Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

És beállásnál eltalálod azt a vékony kis sávot, vagy még mindig mandinerből közlekedsz, a házról lepattanva? :)

( Bocsi, ezt sem tudtam kihagyni :) )

Minden OK? :D

Csont nélkül, kicsit majd javítani kell a tükrök hegyét, de nem vészes. :D

Ha szépen megkéri, akkor Zoli bá' ki is próbálja, hogy jól sikerült-e a munka. :D :D :D

Miért lövöd le a poént? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet a dőlés xar. Vetemedett a gólyaláb.

Akkor az csere?

Nekem is kicsit jobban eszi a belsejét, sajna ezeken nem lehet kerékdőlést állítani, ez ilyen.

Nekem kívül 5mm belül 2-2.5. Az nem annyira jó igaz?

Minden 3ezer, ami apróság. :)

Műszerfal ledizzó is? :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor az csere?

Nekem kívül 5mm belül 2-2.5. Az nem annyira jó igaz?

A dőlést megmérték neked, vagy csak gyanítod, hogy nem jó? Ha tényleg nem jó, akkor sem szabad egyből leng.csillapító cserével kezdeni.

Hát a gumikopás meg egy szóval: igaz.

Link to comment
Megosztás:

Hát egyengetni bajosan lehet. :)

Még neked sem menne...? :)

A dőlést megmérték neked, vagy csak gyanítod, hogy nem jó? Ha tényleg nem jó, akkor sem szabad egyből leng.csillapító cserével kezdeni.

Hát a gumikopás meg egy szóval: igaz.

Meg. Azt mondta minden gyári. Ezért is nem értem.

Amúgy meg akkor legyen led-dióda izzóégő...

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, hogy a már többször emlegetett tévesen beírt környezetvédelmi besorolás kijavításához kicseréltetik-e velem a forgalmit (annak minden költségével együtt), vagy nem. Ma voltam műszakin és annyi pluszt jelentett az egész, hogy be kellett mennem az okmányirodába és ingyen beírták a forgalmiba záradékként, hogy a környezetvédelmi osztályba sorolása helyesen 4-es. Pecsét, aláírás és még elnézést is kért az ügyintéző!!!! (kellemesen csalódtam) Így sárga-kék színben pompázik a rendszámom. Nem mintha lenne jelentősége, de nem is került semmibe az átsorolás.

Link to comment
Megosztás:

http://pics.coldline.hu/pics/34095-20100427-0MJ3Gi.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/34096-20100427-1LiZNG.jpg

Ezt az S60-am is tudja :lol: :) (legalábbis amikor utoljára volt benne akksi akkor még tudta :D . Igen, le kéne mosni :D Kb. 5 éve nem volt már a kereke a földön :) )

Hmm....nyami :D ....ilyenkor sajnálom kicsit, hogy lányom van....asszony nem veszi be, hogy neki kell... :D

Link to comment
Megosztás:

Meg. Azt mondta minden gyári. Ezért is nem értem.

Át kell rángatni a futóművet, az is lehet, h csak valamelyik alkatrész kezdi megadni magát. pl. lengőkarszilentek, vagy akár kormányösszekötő holtjáték. Belső oldali gumikopást okozhat még pl széttartás is. Futóműállítás (ellenőrzés) előtt ez rutin. Erre mit mondtak?

Link to comment
Megosztás:

Át kell rángatni a futóművet, az is lehet, h csak valamelyik alkatrész kezdi megadni magát. pl. lengőkarszilentek, vagy akár kormányösszekötő holtjáték. Belső oldali gumikopást okozhat még pl széttartás is. Futóműállítás (ellenőrzés) előtt ez rutin. Erre mit mondtak?

Hogy gyári az is. Állított valamit a gyerek, csak félek mire kiderülne hogy mi szar, arra megeszi a belső felét....

Link to comment
Megosztás:

Hmm....nyami :) ....ilyenkor sajnálom kicsit, hogy lányom van....asszony nem veszi be, hogy neki kell... :D

Ez öcsémnek kellett :D :D :D

Kicseréltem ma a "kardán"-boxot. Az előzőnek nem nyílt a hamutartó rendesen, meg bele is volt olvadva pár szir-sz.r még az előző tulajoktól. Amikor kivettem akkor láttam hogy nem sokon múlt hogy most van -e Ribim :) Egy csikk volt beleolvadva a szőnyegbe, a hátsó hamutartó mögött, már a műanyag alatt. Ha az nem csak csöndesen beleolvad a környezetébe, hanem gyullad, akkor nem biztos hogy most ez az autóm :lol: Viszont megnéztem a szivargyújtó-világítást, és ahogy lesz LED-em, be fog kékülni keményen. :D

Link to comment
Megosztás:

Még neked sem menne...? :)

Meg. Azt mondta minden gyári. Ezért is nem értem.

Amúgy meg akkor legyen led-dióda izzóégő...

Nem. A LED-ben már benne van a dióda szó (mivel mozaik szó a Light-Emitting Diode-ból), minek megint leírni? Valamint nem is izzó, mert nincs benne izzó szál. Simán LED, LED-es fényforrás, LED-es világítás.

Link to comment
Megosztás:

:D Én is akarok
:)

Nekem, pontosabban a lányaimnal :D vettem egyet, persze kinai, kicsit mókolni kellett rajta, hogy teljesen alászedje a kormányt, járólapon az is pörög rendesen. :D

Kíváncsi voltam, hogy a már többször emlegetett tévesen beírt környezetvédelmi besorolás kijavításához kicseréltetik-e velem a forgalmit (annak minden költségével együtt), vagy nem. Ma voltam műszakin és annyi pluszt jelentett az egész, hogy be kellett mennem az okmányirodába és ingyen beírták a forgalmiba záradékként, hogy a környezetvédelmi osztályba sorolása helyesen 4-es. Pecsét, aláírás és még elnézést is kért az ügyintéző!!!! (kellemesen csalódtam) Így sárga-kék színben pompázik a rendszámom. Nem mintha lenne jelentősége, de nem is került semmibe az átsorolás.

Na majd megpróbálom ét év muva 18-évesen. :lol:

Apropó 18-éves, csa kérdés ilyen körömmel segítene-e főtengelyszimeringet cserélni? :)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, hogy a már többször emlegetett tévesen beírt környezetvédelmi besorolás kijavításához kicseréltetik-e velem a forgalmit (annak minden költségével együtt), vagy nem. Ma voltam műszakin és annyi pluszt jelentett az egész, hogy be kellett mennem az okmányirodába és ingyen beírták a forgalmiba záradékként, hogy a környezetvédelmi osztályba sorolása helyesen 4-es. Pecsét, aláírás és még elnézést is kért az ügyintéző!!!! (kellemesen csalódtam) Így sárga-kék színben pompázik a rendszámom. Nem mintha lenne jelentősége, de nem is került semmibe az átsorolás.

Hát igen... 2002-essel automatikusan megy a dolog, de nekem a 95-össel kicsit harcolnom kellett, de ugyanúgy nem kértek az új forgalmiért semmit (csak a matricáért580Ft-ot)

Nekem azért később számíthat ha fújnak egy szmogriadót itt Pöstön. Ezért is "harcoltam" érte.

Link to comment
Megosztás:

http://mypic.carstyling.hu/pic/user_galeri/4541_61515.jpg

Ilyenek lennének a mutatók, ha valaki elvinné máááááááár. :D

Namivan, bejön a skandináv stílus?

Olyan vicces fiú akar lenni,de kalapban nem megy néki! :lol:

Nem mondtam, hogy vicces akarok lenni :D

Amúgy meg milyen dolog az, hogy senki nem offol??? Mióta Stefan sem jár ide, állandóan hülye műszaki problémákkal van tele a topik :) :D

Apropó 18-éves, csa kérdés ilyen körömmel segítene-e főtengelyszimeringet cserélni? :)

Bazz.

Link to comment
Megosztás:

Namivan, bejön a skandináv stílus?

Nem mondtam, hogy vicces akarok lenni :)

Amúgy meg milyen dolog az, hogy senki nem offol??? Mióta Stefan sem jár ide, állandóan hülye műszaki problémákkal van tele a topik :) :D

Bazz.

Nem jön be neki, azé adja el :D :lol: (lusta befaragni :D )

Végre normálisat mutat az ü.a szintjelzőm. :D Javításnak erős túlzás nevezni, de elegem lett belőle. Hátsó kereket feltettem egy magasabb padkára, befeküdtem alá, és 2 komolyabb tenyereset ráb.sztam a tankra :D Kongott rendesen, de végre mutat. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem jön be neki, azé adja el :) :D (lusta befaragni :D )

Végre normálisat mutat az ü.a szintjelzőm. :D Javításnak erős túlzás nevezni, de elegem lett belőle. Hátsó kereket feltettem egy magasabb padkára, befeküdtem alá, és 2 komolyabb tenyereset ráb.sztam a tankra :) Kongott rendesen, de végre mutat. :lol:

Erről az így csináldban olvastál? :D

Am meg még van 2garnitúra mutatóm... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.