Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Fényhidas...? :lol:

A bótban LED-hídnak csúfolták ezt a 3-as panelt. (van belőle 5-ös is) és valami 300 pénz körülért vettem tavaly a 6 darabot. A belső világításnak szerintem egy is elég, esetleg kettő, ha a csomagtartó is kap, akkor az is megvan hatszáz pénzből. Remélem nem emeltek árat :)

Link to comment
Megosztás:

Talán némileg szokatlan a témakör, amelyben segítséget kérnék: Adva van a családnak egy 1998-as Astra TD Caravan. Nagyon szeretjük, mert egy őszinte, megbízható autó. (Nem akar többnek látszani, mint ami, de azt bármikor nyújtja.) Majdnem minden szempontból ideális a család igényeinek kielégítésére, ezért nem is akarnánk megválni tőle. Különösen, hogy ha most el akarnánk adni, akkor lényegében üveggyöngyökre cserélnénk és még ezt is a banknak kellene odaadni.

A gond az, hogy nőnek a gyerekek. Én sem vagyok kis darab, de nagylányomnak a múlt héten csináltattunk személyi igazolványt és egy ideje panaszkodik már, hogy nem fér el mögöttem. Az asszony mögött meg nagyfiam ül gyerekülésben. Szóval nem nagyon férünk el, pedig nem sok hiányzik.

Van-e valami ötletetek arra, hogy hogyan lehetne megmókolni az autót, hogy a hátsó üléssor 3-5cm-el hátrébb húzható legyen? Mert inkább lakatolnék egy kicsit rajta, mint hogy csereberéljem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tök8, de tudhatnád, hogy nem csak a regisztrált felhasználók olvashatják a fórumot. Te címed, Te lakásod.

Tényleg akkor mostantól betörhet bárki, és elviszi a feladatlan csekkjeimet. ;) Vagy a féltengelyt! :lol: Amúgy az IWIW-en is fent van már pár éve. ;) Figyelj ismerek pár 100embert, akiknek szintén van jó pár 100ismerősük, akiknek bármikor elmodhatják társalgási szintén tudod az a Zoli aki itt meg itt lakik. Nincs neki jelentősége.

Lehet hogy kiszállítom az aknából, ha az enyémet neki áll kapargatni, bármilyen célszerszámmal :) !!! Sőt nem lehet biztos!

Végülis nem böködte végig a kocsi alját, hanem végignézte, meglátta a taposón ahogy végig van repedve az alvázvédő, elkezdte nyomkodni, aztán kopogtatni, végül valamvel piszkáta a repedést. Nem böködte az alját csavarhúzóval ahogy szokták mondani. Elég durva hiba ahhoz, hogy ne vegye észre. A küszöböket meg sem nézte, pedig egy-két helyen ott is belemenne a célszerszám.

Talán némileg szokatlan a témakör, amelyben segítséget kérnék: Adva van a családnak egy 1998-as Astra TD Caravan. Nagyon szeretjük, mert egy őszinte, megbízható autó. (Nem akar többnek látszani, mint ami, de azt bármikor nyújtja.) Majdnem minden szempontból ideális a család igényeinek kielégítésére, ezért nem is akarnánk megválni tőle. Különösen, hogy ha most el akarnánk adni, akkor lényegében üveggyöngyökre cserélnénk és még ezt is a banknak kellene odaadni.

A gond az, hogy nőnek a gyerekek. Én sem vagyok kis darab, de nagylányomnak a múlt héten csináltattunk személyi igazolványt és egy ideje panaszkodik már, hogy nem fér el mögöttem. Az asszony mögött meg nagyfiam ül gyerekülésben. Szóval nem nagyon férünk el, pedig nem sok hiányzik.

Van-e valami ötletetek arra, hogy hogyan lehetne megmókolni az autót, hogy a hátsó üléssor 3-5cm-el hátrébb húzható legyen? Mert inkább lakatolnék egy kicsit rajta, mint hogy csereberéljem.

Hát olyan sokat nem mehet hátra, mert az ülőlap alatt már vége a lábtérnek, emelkedik fel a taposó, nincs az ülőlapnak olyan "pereme", hogy hátra lehessen tolni. Meg ugye akkor átt kellene szerelni a rögzítési pontokat, övet. Amúgy is a háttámla felfekszik a kerékdobon, azt is hátrább kellen vinni, de akkor már a futóművet is? Azért a 3-5 centiméterért elég rendesen hozzá kellen nyúlni a kasztnihoz.

Link to comment
Megosztás:

Talán némileg szokatlan a témakör, amelyben segítséget kérnék: Adva van a családnak egy 1998-as Astra TD Caravan. Nagyon szeretjük, mert egy őszinte, megbízható autó. (Nem akar többnek látszani, mint ami, de azt bármikor nyújtja.) Majdnem minden szempontból ideális a család igényeinek kielégítésére, ezért nem is akarnánk megválni tőle. Különösen, hogy ha most el akarnánk adni, akkor lényegében üveggyöngyökre cserélnénk és még ezt is a banknak kellene odaadni.

A gond az, hogy nőnek a gyerekek. Én sem vagyok kis darab, de nagylányomnak a múlt héten csináltattunk személyi igazolványt és egy ideje panaszkodik már, hogy nem fér el mögöttem. Az asszony mögött meg nagyfiam ül gyerekülésben. Szóval nem nagyon férünk el, pedig nem sok hiányzik.

Van-e valami ötletetek arra, hogy hogyan lehetne megmókolni az autót, hogy a hátsó üléssor 3-5cm-el hátrébb húzható legyen? Mert inkább lakatolnék egy kicsit rajta, mint hogy csereberéljem.

Én nem a hátsó üléssornak esnék neki, mert az elég esélytelen. több okból is. Szerintem az eslő üléseket lehetne megpróbálni "vékonyítani" hogy a háttámla ne foglaljon annyi helyet. :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem a hátsó üléssornak esnék neki, mert az elég esélytelen. több okból is. Szerintem az eslő üléseket lehetne megpróbálni "vékonyítani" hogy a háttámla ne foglaljon annyi helyet. :)

Nade 3-5 centit? Ennyi erővel a hátsó üléstámla szivacsából is lehet lefaragni, és akkor hátrább tud csúszni aki ott ül. Mindegyikből kell faragni 2-2 centit, az első előbbre mehet, a hátsó hátrább ül, nyernek 4 centit. Kárpit leszed, szivacs támla felöli feléből levág, kárpit vissza, jó móka. De könnyebben kivitelezhető mint a kasztni vagdosás. :D

Link to comment
Megosztás:

Nade 3-5 centit? Ennyi erővel a hátsó üléstámla szivacsából is lehet lefaragni, és akkor hátrább tud csúszni aki ott ül. Mindegyikből kell faragni 2-2 centit, az első előbbre mehet, a hátsó hátrább ül, nyernek 4 centit. Kárpit leszed, szivacs támla felöli feléből levág, kárpit vissza, jó móka. De könnyebben kivitelezhető mint a kasztni vagdosás. :D

Most miért? :) http://images.google.hu/imgres?imgurl=http...%26tbs%3Disch:1

Link to comment
Megosztás:

Keressetek rá***nevű user profiljára. És akkor nem kell egyenként megkérdezni :D

Kösz Gorbi! ;) :)

Nem véletlenül javítottam bele a hsz-aitokba. Az említett felhasználó aláírásában ugyanis szerzői jogokat sértő link van. Azt pedig nem tolerálja a hatóság. A fórum üzemeltetője pedig ilyen módon nem teszi lehetővé a felhasználását. A továbbiakban törölni fogom a hsz-t, a felhasználót pedig warn-ban részesítem.

Link to comment
Megosztás:

Talán némileg szokatlan a témakör, amelyben segítséget kérnék: Adva van a családnak egy 1998-as Astra TD Caravan. Nagyon szeretjük, mert egy őszinte, megbízható autó. (Nem akar többnek látszani, mint ami, de azt bármikor nyújtja.) Majdnem minden szempontból ideális a család igényeinek kielégítésére, ezért nem is akarnánk megválni tőle. Különösen, hogy ha most el akarnánk adni, akkor lényegében üveggyöngyökre cserélnénk és még ezt is a banknak kellene odaadni.

A gond az, hogy nőnek a gyerekek. Én sem vagyok kis darab, de nagylányomnak a múlt héten csináltattunk személyi igazolványt és egy ideje panaszkodik már, hogy nem fér el mögöttem. Az asszony mögött meg nagyfiam ül gyerekülésben. Szóval nem nagyon férünk el, pedig nem sok hiányzik.

Van-e valami ötletetek arra, hogy hogyan lehetne megmókolni az autót, hogy a hátsó üléssor 3-5cm-el hátrébb húzható legyen? Mert inkább lakatolnék egy kicsit rajta, mint hogy csereberéljem.

ne mán! Akkor bajba leszek mert nekem is van személyi igazolványos nagylány + egy hattal fiatalabb legény,

de ebbe legalább belefér a pecás cucc is.

szép napot

Link to comment
Megosztás:

Háááááát... Jobban örültem volna, ha van valami jó ötletetek a nagyobbításra.

Majd még törpölök, hogy hogyan tudom megúszni a cserét.

Sok jó ötletünk nincs, mert ha tolod hátra a hátsó ülést, akkor tolja magával a kerékdobot a futóművet, sőt lehet még a tankot is. Szerintem ennél még az is kisebb munka ha beletoldasz a kocsiba középen 10 centit a két ablak között. Talán működik ha vékonyítod az ülések szivacsát ahogy már előttem is írták.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy te vagy a "hogyan csináljunk minden fordítva" eljárások embere de kivételesen a felszínét fújtam és nem a tárcsán lévő oldalát. :P ;)

Pedig mennyivel Zotyásabb lett volna ha először megfordítod, aztán befújod belülről és utána megint megfordítod, hogy a fújt oldala legyen kifelé. ;)

Elvonási tüneteim vannak. :) Már olyan autóalkatrészeket pakolgatok, meg tisztítgatok mikkel nem is foglalkoztam soha... Mikor lesz már kéész :S :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig mennyivel Zotyásabb lett volna ha először megfordítod, aztán befújod belülről és utána megint megfordítod, hogy a fújt oldala legyen kifelé. ;)

Elvonási tüneteim vannak. :D Már olyan autóalkatrészeket pakolgatok, meg tisztítgatok mikkel nem is foglalkoztam soha... Mikor lesz már kéész :S ;)

Akkor mit szóljak én, 3-ra igérték a hegesztőm, 4-re megyek a bontóba a taposóért, előtte az Unixba a kézifékkötélért, meg kell alvázvédő is. A szomszéd meg bacogat, hogy bádogozzam le a kéményét. :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig mennyivel Zotyásabb lett volna ha először megfordítod, aztán befújod belülről és utána megint megfordítod, hogy a fújt oldala legyen kifelé. ;)

Elvonási tüneteim vannak. :) Már olyan autóalkatrészeket pakolgatok, meg tisztítgatok mikkel nem is foglalkoztam soha... Mikor lesz már kéész :S :D

Ja meg a végén vettem volna észre, hogy fordítva bütyköltem vissza ;)

Barátnőd nincs meg? :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.