Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah most lehet hogy hülyén fog hangzani a következő kérdésem, de nem baj.

Az érdekelne engem hogya kisebb motoral szerelt illetve a régebbiekben olyan volt az üzemanyag rendszer hogy votl egy kis csati a hütőfolyadék tartályon aminek volt egy A meg egy B oldala, és ha másfalyta oktánszámu benyát raktunk a gépsasba akkor meg kelett forditani egészen egyszerüen...

Nah most tudomásom szerint a 2.0 GSi-kben van automatikus oktánszám érzékelő évszámtól függetlenül...

Nah most az a kérdésem hogy nekem viszont van olyan csatim A és B oldalas, akkor most mi is van?? :) :D ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah most lehet hogy hülyén fog hangzani a következő kérdésem, de nem baj.

Az érdekelne engem hogya kisebb motoral szerelt illetve a régebbiekben olyan volt az üzemanyag rendszer hogy votl egy kis csati a hütőfolyadék tartályon aminek volt egy A meg egy B oldala, és ha másfalyta oktánszámu benyát raktunk a gépsasba akkor meg kelett forditani egészen egyszerüen...

Nah most tudomásom szerint a 2.0 GSi-kben van automatikus oktánszám érzékelő évszámtól függetlenül...

Nah most az a kérdésem hogy nekem viszont van olyan csatim A és B oldalas, akkor most mi is van?? :) :D ;) ;)

Nah most az a kérdésem,hogy miért nem lehet elolvasni a hozzászólásod a megírás után még párszor,hogy a hibákat kiszűrd belőle és akkor talán érthető is lenne?

falyta-fajta

kelett-kellett

egyszerü-egyszerű

Főleg az elsőt fáj olvasni...

A problémádra pedig keress úgy rá,hogy oktánszám dugó...

Link to comment
Megosztás:

Nah most az a kérdésem,hogy miért nem lehet elolvasni a hozzászólásod a megírás után még párszor,hogy a hibákat kiszűrd belőle és akkor talán érthető is lenne?

falyta-fajta

kelett-kellett

egyszerü-egyszerű

Főleg az elsőt fáj olvasni...

A problémádra pedig keress úgy rá,hogy oktánszám dugó...

Köszönöm szépen a gyors válaszodat, megpróbálok odafigyelni...

Link to comment
Megosztás:

Te Zotya, hogy meg ne harapjalak! :P Nekem ez a kettő volt a megoldás a "régi hibákra":

Szépen beletöltöttem a brigéciolt a clines flakonba és mereven mélyre nyúltam ;) (csak, hogy egy kicsit /verzen vezessen le a dolgokat ;) ;) ) aztán jó adag sziszegés, 5 perc várakozás, mosás, majd megint... egyszóval 3x megcsináltam ezt (igaz elcsesztem 3 flakon lónyálat) és valósággal megújult az egész blokk váltóstól B) nem értem miért kell sterimob egy alsó mosáshoz :) sima 3/4-edes slagom van egy amolyan spáros szórópisztollyal és ennyi :lol: :D

Hidd el, ezt már 5X eljátszottam, fellülről-alulról le is jött a dzsuva, de pölö a féltengelynél ahogy a képen is látszik rajta marad egy csomó. Ott meg csak akkor férek hozzá rendesen, ha leveszem a kereket, sima slaggal nem jött le, a mosónál meg macerás lekapdosni a kerekeket. :o

Nah most lehet hogy hülyén fog hangzani a következő kérdésem, de nem baj.

Az érdekelne engem hogya kisebb motoral szerelt illetve a régebbiekben olyan volt az üzemanyag rendszer hogy votl egy kis csati a hütőfolyadék tartályon aminek volt egy A meg egy B oldala, és ha másfalyta oktánszámu benyát raktunk a gépsasba akkor meg kelett forditani egészen egyszerüen...

Nah most tudomásom szerint a 2.0 GSi-kben van automatikus oktánszám érzékelő évszámtól függetlenül...

Nah most az a kérdésem hogy nekem viszont van olyan csatim A és B oldalas, akkor most mi is van?? :D ;) ;) :lol:

Gondolom van rajta szám, pölö 91-95, vagy 95-98. Az a szám nézzen felfele, amilyen oktánszámú benzint használsz. Ennyi az egész.

Link to comment
Megosztás:

Nah most lehet hogy hülyén fog hangzani a következő kérdésem, de nem baj.

Az érdekelne engem hogya kisebb motoral szerelt illetve a régebbiekben olyan volt az üzemanyag rendszer hogy votl egy kis csati a hütőfolyadék tartályon aminek volt egy A meg egy B oldala, és ha másfalyta oktánszámu benyát raktunk a gépsasba akkor meg kelett forditani egészen egyszerüen...

Nah most tudomásom szerint a 2.0 GSi-kben van automatikus oktánszám érzékelő évszámtól függetlenül...

Nah most az a kérdésem hogy nekem viszont van olyan csatim A és B oldalas, akkor most mi is van?? :) :D ;) :P

Ha dugó van, akkor fukciója is van ;) Ezekszerint mégsem ótomata ;)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom van rajta szám, pölö 91-95, vagy 95-98. Az a szám nézzen felfele, amilyen oktánszámú benzint használsz. Ennyi az egész.

A-a csak anyi hogy A, a másik oldalon meg hogy B.

100-as V-Powert használok mindíg, nem piszkáltam sose de, nem is volt vele gondom. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is sokmindent nem értek, azokat a dolgokat vagy elrontom, vagy eldugom, hogy ne kelljen foglalkozni velük. :D De ha dugó van, akkor a józan paraszti logika szerint nem autómata.

Ott a pont, pipa!

Elvileg ha madzag van akkor annak van vége is, és ha van vége is akkor elvileg be is van kötve , és ha be is van kötve akkor funcione-ja is van... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, most regisztráltam, olyan kérdésem lenne ha valaki tudna nekem segíteni... Van egy 1992-es GLS F Astram, 1.4 hengerenkénti befecskendezős, 60 kW/84 Le-ős, azt szeretném megtudni, hogy ki mit ajánl, milyen gyújtógyertyát vegyek bele, ugyanis 2-szer cseréltem már amióta nálam van, előszőr championt vettem bele, másodszor pedig egy számomra ismeretlen NGK- át ajánlották az autosboltban. Az utobbival sajnos "nem volt az igazi". A Ti tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, most regisztráltam, olyan kérdésem lenne ha valaki tudna nekem segíteni... Van egy 1992-es GLS F Astram, 1.4 hengerenkénti befecskendezős, 60 kW/84 Le-ős, azt szeretném megtudni, hogy ki mit ajánl, milyen gyújtógyertyát vegyek bele, ugyanis 2-szer cseréltem már amióta nálam van, előszőr championt vettem bele, másodszor pedig egy számomra ismeretlen NGK- át ajánlották az autosboltban. Az utobbival sajnos "nem volt az igazi". A Ti tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Üdv, a GYÍK-ben van gyertya katalógus. ;)

Figyeljetek már tudom hülye kérdés, de ha azt írják, hogy a jobb elsőn gyengébb a fék, akkor azt a menetirány szerinti jobb elsőre értik ugye? Tehát nem szembeállsz a kocsival, és úgy nézed?

Amúgy ideje elkezdeni kockásítani a nyárra. Egy kis motiválló videó. :D Nem semmi a csajszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, most regisztráltam, olyan kérdésem lenne ha valaki tudna nekem segíteni... Van egy 1992-es GLS F Astram, 1.4 hengerenkénti befecskendezős, 60 kW/84 Le-ős, azt szeretném megtudni, hogy ki mit ajánl, milyen gyújtógyertyát vegyek bele, ugyanis 2-szer cseréltem már amióta nálam van, előszőr championt vettem bele, másodszor pedig egy számomra ismeretlen NGK- át ajánlották az autosboltban. Az utobbival sajnos "nem volt az igazi". A Ti tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Előre is köszönöm mindenkinek!

További szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Én is NGK-t mondtam volna :D (tudom-tudom, ne szóljak bele a benzinesek dolgába ;) ;) ) Majd a többiek megaszondják :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.