Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Lenne pár javítanivaló a gépen, júliusban műszakis lesz. Az ilyenekkel mit lehet tenni? Úgy kb. mennyit gyűjtsek rá?

(Nos, Alex :) ?)

.......................

Üdv! Zoli cartárs! Inkább ezt tetessed át a fényezés topicba, és ott megválaszolom. Én ma már offoltam a fóliával...nem akarom túlzásba vinni Oksa? :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Zoli cartárs! Inkább ezt tetessed át a fényezés topicba, és ott megválaszolom. Én ma már offoltam a fóliával...nem akarom túlzásba vinni Oksa? ;)

ne mán, ez kimaradt, elfelejtettem :)

Közben meg volt egy Cartárssal egy elintézendő ügyem (leírtam magam nála :D ), aztán rossz helyre tettem be. Uff...

Link to comment
Megosztás:

ne mán, ez kimaradt, elfelejtettem :)

Közben meg volt egy Cartárssal egy elintézendő ügyem (leírtam magam nála :D ), aztán rossz helyre tettem be. Uff...

Reeckatee cartárs véleményével értek egyet. Sajna a rozsdafoltok 85%-a átrohadt....Így hiába is csiszolgassuk lamellással, jobb nem lesz. Elem csere kell ;) Arról nem is beszélve, hogy nem könnyű kifoltozgatni úgy, hogy az később ne látszódjon ;)

Link to comment
Megosztás:

Reeckatee cartárs véleményével értek egyet. Sajna a rozsdafoltok 85%-a átrohadt....Így hiába is csiszolgassuk lamellással, jobb nem lesz. Elem csere kell :) Arról nem is beszélve, hogy nem könnyű kifoltozgatni úgy, hogy az később ne látszódjon :D

Köszönöm.

Más: Heti rendszerességgel átvizsgálom az autót (főleg a sárvédő íveit) és minden kavicsnyomot azonnal gyógyítok.

Link to comment
Megosztás:

Ma asszonnyal meg haveromékkal elgurultunk a Dunapartra megnézni hogy meg van -e még a víz. Beállok a parkolóba, látom hogy egy piros Caravan áll bent. Beállok mellé, látom hogy egy fekete sárvédő van rajta bal elöl :lol: Nah mondom egy hónapja nem tudom elpasszolni a fölös sárvédőmet, írtam egy cetlit hogy van egy eladó piros sárvédőm, meg a számomat. Este csörgött a telefonom :lol: Úgy tűnik az már elmegy. De hogy senki nem vesz fekete belsőt, meg kockatükröt az mán' szemétség :) Pénteken este pakolunk, aztán megyünk Demjénbe hétvégére, de még tankolni sincs zsém ;) Haverral megbeszéltük hogy minimál kiépítésben hozzuk össze. Viszünk teszkós májkrémkonzervet, meg valami hungarocel-kenyeret és akkor a kaja letudva :D Csak ezt a csajoknak nehéz beadni hogy ez a kaja :D ;)

Én vennék fekete belsőt, de nem az enyémbe való... ;)

8-at :o

-4 ajtót

-2 sárvédőt

-1 csomagtérajtót

-1 motorháztetőt

:P ;)

;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Zűr van.

Kisebbség ellopta a kulcscsomómat.

Mennyibe kerül kb. alsó hangon, asszongya 4 db zárbetét (a tanksapka már nem eredeti), + kulcsok???

Szétvet az idegés remegek, mert van pótkulcs, rendszám alapján viszont kikerestetik és simán elviszik a kocsimat.

(Egy árat voltam megkérdezni a gumisnál hogy mennyiért foltoz, utána 2 bolt.....és hoppp!!!!! még jó hogy volt egy másik kulcs másik zsebben.)

Előre is kösz ha linkeltek bármit hogy hol kaphatok, mert nem tudok mindennap akku elosztó gyertya etc ve zsebben mászkálni + munka + pénz ...na ebből remélem mindenki érti hogy mi a szitu.

Minél előbb szeretném cserélni, mert tudom hogy hülye voltam és figyelmetlen, de ez sok emberrel előfordul.

Köszönöm az együttérző szavakat és hozzászólásokat, meglett. Én meg megkönnyebbültem. Pffffffff elég egy kis kihagyás.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Zűr van.

Kisebbség ellopta a kulcscsomómat.

Mennyibe kerül kb. alsó hangon, asszongya 4 db zárbetét (a tanksapka már nem eredeti), + kulcsok???

Szétvet az idegés remegek, mert van pótkulcs, rendszám alapján viszont kikerestetik és simán elviszik a kocsimat.

(Egy árat voltam megkérdezni a gumisnál hogy mennyiért foltoz, utána 2 bolt.....és hoppp!!!!! még jó hogy volt egy másik kulcs másik zsebben.)

Előre is kösz ha linkeltek bármit hogy hol kaphatok, mert nem tudok mindennap akku elosztó gyertya etc ve zsebben mászkálni + munka + pénz ...na ebből remélem mindenki érti hogy mi a szitu.

Minél előbb szeretném cserélni, mert tudom hogy hülye voltam és figyelmetlen, de ez sok emberrel előfordul.

Hát részvét meg minden, az UNIX-nál ennyiért van gyujtáskapcsoló zárbetét:Klikk ide!

A zárakhoz meg ennyiért.] De én szerintem azt csinálnám, hogy csak zárkészletet vennék, abból úgyís csak 3 kell neked, a negyedik lamelláit meg átraknám a mostani gyujtáskapcsoló betétben. Már ha a méret passzol. De mivek a gyujtáskapcsoló betét elég drága egy próbát megér.

Más: Elvittem a kocsit műszakira, de szóltam, hogy előtte kérnék egy fékhatásmérést, mert javítva lett. Természetesen nem jók a fékek, az első egy kicsit javult, de amit szombaton egy másik helyen a hátsó fékre mértek 4%-ot, abból lett hétfőre majdnem 40%!!!! ;) És ráadásul a gyengébb lett az erősebb. Na erre varjatok gombot! A kézifék jó. Szóltam a szerelőnek, hogy viszem a kocsit, mert belefáradtam. Esetleg lehet még a főfékhenger, mert most keresztben fog szarul, szombaton még egyik oldalra húzott. Hazafele mérettem még egy helyen mérgemben, ott sem jó, de megint teljesen más eredmények lettek. :) Humoros oldala a dolognak a zöld kártya mérés, mert előtte megcsinálták azt is, volt némi sutyorgás, meg: ;) :P , aztán : Béla gyere, ezt nézd meg! ;) Valami volt a CO-val, hogy ennyi nem lehet, meg így nem jó, aztán Béla tömött egy rongyot a kipufogómba a szonda mellé, megemelkedett a CO-érték, és már jó volt. ;)

Nagyon kiváncsí vagyok a szerelő mit tud kezdeni a vadi új de rossz fékjeimmel. :D

Link to comment
Megosztás:

A kézifék jó. Szóltam a szerelőnek, hogy viszem a kocsit, mert belefáradtam. Esetleg lehet még a főfékhenger, mert most keresztben fog szarul, szombaton még egyik oldalra húzott. Hazafele mérettem még egy helyen mérgemben, ott sem jó, de megint teljesen más eredmények lettek.

Ha keresztben nem jó akkor tényleg főfékhenger vagy levegő gyanús. Miért nem vettél bele új főfékhengert a javító készlet helyett? Én már a ladánál megtanultam, hogy nem érdemes felújítgani a főfékhengert, mert mire a tömítések elkopnak addigra a fém alkatrészek sincsenek már méreten így az új tömítéskészlet sosem hozott jó eredményt.

De az bíztató, hogy a bowden csere megjavította a kéziféked :) Megyek is venni és húsvét után cserélem én is.

Link to comment
Megosztás:

Ha keresztben nem jó akkor tényleg főfékhenger vagy levegő gyanús. Miért nem vettél bele új főfékhengert a javító készlet helyett? Én már a ladánál megtanultam, hogy nem érdemes felújítgani a főfékhengert, mert mire a tömítések elkopnak addigra a fém alkatrészek sincsenek már méreten így az új tömítéskészlet sosem hozott jó eredményt.

De az bíztató, hogy a bowden csere megjavította a kéziféked :) Megyek is venni és húsvét után cserélem én is.

Hát ugye az első 3 mérésnél, még egyoldalra húztaka fékek, csak most a viszgabázison fogott keresztben. Amúgy miért nem vettem egyből főfékhengert? Biztos aranyból van. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.