Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Pisti kollégámnak az c14nz Astrája közel van a 600ezerhez... :D

Egy C14NZ elmegy ennyit??? :D :D nem gondoltam volna...

Emlékeztek még, egyszer a hasznaltauto.hu-n volt felrakva egy piros Caravan asszem az is kb 400.000-es, majd 1hét múlva ugyanaz már csak fele annyival volt kitéve... :) Még ki is tárgyaltuk. :lol:

Sose tudjuk meg az igazat 2-3 gazdaként meg pláne nem.. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak gondold végig hány fastra futhat itthon, és mennyi az átlag életkoruk...

húú rengeteg. Átlag életkorra pedig... háát.. 96..? 95..?(mármint évjárat) Azt sajnálom amúgy hogy a régi ezerkettes ladákba csak 99.999ig pörgött a számláló.

Ex csaj apja zöldséges mercivel járt, a kocsi 24 éves volt és állandóan hősködött vele hogy van benne 420ezer. Aztán amikor elkezdte fikázni az astrát... akkor el se hitte, hogy 16 évesen 360ezer ( még nyáron ). Vén beképzelt áááá..de nembírtam

Link to comment
Megosztás:

Egy C14NZ elmegy ennyit??? :) :) nem gondoltam volna...

Bizony el! Én sem hinném el, de saját szememmel láttam, látom..... Először 343 ezernél ki lett lakatolva az egész autó, le festettük, majd vissza állította az órát 243 ezere. Azért mert el akarta adni. Tudom nem szép dolog az órával machinálni, de mosom kezeim. Nem sikerült eladni, így mivel tudta hogy rendesen megvan csinálva megtartotta. Azóta is megy, és már 463 ezer km van a kicsikébe. Azt akárhogy is számolom 563 ezer + - 10 ezer, már rég ültem az autóba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint múltkor is írtam nektek, igencsak autónézőben vagyok, keresgélek! De nem is ez a lényeg!! Tegnap böngészgettem az eladó kocsik között s találtam egy olyan hirdetést amiben ez volt írva: "Tévedés és az eladás joga fenntartva, a hírdetés nem minősül ajánlattételnek." Ez pontosan mit is takar?? Mert bárkit kérdeztem nemigazán értette senki sem... Szerintetek??

ha így jobb akkor itt a hirdetés is:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...i_start-3721269

Link to comment
Megosztás:

Szasztok. Valaki nem tud nekem tanácsot adni ebbe a robbantott gumis megoldásban hogy hogy miként zajlik meg hol csinálnak ilyesmit? Talán Spzoli te talán tudhatod miről beszélek Zimának van olyan a patrol astrán. :) Minap nézegettem aztán megtetszett:P Meg talán keskenyebb gumikel rá akkor nem is izzad a motor annyira. Valaki mondjon valamit köszi

Link to comment
Megosztás:

Áh, ennyit kiadni ilyesmiért... :)

Csak kíváncsi voltam van-e valakinek ilyen, vagy hogy mennyibe kerülhet megcsinálni (esetleg házilag lehet-e?).

Házilag lefújhatod krómsprével...inkább hagyjuk.

No meg minek kísérleteznél otthoni megoldással, mikor van rá gyári?

Krómoztatás nem olcsó.

6000ft. Árában van, de sztem is felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok. Valaki nem tud nekem tanácsot adni ebbe a robbantott gumis megoldásban hogy hogy miként zajlik meg hol csinálnak ilyesmit? Talán Spzoli te talán tudhatod miről beszélek Zimának van olyan a patrol astrán. :) Minap nézegettem aztán megtetszett:P Meg talán keskenyebb gumikel rá akkor nem is izzad a motor annyira. Valaki mondjon valamit köszi

Végülis mindegyik abroncs robbantva van a felnire. :)

Annyi az egész, hogy szélesebb a felni mint a gumi.

Link to comment
Megosztás:

Házilag lefújhatod krómsprével...inkább hagyjuk.

No meg minek kísérleteznél otthoni megoldással, mikor van rá gyári?

Krómoztatás nem olcsó.

6000ft. Árában van, de sztem is felesleges.

Értem, köszi a válaszaitokat!

6.000 Ft-ot inkább más részeire költöm... :)

Mondjuk biztos jól mutatna! :D (nah majd ha nagyleszek :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mint múltkor is írtam nektek, igencsak autónézőben vagyok, keresgélek! De nem is ez a lényeg!! Tegnap böngészgettem az eladó kocsik között s találtam egy olyan hirdetést amiben ez volt írva: "Tévedés és az eladás joga fenntartva, a hírdetés nem minősül ajánlattételnek." Ez pontosan mit is takar?? Mert bárkit kérdeztem nemigazán értette senki sem... Szerintetek??

ha így jobb akkor itt a hirdetés is:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...i_start-3721269

Értsd úgy, hogy ha tévedtek a kocsi állapotával/adataival/előéletével kapcsolatban, akkor ők mossák kezeiket és nem szándékosan ba..tak át :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Végülis mindegyik abroncs robbantva van a felnire. :)

Annyi az egész, hogy szélesebb a felni mint a gumi.

Igen a képek alapján én is ennyire jutottam. Csak a gyakorlatban nem tudom hogy zajlik. Nekem az alukon 195/50 r15ös gumi van. Azt mondta a gumis 185má nem megy rá:) ERGO RÁ Megy feszítve?! És akkor nagyobb oldalfalú gumi kell? vagy hogy van ez? Meg ezt meg tudja csinllni minden gumis? Annyira nem nem kell nekem mint Zimának hogy az összes pereme a felninek kint legyen:D csak feszüljön:D

Link to comment
Megosztás:

Igen a képek alapján én is ennyire jutottam. Csak a gyakorlatban nem tudom hogy zajlik. Nekem az alukon 195/50 r15ös gumi van. Azt mondta a gumis 185má nem megy rá:) ERGO RÁ Megy feszítve?! És akkor nagyobb oldalfalú gumi kell? vagy hogy van ez? Meg ezt meg tudja csinllni minden gumis? Annyira nem nem kell nekem mint Zimának hogy az összes pereme a felninek kint legyen:D csak feszüljön:D

A felni szélességétől függ az egész. Ha gyári alura ami 6 széles, felraksz 185ös gumit, akkor az nem nagyon fog feszülni. Vagyis semennyire. :)

Gumit válassz nagyjából váltóméretet.

Persze sokat számít az is, hogy mekkora a felninek a felvezető pereme, amire ráül a gumi. Ha nagyon keskeny, akkor nem tudsz nagyon feszülős gumit rárakni.

Mivel nem akarsz nagyon beteg méretet felrakni, mint pl Zimának van, sztem bármelyik gumis megcsinálja. Ugyan úgy zajlik mint egy sima gumizás, csak ha sokkal kisebb a gumi, akkor fel kell tornázni a vezetőperemre.

Link to comment
Megosztás:

A felni szélességétől függ az egész. Ha gyári alura ami 6 széles, felraksz 185ös gumit, akkor az nem nagyon fog feszülni. Vagyis semennyire. :)

Gumit válassz nagyjából váltóméretet.

Persze sokat számít az is, hogy mekkora a felninek a felvezető pereme, amire ráül a gumi. Ha nagyon keskeny, akkor nem tudsz nagyon feszülős gumit rárakni.

Mivel nem akarsz nagyon beteg méretet felrakni, mint pl Zimának van, sztem bármelyik gumis megcsinálja. Ugyan úgy zajlik mint egy sima gumizás, csak ha sokkal kisebb a gumi, akkor fel kell tornázni a vezetőperemre.

Értem. Hát most Így fejből nem sok adatát tudom a felnimnek:D le kell vennem az egyiket mert a belsejébe le van írva. De akkor ha elmegyek gumishoz elmondom a sóhajom akkor tud az is mondani valamit nem?

Link to comment
Megosztás:

Értem. Hát most Így fejből nem sok adatát tudom a felnimnek:D le kell vennem az egyiket mert a belsejébe le van írva. De akkor ha elmegyek gumishoz elmondom a sóhajom akkor tud az is mondani valamit nem?

Mindig, mindenre lehet valamit mondani... :) Nem tudom milyen felnid van, de valószínű, hogy nem túl széles. Ha 95/50ed van, és semennyire nem peres, akkor az nagyon max 7széles. De ez függ a gumitól is, mert nekem 7szélesen van 195 conti, és ha leteszem a kereket akkor kopog a perem. :)

7.5ön a pirelli tök máshogy feszült, és az is 195 volt.

Link to comment
Megosztás:

Értem. Hát most Így fejből nem sok adatát tudom a felnimnek:D le kell vennem az egyiket mert a belsejébe le van írva. De akkor ha elmegyek gumishoz elmondom a sóhajom akkor tud az is mondani valamit nem?

szerk: Néztem váltóméretet. 195/50 R15 van jelenleg. 185/55 R15 ami 3m-el már nagyobb átmérőbe mint az eredeti. akkor ez esetleg jó is lehet? Vagy is így kell a váltóméretet nézni?

Link to comment
Megosztás:

Mindig, mindenre lehet valamit mondani... :) Nem tudom milyen felnid van, de valószínű, hogy nem túl széles. Ha 95/50ed van, és semennyire nem peres, akkor az nagyon max 7széles. De ez függ a gumitól is, mert nekem 7szélesen van 195 conti, és ha leteszem a kereket akkor kopog a perem. :)

7.5ön a pirelli tök máshogy feszült, és az is 195 volt.

aha. nem tudom hány col széles a felnim az a baj:D De bár a gumis esküdözött hogy erre a 185ös már nem jó. Pedig előre jobban örülnék a 185ös-nek:P Kösz a segítségedet. Most már okosabb vagyok mint egy 5.-es:D

ZSÍR kösz szépen valami hasonlót kerestem én is:P

Link to comment
Megosztás:

aha. nem tudom hány col széles a felnim az a baj:D De bár a gumis esküdözött hogy erre a 185ös már nem jó. Pedig előre jobban örülnék a 185ös-nek:P Kösz a segítségedet. Most már okosabb vagyok mint egy 5.-es:D

ZSÍR kösz szépen valami hasonlót kerestem én is:P

Te tudod, de az nem lesz jobb semennyivel. :)

Link to comment
Megosztás:

Értsd úgy, hogy ha tévedtek a kocsi állapotával/adataival/előéletével kapcsolatban, akkor ők mossák kezeiket és nem szándékosan ba..tak át :) :D :D

Köszi szépen a választ! :D Viszont ilyen feltételekkel nem tudom hogy ki veszi meg azt a kocsit, mert ez már eleve gyanús.. :)

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100410/kr_mos...ltoltes.hu_.jpg van már valakinek közületek? Megér ez 6.000 Ft-ot? Alex nem tudod mennyibe kerülhet egy ilyen krómoztatás? :)

Nem tudom mennyibe kerül, de szerintem semmiképp nem ér 6000Ft. A Chromedesign csinál műanyagkrómozást, és igazából nem is krómozás, hanem króm hatású festék :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.