Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen.

A nyári gumik meg egy álom. Nagyon zsírak és magasabb lett az autó a 14-estől. Kiszállásnál feltűnik. :) A bódé is feszesebben mozog, viszont baromira húz jobbra. Guminyomások rendben. :)

Én mindig beesek az enyémbe, ha előtte vmi mást vittem. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Srácok figyumár... Venni akarok délután estefele ma egy ilyet. Nyah most az lenne a kérdésem, hogy bele fog menni az astrába? mert egy ismerős ilyet vett ( cordobába ) és azt mondta valami nem volt jó a kocsin, valami csatlakozó... most ilyen van a kocsiba. Szerintetek szenvedni fogok vele sokat? :) vagy szimplán belemegy? Megvegyem?

Nem akarlak elkeseríteni de ez a rádió egy ruppót nem ér:S Ne értsd félre nem a márkával van gondom. nekem is mnc-van és nem csúcs kategória.

D pl haver vett ilyet és zeneszámokat memória kártyáról nyomtuk egy idő után se előre se hátra nem tudunk lépkedni a számok között. Csak ha kikapcsolod majd be akkor tudsz te lépkedni. És sztem a hangszórókat se kristály tisztán hajtja gyengus. Szóval kb ennyit ér amennyi az ára. De sztem várj egy kicsit és tedd ennek az árához a dupláját és abból vegyél rádiót. Ez az én negatív véleményem volt meg tapasztalatom. Ha a spanodnak hibátlan, neked tetszik akkor hajrá. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Igen.

A nyári gumik meg egy álom. Nagyon zsírak és magasabb lett az autó a 14-estől. Kiszállásnál feltűnik. :D A bódé is feszesebben mozog, viszont baromira húz jobbra. Guminyomások rendben. :)

Most majdnem mondtam, hogy cseréld fel a két oldalt, de rájöttem, hogy forgásirányosak :)

Marad a futóműves, esetleg az első-hátsó csere....

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Levizsgázott a kis drága. :D :D :D Ettől rosszabb autóm soha ne legyen! Egy talpas cserével megúsztam, kezdem megszeretni. x17dtl caravan Sok sikert zotya975!

Megvolt a műszaki, azt mondta majdnem bukott az olajfolyás miatt. Meg hogy azt is meg kellene csinálni, meg hosszú útra ne menjek vele. :) A tecsónál megnéztem a nívópálca alig ért bele. Volt is neki olyan furcsa morgó motorhangja. Beleöntöttem a vésztartalékot azzal felment a nívópálca aljáig. Érdekes, hogy lement 2 hét állás alatt a max. jelről. :lol: Meg gyanús, hogy egyből hogy felajánlotta, hogy megcsinálja.

Számla:

Szilent 2600

Fékpofa 5200

Fékmérés 2000

Bontott lengőkar 5000

Vizsgáztatás 3000

Vizsga számla 21000

Munkadíj 16000

Összesen majdnem 55 ropi. :) De végülis kész van.

Link to comment
Megosztás:

Most majdnem mondtam, hogy cseréld fel a két oldalt, de rájöttem, hogy forgásirányosak :)

Marad a futóműves, esetleg az első-hátsó csere....

Majd utána járok, mert furcsa, hogy a 13-es kerekekkel nyíl egyenesen haladt elengedett kormánynál is, amint felkerült a 14-es azonnal éreztem, hogy húz jobbra a gépsas. Bár az aknából úgy tűnt, hogy mintha az egyik lengőkar szilent oda lenne... :)

Amúgy a gumik nagyon zsírak! :D Tapad mint állat. Jobban mint a téli. :D

Link to comment
Megosztás:

Majd utána járok, mert furcsa, hogy a 13-es kerekekkel nyíl egyenesen haladt elengedett kormánynál is, amint felkerült a 14-es azonnal éreztem, hogy húz jobbra a gépsas. Bár az aknából úgy tűnt, hogy mintha az egyik lengőkar szilent oda lenne... :)

Amúgy a gumik nagyon zsírak! :) Tapad mint állat. Jobban mint a téli. :D

De akkor húzott volna a 13-asokkal is nem? :D

Nekem az egyik szálszakadásos volt, le is dobtam őket, és ahogy brekeke is mondta az "új"(onnan vett) használt gumijaimat is meg kellett cserélni, így viszont tökéletesen megy... (a tieid forgásirányosak? nem szoktad megjelölni melyiket honnan kaptad le?)

Sok múlik azon, hogy melyik gumit hogy koptatja az autó... :D

Link to comment
Megosztás:

Majd utána járok, mert furcsa, hogy a 13-es kerekekkel nyíl egyenesen haladt elengedett kormánynál is, amint felkerült a 14-es azonnal éreztem, hogy húz jobbra a gépsas. Bár az aknából úgy tűnt, hogy mintha az egyik lengőkar szilent oda lenne... :)

Amúgy a gumik nagyon zsírak! :) Tapad mint állat. Jobban mint a téli. :D

Ha nem gyilkolod 1-2 szezont még elfutnak.

Most jöttem rá, hogy azok a gumik már a harmadik Opel Astra Caravant nyúzzák....jobban bírják, mint az autók :D

Nekem az egyik szálszakadásos volt, le is dobtam őket, és ahogy brekeke is mondta az "új"(onnan vett) használt gumijaimat is meg kellett cserélni, így viszont tökéletesen megy... (a tieid forgásirányosak? nem szoktad megjelölni melyiket honnan kaptad le?)

Sok múlik azon, hogy melyik gumit hogy koptatja az autó... :D

Mivel forgásirányosak, így gumis kell hozzá. Azért mondtam, hogy első-hátsó csere, akkor kiderül.

Úgy rémlik ráírtam, melyik hol volt, de én is mostam őket...Day is.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

De akkor húzott volna a 13-asokkal is nem? :)

Nekem az egyik szálszakadásos volt, le is dobtam őket, és ahogy brekeke is mondta az "új"(onnan vett) használt gumijaimat is meg kellett cserélni, így viszont tökéletesen megy... (a tieid forgásirányosak? nem szoktad megjelölni melyiket honnan kaptad le?)

Sok múlik azon, hogy melyik gumit hogy koptatja az autó... :D

Hja, kellett volna. Megcserélni csak úgy lehet, ha felnin cserélődnek, mert forgásirányosak. Amúgy Brekitől vettem, és nem volt megjelelölve, hogy melyik hol volt, de a kopásokból kiderítettük a gumis sráccal. Amúgy jah. Nem mindegy az előző autón eltöltött és kopott idő sem.

Ha nem gyilkolod 1-2 szezont még elfutnak.

Most jöttem rá, hogy azok a gumik már a harmadik Opel Astra Caravant nyúzzák....jobban bírják, mint az autók :)

Mivel forgásirányosak, így gumis kell hozzá. Azért mondtam, hogy első-hátsó csere, akkor kiderül.

Úgy rémlik ráírtam, melyik hol volt, de én is mostam őket...Day is.... :lol:

Az ideit mindenképp, lehet a következőt is, de egyre jobban tetszik a 15-ös felni méret. :D Idén meg 50 ropiból meglesz egy hf + dugó tisztítás esetlegesen gyűrűcsere vagy hajtókar csapágy csere, + a klíma is egy 50-es lesz legalább. Ezzel együtt a futómű is kap felújítást a terveim szerint. Jövőre meg teljes kaszni javítás és fújás. :D

Hja kapott mosást. Nem gyengét. :D :D Aztán kis gumiápolást is, valami szilikonos akármivel. Gyári új kinézete van. :D

Link to comment
Megosztás:

Hja, kellett volna. Megcserélni csak úgy lehet, ha felnin cserélődnek, mert forgásirányosak. Amúgy Brekitől vettem, és nem volt megjelelölve, hogy melyik hol volt, de a kopásokból kiderítettük a gumis sráccal. Amúgy jah. Nem mindegy az előző autón eltöltött és kopott idő sem.

Az ideit mindenképp, lehet a következőt is, de egyre jobban tetszik a 15-ös felni méret. :D Idén meg 50 ropiból meglesz egy hf + dugó tisztítás esetlegesen gyűrűcsere vagy hajtókar csapágy csere, + a klíma is egy 50-es lesz legalább. Ezzel együtt a futómű is kap felújítást a terveim szerint. Jövőre meg teljes kaszni javítás és fújás. :)

Nagy tervek :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hja, kellett volna. Megcserélni csak úgy lehet, ha felnin cserélődnek, mert forgásirányosak. Amúgy Brekitől vettem, és nem volt megjelelölve, hogy melyik hol volt, de a kopásokból kiderítettük a gumis sráccal. Amúgy jah. Nem mindegy az előző autón eltöltött és kopott idő sem.

Igaz.. azért is írtam, hogy mind másképp koptat...

Próbálkozz a variálással, hátha! :)

Link to comment
Megosztás:

Az nem jó, minnyá kimegyek én is megnézni, mert nekem is elel csipegeti :)

Öreg a motor és látszólag bontatlan. Már itt az ideje, de nem a generálnak, csak olajteknő levételével kisebb ellenőrzésnek. Persze a hf az átesik egy komplett felújítási procedúrán vagy csere. De szerintem csere lesz belőle. :)

Link to comment
Megosztás:

Öreg a motor és látszólag bontatlan. Már itt az ideje, de nem a generálnak, csak olajteknő levételével kisebb ellenőrzésnek. Persze a hf az átesik egy komplett felújítási procedúrán vagy csere. De szerintem csere lesz belőle. :)

Hmm...én is úgy terveztem, a köv. olajcserekor lekapom az olajteknőt nagytakarítás céljából, meg mert szivárog az olaj a tömítésnél....meg a váltónál is. Azt hiszem most kipróbálok valami más olajat, mert király ez a Castrol, de szereti csipegetni, az előző kitartott 2 csere közt, csak azt meg nem tudom mi volt :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm...én is úgy terveztem, a köv. olajcserekor lekapom az olajteknőt nagytakarítás céljából, meg mert szivárog az olaj a tömítésnél....meg a váltónál is. Azt hiszem most kipróbálok valami más olajat, mert király ez a Castrol, de szereti csipegetni, az előző kitartott 2 csere közt, csak azt meg nem tudom mi volt :)

Mi is levesszük, aztán beviszem fehérvárra az állomásra és az alkatrész tisztítóban megkapja a magáét. :D C16NZ olajteknő úgy néz ki, mintha most jött volna a gyárból, nincs olajsár. :)

Link to comment
Megosztás:

Öreg a motor és látszólag bontatlan. Már itt az ideje, de nem a generálnak, csak olajteknő levételével kisebb ellenőrzésnek. Persze a hf az átesik egy komplett felújítási procedúrán vagy csere. De szerintem csere lesz belőle. :)

Hmm...én is úgy terveztem, a köv. olajcserekor lekapom az olajteknőt nagytakarítás céljából, meg mert szivárog az olaj a tömítésnél....meg a váltónál is. Azt hiszem most kipróbálok valami más olajat, mert király ez a Castrol, de szereti csipegetni, az előző kitartott 2 csere közt, csak azt meg nem tudom mi volt :)

Kinéztem, minimum felett van 1mm. Úgyis lassan csere. :D

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem, minimum felett van 1mm. Úgyis lassan csere. :D

Csere óta fél lityit töltöttem utána, most pont félállásban van. 7000-nél járok....200.000 km után talán nem is olyan rossz.

Lehet marad a Castrol.... :)

Enyém már cserés. :D De nem cserélem. Majd kis generálnál. :)

Most, hogy mondod....lassan mehetek megint olajat venni, max. 2 hónap

Link to comment
Megosztás:

Csere óta fél lityit töltöttem utána, most pont félállásban van. 7000-nél járok....200.000 km után talán nem is olyan rossz.

Lehet marad a Castrol.... :)

Most, hogy mondod....lassan mehetek megint olajat venni, max. 2 hónap

Én 4decit és már 8500nál van :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.