Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Amit Zotya ír az helytálló, gyárilag így működik. ;)

Balra 90fok reteszel, jobbra 45fok be lehet nyomni a gombot, és nyílik az ajtó.

Magyarul mégis besz.ptam a múltkor :D

Kárpitot nem bontok, nincs annyi időm ;) Elektroba a múlt héten tett képet Daykiller, ott meg tudod nézni :)

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=16&st=16860 itt is van.

Link to comment
Megosztás:

Ezúton kérek bocsánatot minden romától. Előítéletek, pedig nem szabadna van is bennem pici raj vér , meg van oldalági rokonom is, haver is.

Zolibá neked meg ezer hála, meg radarmentes Győr-Patona útvonalat kívánok.

Írtam már, hogy előjött a kulcsom. Póttal mentem tovább még 3 üzletet, aztán pánik, úgy kutattam a kocsiban meg mindenhol.... kb 4 autósboltot , 3 bontót hívtam fel hogy mennyi a komplett új zár.

A gyári az horror, a "börtönkulcsos" az 1600 / zár, de abból kellett volna 5 db.

Ideges voltam egy csöppet. Viszont szeretnék majd egy kulcstól független riasztót (gyári 10 éve nem műkszik ) ami nem túl drága, de ordít ha katatják a 15 éves kocsimat. Állítólag kapós lett az F Astra, ha jó állapotú.

Link to comment
Megosztás:

Ezúton kérek bocsánatot minden romától. Előítéletek, pedig nem szabadna van is bennem pici raj vér , meg van oldalági rokonom is, haver is.

Zolibá neked meg ezer hála, meg radarmentes Győr-Patona útvonalat kívánok.

Írtam már, hogy előjött a kulcsom. Póttal mentem tovább még 3 üzletet, aztán pánik, úgy kutattam a kocsiban meg mindenhol.... kb 4 autósboltot , 3 bontót hívtam fel hogy mennyi a komplett új zár.

A gyári az horror, a "börtönkulcsos" az 1600 / zár, de abból kellett volna 5 db.

Ideges voltam egy csöppet. Viszont szeretnék majd egy kulcstól független riasztót (gyári 10 éve nem műkszik ) ami nem túl drága, de ordít ha katatják a 15 éves kocsimat. Állítólag kapós lett az F Astra, ha jó állapotú.

Minden kapós ha jó állapotú, és könnyű rajta, vagy a darabjain továbbadni. Próbálj meg betenni valami egyedit. Csak a váratlanra nem lehet felkészülni. Vagy be a lakásba magaddal a gyertyakábeleket, egy garnitúra csak nincs nála zsebben :)

Link to comment
Megosztás:

Minden kapós ha jó állapotú, és könnyű rajta, vagy a darabjain továbbadni. Próbálj meg betenni valami egyedit. Csak a váratlanra nem lehet felkészülni. Vagy be a lakásba magaddal a gyertyakábeleket, egy garnitúra csak nincs nála zsebben :)

Köcce

A baj hogy a másik kocsi pótkulcsa is mellette volt, a szerencse az hogy olyan helyről kaptam vissza ahol nem értették, hogy mivel mentem el, ha ott a kulcsa egy kocsinak. Meg nem látták, hogy milyen verda és hol parkoltam. nem hinném, hogy kopiztak volna.

De nem árt az óvatosság!

Mint a viccben 5 perc alatt bontottam le a trafó és gyútókábeleket (A jeladó mágnest kéne megtanulnom kiszedni!!!).Az összes biztosítékot kirángattam, megvariáltam, illetve a másik öregebb verdánál egy kicsit kisebbet tettem 3 fontosabb részhez.

Abból nem mertem a kábelkorbácsot kivenni, 2 gyertya kibont, pipa vissza, gázbowden visszahúzó rugót zsebretettem, 2 vákuumcső szétkap (ennél már amúgyis problémás a karbi 2 hetente kell ellenőriznem, hogy nem köpte e be túlzottan a gyertyákat.)

Link to comment
Megosztás:

Fuh ezt el kell képzelni. Mivel este van már majd holnap megbontom azt meglesem ennek a függvényében.

szerk. De várj itt valami nem stimmel. Ha a hiány a zár fölött van akkor van a csomagtartóajtó bezárva. Ez világos

ha a tárcsa a zár felett van akkor van nyitva, és ha benyomod akkor nyilik a cuccos. nah most a központi zárnak ugy van értelme, hogy ilyen helyetben biztositsa azt hogy ne lehessen kinyitni az ajtot. tehát becsuszik a tárcsához és nem engedi benyomni a gombot. De ha én visszaforgatom a kulcsot a függőleges állásba, ahol a hiány a zár fölé esik, tehát a központizár fölé és a rendes zár hoz, akkor meg megint hiába nyomom be a gombot, nem csinál semmit, mertmost zártam be ténylegesen. Vagy nem jól értelmezem?

Magyarul mégis besz.ptam a múltkor :D

Kárpitot nem bontok, nincs annyi időm ;) Elektroba a múlt héten tett képet Daykiller, ott meg tudod nézni :)

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=16&st=16860 itt is van.

Na ott van Day képe, ráadásul a tárcsán két hiány is van. ;) De ez tényleg úgy működik, hogy a kulcs egy bizonyos pozíciójában tudod zárni a kp-zárral, de a kulcsal mindíg lehet nyitni.

Köcce

A baj hogy a másik kocsi pótkulcsa is mellette volt, a szerencse az hogy olyan helyről kaptam vissza ahol nem értették, hogy mivel mentem el, ha ott a kulcsa egy kocsinak. Meg nem látták, hogy milyen verda és hol parkoltam. nem hinném, hogy kopiztak volna.

De nem árt az óvatosság!

Mint a viccben 5 perc alatt bontottam le a trafó és gyútókábeleket (A jeladó mágnest kéne megtanulnom kiszedni!!!).Az összes biztosítékot kirángattam, megvariáltam, illetve a másik öregebb verdánál egy kicsit kisebbet tettem 3 fontosabb részhez.

Abból nem mertem a kábelkorbácsot kivenni, 2 gyertya kibont, pipa vissza, gázbowden visszahúzó rugót zsebretettem, 2 vákuumcső szétkap (ennél már amúgyis problémás a karbi 2 hetente kell ellenőriznem, hogy nem köpte e be túlzottan a gyertyákat.)

Hú alapos voltál, én csak simán kivettem volna a rotort az elosztóból, talán még az a legegyszerűbb módja, hogy megakadályozd a kocsi elindítását feltűnő jelek nélül. Hacsak nincs egy titkos kapcsolód mint nekem. :P

Link to comment
Megosztás:

Majd meglátjuk. ;)

Na ott van Day képe, ráadásul a tárcsán két hiány is van. ;) De ez tényleg úgy működik, hogy a kulcs egy bizonyos pozíciójában tudod zárni a kp-zárral, de a kulcsal mindíg lehet nyitni.

Nekem így sikerült kizárni magam egyszer. Csak a csomagtartót nyitottam ki, a központizár rajta maradt. Csomagokat beraktam, kínlódtam vele kicsit, mert sehogy sem fért el rendesen. Közben (mint utóbb kiderült) leraktam a kulcsot és rázártam az ajtót. ;) Nem kellett volna.

De amikor lemerült az akksim a generátor miatt, akkor is hozzáfértem a csomagtartóban lévő szerszámokhoz.

Megesküdni nem mernék, hogy az enyém gyári, viszont egyetértek Brekekével, én sem hiszem, hogy feszítővas kéne a csomagtartóhoz, ha meghibásodik a központizár. :)

Erről jut eszembe, a múltkor írtam, hogy a vezetőoldali ajtón visszanyit mielött kihúznám a kulcsot. Egyszer csak "meggyógyult". :P :D Végre nemcsak elromlik valami. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem így sikerült kizárni magam egyszer. Csak a csomagtartót nyitottam ki, a központizár rajta maradt. Csomagokat beraktam, kínlódtam vele kicsit, mert sehogy sem fért el rendesen. Közben (mint utóbb kiderült) leraktam a kulcsot és rázártam az ajtót. ;) Nem kellett volna.

De amikor lemerült az akksim a generátor miatt, akkor is hozzáfértem a csomagtartóban lévő szerszámokhoz.

Megesküdni nem mernék, hogy az enyém gyári, viszont egyetértek Brekekével, én sem hiszem, hogy feszítővas kéne a csomagtartóhoz, ha meghibásodik a központizár. :)

Erről jut eszembe, a múltkor írtam, hogy a vezetőoldali ajtón visszanyit mielött kihúznám a kulcsot. Egyszer csak "meggyógyult". :P :D Végre nemcsak elromlik valami. ;)

Történnek ilyenek ha megjön a jóidő ;) :lol: ;)

Nah esett egy kis víz. :lol: megyek megnézem mit tudnak a GT3-asok nedvesen :D

Link to comment
Megosztás:

Mert nem kezdted el időben, lacháza meg társai.... ;) Sztem én is nekiállok ma a gépészetis beadandónak. :D

Egyébként sokan rühellik az éjszakázást, én viszont egyre jobban kedvelem. És végülis bírom is szerencsére. :) Bár bevallom így két átrajzolt és átszámolt éjszaka után most már pilledek rendesen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként sokan rühellik az éjszakázást, én viszont egyre jobban kedvelem. És végülis bírom is szerencsére. ;) Bár bevallom így két átrajzolt és átszámolt éjszaka után most már pilledek rendesen. :P

Csak egy dolgot nem értek. Mi a f.szt csinálsz te a fórumon, ahelyett hogy tennéd magad pihenőbe? :D De szép kör lehetett az bitzos... Tavaly volt meló hogy 2 napig nem aludtam de hazafelé sünséges igazoltatás közbe bealudtam ;) 3 nap, az már nem gyenge. Főleg hogy gondolkozni kellett közben :)

Link to comment
Megosztás:

Csak egy dolgot nem értek. Mi a f.szt csinálsz te a fórumon, ahelyett hogy tennéd magad pihenőbe? ;) De szép kör lehetett az bitzos... Tavaly volt meló hogy 2 napig nem aludtam de hazafelé sünséges igazoltatás közbe bealudtam ;) 3 nap, az már nem gyenge. Főleg hogy gondolkozni kellett közben :D

Kajálni fogok, déltől erőátvitelem van, 2-től pedig hő és áramlástechnikai gépek laborom. Este pedig HaBár buli lesz, dresscode: pizsama. Nem hagyhatom ki. :P Majd utána alszok. :)

Link to comment
Megosztás:

Sikerült ma nem kicsit szívnom a kocsival, de a vége jó lett :)

Áh, kolléga :P Eljöhettél volna gyakorolni hozzám, én a múlt héten játszottam el ezt, szinte ugyanígy szívtam ;) annyi különbséggel, hogy csak az egyik oldalt tudtam felbakolni, minden alámászás előtt el kellett döntenem, jobbra vagy balra akarok dőlni. Hátsó középső ledob, flex a csavarnak (már ami megvolt még belőle), fúróhegy hegyek, átmenő csavar ;) Két napig éreztem a hátam, meg valami bökte a tarkómat, hát nem a drótkefébe feküdtem :D

Aztán másnap még tűzkarikát is cseréltem a leömlőnél, az már gyorsan ment.

De ettől a hátsó dobtól több hangot vártam, kussol mint a gyári, de legalább szép a vége (még).

Visit My Website

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogy lehet ide képet beszúrni úgy, hogy nem az internetről akarom, hanem saját képet szeretnék feltölteni??? SOS!!

Köszönöm!!

Feltöltesz egy képet valahova, például ide: http://pics.coldline.hu/ Utána pedig belinkeled a fórumra. Amikor éppen hozzászólást szerkesztesz akkor az eszköztáron fönt a szmájli után a második gomb (egy kis naplementés fali képecske-ikon) arra katt, elkéri a linket amit kimásolsz a feltöltöltő oldalról, és már itt is van.

Most nézem hogy egy képlinkelést is milyen gyönyörűen túlbonyolítva sikerült leírni :S nah mindegy, remélem aztért megérteni :D :)

Link to comment
Megosztás:

Feltöltesz egy képet valahova, például ide: http://pics.coldline.hu/ Utána pedig belinkeled a fórumra. Amikor éppen hozzászólást szerkesztesz akkor az eszköztáron fönt a szmájli után a második gomb (egy kis naplementés fali képecske-ikon) arra katt, elkéri a linket amit kimásolsz a feltöltöltő oldalról, és már itt is van.

Most nézem hogy egy képlinkelést is milyen gyönyörűen túlbonyolítva sikerült leírni :S nah mindegy, remélem aztért megérteni :D :)

Köszi, megkisérelem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.