Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Legutoljára mikor heggesztettem, az öregem eldobatta velem az ócskavasba. ;) :P

Utánna 1 hónapig csak azt hallgattam, hogy hogy lehet valamit így elégetni. :lol: :P ;)

(arról nem is beszélve, hogy 2 napig alig láttam valamit, úgy begyulladt a szemem. :) ;))

Szerencse hogy nálunk a családban én értek a legjobban a hegesztéshez, ezért bárhogy sikerül azt tudom mondani, hogy jó lett. ;) A szemgyulladás már megvolt. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Most már megnyugodhat a társaság, mert modik eldöntötték, hogy nem foglalkozunk az olyan apróságokkal, mint pl. a mondatok nagybetűvel kezdése. Szóval tovább lehet igénytelenkedni, ha ez nektek így jó. Ám aki úgy gondolja, hogy a továbbiakban megtisztel minket azzal, hogy helyesen, igényesen jeleníti meg a hozzászólását, annak mély tisztelettel megköszönöm. :)

Elszomorító. ;) Véleményem szerint a helyesírás és a jól megszerkesztett hozzászólás intelligencia függő. ;) mekkora flame lesz ebből bas.zus. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez egy új fogalom, a semennyire se től még lentebb :lol:

Semennyire se se ? :)

Vagy ahogy a lóerőt írják, semennyire se ++ ;)

Tudod ez olyan, mint a rendőröknél a negatív szám fogalma. Ha 10-en utaznak egy buszon, és leszállnak 13-an, akkor fel kell szállni 3 embernek, hogy üres legyen a busz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az az igazság, hogy én sem. Csak kitaláltam, hogy veszek egyet, és kihegesztem vele a kocsit, meg még pár dolgot a ház körül.

Elég bátor fickó vagy barátom :) Fogalmad sincs hogyan kell, de veszel egyet, és kihegeszted a kocsit......Ez bámulatos, én meg remegek az elektromos tükrön :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elég bátor fickó vagy barátom ;) Fogalmad sincs hogyan kell, de veszel egyet, és kihegeszted a kocsit......Ez bámulatos, én meg remegek az elektromos tükrön :lol:

Elektromos tükör.... vettem bontott tükröt, kapcsolót, a Karcsitól kaptam relét, és rajz alapján bekábeleztem. Ha nem félnék a nép haragjától ismét belinkelném a képet. :) Szerintem egyszerűbb mint az ablakemelő. Úgy csináltam mint a kártyában, színre-színt kötöttem. Nem tudom hogyan kell hegeszteni, de ha soha nem kezdem el akkor nem is fogom megtanulni. A szándék már megvan meg a rozsdás kocsi, a hegesztő még nincs, de már szemezek egypárral.

Link to comment
Megosztás:

Nem viccnek szántam, nekem itthon sima ívhegesztőm van (meg van acetilénes hegesztőm is), de eddig mindenhez elég volt. Mondjuk én nem állnék neki rögtön gyakorlat nélkül a kocsinak, de CO-val sem...

Én viszont igen, mert nagyon feszült volt a hangulat, de legalábbis komoly. Oldanom kellett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kitakarítottam az ótót. (pontosabban haverral, és asszonnyal 3-an estünk neki) kiborítottunk belőle mindent, porszívó )kúton) beleszórtam egy 50-est-visszaadott kettőt :lol: mondom ez jó kör volt. Onnantól ahányat beledobtam, annyi ki is jött, csak közbe ment a porszívó, aztán kiakadt, és 20 percig mindenféle dobálás nélkül ment ;) :) Utánam még 2 autót kiporszívóztak vele, és egyszer se állt meg ;) Jobb mint a nyerőgépek... :P

Link to comment
Megosztás:

És muszáj hozzá feltétlenül CO? Sima pálcás ívhegesztő nem jó kezdésnek?

Kezdésnek jó, de én kezdésnek ki akarom hegeszteni áprilisra. :lol: Különben is van már gyakorlatom, mert megcsináltam már pálcával a rugótányérokat. :) Sokat rágodok ezen mostanában, megnéztem itt a környéken vagy 4 "mester" munkáját, hát mit mondjak, az egyik még csak ki sem flexelte alóla a rohadt lemezt. Ja meg azóta picit zörög-zsiszorog a kárpit amióta a mester 2 hét alatt összehányta. Hát kösz szépen, szarul én is meg tudom csinálni, és akkor max. magamat szidhatom. Meg persze csak lekezelve alvázvédőzve csinálják meg, kértem csak a ahegesztést, gondoltam úgy látom mit csinált, de nem, majd ők lekezelik. ;) Akkor már inkább megcsinálom csak a kormányt, áttolom ügyesben a műszakin rozsdássan, és nyáron hegesztem ki kényelmesen nem kapkodva.

Link to comment
Megosztás:

És muszáj hozzá feltétlenül CO? Sima pálcás ívhegesztő nem jó kezdésnek?

Karosszériázni?

Vagy páka meg cin? :lol: :) ;)

Közelít a tuti megoldáshoz ;)

Van egy olyan eljárás is, hogy a lemezek életi rézzel bevonják, és azt olvasztják össze, gyakorlatilag keményforrasztásnak lehet venni.

Kevesebb hőterhelést kap a lemez, nem lágyul ki, nem hullámosodik be stb stb.

Link to comment
Megosztás:

Közelít a tuti megoldáshoz :)

Van egy olyan eljárás is, hogy a lemezek életi rézzel bevonják, és azt olvasztják össze, gyakorlatilag keményforrasztásnak lehet venni.

Kevesebb hőterhelést kap a lemez, nem lágyul ki, nem hullámosodik be stb stb.

Nem is hülyeség, mert a Praktikerben láttam sima gázlámpát 5 palackal 5 ezerért. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elszomorító. ;) Véleményem szerint a helyesírás és a jól megszerkesztett hozzászólás intelligencia függő. ;) mekkora flame lesz ebből bas.zus. :lol:

Ezt egyszer már én is prezentáltam a társaságnak, meg is kaptam érte. :)

:P :P ;)

Én akkor is tartom magam ahhoz,hogy a notóriusokat ki fogom tiltani!

Link to comment
Megosztás:

Dinamic force

Ilyen akkuról ki tud vmit?

7ezerért van egy amit megvettek tél elején, de amibe vették, oda méretileg nagy volt, és azóta csak egyszer volt betéve kocsiba két napra, hogy töltődjön, ezzel szerintem nem is lesz gond, a boltban se hetente cserélik őket.

Link to comment
Megosztás:

Elektromos tükör.... vettem bontott tükröt, kapcsolót, a Karcsitól kaptam relét, és rajz alapján bekábeleztem. Ha nem félnék a nép haragjától ismét belinkelném a képet. :) Szerintem egyszerűbb mint az ablakemelő. Úgy csináltam mint a kártyában, színre-színt kötöttem. Nem tudom hogyan kell hegeszteni, de ha soha nem kezdem el akkor nem is fogom megtanulni. A szándék már megvan meg a rozsdás kocsi, a hegesztő még nincs, de már szemezek egypárral.

Talán elnézőek lesznek az én kedvemért :lol:

Belinkelnéd még egyszer?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.