetekre:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...l_82_le-3880677

amúgy szigoruan 1.4Si vagy vagy 16V-ben gondolkozik.(zunk)

csak akit érdekel:

Autó megnézve.

nem vagyok elájulva. motorja kicsit kattogos volt. csávó azt mondta olaj miatt, mert február-március óta áll. ilyen lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

7. Az autója minden külső ok nélkül kizárja Önt. Csak egy különleges trükk segítségével lehet újra hozzáférni az autóhoz: egyszerre kell fordítani az indítókulcsot, fogni az antennát, húzni a kilincset és megnyalni a rendszámtáblát.

Ezt olvasva lefordultam a székemről. :rolleyes: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

sztem nem igy van de ezen nem fogunk összeveszni :D a mobil meg megint csak más

ennek ellenére szivesebben járok egy opellel igy, mintha olyan lenne mint a microsoft, a fenti hosszú lista miatt :D

jaja, bár nekem már kezd szarakodni :D mondjuk igyis tovább birta mint az xp

Igazából a Vistának kellett volna olyannak lennie, mint most a Win7-nek. :rolleyes:

Nekem is rendszeresen bugzik a w7. Ez a hiperszuper tálca például állandóan behibázik pár nap folyamatos üzemelés után. ;) Már 6 napja megy megint a w7. :D 2 hét eddig a rekord. XP-vel 3 hónap 3 hét 3 nap 1 óra. :D :D

Link to comment
Megosztás:

7. Az autója minden külső ok nélkül kizárja Önt. Csak egy különleges trükk segítségével lehet újra hozzáférni az autóhoz: egyszerre kell fordítani az indítókulcsot, fogni az antennát, húzni a kilincset és megnyalni a rendszámtáblát.

Ezt olvasva lefordultam a székemről. :rolleyes: ;) :D

Ezen én is nagyot röhögtem. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából a Vistának kellett volna olyannak lennie, mint most a Win7-nek. :rolleyes:

Már 6 napja megy megint a w7. :D 2 hét eddig a rekord. XP-vel 3 hónap 3 hét 3 nap 1 óra. :D :D

Tény és helyes megállapítás ;)

Nekem mióta Lalee küldött egy jóságost hozzá azóta fent van és gond nélkül megy október vége óta -igaz hozzáteszem csak akkor használom ha olyan progi kell amit Ubin nem lehet elérni, vagyis amit eddig nem tudtam hozzá szerezni és ez kb bevéglegel a Wándor-boot valamint a DVDvideoSoftizémizé nevű progikban.. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából a Vistának kellett volna olyannak lennie, mint most a Win7-nek. :rolleyes:

Nekem is rendszeresen bugzik a w7. Ez a hiperszuper tálca például állandóan behibázik pár nap folyamatos üzemelés után. ;) Már 6 napja megy megint a w7. :D 2 hét eddig a rekord. XP-vel 3 hónap 3 hét 3 nap 1 óra. :D :D

hát kb.. számomra a ciszta csak egy oprendszernek nevezett bug

mondjuk ezektől függetlenül a win7 még mindig jobban tetszik mint xp.

Link to comment
Megosztás:

Antenna kipipállva.

Viszont a bc-m nem nagyon akarja írogatni hol fel villan hol eltünik elég retek módon írkál

Bc adatao: 081 1 GD

16665

Valaki mondjon már valamit mit kell kötözgetni esetleg állítani?

Most BC-ről, vagy csak egy DID/TID kijelzőről van szó? Sztem kh-s lehet a csatija belül, szét kell szedni a kijelzőt (vagy BC-t) és átforrasztani a csati lábait a penelon.

Link to comment
Megosztás:

Most BC-ről, vagy csak egy DID/TID kijelzőről van szó? Sztem kh-s lehet a csatija belül, szét kell szedni a kijelzőt (vagy BC-t) és átforrasztani a csati lábait a penelon.

Bc. Bc-n belül azt az áthidalásokat csináltuk mait daykiller leírt azon belül máshoz nem nyúltunk. Nem lehet h test probmlémás?

Link to comment
Megosztás:

Igazából a Vistának kellett volna olyannak lennie, mint most a Win7-nek. :rolleyes:

Nekem is rendszeresen bugzik a w7. Ez a hiperszuper tálca például állandóan behibázik pár nap folyamatos üzemelés után. ;) Már 6 napja megy megint a w7. :D 2 hét eddig a rekord. XP-vel 3 hónap 3 hét 3 nap 1 óra. :D :D

Nekem szeptemberben lesz két éves a notim. Azóta van rajta az xp, és semmi gondom nincs vele. Pedig naponta több órát lóg a neten. Még csak be sem lassult.

Igaz néha, de nagyon néha :D karbantartom. eddig egyszer kellett egy rendszer visszaállítást csinálnom, egy idióta játék miatt. A fiam notija 5 éves elmúlt, egyszer lett ujra húzva rá az xp.

Én maradok ennél, amig lehet. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

délután megyek autót (meg)nézni. Öcsém úgy döntött bővit az astrak számát a családban:

kiváncsi vagyok a véleményetekre:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...l_82_le-3880677

amúgy szigoruan 1.4Si vagy vagy 16V-ben gondolkozik.(zunk)

csak akit érdekel:

Autó megnézve.

nem vagyok elájulva. motorja kicsit kattogos volt. csávó azt mondta olaj miatt, mert február-március óta áll. ilyen lehetséges?

Donpepe! Mire gondolsz hogy lehetséges?? Hogy ennyi ideje áll?? Mert ha igen akkor lehetséges főleg hogy én is ettől a kereskedőtől veszem most a kocsim, holnap hozom el onnan!

Az én kiszemelt kocsimnak meghalt a tulaja januárban (ez minden papírral alátámasztva) s az örökségi hercehurcák miatt eddig nem volt eladható a kocsi! Nem tudom hogy láttad-e, de áll az udvarban egy hófehér vectra. Nos az holnaptól már az enyém! :rolleyes: Itt a link hogy melyik kocsiról van szó:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...muszaki-3828250

Velem a kereskedő srác nagyon korrekt volt, a kocsi 2 próbakörön is volt, semmi gondot nem találtunk, szerelő is átnézte. Friss műszakival, új aksival, új gumikkal kapom a kocsit, de persze nem ennyiért mint amennyiért kinnt van hanem olcsóbbért...

A kocsira rátérve ezt a kocsit amit te is belinkeltél amúgy én is megnéztem, de nekem se jött be túlzottan, ezért az árért elég fapados szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.