Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Talán elnézőek lesznek az én kedvemért :lol:

Belinkelnéd még egyszer?

Végülis nem sok minden látszik rajta a kuszaságon kívül:

325438.jpg

Úgy csináltam, hogy megkerestem a kapcsolási rajzon a bekötést. Ugye adva van a két tükör 5-5-vezetékkel, a gomb 9 vezetékkel, a relé 4-el meg a táp, és a test. A rajzon minden drótot egy színkóddal jelölnek, és ha megnézed a bontot cuccokat azokon is ugyanazok a színek vannak. Már csak össze kellett kötni pölö a tükör barnáját azzal amihez vezetett a vonal a rajzon. Szépen sorban, mindegyik megy valahova, csak elsőre bonyolult. Mondjuk én csak egyszínű vezetékkel dolgoztam, ezért meg kellett őket jelölnöm, de aztán minden működött elsőre. Először befűztem mindent a két ajtóátvezetőn keresztül, meg tt a műszerfalon, aztán szépen a színeknek megfelelően összekötötem őket. Ugye csatim nem volt, levágtam a tükrökről , gombról mindet, és forrasztottam őket. Annyi a hátrány, hogy nem tudom levenni az ajtókárpitot, mert össze van forrasztva a gomb a tükörrel. A végén a kis háromszög helyén hoztam ki mindent, majd forrasztás után leszigeteltem, és szépen betűrtem az ajtóba.

Link to comment
Megosztás:

Végülis nem sok minden látszik rajta a kuszaságon kívül:

http://kep.ivpicture.hu/325438.jpg

Úgy csináltam, hogy megkerestem a kapcsolási rajzon a bekötést. Ugye adva van a két tükör 5-5-vezetékkel, a gomb 9 vezetékkel, a relé 4-el meg a táp, és a test. A rajzon minden drótot egy színkóddal jelölnek, és ha megnézed a bontot cuccokat azokon is ugyanazok a színek vannak. Már csak össze kellett kötni pölö a tükör barnáját azzal amihez vezetett a vonal a rajzon. Szépen sorban, mindegyik megy valahova, csak elsőre bonyolult. Mondjuk én csak egyszínű vezetékkel dolgoztam, ezért meg kellett őket jelölnöm, de aztán minden működött elsőre. Először befűztem mindent a két ajtóátvezetőn keresztül, meg tt a műszerfalon, aztán szépen a színeknek megfelelően összekötötem őket. Ugye csatim nem volt, levágtam a tükrökről , gombról mindet, és forrasztottam őket. Annyi a hátrány, hogy nem tudom levenni az ajtókárpitot, mert össze van forrasztva a gomb a tükörrel. A végén a kis háromszög helyén hoztam ki mindent, majd forrasztás után leszigeteltem, és szépen betűrtem az ajtóba.

Mondjuk hogy értem. Kapcsolási rajzot honnan tudok letölteni/szerezni? A tükörfűtést hogyan csináltad meg? Gyárilag a hátsóablakfűtés kapcsolójával indítod.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk hogy értem. Kapcsolási rajzot honnan tudok letölteni/szerezni? A tükörfűtést hogyan csináltad meg? Gyárilag a hátsóablakfűtés kapcsolójával indítod.

Szerintem ha gyárilag kötötte be, akkor a tükörállító gombnál a kis nyomógombbal kapcsolja be (amivel gyárilag is kell), mivel relét is kötött be. (ezen a képen láthatod a kis nyomógombot)

Link to comment
Megosztás:

Ez véletlenül nem az, nekem "elektromos ablak kapcsolási rajza" néven volt elmentve. (Asszem az Autofitt nevű programból való ;) )

Szerk.: Bocsi, elnéztem, ez az elektromos ablakoké. :lol: :)

Szerintem nem, a tükörnél, ugye van a két tükör, a relé, meg a gomb, az ugye négy alkatrész, ezen meg több van.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mennyire gyakori de nekem vannak ilyen kártyák a kocsihoz. Gondoltam megosztom. :lol:

Igen, ezek járnak a kocsihoz, de nekem sem adták hozzá. Aksi csere alkalmával - mert addig gőzöm sem volt róla - le kellett kéretnem Opeléknél. Kb.17euró volt(anno 500Sk) Jól jön majd pótkulcs kérésnél is, mert azt is szeretnék mivel nem kaptam azt sem, csak az már kicsit komolyabb összeg és most nincs rá. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezek járnak a kocsihoz, de nekem sem adták hozzá. Aksi csere alkalmával - mert addig gőzöm sem volt róla - le kellett kéretnem Opeléknél. Kb.17euró volt(anno 500Sk) Jól jön majd pótkulcs kérésnél is, mert azt is szeretnék mivel nem kaptam azt sem, csak az már kicsit komolyabb összeg és most nincs rá. :lol:

Micsodi? Aksicseréhez minek kártya? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.