Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na elmentem előműszakira, lámpák jók, lengéscsillapítók jók, viszont az összes fékem szar. :) Nyáron cseréltem gyakorlatilag mindent. Elsőtengely 35%eltérés, hátsó 28% a kézifék 52%. Mondjuk a kéziféknél rozsdás a bowden, azt amúgy is cserélni akartam, de mi a túrót kezdjek egy gyakorlatilag zsír új első-hátsó fékkel? :lol: Csávó aláment a kocsinak, a kormánymű, felfüggesztés oké, pedig jó repedtek a szilentek. Elkezdte nézegetni az alját, a tankbeömlő felett meg sem nézte, odaért a taposóhoz, nézi-nézi, elkezdi kopogtatni, hupog mint állat ;) célszerszám kézbe, elkezdi kaparni , csak úgy hullott a nyakába a rozsda. Aszonygya, itt van némi rozsda, ja mondom csak az van. ;) Meg mossam le a motort, mert tiszta olaj, hozzáteszem a mosóból jöttem, előtte itthon befújtam zsíroldóval, ott meg behasaltam a pisztollyal a kocsi alá. :P Kérdi a csávó, elgurult valami? Ja mondom a gyógyszerem. El is ment onnan egyszerre. :P Remélem holnap tényleg hozzák a hegesztőm.

Link to comment
Megosztás:

Na elmentem előműszakira, lámpák jók, lengéscsillapítók jók, viszont az összes fékem szar. :) Nyáron cseréltem gyakorlatilag mindent. Elsőtengely 35%eltérés, hátsó 28% a kézifék 52%. Mondjuk a kéziféknél rozsdás a bowden, azt amúgy is cserélni akartam, de mi a túrót kezdjek egy gyakorlatilag zsír új első-hátsó fékkel? :lol: Csávó aláment a kocsinak, a kormánymű, felfüggesztés oké, pedig jó repedtek a szilentek. Elkezdte nézegetni az alját, a tankbeömlő felett meg sem nézte, odaért a taposóhoz, nézi-nézi, elkezdi kopogtatni, hupog mint állat ;) célszerszám kézbe, elkezdi kaparni , csak úgy hullott a nyakába a rozsda. Aszonygya, itt van némi rozsda, ja mondom csak az van. ;) Meg mossam le a motort, mert tiszta olaj, hozzáteszem a mosóból jöttem, előtte itthon befújtam zsíroldóval, ott meg behasaltam a pisztollyal a kocsi alá. ;) Kérdi a csávó, elgurult valami? Ja mondom a gyógyszerem. El is ment onnan egyszerre. :cry: Remélem holnap tényleg hozzák a hegesztőm.

nekem is most lesz műszakim nemsoká még nem voltam ilyen állapotvizsgálaton de most jöttem haza a gumiszervízből vennem kell kettő új kereket :P mer már lassan 9-10 éve rajt vannak a gyári Firestonok :P aztán már nem a legjobbak legalább is kettő

Link to comment
Megosztás:

nekem is most lesz műszakim nemsoká még nem voltam ilyen állapotvizsgálaton de most jöttem haza a gumiszervízből vennem kell kettő új kereket :lol: mer már lassan 9-10 éve rajt vannak a gyári Firestonok :) aztán már nem a legjobbak legalább is kettő

Végülis jobban ment mint vártam. Végignézték a lámpákat, duda, ablaktörlő , megcibállta a két első biztonsági övet. Aztán lengéscsillapító, fékhatásmérés. Utánna ráment az aknára, kormány holtjáték, meg rángatta egy mozgó zsámollyal az első kerekeket oldalra, előre-hátra. Megszemlálte a felfügesztést .Aztán átnézte a fenéklemezt. De pölö olyat, hogy a jobb küszöbnél a lyukat fehér szigetelő szallaggal takartam el meg sem nézte. ;) Meg szólt, hogy szivárog az olaj, most nem kell nekiállni szimeringet cserélni, csak mossam le műszakira, ne lehessen látni hogy tiszta olajsár az egész. Olyan fél óra volt, és 6ezer Forint.

Link to comment
Megosztás:

Végülis jobban ment mint vártam. Végignézték a lámpákat, duda, ablaktörlő , megcibállta a két első biztonsági övet. Aztán lengéscsillapító, fékhatásmérés. Utánna ráment az aknára, kormány holtjáték, meg rángatta egy mozgó zsámollyal az első kerekeket oldalra, előre-hátra. Megszemlálte a felfügesztést .Aztán átnézte a fenéklemezt. De pölö olyat, hogy a jobb küszöbnél a lyukat fehér szigetelő szallaggal takartam el meg sem nézte. ;) Meg szólt, hogy szivárog az olaj, most nem kell nekiállni szimeringet cserélni, csak mossam le műszakira, ne lehessen látni hogy tiszta olajsár az egész. Olyan fél óra volt, és 6ezer Forint.

jah már nálam is lassan kezdődnek az előkészületek autó mosás a motorteret is ki kellene mosnom a kerék meg mondom holnap lesz cserélve mer mondta a szerelő hogy a vászontörött kerékkel sem megy át a vizsgán a padon ott érzékeli a gép.. :lol: de összességében én sem számítok rosszra elvileg minden OK még majd a fóliázást akarom megoldani a héten, azon gondolkodtam várjak e vele műszakiig vagy ne..? :) ;)

Link to comment
Megosztás:

jah már nálam is lassan kezdődnek az előkészületek autó mosás a motorteret is ki kellene mosnom a kerék meg mondom holnap lesz cserélve mer mondta a szerelő hogy a vászontörött kerékkel sem megy át a vizsgán a padon ott érzékeli a gép.. :) de összességében én sem számítok rosszra elvileg minden OK még majd a fóliázást akarom megoldani a héten, azon gondolkodtam várjak e vele műszakiig vagy ne..? ;) ;)

Fóliával mit? Most teszed fel, vagy most veszed le? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fóliával mit? Most teszed fel, vagy most veszed le? :lol:

most akarom feltenni már kb fél éve húzódik ne tudd meg milyen ideges voltam egyszer a hideg miatt lett halasztva az egyértelmű is volt most meg annyian elkezdték hogy kifogytam az időpontokból :) ;) de hát ha szabályszerűen járok el nem lesz vele gond a műszakin...

Link to comment
Megosztás:

most akarom feltenni már kb fél éve húzódik ne tudd meg milyen ideges voltam egyszer a hideg miatt lett halasztva az egyértelmű is volt most meg annyian elkezdték hogy kifogytam az időpontokból :) ;) de hát ha szabályszerűen járok el nem lesz vele gond a műszakin...

Ha most lesz a műszaki én inkább várnák...

Etetem a békákat és tudjátok mire jöttem rá? Simán lehet használni őket vízmértéknek, mert ha jobbra-ballra döntögetem őket a fejük mindíg vízszintesen áll. ;) Meg ráakadtam nem tudom hol erre blogra, de már szétröhögtem a fejemet rajta:Blog. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha most lesz a műszaki én inkább várnák...

Etetem a békákat és tudjátok mire jöttem rá? Simán lehet használni őket vízmértéknek, mert ha jobbra-ballra döntögetem őket a fejük mindíg vízszintesen áll. ;) Meg ráakadtam nem tudom hol erre blogra, de már szétröhögtem a fejemet rajta:Blog. :)

ne szomoríts el Zotya ismerősöm egy csávó ahol fogom vizsgáztatni ő azt hiszem vizsgabiztos megkérdeztem tőle és azt mondta ahogy terveztem úgy jó tehát csak a hátsó elöl napellenzőig csík csomagtartón meg a pótféklámpa kivágva :lol:

Link to comment
Megosztás:

ne szomoríts el Zotya ismerősöm egy csávó ahol fogom vizsgáztatni ő azt hiszem vizsgabiztos megkérdeztem tőle és azt mondta ahogy terveztem úgy jó tehát csak a hátsó elöl napellenzőig csík csomagtartón meg a pótféklámpa kivágva :lol:

Jó persze, de ha addig nem rakod fel, akkor 100%-hogy nem tudnak kötözködni. Nem bírod ki azt a kis időt fólia nélkül a békesség kedvéért? Milyen pótféklámpa? Gyári? Én levettem a tecsóssat.

Link to comment
Megosztás:

Jó persze, de ha addig nem rakod fel, akkor 100%-hogy nem tudnak kötözködni. Nem bírod ki azt a kis időt fólia nélkül a békesség kedvéért? Milyen pótféklámpa? Gyári? Én levettem a tecsóssat.

nekem gyári van rajta...de megvárom egye fene :) ;) így csak a tuning lámpa marad rajta ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már ahol :lol: mi szépen behawazódtunk reggelre ;) csak a franc egye meg, így nem tudunk dolgozni pedig az egyik bitumenes tartály szintjelzőjét feltétlen meg kéne javítani :P vasárnap puszta kézzel (na jó, volt rajtam egy szakadt polár kesztyű) széttéptem a 2.5 millis bowdent :) az a vicc, hogy fizikailag egyre gyengébbnek érzem magam erre tessék.. ;)

Dúl a L'amour :P ;) vagy hogy szokták mondani ;) :D

Nem jó helyen laksz. :cry: Itt nem volt hó. Eső esett reggel.

Link to comment
Megosztás:

Nem jó helyen laksz. :cry: Itt nem volt hó. Eső esett reggel.

Néha én is azon gondolkozok :lol: De aztán olyan 8 körül elállt, sipirc gyorsan ki, a bowdencserét megoldottam gyorsban ;) laboros nénivel csak arra jutottunk némi triklóretilénes mosogatás után, hogy valami koxkiválás van a tartályban de bőven a jófajta olcsó bitumenből kifakadólag ;) aztán meg elhúztam haza a gyufát, go anyósék kajolni utána meg Debrecenbe alkatrészért, elrepedt a mocim első kerékagya :) debreceniopelesklubos alapon mindjárt megúsztam egy 10-esből amúgy bőven több lett volna.. ;)

Egy fehér caravan áll az udvarban egyenlőre még Opel Clubbos matrica nélkül. :D

Míg Fater ki nem húzza az utcára mint Huszit a sorból Dunaújban ;) :P :P de ha köll adhatok wéwéwépontkadettklubponthu vagy wéwéwépontdebreceniopelespontátéwéponthu matrinyát :D :D

Link to comment
Megosztás:

Asszem egy banknál vagyunk, írd már le a pinkódod is...

Most miért, mi van akkor ha a fórumozók tudják hol lakom? :lol:

Míg Fater ki nem húzza az utcára mint Huszit a sorból Dunaújban :) ;) ;) de ha köll adhatok wéwéwépontkadettklubponthu vagy wéwéwépontdebreceniopelespontátéwéponthu matrinyát ;) :P

Nem kell, lesz saját matrinyám, beeee! :cry:

Jut eszembe, az orvosi rendelpt bővitjük egy faluba, és jönnek a betegek akik nem tudják, hogy addíg máshol rendel a körorvos. Jött egy szőke csaj egy kiscsákóval, kérdi az orvos tt van? Erre megszólal a munkatársam: Kit kell megvizsgálni? A kisfiamat. Ja, akkor két utcával lejjebb a templom mellett balra. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.