Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Benzin-Gáz üzemű volt, gondoltam mond valaki valami okosat. De végülis nem fontos. Bocs, hogy élek. :)

sima benyás kocsi is tud ilyet :D

Az is lehet a cigi gyulladt ki a fűtés vagy vmi forró dologtol, mert ez tuti határjáró seftes kocsi.

gáz, nagytankos, Vásárosnamény :)

Link to comment
Megosztás:

lehetett egyszerű rövidzárlat is... :D Egy ismerősünk diesel autója is kiégett zárlat miatt. :) Nem biztos, hogy a gázüzem okolható miatta! :)

sima benyás kocsi is tud ilyet :D

Az is lehet a cigi gyulladt ki a fűtés vagy vmi forró dologtol, mert ez tuti határjáró seftes kocsi.

gáz, nagytankos, Vásárosnamény :D

Én tartok egy 10-es kulcsot az utastérbe, ha valami füstől, fél perc alatt lekapom a sarút. Elméletileg ha még nem gyulladt meg, akkor áram híján már nem is fog. Legalábbis ez a terv. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én tartok egy 10-es kulcsot az utastérbe, ha valami füstől, fél perc alatt lekapom a sarút. Elméletileg ha még nem gyulladt meg, akkor áram híján már nem is fog. Legalábbis ez a terv. :)

Azt olvastam egyszer egy ilyesmivel foglalkozó fórumon, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit tenni szoktak ilyenkor, hogy hamar felnyitják a motorháztetőt.... És persze ha addig nem gyulladt ki semmi, akkor a friss levegő hatására megtörténik... (de igen, 10-es kulcs van nálam is mindíg, és a kezdődő bajok elhárítására talán még elegendő ksi méretű tűzoltó készülék :D ).

De ha nagy a gáz, nem is tudom mit csinálnék... :)

Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam egyszer egy ilyesmivel foglalkozó fórumon, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit tenni szoktak ilyenkor, hogy hamar felnyitják a motorháztetőt.... És persze ha addig nem gyulladt ki semmi, akkor a friss levegő hatására megtörténik... (de igen, 10-es kulcs van nálam is mindíg, és a kezdődő bajok elhárítására talán még elegendő ksi méretű tűzoltó készülék :) ).

De ha nagy a gáz, nem is tudom mit csinálnék... :)

Nálam is van egy 1 kilós tűzoltó készülék. Azután vettem, mikor már másodszorra láttam hazafelé menet az út szélén félig kiégett autót.

Link to comment
Megosztás:

Azt olvastam egyszer egy ilyesmivel foglalkozó fórumon, hogy az egyik legrosszabb dolog, amit tenni szoktak ilyenkor, hogy hamar felnyitják a motorháztetőt.... És persze ha addig nem gyulladt ki semmi, akkor a friss levegő hatására megtörténik... (de igen, 10-es kulcs van nálam is mindíg, és a kezdődő bajok elhárítására talán még elegendő ksi méretű tűzoltó készülék :) ).

De ha nagy a gáz, nem is tudom mit csinálnék... :)

Na jó, de ha nem nyitom, fel akkor hogyan tudom elfolytani a kezdődő tüzet? A motorház amúgy sem egy zárt tér, ahol oxigén hiányában elaludna a tűz. Alapból ugye vagy elektromos, vagy üanyag ég. Ha elektromos akkor először le kell választani az áramforrásról, hogy abbamaradjon az izzás/zárlat, ez vagy sikerül a gyujtáskapcsolóval, vagy nem, erre kell a 10-es kulcs. Ha benzin ég, akkor a motorleálláskor megszűnik az utánpótlás, mert megáll a pumpa, aztán hogy az oda bekerült pár decit el lehet-e folytani egy autós poroltóval, az meg szerintem a szerencse dolga. De ha jó orrod van, és megy venti akkor előbb érzed a benyaszagot, minthogy kigyulladna. Pölö nekem most ugye csöpögött az injektorból az etanol, nem sok, valamennyi kikerült amotortérbe egy kábé 2-3 centis folt látszódott a szívotorkon, de éreztem a szesszagot állandóan. A bezincsöveket meg időnként átt kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is van egy 1 kilós tűzoltó készülék. Azután vettem, mikor már másodszorra láttam hazafelé menet az út szélén félig kiégett autót.

:)

Elég tehetetlen helyzet az ilyen... ha nincs épp semmi... (a csomagtartóban mindíg hordok kulcskészletet és egy 2,5L-es üvegbe friss vizet magammal... sosem lehet tudni, ha másnem jó inni, vagy kezetmosni... :) )

A poroltót meg a kispolcon tartom a kesztyűtartó alatt, legyen kéznél! :D

De reméljük soha senkinek nem lesz ilyen gondja!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

:)

Elég tehetetlen helyzet az ilyen... ha nincs épp semmi... (a csomagtartóban mindíg hordok kulcskészletet és egy 2,5L-es üvegbe friss vizet magammal... sosem lehet tudni, ha másnem jó inni, vagy kezetmosni... :) )

De reméljük soha senkinek nem lesz ilyen gondja!!!!! :D

Reméljük, de poroltót én is akarok venni. Már vagy 5X rászántam magam, aztán mégis mindíg elmaradt valahogy. Pedig kell az. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem jellemző rám ez a fajta viselkedés :) Azzal idegelt fel, hogy lassan ment, és satuzni kellett, hogy ne másszak fel a szalagkorlátra.....

Nem letolni akartalak! :) Gondolod, hogy engem nem idegesítenek fel az ilyenek? Nem mondhatom, hogy mindig "finom vagyok és nőies".

Link to comment
Megosztás:

Nem letolni akartalak! :) Gondolod, hogy engem nem idegesítenek fel az ilyenek? Nem mondhatom, hogy mindig "finom vagyok és nőies".

Nem is annak vettem :)

Sajnos sok olyan autós járkál az utakon, akinek ott helyben összetépném a jogsiját......kezdve anyósommal

Szerinte ha kirakta az indexet akkor már neki van elsőbbsége....ezért van az ha ő balra megy akkor én jobbra. Biztos ami biztos :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez nem szokott gondot okozni... :)

Kicsit mintha szét lennél csúszva... :) Aláírásilag.

Most egy ideig nélkülem lesztek. Ha szerencsétek van, regisztrál az "én vagyok egyedül nő köztetek" posztra valaki más és lecserélhettek. :D

Jók legyetek. :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit mintha szét lennél csúszva... :) Aláírásilag.

Most egy ideig nélkülem lesztek. Ha szerencsétek van, regisztrál az "én vagyok egyedül nő köztetek" posztra valaki más és lecserélhettek. :D

Jók legyetek. :)

Te is, jó bármittevést amiért egy időre köreink kívül tevékenykedsz. :D

Link to comment
Megosztás:

Be kell tartani... :D

Elhamarkodott kijelentés..... :)

Nekem ez nem szokott gondot okozni... :)

Bárkivel előfordul ám...Nem olyan nehéz túllépni! Főleg az 50-et....PL: Városon belül, mikor közeledsz egy lámpához, és egy kicsit odalépsz neki, hogy még átérj, mert sietsz.....És pont ott lesz egy trafi! Bár én azt kívánom, hogy soha ne legyen ilyen! De aki beül az autóba, és közlekedik ez benne van a pakliba! Tiv-re is vonatkozik, mindenkire :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit mintha szét lennél csúszva... :) Aláírásilag.

Direkt van így. :D

Elhamarkodott kijelentés..... :)

Bárkivel előfordul ám...Nem olyan nehéz túllépni! Főleg az 50-et....PL: Városon belül, mikor közeledsz egy lámpához, és egy kicsit odalépsz neki, hogy még átérj, mert sietsz.....És pont ott lesz egy trafi! Bár én azt kívánom, hogy soha ne legyen ilyen! De aki beül az autóba, és közlekedik ez benne van a pakliba! Tiv-re is vonatkozik, mindenkire :D

Tavaly nyáron engem is megnyomtak, mert éjjel 2-kor egy kis 40-es zónás faluban 61-et mentem, úgy, hogy a falu elején van egy lámpa és egy érzékelő, ami 45 felett pirosra váltja a lámpát, tehát magadat szopatod ha gyorsan mész. A lámpánál zöldön mentem át, tehát nem jöttem gyorsan, de utána ráléptem a gázra, aztán felengedtem...ekkor lehetett meg a 61. És mivel éjjel volt senki nem jelzett.

Mindegy is. Szerintem nem nehéz betartani. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.