Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tavaly szabályoztattam a féktárcsákat és direkt kipróbáltam, változás egyenlő a nullával. Ugyanúgy rázott 110-es tempo környékén. Viszont jelentősen csökkent a bal alsó talpas cseréje után. Addig bujkáltam a kocsi alatt míg észre nem vettem, hogy a hosszú féltengelyen levő súly odébb van vagy 2 centivel, mint a festékbe nyomódott helye. Ki tolta odébb nem tudom. Visszaraktam a helyére, de hogy most attól javult-e meg vagy az új gumik tettek csodát nem tudom. Azóta még csak az M0-n próbáltam, nem pályáztam vele, de 120-ig hibátlan. Az 1,6-on van egyáltalán súly a féltengelyen? Vagy csak a nagyblokkos tartozéka?

Én ezt azért zárnám ki, mert télen a nagy, ballonos kerekekkel is éreztem valamit ugyanebben a sebességtartományban. A kormányt nem rázta, de érezni lehetett egy minimális kopogást, gondolom a nagy gumi csillapította a jelenséget.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt azért zárnám ki, mert télen a nagy, ballonos kerekekkel is éreztem valamit ugyanebben a sebességtartományban. A kormányt nem rázta, de érezni lehetett egy minimális kopogást, gondolom a nagy gumi csillapította a jelenséget.

Nem tudom. A tavalyi nyárikkal rázott, előtte az 1.8-on voltak ott nem volt bajuk 160-ig rezzenés nélkül....

Link to comment
Megosztás:

Én ezt azért zárnám ki, mert télen a nagy, ballonos kerekekkel is éreztem valamit ugyanebben a sebességtartományban. A kormányt nem rázta, de érezni lehetett egy minimális kopogást, gondolom a nagy gumi csillapította a jelenséget.

De van olyan súly a féltengelyen amit Brekeke kérdezett? A féltengelynél én is erre gondoltam. Bár az meg érdekes, hogy a kormányt nem rázza (olyan mintha hátulról jönne a rezgés).

Link to comment
Megosztás:

nekem régebben rázott 100 fölött a vw felnikkel. Ki kellett csak centírozni azokat és jó lett. Nekem futómű terén inkább az enyhén jobbrahúzás az ami gáz. De télen mivel nem csinálja, így biztos a nyári felnik amik már amúgyis szét vannak csapva és venni fogok új felniket + gumikat.

Centírozás.... Nem mindegy, hogy hol csináltatod amúgy... tavaly előtt is elvittük, megcsináltattuk és mondták hogy jó lesz... ugyanolyan volt. Visszamentünk..azt mondták, hogy a futóművel van baj...

Most tél előtt elvittük 1 másikhoz, megcsinálta, jól működik :)

Link to comment
Megosztás:

nekem régebben rázott 100 fölött a vw felnikkel. Ki kellett csak centírozni azokat és jó lett. Nekem futómű terén inkább az enyhén jobbrahúzás az ami gáz. De télen mivel nem csinálja, így biztos a nyári felnik amik már amúgyis szét vannak csapva és venni fogok új felniket + gumikat.

Centírozás.... Nem mindegy, hogy hol csináltatod amúgy... tavaly előtt is elvittük, megcsináltattuk és mondták hogy jó lesz... ugyanolyan volt. Visszamentünk..azt mondták, hogy a futóművel van baj...

Most tél előtt elvittük 1 másikhoz, megcsinálta, jól működik :)

Én mindig tavasszal és nyár közepén csinálom a kiegyensúlyozást magam.

Link to comment
Megosztás:

nekem régebben rázott 100 fölött a vw felnikkel. Ki kellett csak centírozni azokat és jó lett. Nekem futómű terén inkább az enyhén jobbrahúzás az ami gáz. De télen mivel nem csinálja, így biztos a nyári felnik amik már amúgyis szét vannak csapva és venni fogok új felniket + gumikat.

Ez lehet gumikopásból adódó hiba is. Volt már olyan gumim, aminél nem volt egy 1mm kopáskülönbség és mégis félrehúzott.

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet gumikopásból adódó hiba is. Volt már olyan gumim, aminél nem volt egy 1mm kopáskülönbség és mégis félrehúzott.

Az lehet.. a nyárigumijaim már kopottak eléggé.Lehet attól

Én mindig tavasszal és nyár közepén csinálom a kiegyensúlyozást magam.

na mondjuk jah, az a legbiztosabb ha magadnak csinálod.

Link to comment
Megosztás:

nekem régebben rázott 100 fölött a vw felnikkel. Ki kellett csak centírozni azokat és jó lett. Nekem futómű terén inkább az enyhén jobbrahúzás az ami gáz. De télen mivel nem csinálja, így biztos a nyári felnik amik már amúgyis szét vannak csapva és venni fogok új felniket + gumikat.

Centírozás.... Nem mindegy, hogy hol csináltatod amúgy... tavaly előtt is elvittük, megcsináltattuk és mondták hogy jó lesz... ugyanolyan volt. Visszamentünk..azt mondták, hogy a futóművel van baj...

Most tél előtt elvittük 1 másikhoz, megcsinálta, jól működik :)

Nem biztos, hogy megoldja a problémát. Nálam annyit ért, hogy a 100-110-es temporól feljebb ment 110-120-ra. Annyira rázott, hogy nem bírtam fogni a kormányt. Nem volt választás 100 vagy 130. Közte elviselhetetlen volt...

Ott álltam a gumis mellett, direkt kértem, hogy 0-ra csinálja. 2× is megnéztük.

Link to comment
Megosztás:

Nem biztos, hogy megoldja a problémát. Nálam annyit ért, hogy a 100-110-es temporól feljebb ment 110-120-ra. Annyira rázott, hogy nem bírtam fogni a kormányt. Nem volt választás 100 vagy 130. Közte elviselhetetlen volt...

Ott álltam a gumis mellett, direkt kértem, hogy 0-ra csinálja. 2× is megnéztük.

Nálam az első nem tudta megcsinálni, a második igen. Legalábbis úgy tűnik,mert már nem ráz. Meg kéne már venni azokat a felniket meg gumikat nekem is... hátul még mostis télicuccok vannak fent.. Előle meg már nyári. :)

Most sokan akik ismernek debrecenbe erről ismerik meg a kocsit, hogy elől 2 dísztárcsa hátul, a festett felnik :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam az első nem tudta megcsinálni, a második igen. Legalábbis úgy tűnik,mert már nem ráz. Meg kéne már venni azokat a felniket meg gumikat nekem is... hátul még mostis télicuccok vannak fent.. Előle meg már nyári. :)

Most sokan akik ismernek debrecenbe erről ismerik meg a kocsit, hogy elől 2 dísztárcsa hátul, a festett felnik :)

Az hogy nincs rajta tetősín már fel se tűnik senkinek? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az hogy nincs rajta tetősín már fel se tűnik senkinek? :D :)

Az már az én esetemben megszokott és alap dolog :D

Ja..amúgy van egy másik nagyon hasonló debrecenben... Elől két olyan dízstárcsa mint nekem, hátul viszont ugye csak az acélfelni. Nincs tetősín, fehér mint az enyém. És hátul nem "dombornyomott" hanem fent van az 1.7D felirat feketén ahogy gyárilag van. és 1 csajszi vezeti. Már 1 jópárszor összepillantottunk amikor összefutottunk kocsival, mert itt lakik a tóciban :)

Link to comment
Megosztás:

Caravan se lesz még egy, ha Sanci elkésik :D :D

Akkor se késtem el csak nem tudtam hamarabb menni ;) van akinek nem fix a napi munkaórája.. :) :D

100-110, ahogy másnál is alatta, felette semmi.

Nekem is ugyanaz, próbáltam más méretű és mintájú kölcsönpapucsokkal de semmi változás :D szal nem járkálok 110 körül :lol: vagy alatta vagy felette.. :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor se késtem el csak nem tudtam hamarabb menni :D van akinek nem fix a napi munkaórája.. :) :D

Nekem is ugyanaz, próbáltam más méretű és mintájú kölcsönpapucsokkal de semmi változás :D szal nem járkálok 110 körül :D vagy alatta vagy felette.. :) :D :lol:

Szervós? Mert ha pl csak nemszervósnál van a jelenség akkor az érdekes lenne.

Link to comment
Megosztás:

Akkor se késtem el csak nem tudtam hamarabb menni ;) van akinek nem fix a napi munkaórája.. :) :D

Nekem is ugyanaz, próbáltam más méretű és mintájú kölcsönpapucsokkal de semmi változás :D szal nem járkálok 110 körül :D vagy alatta vagy felette.. :) ;) :D

Tudooom, nem azé' mondtam nah ;)

És amúgy meg nekem is :lol:

Szervós?

Izomszervós :D Az új kerekekkel azonnal kipróbáltam, és ezekkel is :D csinálja. (csak nekem 105-110 körül)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem szervós,viszont nem csinál semmi ilyet hogy rázna vagy hasonlók. Csak a kis jobbrahúzás ami nagyon gyenge. :lol:

Az is megvan... :) Ez a hülye minden astrától eltanulja a rosszat :D :D többet ki se engedem opelek közé mert még elkap valamit :D

Jah, és végre vannak új fékek :) (kár hogy még a csomagtartóban... :D )

Link to comment
Megosztás:

Az is megvan... :) Ez a hülye minden astrától eltanulja a rosszat :D :D többet ki se engedem opelek közé mert még elkap valamit :D

Jah, és végre vannak új fékek :) (kár hogy még a csomagtartóban... :D )

:lol: :D

a sínsorvadást még nem kapta el.... Majd terjeszteni fogom a találkozón a többiek között :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.