Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah most ihletet adtál! :lol:

Ráállítom az öregem a témára... (nyugdíjas kárpitos) ;) ;) Kíváncsi vagyok vállalja-e a projektet... :) S ha igen, akkor veszek fel rendelést... Szerintem halálra keresem majd vele magam, csak győzzem majd elkölteni a sok zsozsót! :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, a GYÍK-ben van gyertya katalógus. ;)

Figyeljetek már tudom hülye kérdés, de ha azt írják, hogy a jobb elsőn gyengébb a fék, akkor azt a menetirány szerinti jobb elsőre értik ugye? Tehát nem szembeállsz a kocsival, és úgy nézed?

Amúgy ideje elkezdeni kockásítani a nyárra. Egy kis motiválló videó. :D Nem semmi a csajszi! :)

Igen! Az autó bal oldala a vezetőoldali, a jobb oldal pedig az anyóülés oldali. Egyébként ez a dolog, csak halkan mondom világszerte így van...persze kivétel a sárgák, az Angolok, és az Ausztrálok ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen! Az autó bal oldala a vezetőoldali, a jobb oldal pedig az anyóülés oldali. Egyébként ez a dolog, csak halkan mondom világszerte így van...persze kivétel a sárgák, az Angolok, és az Ausztrálok :D

Akkor fogalmazz úgy, hogy belülről, előre nézve baljobbelsőhátsó... :)

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont, pipa!

Elvileg ha madzag van akkor annak van vége is, és ha van vége is akkor elvileg be is van kötve , és ha be is van kötve akkor funcione-ja is van... :D

Ha van dugó, akkor nincs kopogás érzékelés, ha nincs, akkor van. Tiedében valószínűleg nincs érzékelés, ha ott a dugó. Enyém már érzékelős. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen! Az autó bal oldala a vezetőoldali, a jobb oldal pedig az anyóülés oldali. Egyébként ez a dolog, csak halkan mondom világszerte így van...persze kivétel a sárgák, az Angolok, és az Ausztrálok ;)

Akkor fogalmazz úgy, hogy belülről, előre nézve baljobbelsőhátsó... :)

Oké-oké csak azért kérdezem, nehogy a gyengébbik oldalt olajozzam meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, most regisztráltam, olyan kérdésem lenne ha valaki tudna nekem segíteni... Van egy 1992-es GLS F Astram, 1.4 hengerenkénti befecskendezős, 60 kW/84 Le-ős, azt szeretném megtudni, hogy ki mit ajánl, milyen gyújtógyertyát vegyek bele, ugyanis 2-szer cseréltem már amióta nálam van, előszőr championt vettem bele, másodszor pedig egy számomra ismeretlen NGK- át ajánlották az autosboltban. Az utobbival sajnos "nem volt az igazi". A Ti tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Többen azt mondják, hogy a legolcsóbb és jó megoldás a gyári GM egypólusú. :D

Drágább a GM kétpólusú, nekem most ez van és nem rossz, de eddig a legjobb a Bosch FR78-as (négypólusú) volt. Ha találok majd még valamikor, biztos az lesz a következő is.

A gyertyakérdésre is igaz, hogy elég eltérő tapasztalatok vannak. :)

Link to comment
Megosztás:

Olyan jó halk a nyári gumim, megint hallani az AC-sípolásást. ;) Untam már a téli zúgását. Csak most nem mehetek már óra szerinti 60-al a városban, ezek nem csalnak annyit.

Miért? neked kevesebbet mutat? :D

Nekem ha 60-al megyek a GPS 52-t mutat... Tehát bőven a 60-65 alatt vagyok...

Elvileg 65-től mérnek be, nem?

Amikor elkaptak 70-el, akkor legalábbis ezt mondták ... És én általában 55-60 közt hajtok faluba. (igaz így nagyobb az esély az elbambulásra, és könnyen beleszaladhatok vmibe :) )

Link to comment
Megosztás:

Miért? neked kevesebbet mutat? :D

Nekem ha 60-al megyek a GPS 52-t mutat... Tehát bőven a 60-65 alatt vagyok...

Elvileg 65-től mérnek be, nem?

Amikor elkaptak 70-el, akkor legalábbis ezt mondták ... És én általában 55-60 közt hajtok faluba. (igaz így nagyobb az esély az elbambulásra, és könnyen beleszaladhatok vmibe :) )

Töbet mutatna elvileg, csak egyszer állítottam rajta, most majdnem jó. Csak a téli gumijaim kisebbek, azzal többet csal.

Link to comment
Megosztás:

Miért? neked kevesebbet mutat? ;)

Nekem ha 60-al megyek a GPS 52-t mutat... Tehát bőven a 60-65 alatt vagyok...

Elvileg 65-től mérnek be, nem?

Amikor elkaptak 70-el, akkor legalábbis ezt mondták ... És én általában 55-60 közt hajtok faluba. (igaz így nagyobb az esély az elbambulásra, és könnyen beleszaladhatok vmibe :) )

Ezt ki mondta neked??? :P ;)

2010-es táblázat szerint 54Km/h-tól mérnek, és 54Km/h-tól 68Km/h-ig helyszíni bírság alkalmazható. Dobj egy e-mail címet, és elküldöm a hivatalos táblázatot ;)

Más téma: Téli ídőszámítás szerit keltem a Forma-1 miatt :D Nem rossz....Most többet előztek, és izgalmasabb, mint szerintem lesz egész idénybe ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha van dugó, akkor nincs kopogás érzékelés, ha nincs, akkor van. Tiedében valószínűleg nincs érzékelés, ha ott a dugó. Enyém már érzékelős. :)

Carstylingon ezt a választ kaptam subitol...

,,Az ecunak kis segitség , hogy kiválasztod milyen benzin van benne , és az alapján állitja be az előgyújtást. Persze csak első körben , menet közben persze folyamatosan figyeli a knock sensor jelét. Ha bekopog akkor visszaveszi , ha nem akkor növeli az előgyújtást.

Magyarul ha 95-re rakod , akkor alapból alacsonyabb előgyújtáson üzemel a vas...

Kb ennyi"

Link to comment
Megosztás:

Carstylingon ezt a választ kaptam subitol...

,,Az ecunak kis segitség , hogy kiválasztod milyen benzin van benne , és az alapján állitja be az előgyújtást. Persze csak első körben , menet közben persze folyamatosan figyeli a knock sensor jelét. Ha bekopog akkor visszaveszi , ha nem akkor növeli az előgyújtást.

Magyarul ha 95-re rakod , akkor alapból alacsonyabb előgyújtáson üzemel a vas...

Kb ennyi"

Ebből is látszik mennyire értenek hozzá. Ha van dugó, akkor minek a KS??? ...és vica verza. :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt ki mondta neked??? ;) ;)

2010-es táblázat szerint 54Km/h-tól mérnek, és 54Km/h-tól 68Km/h-ig helyszíni bírság alkalmazható. Dobj egy e-mail címet, és elküldöm a hivatalos táblázatot :P

Más téma: Téli ídőszámítás szerit keltem a Forma-1 miatt :) Nem rossz....Most többet előztek, és izgalmasabb, mint szerintem lesz egész idénybe :D

neked honnan van ez a táblázat? én akárhogy kerestem utoljára 2009 május 2.án változtattak ezen... miszerint 50 helyett 64el lehet menni, 65nél már 30ropi minusz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.