Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne autóvásárlással kapcsolatban hogy ha veszek egy autót akkor hány napom van arra hogy átírassam a nevemre illetve hogy minden "papíros dolgot" elintézzek?? Mivel most lenne ez az első kocsim így nem vagyok jártas a témában, gondoltam ti tudjátok!? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne autóvásárlással kapcsolatban hogy ha veszek egy autót akkor hány napom van arra hogy átírassam a nevemre illetve hogy minden "papíros dolgot" elintézzek?? Mivel most lenne ez az első kocsim így nem vagyok jártas a témában, gondoltam ti tudjátok!? :devlish:

Tavaly meg 2 heted volt, idén asszem már csak 5 nap.

de ez nem 100%

Link to comment
Megosztás:

Ezt felesleges beleírni. Raksz egy sarut a kábel végére, és rádugod a lábra. :lol: :devlish:

Aaaaazt te csak hiszed.

( ha csak nem tudsz olyan sarut ami kéne hozzá ). Ugyanis az elektronikai boltban kapható 6os csúszósaru nem megy bele a kábel köteg végén lévő műanyag foglalatba. De már megoldottam. Pötit kib*sztam a néppel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tavaly meg 2 heted volt, idén asszem már csak 5 nap.

de ez nem 100%

Most akkor 2 hét vagy 5 nap?? Ezt hol tudnám biztosan megkérdezni??

Ezen kívül lenne még két kérdésem! Az egyik az hogy ha netalántán úgy vennék autót hogy én vagyok a tulaj és egy másik személy az üzembentartó, akkor ennek az üzembentartói dolognak van plusz költsége az átírásnál?? Tehát a forgalmin, törzskönyvön, vagyonszerzési illetéken illetve a biztosításon kívül kell-e még erre is valamit külön fizetni??

Ezen kívül a másik kérdésem az hogy csak a lakhelyem szerinti okmányirodában tudom intézni az átírást?? Bocs a sok kérdésért csak nem teljesen vagyok képben.. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Most akkor 2 hét vagy 5 nap?? Ezt hol tudnám biztosan megkérdezni??

Ezen kívül lenne még két kérdésem! Az egyik az hogy ha netalántán úgy vennék autót hogy én vagyok a tulaj és egy másik személy az üzembentartó, akkor ennek az üzembentartói dolognak van plusz költsége az átírásnál?? Tehát a forgalmin, törzskönyvön, vagyonszerzési illetéken illetve a biztosításon kívül kell-e még erre is valamit külön fizetni??

Ezen kívül a másik kérdésem az hogy csak a lakhelyem szerinti okmányirodában tudom intézni az átírást?? Bocs a sok kérdésért csak nem teljesen vagyok képben.. :devlish:

15 napon belül kell átíratni

Nincs

Igen

Link to comment
Megosztás:

csak átmásoltam az előbb neked belinkelt oldalról :lol:

Azt észrevettem hogy ott is szerepeltek ilyen információk, de mivel a határidővel kapcsolatban is ellentmondások voltak itt, gondoltam ezt is megkérdezem, nem-e esetleg nem aktuális információkat tartalmaz az oldal.. A lényeg a lényeg, KÖSZI mégegyszer! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hogyne ment volna :lol: Nem értem oda korán, de evvan. Bár vehetjük úgy is hogy én értem oda először. Az autó már délután 5-kor ott állt abban a parkolóban, csak én közben elmentem dolgozni :devlish:

Akkor most, hogy hazaértél, én elmászok aludni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebből nekem a motor kellene.... Ha tényleg ennyit futott. :devlish:

Még két olajcserén van túl ! :lol:

Az egységet elnézve tényleg ennyit ment. Olyan tiszta volt rajta a fólia, hogy a saját vigyoromat láttam tükröződni rajta. és nem csak letörölgetve, eltakarítva, ez még nem koszolódott össze. Egy karc nincs rajta. Cserébe viszont hiányoznak lámpicskák amiket nem néztem meg előtte :lol: Úgyhogy a fordulatszámot látom sötétben, csak olyan mellékes vackokat nem, mint például a sebességem, vagy a víz hőmérséklet :lol: Majd holnap délután átcsinálom ebbe a LED-es cuccot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aaaaazt te csak hiszed.

( ha csak nem tudsz olyan sarut ami kéne hozzá ). Ugyanis az elektronikai boltban kapható 6os csúszósaru nem megy bele a kábel köteg végén lévő műanyag foglalatba. De már megoldottam. Pötit kib*sztam a néppel :lol:

Hogyan oldottad meg? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem, csak ilyenkor megvárom a vidéki népet mire hazaérnek, mielőtt felhívnak és felkeltenek azzal, hogy húzzam már ki őket az árokból....

:devlish: :lol: :lol: Vidéki nép... :lol: :lol: ;) Kisparaszt hazatalált ;) ;) :P De amúgyis dízelem van, még az árkot is odébbhúzom nyomatékból ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ilyen fordulatszám mérős órát bele lehet hekkelni olyan astrába amiben nem ilyen a gyári?

Menek bontóba hamarosan,és akkor felkerűl a vásárolni kell listára :devlish:

Illetve valaki nem tudja,hogy ha a motorháztetőt megakarom csinálni ugy,hogy teleszkóp tartsa meg,

milyen hosszú kell bele?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.